Ravipäivän lähdöt:
Lähtö (sarja) |
|
|
Matka |
Tasoitukset |
Palkinto |
Palk. summa |
Lisätiedot |
1. lähtö (10) |
tasoitusajo |
kv |
2100 m: |
p. 600 e + 20 m/ 500 e. enintään 2600 e |
1 000 €
|
2 300 €
|
|
2. lähtö (6) |
tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
p. 500 e + 20 m/ 1100 e. enintään 1600 e |
1 000 €
|
2 400 €
|
|
3. lähtö (7) |
ryhmäajo |
sh |
2100 m: |
|
3 000 €
|
6 000 €
|
|
4. lähtö (8) |
tasoitusajo |
kv |
2100 m: |
p. 29 000 e + 20 m/ 23 000 e. |
1 500 €
|
3 075 €
|
|
5. lähtö (12) |
ryhmäajo |
sh |
2100 m: |
|
3 000 €
|
6 100 €
|
|
6. lähtö (11) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 15 000 e. |
2 500 €
|
5 100 €
|
Toto5-1 |
7. lähtö (3) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 13 000 e. |
1 500 €
|
3 375 €
|
Toto5-2 Troikka |
8. lähtö (5) |
tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
p. 1800 e + 20 m/ 3400 e. enintään 5200 e |
2 000 €
|
4 100 €
|
Toto5-3 Duo-1 |
9. lähtö (1) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 85 000 e. |
1 500 €
|
3 300 €
|
Toto5-4 Duo-2 Troikka |
10. lähtö (9) |
tasoitusajo |
kv |
2100 m: |
p. 7000 e + 20 m/ 6000 e. enintään 19 000 e |
1 000 €
|
2 500 €
|
Toto5-5 |
11. lähtö (4) |
tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
p. 6000 e + 20 m/ 12 000 e. enintään 18 000 e |
1 000 €
|
2 400 €
|
Troikka |
12. lähtö (2) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 26 000 e. |
1 000 €
|
2 050 €
|
|
1. koelähtö (21) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
|
|
|
1. ponilähtö (31) |
tasoitusajo |
p |
1100 m: |
p. 3.15.0 + 20 m/ 3,1 s |
100 €
|
200 €
|
|
|
Yht. |
42 900 € |
|
Lähdön hevoset ja ohjastajat:
1. lähtö klo 17:30 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m p. 600 e + 20 m/ 500 e. enintään 2600 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Virkun Lupaus
/ Ismo Kauhanen
|
2120: 1 |
30,1aly |
31,8ke |
3 300 € |
2 |
Viestinviejä
/ Henri Bollström
|
2120: 2 |
24,6aly |
25,8ke |
44 415 € |
3 |
Jennie
/ Janne Räisänen
( Kimmo Taipale
) |
2120: 3 |
30,6aly |
31,9ke |
2 280 € |
4 |
Taikatiina
/ Santtu Raitala
|
2120: 4 |
39,7ake |
35,0ke |
1 004 € |
5 |
Tähen Usvatar
/ Pekka Vehviläinen
|
2120: 5 |
25,4aly |
28,4ke |
15 270 € |
|
6 |
Mutrin Maksi
/ Kimmo Määttänen
|
2140: 1 |
33,9ake |
31,7ke |
3 400 € |
7 |
Vappu-Ukko
/ Jaakko Santala
|
2140: 2 |
27,8aly |
27,1ke |
16 900 € |
8 |
Campo
/ Ville Mikkanen
|
2140: 3 |
33,5ake |
33,3ke |
2 630 € |
9 |
Fredrikson
/ Tuomas Pakkanen
|
2140: 4 |
30,3ake |
30,1ke |
11 890 € |
10 |
Vilman
/ Markku Taskinen
|
2140: 5 |
35,4ake |
32,6ke |
2 070 € |
11 |
Tähen Lento
