Ohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 170 | 13 | 20 | 14 | 8 | 40 963 € |
| 2025 | 309 | 29 | 36 | 44 | 9 | 120 157 € |
| 2024 | 345 | 39 | 53 | 41 | 11 | 167 572 € |
| 2023 | 405 | 63 | 42 | 39 | 16 | 195 609 € |
| 2022 | 373 | 49 | 39 | 48 | 13 | 142 336 € |
| 2021 | 456 | 41 | 61 | 46 | 9 | 159 611 € |
| 2020 | 401 | 47 | 45 | 45 | 12 | 127 672 € |
| 2019 | 487 | 73 | 56 | 53 | 15 | 222 864 € |
| 2018 | 584 | 96 | 66 | 70 | 16 | 259 913 € |
| 2017 | 600 | 85 | 78 | 61 | 14 | 271 861 € |
| 2016 | 660 | 103 | 91 | 80 | 16 | 253 838 € |
| 2015 | 656 | 95 | 79 | 58 | 14 | 201 844 € |
| 2014 | 746 | 124 | 76 | 67 | 17 | 239 891 € |
| 2013 | 757 | 110 | 97 | 77 | 15 | 279 024 € |
| 2012 | 835 | 126 | 115 | 91 | 15 | 329 916 € |
| 2011 | 781 | 105 | 107 | 69 | 13 | 279 178 € |
| 2010 | 868 | 149 | 121 | 65 | 17 | 339 010 € |
| 2009 | 804 | 131 | 117 | 76 | 16 | 400 793 € |
| 2008 | 788 | 161 | 87 | 68 | 20 | 484 200 € |
| 2007 | 730 | 126 | 88 | 77 | 17 | 273 331 € |
| 2006 | 668 | 115 | 86 | 67 | 17 | 311 708 € |
| 2005 | 576 | 92 | 64 | 65 | 16 | 185 869 € |
| 2004 | 659 | 105 | 82 | 46 | 16 | 175 459 € |
| 2003 | 650 | 82 | 81 | 70 | 13 | 139 375 € |
| 2002 | 563 | 87 | 52 | 57 | 15 | 126 115 € |
| 2001 | 575 | 72 | 67 | 51 | 13 | 123 420 € |
| 2000 | 730 | 119 | 74 | 73 | 16 | 211 237 € |
| 1999 | 651 | 91 | 81 | 57 | 14 | 135 907 € |
| 1998 | 737 | 102 | 80 | 87 | 14 | 152 452 € |
| 1997 | 821 | 141 | 109 | 80 | 17 | 219 769 € |
| 1996 | 711 | 121 | 94 | 59 | 17 | 164 063 € |
| 1995 | 596 | 97 | 54 | 63 | 16 | 98 537 € |
| 1994 | 667 | 82 | 87 | 65 | 12 | 84 388 € |
| 1993 | 799 | 115 | 95 | 86 | 14 | 122 772 € |
| 1992 | 775 | 133 | 89 | 75 | 17 | 145 926 € |
| 1991 | 603 | 100 | 64 | 60 | 17 | 176 987 € |
| 1990 | 98 | 8 | 5 | 14 | 8 | 10 294 € |
| 1989 | 303 | 17 | 23 | 24 | 6 | 43 140 € |
| 1988 | 325 | 23 | 21 | 29 | 7 | 53 105 € |
| 1987 | 323 | 23 | 24 | 38 | 7 | 51 213 € |
| 1986 | 358 | 6 | 29 | 30 | 2 | 29 685 € |
| 1985 | 480 | 37 | 51 | 37 | 8 | 74 915 € |
| 1984 | 394 | 38 | 27 | 33 | 10 | 48 438 € |
| 1983 | 494 | 56 | 57 | 67 | 11 | 85 312 € |
| 1982 | 522 | 68 | 58 | 56 | 13 | 106 858 € |
| 1981 | 344 | 54 | 44 | 34 | 16 | 43 560 € |
| 1980 | 106 | 17 | 7 | 7 | 16 | 7 378 € |
| 1979 | 190 | 21 | 17 | 23 | 11 | 13 488 € |
| 1978 | 222 | 26 | 20 | 25 | 12 | 13 508 € |
| 1977 | 108 | 10 | 14 | 19 | 9 | 5 449 € |
| Yhteensä | 26803 | 3823 | 3130 | 2686 | 14 | 7 949 910 € |
Poniohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 € |
| 2019 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 70 € |
| 2014 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 30 € |
| 2011 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 50 € |
| 2007 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| Yhteensä | 6 | 0 | 2 | 0 | 0 | 160 € |
Viimeisimmät startit
Yhteensä 27298 lähtöä
| Rata | Pvm | Läh | Rata | Matka | Tyyppi | Hevonen | Aika | Sija | Koodit | Kerr | Palkinto | Valmentaja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| O | 5.9.2026 | 6 | 6 | 2120 | Ryhmä | Global Deputy | 0 € | Jouko Kangas | ||||
| O | 5.9.2026 | 5 | 3 | 2120 | Ryhmä | Daven Port | 0 € | Jouko Kangas | ||||
| O | 5.9.2026 | 2 | 5 | 2120 | Ryhmä | Orlando Orden | 0 € | Ilkka Sarkkinen | ||||
| O | 4.9.2026 | 21 | 1 | 2120 | Tasoitus | Fire Dancer | 0 € | Anssi Wiik | ||||
| O | 4.9.2026 | 9 | 3 | 2120 | Ryhmä | Too Smooth For You | 0 € | Anu Torvinen | ||||
| O | 4.9.2026 | 7 | 6 | 2120 | Ryhmä | All in Pellini | 0 € | Henri Mäkinen | ||||
| O | 4.9.2026 | 6 | 3 | 2140 | Tasoitus | Pätmän | 0 € | Maiju Leppäjärvi | ||||
| O | 4.9.2026 | 1 | 1 | 2160 | Tasoitus | Teeäs Huluppee | 0 € | Heli Moilanen | ||||
| O | 25.8.2026 | 21 | 1 | 2120 | Tasoitus | Blue Star Stefano | 1.19.4 | 2 | kl hyv | 0 € | Sonja Piiroinen | |
| O | 25.8.2026 | 2 | 12 | 2140 | Tasoitus | Bogeyback's Bee | 1.18.2 | 8 | 73,5 | 0 € | Katja-Maria Ronkainen | |
| RO | 19.8.2026 | 21 | 1 | 2100 | Tasoitus | Gargantua Mary | hpl | 0 € | Sanna Loukusa | |||
| RO | 19.8.2026 | 7 | 4 | 1600 | Ryhmä | Daven Port | 1.12.3a | 3 | 6,7 | 750 € | Jouko Kangas | |
| RO | 19.8.2026 | 6 | 3 | 2100 | Ryhmä | Needle'em | 1.15.2a | 3 | 3,8 | 600 € | Kalle Peura | |
| RO | 19.8.2026 | 5 | 4 | 3120 | Tasoitus | Pellegrino Pellini | 1.17.2 | 8 | 56,1 | 0 € | Jouko Ylitalo | |
| RO | 19.8.2026 | 4 | 9 | 2100 | Tasoitus | Gnome | 1.19.1 | 9 | 31,5 | 0 € | Tuomas Pakkanen | |
| RO | 19.8.2026 | 3 | 12 | 1600 | Ryhmä | Pätmän | 1.26.6a | 3 | 13,7 | 600 € | Maiju Leppäjärvi | |
| KK | 9.8.2026 | 9 | 1 | 2120 | Tasoitus | Matteo Von Bentz | P | 0 € | Elina Partanen | |||
| KK | 9.8.2026 | 7 | 2 | 2120 | Tasoitus | Global Deputy | 1.19.8 | 5 | 2,1 | 50 € | Jouko Kangas | |
| KK | 9.8.2026 | 6 | 1 | 2120 | Tasoitus | Vilinän Varma | 1.35.5 | 4 | 49,3 | 400 € | Jouko Kangas | |
| KK | 9.8.2026 | 5 | 1 | 2120 | Tasoitus | Nevan Vesseli | 1.35.5 | 5 | x | 7,5 | 50 € | Kati Kaikkonen |
