Ohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 74 | 5 | 8 | 5 | 7 | 28 660 € |
| 2023 | 470 | 21 | 40 | 42 | 4 | 128 969 € |
| 2022 | 461 | 23 | 50 | 57 | 5 | 177 170 € |
| 2021 | 886 | 75 | 100 | 102 | 8 | 434 690 € |
| 2020 | 551 | 52 | 63 | 43 | 9 | 222 110 € |
| 2019 | 593 | 54 | 65 | 76 | 9 | 255 525 € |
| 2018 | 635 | 54 | 49 | 42 | 9 | 224 337 € |
| 2017 | 647 | 63 | 77 | 66 | 10 | 309 461 € |
| 2016 | 661 | 40 | 53 | 65 | 6 | 178 357 € |
| 2015 | 719 | 62 | 82 | 58 | 9 | 253 125 € |
| 2014 | 724 | 56 | 67 | 80 | 8 | 255 520 € |
| 2013 | 1066 | 123 | 124 | 107 | 12 | 452 306 € |
| 2012 | 931 | 116 | 103 | 100 | 12 | 547 293 € |
| 2011 | 875 | 101 | 104 | 88 | 12 | 372 338 € |
| 2010 | 818 | 88 | 82 | 86 | 11 | 287 241 € |
| 2009 | 754 | 90 | 85 | 85 | 12 | 256 820 € |
| 2008 | 681 | 68 | 72 | 76 | 10 | 220 400 € |
| 2007 | 601 | 56 | 61 | 65 | 9 | 171 380 € |
| 2006 | 576 | 60 | 55 | 48 | 10 | 142 230 € |
| 2005 | 661 | 70 | 73 | 69 | 11 | 168 580 € |
| 2004 | 508 | 62 | 46 | 49 | 12 | 101 617 € |
| 2003 | 397 | 32 | 31 | 32 | 8 | 65 467 € |
| 2002 | 513 | 64 | 58 | 49 | 12 | 118 589 € |
| 2001 | 391 | 38 | 29 | 39 | 10 | 57 662 € |
| 2000 | 421 | 52 | 41 | 51 | 12 | 91 437 € |
| 1999 | 355 | 56 | 30 | 30 | 16 | 59 229 € |
| 1998 | 308 | 40 | 25 | 30 | 13 | 44 342 € |
| 1997 | 226 | 19 | 16 | 21 | 8 | 20 922 € |
| 1996 | 237 | 23 | 23 | 21 | 10 | 29 121 € |
| 1995 | 204 | 15 | 20 | 16 | 7 | 18 911 € |
| 1994 | 74 | 13 | 7 | 3 | 18 | 9 342 € |
| 1993 | 282 | 30 | 29 | 20 | 11 | 38 333 € |
| 1992 | 383 | 49 | 34 | 23 | 13 | 54 647 € |
| 1991 | 403 | 54 | 37 | 50 | 13 | 80 464 € |
| 1990 | 227 | 30 | 27 | 29 | 13 | 48 337 € |
| 1989 | 210 | 21 | 18 | 28 | 10 | 36 723 € |
| 1988 | 219 | 14 | 16 | 14 | 6 | 30 946 € |
| 1987 | 106 | 9 | 14 | 9 | 8 | 17 348 € |
| 1986 | 55 | 3 | 6 | 5 | 5 | 5 028 € |
| 1985 | 33 | 0 | 4 | 2 | 0 | 3 876 € |
| 1984 | 85 | 11 | 6 | 8 | 13 | 11 655 € |
| 1983 | 74 | 11 | 13 | 2 | 15 | 12 227 € |
| 1982 | 27 | 4 | 4 | 3 | 15 | 2 564 € |
| 1981 | 5 | 2 | 0 | 2 | 40 | 1 765 € |
| 1980 | 22 | 1 | 0 | 1 | 5 | 470 € |
| 1979 | 11 | 1 | 2 | 1 | 9 | 487 € |
| 1978 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 142 € |
| Yhteensä | 19164 | 1931 | 1950 | 1898 | 10 | 6 048 163 € |
Poniohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 30 € |
| 2018 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 30 € |