/ Harri Kotilainen
|
2140: 6 |
30,7ake |
30,8ke |
4 570 € |
12 |
Turhalan Toivo
/ Jukka-Pekka Kauhanen
|
2140: 7 |
34,5ake |
33,4ke |
2 800 € |
|
13 |
Tulispa
/ Tero Lahtinen
|
2160: 1 |
31,5aly |
32,5ke |
3 100 € |
14 |
Lars-Einar
/ Jani Ruotsalainen
|
2160: 2 |
33,1ake |
31,3ke |
5 980 € |
2. lähtö klo 17:45 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m p. 500 e + 20 m/ 1100 e. enintään 1600 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Lucky Ladybug
/ Pekka Vehviläinen
|
2100: 1 |
20,2ake |
18,6ke |
1 800 € |
2 |
Grove's Kajsa
/ Sami Vehviläinen
|
2100: 2 |
15,7ake |
16,4ke |
7 090 € |
3 |
Amiraal Night
/ Janne Räisänen
|
2100: 3 |
18,7ake |
18,7ke |
720 € |
4 |
Lyckans Victoria
/ Henri Bollström
|
2100: 4 |
14,0aly |
17,6ke |
6 255 € |
5 |
Helga Loukko
/ Teemu Kananen
|
2100: 5 |
17,2ake |
18,5ke |
1 290 € |
6 |
Nicole Dahlia
/ Riku M Lindgren
|
2100: 6 |
20,7ake |
18,5ke |
575 € |
7 |
Rumors
/ Ville Pohjola
|
2100: 7 |
18,8ake |
18,3ke |
1 790 € |
8 |
MAS Ella
/ Jukka-Pekka Kauhanen
|
2100: 8 |
|
18,1ke |
4 000 € |
|
9 |
Ridgehill's Esther
/ Tero E Mäenpää
|
2120: 1 |
20,1ake |
18,3ke |
595 € |
10 |
Baketamon Frido
/ Jani Ruotsalainen
|
2120: 2 |
18,2ake |
17,2ke |
3 409 € |
11 |
Rocky Breeze
/ Tuomas Pakkanen
|
2120: 3 |
17,0aly |
16,9ke |
7 645 € |
12 |
Athletic Victory
/ Kimmo Jakobsson
|
2120: 4 |
19,2ake |
18,3ke |
630 € |
13 |
Axwell Lisbet
/ Heikki Mikkonen
|
2120: 5 |
17,9ake |
17,6ke |
3 650 € |
14 |
Rocy Stars
/ Henry Lindström
|
2120: 6 |
16,9ake |
16,6ke |
5 255 € |
3. lähtö klo 18:07 Suomenhevoset ryhmäajo 2100 m 4-v. Biofarm&Hevosklinikka Laukaa ja Kuopio& MT Varsakunkku-kars P. 3000 e. (3000-1500-900-600-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Cupido
/ Jarkko Kervinen
|
2100: 1 |
25,2ake |
25,4ke |
48 740 € |
2 |
Säihkeen Säväys
/ Jukka-Pekka Kauhanen
|
2100: 2 |
24,9aly |
27,2ke |
25 910 € |
3 |
Suvelan Rinssi
/ Teemu Okkolin
|
2100: 3 |
22,3aly |
22,5ke |
95 891 € |
4 |
Piitaikuri
/ Santtu Raitala
|
2100: 4 |
28,5ake |
27,7ke |
17 580 € |
5 |
Lilin Jalo
/ Tero E Mäenpää
|
2100: 5 |
28,3aly |
29,4ke |
15 925 € |
6 |
Viktorino
/ Eero Laitinen
|
2100: 6 |
27,0aly |
27,7ke |
13 050 € |
4. lähtö klo 18:27 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m p. 29 000 e + 20 m/ 23 000 e. pt. 60 m. P. 1500 e. (1500-750-450-300-75) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Hissun Turbo
/ Tuomas Pakkanen
|
2100: 1 |
22,7aly |
23,6ke |
169 284 € |
2 |
Tokumentti
/ Heikki Mikkonen
|
2100: 2 |
26,6ake |
25,8ke |
26 040 € |
3 |
Carmikas
/ Antti Isomaa
|
2100: 3 |
25,5aly |
25,6ke |
23 185 € |
|
4 |
Tähtisäihke
