Ravipäivän lähdöt:
Lähtö (sarja) |
|
|
Matka |
Tasoitukset |
Palkinto |
Palk. summa |
Lisätiedot |
1. lähtö (6) |
tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
p. 200e, 20 m/ 1000e, 40 m/ 3000e. enintään 3000 e |
1 000 €
|
2 000 €
|
|
2. lähtö (7) |
Monte tasoitusajo |
sh |
2100 m: |
p. 20 000 e + 20 m/ 30 000 e. |
1 000 €
|
2 050 €
|
|
3. lähtö (8) |
ryhmäajo |
sh |
2100 m: |
|
3 000 €
|
6 100 €
|
|
4. lähtö (3) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 8500 e. |
1 000 €
|
2 300 €
|
Toto4-1 |
5. lähtö (9) |
ryhmäajo |
kv |
2100 m: |
enintään 29 000 e. |
1 500 €
|
3 450 €
|
Toto4-2 |
6. lähtö (2) |
ryhmäajo |
lv |
1600 m: |
enintään 18 900 e. |
1 000 €
|
2 300 €
|
Toto4-3 Duo-1 |
7. lähtö (1) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
vähint. 19 000 e. enintään 66 000 e. |
1 500 €
|
3 600 €
|
Toto4-4 Duo-2 Troikka |
8. lähtö (10) |
ryhmäajo |
kv |
2100 m: |
enintään 7500 e. |
1 000 €
|
2 050 €
|
|
9. lähtö (4) |
tasoitusajo |
lv |
2600 m: |
p. 4600 e + 20 m/ 7000 e. enintään 11 600 e |
1 000 €
|
2 500 €
|
Troikka |
10. lähtö (5) |
tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
p. 950 e + 20 m/ 1950 e. enintään 2900 e |
1 000 €
|
2 400 €
|
|
1. koelähtö (21) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
|
|
|
1. ponilähtö (31) |
ryhmäajo |
p |
1100 m: |
2.55.0 ja hit. |
100 €
|
180 €
|
|
2. ponilähtö (32) |
ryhmäajo |
p |
2100 m: |
2.05.0 ja hit. |
100 €
|
180 €
|
|
|
Yht. |
29 110 € |
|
Lähdön hevoset ja ohjastajat:
1. lähtö klo 18:07 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m 3-v. Hippos-sarja p. 200e, 20 m/ 1000e, 40 m/ 3000e. enintään 3000 e P. 1000 e. (1000-500-300-200) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Makeadreamcometrue
/ Tommi Ala-Nikkola
|
2100: 1 |
13,3aly |
15,3ke |
22 310 € |
2 |
Tagquer
/ Niko Jokela
|
2100: 2 |
14,8ake |
16,8ke |
13 225 € |
3 |
Cecilia Cheerful
/ Juha Länsimäki
|
2100: 3 |
14,5aly |
16,6ke |
11 365 € |
4 |
Sly Queen
/ Tero Lahtinen
|
2100: 4 |
15,3aly |
17,7ke |
8 070 € |
|
5 |
Matamixx
/ Jari Autio
|
2120: 1 |
14,1aly |
15,7ke |
8 650 € |
2. lähtö klo 18:29 Suomenhevoset Monte tasoitusajo 2100 m Kylämäen Hevostila Monten SM-karsinta p. 20 000 e + 20 m/ 30 000 e. pt. 60 m. P. 1000 e. (1000-500-300-200-50) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Vapun Muisto
/ Heli Perkiö
|
2100: 1 |
28,6ake |
27,9ke |
15 305 € |
2 |
Herra Hurmuri
/ Susanne Klemola
|
2100: 2 |
28,1ake |
28,2ke |
12 939 € |
|
3 |
Turon Linda
/ Sara Hautamäki
|
2120: 1 |
23,3aly |
23,4ly |
44 915 € |
4 |
Sata Salamaa
/ Veera Vekola
|
2120: 2 |
24,1aly |
26,2ke |
37 935 € |
|
5 |
Mökin Tähti
/ Susanna Visuri
|
2140: 1 |
24,2ake |
23,5ke |
80 195 € |
6 |
Sopun Haaste
/ Janita Antti-Roiko
|
