Ravipäivän lähdöt:
Lähtö (sarja) |
|
|
Matka |
Tasoitukset |
Palkinto |
Palk. summa |
Lisätiedot |
1. lähtö (6) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 1200 e. |
700 €
|
1 400 €
|
|
2. lähtö (1b) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
|
2 000 €
|
4 200 €
|
|
3. lähtö (7b) |
ryhmäajo |
sh |
2100 m: |
|
1 400 €
|
2 940 €
|
|
4. lähtö (1a) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
|
2 000 €
|
4 000 €
|
Toto4-1 |
5. lähtö (7a) |
ryhmäajo |
sh |
2100 m: |
|
1 400 €
|
2 800 €
|
Toto4-2 |
6. lähtö (4) |
tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
p. 12 000 e + 20 m/ 18 000 e. enintään 30 000 e |
900 €
|
1 800 €
|
Toto4-3 Duo-1 |
7. lähtö (8) |
tasoitusajo |
kv |
2100 m: |
p. 20 000 e + 20 m/ 20 000 e. |
1 200 €
|
2 400 €
|
Toto4-4 Duo-2 |
8. lähtö (2) |
ryhmäajo |
lv |
1600 m: |
|
1 200 €
|
2 400 €
|
|
9. lähtö (9) |
tasoitusajo |
kv |
3100 m: |
p. 7000 e + 20 m/ 5000 e. enintään 32 000 e |
900 €
|
1 800 €
|
Troikka |
10. lähtö (5) |
ryhmäajo |
lv |
1600 m: |
enintään 6500 e. |
900 €
|
1 800 €
|
|
1. koelähtö (21) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
|
|
|
1. opetuslähtö (25) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
|
|
|
1. ponilähtö (31) |
tasoitusajo |
p |
1600 m: |
p. 2.05.0 + 20 m/ 1,6 s |
80 €
|
160 €
|
|
1. nuoret-lähtö (51) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
250 €
|
600 €
|
|
|
Yht. |
26 300 € |
|
Lähdön hevoset ja ohjastajat:
1. lähtö klo 18:07 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 1200 e. Etus. ensisij. 3-4-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 700 e. (700-350-175-105-70-70) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Impossible Bella
/ Vesa-Pekka Reis
|
2100: 1 |
16,7aly |
18,2ke |
4 080 € |
2 |
Nice Kometa
/ Lauri Kokko
|
2100: 2 |
17,5ake |
19,2ke |
1 485 € |
3 |
Burning Flight
/ Ahti Antti-Roiko
|
2100: 3 |
14,2aly |
17,0ke |
13 280 € |
4 |
Löten's Durandog
/ Niko Jokela
|
2100: 4 |
17,7ake |
18,3ke |
1 510 € |
5 |
Secret Request
/ Tapio Kalaja
|
2100: 5 |
17,1ake |
18,6ke |
1 364 € |
6 |
Royal Goldsmith
/ Kimmo Hämäläinen
|
2100: 6 |
15,8ake |
17,5pi |
3 690 € |
7 |
Drinks Please
/ Timo Salmela
|
2100: 7 |
13,9aly |
16,1ke |
24 625 € |
8 |
Badboy Birdie
/ Mikael Niva
|
2100: 8 |
15,5aly |
17,8ke |
9 592 € |
9 |
Pinnacle Fibber
/ Harri Vimpari
|
2100: 9 |
17,6ake |
18,8ke |
890 € |
10 |
Hayseed
/ Mauri Jaara
|
2100: 10 |
19,6ake |
18,9ke |
825 € |
11 |
Jamas Ludwig
/ Panu Ahonen
|
2100: 11 |
17,1ake |
18,0ke |
2 015 € |
12 |
Julius Jat
/ Veli-Erkki Paavola
|
2100: 12 |
15,5ake |
17,7ke |
5 200 € |