/ Henri Bollström
|
2120: 1 |
23,6aly |
24,8ly |
47 940 € |
5 |
Viriori
/ Tero Ahovuori
|
2120: 2 |
22,5aly |
26,1ke |
52 495 € |
6 |
Sähköäijä
/ Hannu Torvinen
|
2120: 3 |
22,8aly |
25,0ke |
50 410 € |
7 |
Julianne Dahlia
/ Riku M Lindgren
|
2120: 4 |
23,6aly |
24,5ke |
63 035 € |
|
|
8 |
A.T. Eka
/ Harri Kotilainen
|
2160: 1 |
23,4ake |
24,6ke |
98 045 € |
5. lähtö klo 18:47 Suomenhevoset ryhmäajo 2100 m 4-v. tammoille Biofarm&Hevosklinikka Laukaa ja Kuopio& MT Varsakunkku-kars P. 3000 e. (3000-1500-900-600-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Suvelan Unelma
/ Santtu Raitala
|
2100: 1 |
24,9aly |
26,7ke |
54 610 € |
2 |
Huivikas
/ Terho Rautiainen
|
2100: 2 |
31,3ake |
30,2ke |
7 510 € |
3 |
Sintukka
/ Antti Isomaa
|
2100: 3 |
28,0ake |
29,4ke |
12 360 € |
4 |
Hiekan Viktoria
/ Mirva Janatuinen
|
2100: 4 |
34,8ake |
35,2ke |
1 510 € |
5 |
Margarida
/ Antti Kinnunen
|
2100: 5 |
24,9ake |
24,8kp |
63 105 € |
6 |
Viksun Lilja
/ Hannu Hietanen
|
2100: 6 |
28,6ake |
26,8ke |
28 940 € |
7 |
Varma-Vilima
/ Jani Ripatti
|
2100: 7 |
29,0aly |
28,1ke |
11 880 € |
6. lähtö klo 19:10 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m 3-4-v. Ponsse Cup -karsinta enintään 15 000 e. P. 2500 e. (2500-1250-750-500-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Starlight S.W.
/ Jukka Hakkarainen
|
2100: 1 |
15,1ake |
16,9ke |
8 560 € |
2 |
Around the World
/ Jukka Torvinen
|
2100: 2 |
14,5aly |
15,9ke |
9 454 € |
3 |
Downshifter
/ Heikki Mikkonen
|
2100: 3 |
12,9aly |
14,8pi |
46 390 € |
4 |
Primo Amir
/ Janne Räisänen
|
2100: 4 |
13,3aly |
16,1ke |
31 760 € |
5 |
Heat Of Dynamite
/ Santtu Raitala
|
2100: 5 |
12,0aly |
15,7ke |
32 380 € |
6 |
Cankus Xport
/ Ville Pohjola
|
2100: 6 |
13,2aly |
13,8ly |
24 056 € |
7 |
Mountain St Leo
/ Janne Lukkari
|
2100: 7 |
15,4aly |
17,6ke |
12 535 € |
8 |
Lush Life
/ Jukka-Pekka Kauhanen
|
2100: 8 |
14,3aly |
18,9ke |
11 100 € |
7. lähtö klo 19:31 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m tammoille enintään 13 000 e. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Let's Go Legacy
/ Ville Pohjola
|
2100: 1 |
13,7aly |
15,7ke |
16 485 € |
2 |
La Nette
/ Laura Tainio
|
2100: 2 |
14,1aly |
16,9ke |
9 805 € |
3 |
Never Queen
/ Niko Riekkinen
|
2100: 3 |
14,7aly |
17,6ke |
10 005 € |
4 |
Alice Sutton
/ Henri Bollström
|
2100: 4 |
12,8aly |
15,8ke |
15 070 € |
5 |
Hope To Cope
/ Eelis Murtola
|
2100: 5 |
15,5aly |
16,2ke |
12 050 € |
6 |
Isa Sting
/ Hannu Torvinen
|
2100: 6 |
14,9ake |
18,1ke |
12 886 € |
7 |
Winds Of Change
/ Jani Ruotsalainen
|
2100: 7 |
13,6aly |
15,6ke |
13 295 € |
8 |
Diva Speed
/ Hannu Hietanen
