Lähtölistat, 25.10.2014 13:00 Paikallisravit, Paikallisravit Hämeessä
Ravipäivän lähdöt:
Lähtö (sarja) | Matka | Tasoitukset | Palkinto | Palk. summa | Lisätiedot | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. koelähtö (21) | tasoitusajo | yhd | 2100 m: | ||||
1. opetuslähtö (25) | tasoitusajo | yhd | 2100 m: | ||||
1. nuoret-lähtö (51a) | tasoitusajo | yhd | 2100 m: | 250 € | 700 € | ||
2. nuoret-lähtö (51b) | tasoitusajo | yhd | 2100 m: | 250 € | 600 € | ||
Yht. | 1 300 € |
Näytä kaikki lähdöt | Karsitut hevoset, perutut sarjat ja mukaan päässeiden hevosten pisteet | Näytä poissaolevat hevoset ja ohjastajanvaihdokset |
Lähdön hevoset ja ohjastajat:
1. koelähtö klo 13:00 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e. | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
# | Hevonen / Ohjastaja | Matka:rata | Autoennätys | Tasoitusennätys | Voittosumma | Aikaraja |
1 | Solomon Linda / Taneli Säde ( Joni-Petteri Irri ) | 2100: 1 | 18,3ake | 20,0ke | 1 710 € | 1.23.0 |
2 | Ghost Dancer / Rickhard Nyman | 2100: 2 | 23,8ke | 0 € | 1.23.0 | |
1. opetuslähtö klo 13:15 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e. | ||||||
# | Hevonen / Ohjastaja | Matka:rata | Autoennätys | Tasoitusennätys | Voittosumma | |
1 | Widewood Adeline / Reijo Irri | 2100: 1 | 15,9aly | 18,3ke | 4 600 € | |
2 | Clearest Crystal / Hannu Isotalo | 2100: 2 | 21,3ake | 19,9ke | 180 € | |
3 | My Baby Bee / Tapio Laakso | 2100: 3 | 17,4ake | 19,0ke | 980 € | |
4 | Yaya / Nanna Salonen | 2100: 4 | 16,9ake | 18,2ke | 1 875 € | |
5 | Dixie Beat / Hannu Kamppuri | 2100: 5 | 20,0ke | 100 € | ||
6 | Jyllätys / Heidi Ahonen | 2140: 1 | 24,4ake | 24,4ke | 77 687 € | |
7 | Tulisin / Ari Myllymäki | 2140: 2 | 27,0ake | 29,2ke | 12 275 € | |
8 | Kosto / Tapio Aronen | 2140: 3 | 36,0ake | 32,0ke | 2 800 € | |
9 | Nuoralan Masa / Taneli Säde | 2140: 4 | 29,8aly | 29,8ke | 5 795 € | |
1. nuoret-lähtö klo 13:30 Yhdistetty (nuoret) tasoitusajo 2100 m Avoin P. 250 e. (250-150-100-100-100-100) | ||||||
# | Hevonen / Ohjastaja | Matka:rata | Autoennätys | Tasoitusennätys | Voittosumma | |
1 | Summerwind Son / Reijo Irri | 2100: 1 | 15,9ake | 16,3ke | 8 750 € | |
2 | Yasmine Girl / Taneli Säde | 2100: 2 | 20,3ke | 150 € | ||
3 | X-Rail / Hannu Kamppuri | 2100: 3 | 17,1ake | 17,0ke | 2 682 € | |
4 | Moro Mustang / Kim Åkerlund ( Seppo Sarkola ) | 2100: 4 | 15,4aly | 16,7ke | 5 505 € | |
5 | Golden Baby / Oiva Käsnänen | 2100: 5 | 16,3aly | 17,6ke | 3 402 € | |
2. nuoret-lähtö klo 13:45 Yhdistetty (nuoret) tasoitusajo 2100 m Avoin P. 250 e. (250-150-100-100-100-100) | ||||||
# | Hevonen / Ohjastaja | Matka:rata | Autoennätys | Tasoitusennätys | Voittosumma | |
1 | Taika-Trombi / Hannu Kamppuri | 2100: 1 | 29,5ake | 30,2ke | 5 460 € | |
2 | Hurjaharja / Reijo Irri | 2100: 2 | 27,3ake | 26,9ke | 22 365 € | |
3 | Ruudun Humu / Oiva Käsnänen | 2100: 3 | 0 € | |||
4 | Antero Karhelta / Kyösti Åkerlund | 2100: 4 | 0 € | |||
5 | Etulan Eerika / Martti Salojensaari | 2100: 5 | 29,4ake | 29,5ke | 6 625 € | |
6 | Leksus Rols / Jussi Miettinen | 2100: 6 | 30,4ake | 28,3ke | 8 160 € |