2. lähtö klo 18:28 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m 3-v. Suom.synt. Finntack Oulu Express-karsinta P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Vanilla Shark
/ Santtu Raitala
|
2100: 1 |
15,0ake |
16,4ke |
16 789 € |
2 |
Aragorn Hoss*
/ Mika Forss
|
2100: 2 |
11,4aly |
14,9ke |
49 162 € |
3 |
Case Closed
/ Hannu Hietanen
|
2100: 3 |
12,8aly |
14,4ke |
25 420 € |
4 |
Leon Dahlia
/ Jukka-Pekka Kauhanen
|
2100: 4 |
12,6aly |
15,4ke |
26 660 € |
5 |
Chic Flick
/ Mikko Niemistö
|
2100: 5 |
15,3ake |
16,2ke |
4 440 € |
6 |
Little Daisy
/ Heikki Pellikka
|
2100: 6 |
17,0ake |
17,0ke |
3 850 € |
7 |
Bolt
/ Mauri Jaara
|
2100: 7 |
|
19,3ke |
250 € |
8 |
Crystal Hill
/ Ville Pohjola
|
2100: 8 |
16,5ake |
16,5ke |
3 172 € |
9 |
Dominic Web
/ Janne Soronen
|
2100: 9 |
14,5ake |
15,8ke |
25 582 € |
10 |
Jailhouse Riot
/ Esa Holopainen
|
2100: 10 |
14,4ake |
17,3ke |
16 922 € |
3. lähtö klo 18:49 Suomenhevoset ryhmäajo 2100 m 4-v. Finntack Oulu Express-karsinta P. 1400 e. (1400-700-420-280-140) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Jumiini
/ Jarmo Saarela
|
2100: 1 |
23,8aly |
24,5ly |
45 005 € |
2 |
Aaprahami
/ Santtu Raitala
|
2100: 2 |
23,2aly |
26,1ke |
51 565 € |
3 |
Petroli
/ Jouni Kaan
|
2100: 3 |
24,5aly |
26,7ke |
26 715 € |
4 |
Vitter
/ Jalmari Svart
|
2100: 4 |
18,5aly |
22,9ke |
275 040 € |
5 |
Säihkeen Säpinä
/ Antti Teivainen
|
2100: 5 |
21,2aly |
21,9ke |
113 170 € |
6 |
Hullupoika
/ Ahti Antti-Roiko
|
2100: 6 |
28,6aly |
29,4ke |
12 955 € |
7 |
Ivori
/ Mauri Jaara
|
2100: 7 |
30,2ake |
29,0ke |
6 045 € |
8 |
Pehveri
/ Esa Holopainen
|
2100: 8 |
25,6aly |
28,8ke |
16 060 € |
9 |
Pilsker
/ Toni Ylitalo
|
2100: 9 |
25,8ake |
25,7ke |
21 825 € |
10 |
R.R. Samu
/ Veli-Erkki Paavola
|
2100: 10 |
25,9ake |
25,5ke |
35 020 € |
4. lähtö klo 19:20 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m 3-v. Suom.synt. Finntack Oulu Express-karsinta P. 2000 e. (2000-1000-600-400) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Special Topwheels*
/ Kari Alapekkala
|
2100: 1 |
13,8aly |
15,1ly |
27 499 € |
2 |
Blady Bols Blue
/ Jarmo Saarela
|
2100: 2 |
12,6aly |
15,7ly |
24 618 € |
3 |
Skyfired Sel
/ Antti Teivainen
|
2100: 3 |
16,2ake |
|
21 200 € |
4 |
Zell Memento
/ Tapio Kalaja
|
2100: 4 |
13,1aly |
15,5ke |
31 572 € |
5 |
Lover Dahlia
/ Jukka-Pekka Kauhanen
|
2100: 5 |
15,1aly |
15,9ke |
6 270 € |
6 |
Forsberg
/ Jukka Hakkarainen
|
2100: 6 |
14,1aly |
15,6ke |
49 855 € |
7 |
Hot Samba
/ Janne Soronen
|
2100: 7 |
14,9aly |
17,8ke |
9 589 € |
8 |
Midnight Hour
/ Santtu Raitala
|
2100: 8 |
10,5aly |
13,3kp |
466 310 € |
9 |
Tyrone Steele