|
2100: 8 |
14,1aly |
16,7ke |
13 845 € |
9 |
Ridgehead Laurette
/ Veli-Pekka Toivanen
|
2100: 9 |
13,5aly |
15,5ke |
40 654 € |
10 |
Hope Of Nazareth
/ Pekka Piirainen
|
2100: 10 |
14,6aly |
17,4kp |
12 875 € |
11 |
Perchpond
/ Santtu Raitala
|
2100: 11 |
13,6ake |
17,8kp |
32 930 € |
12 |
Massives Mistress
/ Heikki Mikkonen
( Matti Nisonen
) |
2100: 12 |
16,0ake |
17,0ke |
9 153 € |
8. lähtö klo 19:52 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m 3-v. Suom.synt. Nuorten Sarja 2020 p. 1800 e + 20 m/ 3400 e. enintään 5200 e Nuorten sarja P. 2000 e. (2000-1000-600-400-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Cabin Crew
/ Santtu Raitala
|
2100: 1 |
15,6aly |
16,7ke |
10 808 € |
2 |
Money Vice
/ Teuvo Rantanen
|
2100: 2 |
16,0ake |
17,6ke |
6 935 € |
3 |
E.V. Angie
/ Heikki Mikkonen
( Matti Nisonen
) |
2100: 3 |
14,8ake |
15,6ke |
19 628 € |
4 |
Smillaggio
/ Veli-Pekka Toivanen
|
2100: 4 |
16,4ake |
16,7ke |
7 325 € |
|
5 |
EL Indeed
/ Hannu Torvinen
|
2120: 1 |
11,0aly |
13,3ke |
161 800 € |
6 |
Niceman Windcape
/ Jani Ruotsalainen
|
2120: 2 |
14,8aly |
16,0ke |
16 750 € |
7 |
Stonecapes Topgun
/ Antti Veteläinen
|
2120: 3 |
15,4ake |
16,4ke |
14 840 € |
8 |
Ashley Face
/ Henri Bollström
|
2120: 4 |
12,7aly |
14,9pi |
77 670 € |
9 |
Tim Jerry
/ Niko Jokela
|
2120: 5 |
12,0aly |
14,2ke |
67 911 € |
9. lähtö klo 20:13 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 85 000 e. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-75) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Elliot Web
/ Tuomas Pakkanen
|
2100: 1 |
12,6ake |
13,7ke |
136 534 € |
2 |
Roberto Diver
/ Janne Räisänen
|
2100: 2 |
11,1aly |
13,9ke |
96 317 € |
3 |
El Dirtyman
/ Hannu Torvinen
|
2100: 3 |
13,3ake |
19,2ke |
50 915 € |
4 |
Issaquah Sund
/ Henri Bollström
|
2100: 4 |
12,1aly |
14,5pi |
89 131 € |
5 |
Herrera Boko
/ Jani Ruotsalainen
|
2100: 5 |
12,1aly |
14,0ke |
59 431 € |
6 |
Minto's Don Juan
/ Santtu Raitala
|
2100: 6 |
12,7aly |
15,0ke |
149 880 € |
7 |
Rambo Rivner
/ Jukka Torvinen
|
2100: 7 |
12,1aly |
14,5ly |
76 063 € |
8 |
Ukebell Jet
/ Heikki Mikkonen
( Matti Nisonen
) |
2100: 8 |
12,5ake |
15,0ke |
53 064 € |
9 |
Replay Pellini
/ Ville Pohjola
|
2100: 9 |
13,0aly |
15,3ke |
49 192 € |
10 |
Dust Collector
/ Hannu Hietanen
|
2100: 10 |
12,5aly |
14,7ke |
67 023 € |
11 |
Orlando Knick
/ Martti Pellikka
|
2100: 11 |
11,2aly |
14,8ke |
118 824 € |
10. lähtö klo 20:34 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m p. 7000 e + 20 m/ 6000 e. enintään 19 000 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Tähti Elmeri
/ Janne Räisänen