2140: 2 |
22,4aly |
23,9ke |
80 280 € |
3. lähtö klo 18:50 Suomenhevoset ryhmäajo 2100 m 5-v. Varsakunkku-karsinta P. 3000 e. (3000-1500-900-600-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Ypäjä Luotsi
/ Hannu Torvinen
|
2100: 1 |
22,2aly |
24,2ke |
90 105 € |
2 |
Kaappi
/ Eero Laitinen
|
2100: 2 |
23,0aly |
24,5ke |
43 520 € |
3 |
Kansainvälinen
/ Esa Holopainen
|
2100: 3 |
26,0aly |
25,8ke |
53 905 € |
4 |
Vixeli
/ Tapio Perttunen
|
2100: 4 |
20,9aly |
21,0ke |
263 850 € |
5 |
Sippimies
/ Teemu Okkolin
|
2100: 5 |
23,4aly |
24,2ke |
58 860 € |
6 |
Eskolan Jyräys
/ Henri Bollström
|
2100: 6 |
25,8aly |
26,1ke |
33 950 € |
7 |
Puhti-Veikko
/ Jukka Torvinen
|
2100: 7 |
24,9aly |
26,5ke |
43 225 € |
4. lähtö klo 19:15 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Wahlsten Tie Tähtiin 2019 enintään 8500 e. Kokelaat Etus. Kok.lis. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Benon Safiro
/ Victor Björkroth
|
2100: 1 |
14,1aly |
15,6ke |
10 670 € |
2 |
Real Arch
/ Arna Ruohomäki
|
2100: 2 |
15,3aly |
16,5ke |
10 840 € |
3 |
Casey Beyonce
/ Matti Juutila
|
2100: 3 |
16,0aly |
17,4ke |
7 610 € |
4 |
BWT Duracell
/ Mira Oksakari
|
2100: 4 |
14,8aly |
15,2ly |
15 865 € |
5 |
Angel Of Nazareth
/ Jesse Piirainen
|
2100: 5 |
15,3ake |
19,1ke |
8 640 € |
6 |
Stonecapes Rococo
/ Kaisa Mikkola
|
2100: 6 |
13,8aly |
17,0ke |
11 710 € |
7 |
Like A Vittoria
/ Janina Jokela
|
2100: 7 |
15,6aly |
17,7ke |
5 945 € |
8 |
Micro Queen
/ Niko Huuskola
|
2100: 8 |
13,8aly |
16,0ke |
24 720 € |
9 |
Feeling Classy
/ Antti Veteläinen
|
2100: 9 |
12,7aly |
16,1ke |
23 870 € |
10 |
Daiquiri Web
/ Iivari Nurminen
|
2100: 10 |
14,5aly |
17,8ke |
8 665 € |
11 |
Ellen Ray
/ Taneli Säde
|
2100: 11 |
16,0ake |
16,7ke |
8 630 € |
12 |
Mr Money Robber
/ Terno Grönstrand
|
2100: 12 |
14,4ake |
16,5ke |
17 980 € |
5. lähtö klo 19:35 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m enintään 29 000 e. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Aronin Muisto
/ Johan Hjelt
|
2100: 1 |
23,6aly |
27,1ke |
49 030 € |
2 |
Kikan Velperi
/ Mika Forss
|
2100: 2 |
22,7aly |
24,6ke |
35 682 € |
3 |
Karlos
/ Arna Ruohomäki
|
2100: 3 |
24,7ake |
25,9ke |
23 365 € |
4 |
Jumiini
/ Ville Pohjola
|
2100: 4 |
23,8aly |
24,5ly |
45 005 € |
5 |
I.P. Muskotti
/ Hannu Hietanen
|
2100: 5 |
24,5aly |
24,4ly |
24 695 € |
6 |
Ponutella
/ Juha Länsimäki
|
2100: 6 |
25,3aly |
24,9ke |
49 830 € |
7 |
Viehko Venla
/ Panu Ahonen
|
2100: 7 |
26,3aly |
26,5ly |
21 215 € |
8 |
Masun Vilke
/ Antti Ala-Rantala
|
2100: 8 |
25,0aly |
26,8ke |
23 635 € |
9 |
Hipatsu
/ Niko Jokela
|
2100: 9 |
24,6aly |
24,4ly |
64 690 € |
10 |
Sävel-Muisto
/ Olavi Oja-Nisula
|
2100: 10 |
26,8ake |
26,5ly |
28 005 € |
11 |
Komento