/ Esa Holopainen
|
2100: 9 |
13,5aly |
17,4ke |
11 344 € |
10 |
El Catwalk*
/ Mika Forss
|
2100: 10 |
12,7aly |
16,5ke |
162 400 € |
5. lähtö klo 19:30 Suomenhevoset ryhmäajo 2100 m 4-v. Finntack Oulu Express-karsinta P. 1400 e. (1400-700-420-280) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Valtran Pimu
/ Janne Ranta-Krenkku
|
2100: 1 |
26,5ake |
26,9ke |
26 280 € |
2 |
Mysteerio
/ Antti Ojanperä
|
2100: 2 |
24,1ake |
24,8ke |
71 205 € |
3 |
Pertturi
/ Juha Länsimäki
|
2100: 3 |
20,7aly |
24,8ke |
98 810 € |
4 |
Kihisee
/ Eero Laitinen
|
2100: 4 |
21,8aly |
24,4ke |
73 930 € |
5 |
Vika Haaste
/ Niko Jokela
|
2100: 5 |
27,0ake |
29,2ke |
2 850 € |
6 |
Taruntuuli
/ Esa Holopainen
|
2100: 6 |
22,8aly |
22,1ke |
95 726 € |
7 |
Alinan Vilikuna
/ Matti Tolonen
|
2100: 7 |
27,4aly |
28,1ke |
6 420 € |
8 |
Vapperi
/ Harri Kotilainen
|
2100: 8 |
21,4aly |
23,9ke |
104 625 € |
9 |
E.V. Jaska
/ Antti Teivainen
|
2100: 9 |
|
30,9ke |
4 000 € |
10 |
Randeliini
/ Veli-Erkki Paavola
|
2100: 10 |
28,5ake |
28,9ke |
4 880 € |
6. lähtö klo 19:50 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m Oulun Osuuspankki p. 12 000 e + 20 m/ 18 000 e. enintään 30 000 e P. 900 e. (900-450-225-135-90) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Locomotion
/ Timo Niemelä
|
2100: 1 |
14,9aly |
15,5ly |
12 076 € |
2 |
Blue Finn
/ Veli-Matti Kangasluoma
|
2100: 2 |
12,9aly |
16,9ke |
26 064 € |
3 |
Joe's Ma Baker
/ Kimmo Taipale
|
2100: 3 |
13,8aly |
16,1ke |
13 375 € |
4 |
Risoamaro Vip
/ Antti Teivainen
|
2100: 4 |
13,6ake |
15,1ke |
28 590 € |
5 |
Park's Bandit
/ Ilkka Korhonen
|
2100: 5 |
13,8aly |
15,9ke |
14 926 € |
6 |
Count It
/ Matti Soronen
|
2100: 6 |
13,7aly |
15,9ke |
14 131 € |
7 |
Crystal Eye
/ Veli-Erkki Paavola
|
2100: 7 |
13,3aly |
14,8ly |
28 330 € |
|
8 |
Dominick Duo
/ Kari Alapekkala
|
2120: 1 |
14,8aly |
15,9ke |
18 972 € |
9 |
Hit That
/ Keijo Hakala
|
2120: 2 |
13,3aly |
15,7ke |
33 736 € |
10 |
Amazone d'Inverne
/ Niko Jokela
|
2120: 3 |
14,0aly |
15,6ke |
32 931 € |
11 |
Texas Gel
/ Mauri Jaara
|
2120: 4 |
13,1aly |
13,8ly |
40 007 € |
12 |
Edi
/ Hannu Hietanen
|
2120: 5 |
13,8aly |
15,3ke |
27 678 € |
13 |
Nefana Lavec
/ Marika Parviainen
|
2120: 6 |
15,0aly |
15,7ke |
23 164 € |
14 |
Wasa Aragorn
/ Panu Ahonen
|
2120: 7 |
14,9ake |
15,1ly |
27 970 € |
15 |
Kiss Goodbye
/ Jarmo Saarela
|
2120: 8 |
15,0ake |
15,9ke |
21 686 € |
16 |
Bank Laukko
/ Raimo Niskanen
|
2120: 9 |
13,9aly |
17,8pi |
25 315 € |
7. lähtö klo 20:10 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m OLHY p. 20 000 e + 20 m/ 20 000 e. Etus. Suom. synt. pt. 40 m. P. 1200 e. (1200-600-300-180-120) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Taftin Tyttö