| 2015 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 € |
| 2005 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 € |
| Yhteensä | 5 | 0 | 0 | 1 | 0 | 80 € |
Viimeisimmät startit
Yhteensä 20917 lähtöä
| Rata | Pvm | Läh | Rata | Matka | Tyyppi | Hevonen | Aika | Sija | Koodit | Kerr | Palkinto | Valmentaja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| S | 1.4.2024 | 9 | 4 | 2120 | Tasoitus | Wauhitta | P | 0 € | Ville Levula | |||
| H | 20.3.2024 | 6 | 1 | 2140 | Tasoitus | Pilssin Taika | P | 0 € | Olli Lähtinen | |||
| P | 8.3.2024 | 12 | 2 | 2100 | Tasoitus | River Bojan | P | 0 € | Antti Mäntymäki | |||
| P | 8.3.2024 | 4 | 5 | 2140 | Tasoitus | Pilssin Taika | P | 0 € | Olli Lähtinen | |||
| H | 6.3.2024 | 6 | 7 | 1620 | Ryhmä | Melinda Ses | 1.14.6a | 7 | 41,6 | 0 € | Pasi Tikkala | |
| H | 6.3.2024 | 5 | 1 | 2160 | Tasoitus | Sarlotan Helmi | 1.33.7 | 11 | 32,6 | 0 € | Päivi Skrikberg | |
| H | 6.3.2024 | 3 | 8 | 2120 | Ryhmä | Lady Agostina | 1.18.3a | 8 | 41,6 | 0 € | Nina Pettersson-Perklén | |
| T | 2.3.2024 | 7 | 9 | 2100 | Ryhmä | Might Be Romeo | hpl | 72,6 | 0 € | Minna Rampa | ||
| T | 2.3.2024 | 3 | 11 | 2100 | Ryhmä | Amazing Sound | 1.15.5a | 5 | 137,2 | 500 € | Minna Rampa | |
| S | 1.3.2024 | 9 | 2 | 2120 | Tasoitus | Carbon Combo | 1.19.9 | 5 | 14,0 | 100 € | Anne Talonen-Levula | |
| S | 1.3.2024 | 6 | 10 | 2100 | Ryhmä | Anasazi Face | 1.19.8a | 8 | 128,6 | 0 € | Johanna Nissinen | |
| S | 1.3.2024 | 5 | 2 | 2100 | Ryhmä | Rehab | 1.18.1a | 4 | 14,2 | 400 € | Anne Talonen-Levula | |
| S | 1.3.2024 | 4 | 2 | 1600 | Ryhmä | Redhot Tap Dancer | 1.16.6a | 4 | 13,8 | 260 € | Jouni Myllyharju | |
| H | 28.2.2024 | 10 | 2 | 2640 | Tasoitus | Pilssin Taika | hll | 3,6 | 0 € | Olli Lähtinen | ||
| H | 28.2.2024 | 8 | 3 | 1620 | Ryhmä | Activist | 1.13.6a | 1 | 2,5 | 2 000 € | Janne Ranta-Krenkku | |
| TK | 23.2.2024 | 10 | 1 | 2120 | Tasoitus | Sarlotan Helmi | 1.34.2 | 6 | 14,8 | 0 € | Päivi Skrikberg | |
| TK | 23.2.2024 | 8 | 8 | 2100 | Linja | Might Be Romeo | hlo | 13,4 | 0 € | Minna Rampa | ||
| TK | 23.2.2024 | 7 | 10 | 2100 | Tasoitus | Activist | 1.16.8 | 2 | 13,9 | 550 € | Janne Ranta-Krenkku | |
| TK | 23.2.2024 | 4 | 8 | 2100 | Linja | Amazing Sound | 1.17.6L | 4 | 13,1 | 400 € | Minna Rampa | |
| H | 21.2.2024 | 3 | 2 | 3120 | Tasoitus | Pilssin Taika | 1.31.2 | 3 | 7,0 | 900 € | Olli Lähtinen |