/ Markku Hietanen
|
2100: 11 |
24,4aly |
25,4ke |
42 205 € |
12 |
Råger
/ Esa Holopainen
|
2100: 12 |
22,2aly |
25,0ke |
41 896 € |
6. lähtö klo 19:55 Lämminveriset ryhmäajo 1600 m Kaustinen vs. Seinäjoki-Ohjas enintään 18 900 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Boy Named Sue
/ Juha Länsimäki
|
1600: 1 |
13,2aly |
16,0ke |
16 080 € |
2 |
Hataar The Brave
/ Victor Björkroth
|
1600: 2 |
13,8aly |
14,8ke |
17 820 € |
3 |
Esmeralda Jons
/ Ville Pohjola
|
1600: 3 |
12,4aly |
15,4ke |
30 082 € |
4 |
M.T.Kopitar
/ Panu Ahonen
|
1600: 4 |
13,5aly |
15,4ke |
28 457 € |
5 |
Rock Bolt
/ Mikko Niemistö
|
1600: 5 |
13,1aly |
15,7ke |
18 710 € |
6 |
Man In Black
/ Veera Vekola
|
1600: 6 |
14,6aly |
16,1ke |
18 820 € |
7 |
Feeling Dream
/ Hannu Hietanen
|
1600: 7 |
11,7aly |
13,9ly |
32 700 € |
8 |
Kat's Commander
/ Juha-Matti Paavola
|
1600: 8 |
12,2aly |
17,7ke |
25 955 € |
9 |
Blue Pearl
/ Minttu Mäkinen
|
1600: 9 |
14,4aly |
15,7ke |
16 130 € |
10 |
Rainbow Highlight
/ Niko Jokela
|
1600: 10 |
13,3aly |
16,6ke |
20 930 € |
11 |
Luna De Paris
/ Veli-Erkki Paavola
|
1600: 11 |
12,9aly |
14,6ke |
32 810 € |
12 |
Basswood Grove
/ Antti Ala-Rantala
|
1600: 12 |
12,8aly |
16,3ke |
29 720 € |
7. lähtö klo 20:15 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m 15 hevosen autolähtö vähint. 19 000 e. enintään 66 000 e. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Johnny English
/ Esa Holopainen
|
2100: 1 |
12,2aly |
15,4ke |
29 469 € |
2 |
Cutthecrap
/ Jukka Torvinen
|
2100: 2 |
13,0aly |
13,7ke |
33 688 € |
3 |
Hell Broke Luce
/ Jonny Länsimäki
|
2100: 3 |
12,8aly |
14,9ke |
27 765 € |
4 |
Crystal Bay
/ Niko Jokela
|
2100: 4 |
12,5aly |
13,8ly |
42 715 € |
5 |
Sunna Love*
/ Heikki Hietanen
|
2100: 5 |
13,0aly |
14,4ke |
33 898 € |
6 |
Majestic Man
/ Taneli Säde
|
2100: 6 |
11,1aly |
12,4ke |
266 284 € |
7 |
Wallaby
/ Victor Björkroth
|
2100: 7 |
11,5aly |
14,5pi |
48 563 € |
8 |
Cash Lane
/ Mika Rintala
|
2100: 8 |
12,8aly |
15,9ke |
55 629 € |
9 |
Umberto Croft
/ Henry Ala-Korpi
|
2100: 9 |
13,4aly |
13,6ly |
62 385 € |
10 |
Wicasa Sioux
/ Mika Forss
|
2100: 10 |
11,5aly |
16,3ke |
58 444 € |
11 |
Sahara Foxylady
/ Hannu Hietanen
|
2100: 11 |
11,9aly |
15,3ke |
52 686 € |
12 |
Flirt Fortuna*
/ Antti Ala-Rantala
|
2100: 12 |
11,3aly |
14,8ke |
61 996 € |
13 |
Haras du Pin
/ Juha Länsimäki
|
2100: 13 |
12,1aly |
12,7ly |
63 039 € |
14 |
Hamis Fameraiser
/ Riku Lehtonen
|
2100: 14 |
11,9aly |
14,3ly |
67 595 € |
15 |
Strait Iron
/ Hannu Torvinen
|
2100: 15 |
12,8aly |
14,1ke |
71 060 € |
8. lähtö klo 20:35 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m Kaustinen vs. Seinäjoki-Ohjas enintään 7500 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-50) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Svengi