/ Hannu Hietanen
|
2100: 1 |
26,2aly |
28,1ke |
17 000 € |
2 |
Veluuri
/ Timo Mäkäräinen
|
2100: 2 |
23,6aly |
26,6ke |
36 560 € |
3 |
Apassi Junior
/ Mika Jauhola
|
2100: 3 |
25,2aly |
25,7ly |
21 065 € |
4 |
Viriori
/ Mikko Peränen
|
2100: 4 |
22,5aly |
26,1ke |
52 495 € |
|
5 |
Ailion Onni
/ Mikko Karen
|
2120: 1 |
25,2aly |
27,1ke |
24 704 € |
6 |
Tähtijokke
/ Antti Teivainen
|
2120: 2 |
25,0aly |
25,6ke |
32 910 € |
7 |
Ensilento
/ Tero E Mäenpää
|
2120: 3 |
25,8ake |
26,1ke |
36 100 € |
8 |
Krossi
/ Henna Romsi
|
2120: 4 |
25,0aly |
25,7ke |
36 445 € |
|
9 |
Martsa
/ Heikki Karjula
|
2140: 1 |
22,9aly |
24,9ke |
100 895 € |
10 |
Turon Pilkku
/ Jarmo Saarela
|
2140: 2 |
24,1aly |
24,2ke |
67 090 € |
11 |
Noriko
/ Esa Holopainen
|
2140: 3 |
22,1aly |
24,6ke |
137 115 € |
12 |
Pauskeri
/ Ahti Antti-Roiko
|
2140: 4 |
22,3aly |
24,4ke |
108 870 € |
13 |
Pihlajan Aaroni
/ Mauri Jaara
|
2140: 5 |
20,3aly |
23,0ke |
302 349 € |
14 |
Mokomani
/ Jukka-Pekka Kauhanen
|
2140: 6 |
22,0aly |
24,2ke |
163 280 € |
8. lähtö klo 20:30 Lämminveriset ryhmäajo 1600 m Avoin P. 1200 e. (1200-600-300-180-120) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Victory Lane
/ Santtu Raitala
|
1600: 1 |
11,8aly |
14,8ly |
91 800 € |
2 |
Beer Budget
/ Kimmo Taipale
|
1600: 2 |
10,9aly |
13,6ke |
379 311 € |
3 |
In This Corner*
/ Sari Vesala
|
1600: 3 |
12,7aly |
14,6ly |
69 616 € |
4 |
Special Juliano
/ Kari Alapekkala
|
1600: 4 |
13,6aly |
15,6ke |
84 460 € |
5 |
Carmel
/ Mika Forss
|
1600: 5 |
11,2aly |
14,4ly |
306 974 € |
6 |
Junction
/ Mika Jauhola
|
1600: 6 |
12,0aly |
14,2ke |
226 360 € |
7 |
Order by Koffe
/ Antti Teivainen
|
1600: 7 |
11,8aly |
15,3ke |
211 658 € |
8 |
Casher
/ Jarmo Saarela
|
1600: 8 |
12,5aly |
15,0ke |
70 351 € |
9 |
Johnny Muscles*
/ Hannu Hietanen
|
1600: 9 |
11,1aly |
13,6ly |
190 047 € |
9. lähtö klo 20:47 Kylmäveriset tasoitusajo 3100 m Pohjoista Voimaa-karsinta p. 7000 e + 20 m/ 5000 e. enintään 32 000 e Etus. Suom. synt. P. 900 e. (900-450-225-135-90) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Edling*
/ Mikko Peränen
|
3100: 1 |
27,9ake |
26,7pi |
25 620 € |
2 |
Torpparin Toivo
/ Santeri Oikarainen
|
3100: 2 |
30,3ake |
30,2ke |
5 100 € |
3 |
Lakori
/ Tapio Kalaja
|
3100: 3 |
25,1ake |
24,8ke |
63 840 € |
4 |
Wilho
/ Jukka-Pekka Kauhanen
|
3100: 4 |
29,3aly |
27,8ke |
7 338 € |
|
5 |
Maisema
/ Hannu Hietanen
|
3120: 1 |
24,0aly |
25,2ke |
49 702 € |
6 |
Murron Lieska
/ Pekka Auhtola
|
3120: 2 |
29,0aly |
28,4ke |
8 625 € |
7 |
Vieskerin Toive