|
2100: 1 |
30,6ake |
29,4ke |
7 320 € |
2 |
Roiheri
/ Henri Pehkonen
|
2100: 2 |
29,5ake |
29,9ke |
6 150 € |
3 |
Sitku
/ Henri Bollström
|
2100: 3 |
28,2ake |
27,2ke |
10 740 € |
4 |
Vojakker
/ Mauri Jaara
|
2100: 4 |
30,2ake |
31,5ke |
6 490 € |
5 |
Tähtitie
/ Mirva Janatuinen
|
2100: 5 |
24,5ake |
26,9ke |
48 305 € |
6 |
Oiva Punk
/ Kalevi Punkki
|
2100: 6 |
27,1aly |
29,8ke |
5 515 € |
|
7 |
Sopu-Ellu
/ Tuomas Pakkanen
|
2120: 1 |
27,4ake |
27,9ke |
16 940 € |
8 |
Voe Epeli
/ Antti Ripatti
|
2120: 2 |
29,5ake |
30,4ke |
11 285 € |
9 |
Troodon
/ Jani Hartikainen
|
2120: 3 |
28,7ake |
29,4ke |
8 980 € |
10 |
Vuaran Velehotar
/ Vesa Vehviläinen
|
2120: 4 |
23,6aly |
27,2ke |
23 900 € |
11 |
Ciesma
/ Pekka Eskelinen
|
2120: 5 |
27,8aly |
29,3ke |
10 065 € |
12 |
Rantaniemelän Savu
/ Santtu Raitala
|
2120: 6 |
22,0aly |
25,8ke |
40 440 € |
13 |
Mattilan Urho
/ Pertti Rissanen
|
2120: 7 |
27,3aly |
28,0ke |
10 465 € |
14 |
Rapsodi
/ Kimmo Määttänen
|
2120: 8 |
24,8aly |
24,9ke |
29 855 € |
|
15 |
Tempaisu
/ Hannu Huttunen
|
2140: 1 |
23,4aly |
26,2ke |
34 955 € |
16 |
Caarna
/ Sami Ikonen
|
2140: 2 |
25,4aly |
28,0ke |
14 220 € |
11. lähtö klo 20:49 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m p. 6000 e + 20 m/ 12 000 e. enintään 18 000 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Elop Hoss
/ Heikki Mikkonen
( Matti Nisonen
) |
2100: 1 |
18,9ake |
17,3ke |
1 750 € |
2 |
Adrasthee
/ Jani Ruotsalainen
|
2100: 2 |
11,5aly |
14,1ke |
64 930 € |
3 |
Rage Breeze
/ Jukka-Pekka Kauhanen
|
2100: 3 |
15,9aly |
16,6ke |
9 265 € |
4 |
Fair Boost
/ Harri Kotilainen
|
2100: 4 |
14,8aly |
16,7ke |
7 890 € |
5 |
Astrum
/ Antti Veteläinen
|
2100: 5 |
10,9aly |
14,3ke |
130 735 € |
|
6 |
Glint Match
/ Niko Riekkinen
|
2120: 1 |
12,9aly |
15,9ke |
16 690 € |
7 |
B.S. Gold
/ Marko Känsälä
|
2120: 2 |
14,1aly |
15,8ke |
17 128 € |
8 |
Certo Cito*
/ Henri Bollström
|
2120: 3 |
13,9aly |
15,6ke |
20 625 € |
9 |
Absolut Arctica
/ Jani Hartikainen
|
2120: 4 |
13,5aly |
14,6ke |
23 846 € |
10 |
Such A Fairy
/ Janne Räisänen
|
2120: 5 |
15,5ake |
16,5ke |
9 345 € |
11 |
Stay On Top
/ Santtu Raitala
|
2120: 6 |
14,3ake |
15,8ke |
34 750 € |
12 |
Junior Magistrate
/ Janita Antti-Roiko
|
2120: 7 |
13,4aly |
15,6ke |
13 435 € |
13 |
Erica Nyx
/ Pekka Vehviläinen
|
2120: 8 |
14,8aly |
15,6ke |
15 575 € |
14 |
Carmen Lindy
/ Veli-Pekka Toivanen
|
2120: 9 |
16,0aly |
16,9ke |
9 720 € |
15 |
Ciao Ferrari
/ Antti Ripatti
|
2120: 10 |
13,8aly |
15,6ke |
20 610 € |
12. lähtö klo 21:04 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 26 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-50) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Spotlight Brodde