/ Juha Länsimäki
|
2100: 1 |
27,1ake |
30,5ke |
10 660 € |
2 |
Hallan Kymppi
/ Ville Pohjola
|
2100: 2 |
29,6ake |
27,9ly |
7 440 € |
3 |
Sipsinsiro
/ Panu Ahonen
|
2100: 3 |
28,6ake |
27,3ke |
7 315 € |
4 |
Slovari
/ Hannu Hietanen
|
2100: 4 |
28,7ake |
33,5ke |
6 000 € |
5 |
Touko Kevätön
/ Juha-Matti Paavola
|
2100: 5 |
25,6aly |
27,0ke |
18 160 € |
6 |
Sarinan Sisu
/ Veli-Erkki Paavola
|
2100: 6 |
30,1ake |
29,0ke |
7 720 € |
7 |
Hotlinki
/ Antti Ala-Rantala
|
2100: 7 |
26,0ake |
25,2ke |
72 210 € |
8 |
Marhotti
/ Niko Jokela
|
2100: 8 |
27,1aly |
29,0ke |
15 475 € |
9. lähtö klo 20:50 Lämminveriset tasoitusajo 2600 m p. 4600 e + 20 m/ 7000 e. enintään 11 600 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Ginelle
/ Veli Nurminen
|
2600: 1 |
15,6aly |
16,0ke |
5 500 € |
2 |
No Chip Step
/ Panu Ahonen
|
2600: 2 |
15,8ake |
15,8ke |
7 900 € |
3 |
Piraya Roc
/ Hannu Hietanen
|
2600: 3 |
13,8aly |
16,6ke |
9 227 € |
4 |
Mountain Rescue
/ Eero Alasaari
|
2600: 4 |
16,7ake |
16,9ke |
4 650 € |
5 |
Finosåfin
/ Hannu Torvinen
|
2600: 5 |
17,3ake |
17,8ke |
3 959 € |
|
6 |
Every Reasons
/ Matti Tuomi
|
2620: 1 |
14,6aly |
15,9ke |
7 467 € |
7 |
Pitbull
/ Marko Hautamäki
|
2620: 2 |
14,1aly |
16,3ke |
12 475 € |
8 |
Castor Troy
/ Ari-Jukka Lehtimäki
|
2620: 3 |
16,2ake |
16,7ke |
10 975 € |
9 |
Pious Donation
/ Juha Länsimäki
|
2620: 4 |
15,8ake |
16,7ke |
8 643 € |
10 |
Troopers
/ Markku Hietanen
|
2620: 5 |
11,6aly |
13,6ke |
89 185 € |
11 |
Tesslove
/ Mika Forss
|
2620: 6 |
14,1aly |
15,9ke |
17 777 € |
12 |
Nickelback
/ Heikki Hietanen
|
2620: 7 |
15,3aly |
16,5ke |
9 760 € |
13 |
Marvel Neat
/ Kirsi Huhmarsalo
|
2620: 8 |
14,8aly |
15,4ke |
13 905 € |
14 |
Cheri Sane
/ Ari-Pekka Tuisku
|
2620: 9 |
11,8aly |
14,2ke |
34 120 € |
15 |
Sara Journey
/ Jukka Torvinen
|
2620: 10 |
15,9ake |
17,8pi |
8 358 € |
10. lähtö klo 21:05 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m p. 950 e + 20 m/ 1950 e. enintään 2900 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Crystal No Fruit
/ Tero Lahtinen
|
2100: 1 |
15,8aly |
17,9ke |
3 650 € |
2 |
Andy Victorioso
/ Eero Alasaari
|
2100: 2 |
19,3ake |
19,9ke |
930 € |
|
3 |
Celeena
/ Antti Ala-Rantala
|
2120: 1 |
15,6aly |
18,0ke |
4 350 € |
4 |
Pearly's Jadessa
/ Esa Holopainen
|
2120: 2 |
15,3aly |
17,0ke |
7 354 € |
5 |
Lisebet
/ Heikki Hietanen
|
2120: 3 |
15,1aly |
17,5ke |
4 590 € |
6 |
Feeling Flash
/ Juha Länsimäki
|
2120: 4 |
15,2aly |
16,3ke |
8 640 € |
7 |
Lovely Sunshine
/ Panu Ahonen
|
2120: 5 |
17,0ake |
18,1ke |
1 980 € |
8 |
Vigilante
/ Ari-Jukka Lehtimäki
|
2120: 6 |
17,3ake |
18,5ke |
2 650 € |
9 |
Felix Star
/ Tero E Mäenpää
|
2120: 7 |