/ Niko Jokela
|
3120: 3 |
27,0ake |
27,3ke |
28 265 € |
8 |
Tarun Tykki
/ Rauno Oikarainen
|
3120: 4 |
23,8aly |
23,8ke |
61 403 € |
9 |
Jonne-Mi
/ Juha-Matti Paavola
|
3120: 5 |
27,9ake |
28,2ke |
13 690 € |
10 |
Timali
/ Heikki Valli
|
3120: 6 |
26,4aly |
29,2ke |
11 360 € |
|
11 |
Vihjeen Veto
/ Tuomas Pakkanen
|
3140: 1 |
24,9ake |
27,8pi |
23 440 € |
12 |
Tohari
/ Jarmo Saarela
|
3140: 2 |
23,7aly |
24,7ly |
49 197 € |
13 |
Perhon Nopsa
/ Kari Alapekkala
|
3140: 3 |
28,6ake |
30,0ke |
13 885 € |
|
14 |
Super Sakke
/ Mauri Jaara
|
3160: 1 |
26,8aly |
26,5ly |
18 485 € |
15 |
Vieskaar
/ Aarne Ranta
|
3160: 2 |
25,6ake |
27,1ke |
21 060 € |
|
|
16 |
Konjakki
/ Juha Länsimäki
( Markku Hietanen
) |
3200: 1 |
25,3aly |
26,8pi |
32 665 € |
10. lähtö klo 21:04 Lämminveriset ryhmäajo 1600 m enintään 6500 e. P. 900 e. (900-450-225-135-90) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Jantien
/ Kari Alapekkala
|
1600: 1 |
16,4ake |
17,3ke |
4 630 € |
2 |
Briso Hazel
/ Markus Pulkkinen
|
1600: 2 |
15,6aly |
16,8ke |
8 925 € |
3 |
Tom Bustling
/ Jukka-Pekka Niskanen
|
1600: 3 |
15,1aly |
18,5ke |
2 620 € |
4 |
Craven Gottage
/ Jarmo Kuoppala
|
1600: 4 |
16,8aly |
18,8ke |
5 045 € |
5 |
El Miss Mesquito
/ Niko Jokela
|
1600: 5 |
16,4aly |
17,1ke |
6 009 € |
6 |
Dolly Sisu
/ Veli-Erkki Paavola
|
1600: 6 |
15,3aly |
19,2ke |
8 230 € |
7 |
Extreme Emil
/ Ville Pohjola
|
1600: 7 |
14,8aly |
17,2ke |
7 495 € |
8 |
Leemark's Ambrose
/ Tuomas Vasala
|
1600: 8 |
12,9aly |
14,2ly |
34 144 € |
9 |
Alma Sol
/ Janne Soronen
|
1600: 9 |
16,6ake |
20,1ke |
3 792 € |
10 |
Diao Dovar
/ Tapio Kalaja
|
1600: 10 |
14,4aly |
18,9ke |
8 227 € |
11 |
Vasil Victor
/ Santtu Raitala
|
1600: 11 |
14,4aly |
16,9ke |
9 867 € |
12 |
Quieten
/ Timo Niemelä
|
1600: 12 |
16,1ake |
17,0ke |
7 513 € |
1. opetuslähtö klo 17:00 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m enint.3-v. P. 0 e. |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Photo Wizard
/ Janne Isometsä
|
2100: 1 |
|
|
0 € |
1. ponilähtö klo 17:30 B-Ponit tasoitusajo 1600 m Oulun Osuuspankki, Pony Power-lähtö p. 2.05.0 + 20 m/ 1,6 s P. 80 e. (80-40-24-16) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Hults Etna
/ Laura Witick
|
1600: 1 |
2.02,3ake |
2.02,4ke |
2 764 € |
2 |
Smedens Nickita 274 RUSS
/ Anette Silvamaa
|
1600: 2 |
59,8ake |
57,9ke |
3 626 € |
|
|
|
3 |
Mys Mondie 303 RUSS
/ Jonna Juusola
|
1660: 1 |
56,9ake |
57,9ke |
1 590 € |
|
|
|
4 |
Tycho
/ Linda Pitkänen
|
1720: 1 |
m46,0ake |
48,6ke |
4 086 € |
|
|
|
5 |
Farmens Tix 302 RUSS
/ Emmi Hartikainen
|
1780: 1 |
43,8ake |
45,9ke |
6 949 € |
Alkuun