/ Jukka Torvinen
|
2100: 1 |
12,6aly |
14,9ke |
33 551 € |
2 |
Swagman
/ Niko Riekkinen
|
2100: 2 |
12,3aly |
15,6ke |
25 130 € |
3 |
Hard Chip
/ Birgitta Lappeteläinen
|
2100: 3 |
14,6aly |
15,9ke |
41 851 € |
4 |
Winnertakesitall S
/ Markus Pulkkinen
|
2100: 4 |
14,6aly |
15,6ke |
29 216 € |
5 |
Nuclear Tile
/ Jani Ruotsalainen
|
2100: 5 |
11,5aly |
17,1ke |
25 660 € |
6 |
Amorce Savage
/ Tuomas Pakkanen
|
2100: 6 |
13,5aly |
15,2ke |
26 501 € |
7 |
Dirk Diggler Sisu
/ Jussi Kivijärvi
|
2100: 7 |
14,1aly |
15,5ke |
29 123 € |
8 |
Asterisque
/ Mauri Jaara
|
2100: 8 |
14,9ake |
16,1ke |
39 057 € |
9 |
Västerbo Gerrard
/ Veli-Pekka Toivanen
|
2100: 9 |
12,6aly |
16,1ke |
22 012 € |
10 |
Midsummer Love
/ Jukka-Pekka Kauhanen
|
2100: 10 |
12,7aly |
14,9ke |
19 990 € |
11 |
Västerbo Locksmith*
/ Santtu Raitala
|
2100: 11 |
14,0aly |
15,7ke |
21 108 € |
12 |
Sign Of Secret
/ Ville Pohjola
|
2100: 12 |
13,3aly |
16,6ke |
27 840 € |
1. koelähtö klo 16:40 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e. |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
Aikaraja |
1 |
Minbrisk
/ Henri Bollström
|
2100: 1 |
13,3aly |
14,9ke |
18 900 € |
1.24.0 |
2 |
Encrypted
/ Markus Pulkkinen
|
2100: 2 |
18,6ake |
19,0ke |
1 690 € |
1.24.0 |
3 |
Likesprite
/ Teemu Kananen
|
2100: 3 |
|
22,5ke |
15 € |
1.24.0 |
|
|
4 |
Äänestäjä
/ Harri Kotilainen
|
2140: 1 |
21,1aly |
24,5ke |
74 320 € |
1.36.0 |
|
5 |
Tähti-Kerttu
/ Tuomas Pakkanen
|
2160: 1 |
36,6ake |
34,8ke |
980 € |
1.40.8 |
6 |
Asikainen
/ Veli-Pekka Toivanen
|
2160: 2 |
|
45,6ke |
0 € |
1.46.0 |
7 |
Takapussi
/ Anne-Mari Lappalainen
|
2160: 3 |
|
51,4ke |
0 € |
1.46.0 |
1. ponilähtö klo 16:50 A-Ponit tasoitusajo 1100 m Young Power p. 3.15.0 + 20 m/ 3,1 s P. 100 e. (100-50-30-20) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Niittykorven Rocky
/ Sara Väisänen
|
1100: 1 |
|
3.18,5ly |
206 € |
2 |
Firebay's Blackbird 358 SH
/ Veera Pasanen
|
1100: 2 |
|
3.11,4ly |
90 € |
3 |
Aarteen Täysikuu
/ Maiju Niskanen
|
1100: 3 |
3.20,9aly |
3.16,6ly |
507 € |
4 |
Tuomelan Turbo
/ Tinka Maijala
|
1100: 4 |
3.02,2aly |
2.55,6ly |
1 004 € |
5 |
Bamidol
/ Veera Tiainen
|
1100: 5 |
2.56,9aly |
2.52,4ly |
2 034 € |
|
|
|
6 |
Hopealehdon Caramba
/ Salla Tiainen
|
1160: 1 |
2.53,9aly |
2.53,2ly |
2 379 € |
7 |
CB Predator
/ Aino Salo
|
1160: 2 |
2.59,6aly |
2.50,6ly |
1 108 € |
|
8 |
Lekon Felix
/ Inca Ikonen
|
1180: 1 |
2.58,9aly |
2.59,4ly |
795 € |
|
|
|
|
9 |
Ekekullens Ilatraia
/ Viljami Pylkkänen
|
1260: 1 |
|
2.50,2ke |
475 € |
Alkuun