16,2ake |
17,2ke |
3 460 € |
10 |
Rain's Banshee
/ Ville Pohjola
|
2120: 8 |
15,3aly |
16,6ly |
3 545 € |
11 |
Captain Cruise
/ Jonny Länsimäki
|
2120: 9 |
14,5aly |
16,1ly |
8 018 € |
12 |
Can Cash
/ Hannu Hietanen
|
2120: 10 |
17,2ake |
16,9ke |
3 200 € |
13 |
Caldera Amour
/ Veera Vekola
|
2120: 11 |
13,9aly |
15,3ke |
23 115 € |
14 |
Lovis Lini
/ Tapani Salojensaari
|
2120: 12 |
15,5aly |
17,7ke |
2 990 € |
1. koelähtö klo 17:00 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e. |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
Aikaraja |
1 |
Flaming Pezzo
/ Tero Haapaharju
|
2100: 1 |
|
18,2ke |
2 100 € |
1.23.0 |
2 |
Flying Diamond
/ Ville Koivisto
( Mikko Koivisto
) |
2100: 2 |
15,8aly |
17,7ke |
2 170 € |
1.23.0 |
|
3 |
Madams Darkman
/ Hannu Hietanen
|
2120: 1 |
17,6ake |
18,8ke |
3 420 € |
1.23.0 |
4 |
Fixit
/ Mauno Laurila
|
2120: 2 |
14,5aly |
16,0ke |
13 610 € |
1.23.0 |
5 |
Lexus Lloyd
/ Jani Hietanen
|
2120: 3 |
16,6aly |
18,7ke |
7 090 € |
1.23.0 |
6 |
Laurila's Haldir
/ Heikki Hietanen
|
2120: 4 |
15,1ake |
17,0ke |
18 346 € |
1.23.0 |
7 |
Nordic Nightmare
/ Teemu Okkolin
|
2120: 5 |
16,9ake |
17,0ke |
1 840 € |
1.23.0 |
8 |
Mac Light Prince
/ Markku Hietanen
|
2120: 6 |
14,6aly |
16,2ke |
14 860 € |
1.23.0 |
|
|
9 |
Helmin Poika
/ Ville Pohjola
|
2160: 1 |
|
33,3ke |
640 € |
1.38.3 |
10 |
Piirtuli
/ Veli-Erkki Paavola
|
2160: 2 |
31,1ake |
31,0ke |
2 870 € |
1.36.0 |
11 |
Kisan Lohkeri
/ Niko Jokela
|
2160: 3 |
30,4ake |
30,8ke |
4 070 € |
1.35.8 |
12 |
Eurobondi
/ Juha Länsimäki
|
2160: 4 |
30,5ake |
30,3ke |
7 655 € |
1.35.3 |
13 |
Krios
/ Veli Nurminen
|
2160: 5 |
28,3ake |
28,9ke |
6 680 € |
1.35.0 |
1. ponilähtö klo 17:35 A-Ponit ryhmäajo 1100 m 2.55.0 ja hit.P. 100 e. (100-50-30-20) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Mirtillo
/ Neea Makkonen
|
1100: 1 |
2.40,4aly |
2.49,0ke |
2 077 € |
2 |
Almond's Terminator
/ Ilona Rekilä
|
1100: 2 |
2.40,6ake |
2.38,9ly |
2 354 € |
3 |
Rummel
/ Henna Paavola
|
1100: 3 |
2.55,5aly |
2.55,7ly |
855 € |
4 |
Jytky-Poika
/ Tiiamari Pirttijoki
|
1100: 4 |
3.06,0aly |
3.00,5ly |
647 € |
5 |
O.S. Kicken
/ Veera Puusaari
|
1100: 5 |
2.53,5aly |
2.45,6ly |
2 209 € |
2. ponilähtö klo 17:45 B-Ponit ryhmäajo 2100 m 2.05.0 ja hit.P. 100 e. (100-50-30-20) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Aidan Wee 47 RUSS
/ Nina Hänninen
|
2100: 1 |
48,3ake |
50,1ke |
4 513 € |
2 |
Rafaela Wee
/ Eveliina Hietanen
|
2100: 2 |
2.01,9ake |
59,8ke |
2 304 € |
3 |
Vinning Wee
/ Elina Herttua
|
2100: 3 |
2.05,7ake |
2.04,3ke |
2 004 € |
4 |
Arragonn
/ Anniina Kupiainen
|
2100: 4 |
2.08,4ake |
2.08,6ke |
882 € |
5 |
Goldenwild's Dragonsoul
/ Julia Kettu
|
2100: 5 |
2.10,2ake |
2.07,2ke |
2 218 € |
Alkuun