Ohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 17 | 1 | 2 | 1 | 6 | 4 240 € |
| 2025 | 41 | 3 | 4 | 7 | 7 | 8 880 € |
| 2024 | 19 | 1 | 3 | 4 | 5 | 4 620 € |
| 2023 | 15 | 0 | 2 | 3 | 0 | 3 210 € |
| 2022 | 82 | 3 | 7 | 9 | 4 | 17 620 € |
| 2021 | 88 | 9 | 9 | 8 | 10 | 18 500 € |
| 2020 | 91 | 4 | 7 | 8 | 4 | 15 445 € |
| 2019 | 103 | 9 | 14 | 13 | 9 | 22 150 € |
| 2018 | 100 | 12 | 9 | 12 | 12 | 22 860 € |
| 2017 | 110 | 10 | 8 | 10 | 9 | 24 340 € |
| 2016 | 106 | 8 | 11 | 7 | 8 | 15 745 € |
| 2015 | 69 | 4 | 7 | 6 | 6 | 7 075 € |
| 2014 | 90 | 12 | 10 | 5 | 13 | 17 085 € |
| 2013 | 110 | 9 | 15 | 16 | 8 | 18 410 € |
| 2012 | 75 | 2 | 7 | 5 | 3 | 7 920 € |
| 2011 | 108 | 9 | 8 | 10 | 8 | 25 622 € |
| 2010 | 100 | 13 | 11 | 8 | 13 | 20 885 € |
| 2009 | 147 | 13 | 17 | 7 | 9 | 27 020 € |
| 2008 | 109 | 8 | 8 | 13 | 7 | 16 260 € |
| 2007 | 152 | 12 | 11 | 20 | 8 | 23 705 € |
| 2006 | 169 | 13 | 19 | 17 | 8 | 31 346 € |
| 2005 | 248 | 15 | 27 | 21 | 6 | 48 934 € |
| 2004 | 194 | 22 | 16 | 16 | 11 | 31 215 € |
| 2003 | 257 | 25 | 27 | 23 | 10 | 80 913 € |
| 2002 | 234 | 31 | 20 | 21 | 13 | 75 748 € |
| 2001 | 289 | 38 | 40 | 25 | 13 | 75 222 € |
| 2000 | 323 | 38 | 43 | 26 | 12 | 79 578 € |
| 1999 | 375 | 40 | 38 | 51 | 11 | 63 717 € |
| 1998 | 296 | 28 | 42 | 39 | 9 | 48 993 € |
| 1997 | 358 | 37 | 37 | 24 | 10 | 55 678 € |
| 1996 | 281 | 32 | 33 | 22 | 11 | 26 255 € |
| 1995 | 275 | 29 | 33 | 21 | 11 | 51 201 € |
| 1994 | 358 | 33 | 38 | 36 | 9 | 35 430 € |
| 1993 | 389 | 28 | 40 | 40 | 7 | 28 230 € |
| 1992 | 487 | 50 | 50 | 43 | 10 | 51 684 € |
| 1991 | 452 | 53 | 52 | 59 | 12 | 74 591 € |
| 1990 | 294 | 36 | 43 | 29 | 12 | 56 023 € |
| 1989 | 305 | 38 | 37 | 25 | 12 | 50 826 € |
| 1988 | 237 | 34 | 26 | 24 | 14 | 39 717 € |
| 1987 | 280 | 22 | 34 | 26 | 8 | 36 945 € |
| 1986 | 234 | 23 | 21 | 19 | 10 | 22 394 € |
| 1985 | 256 | 32 | 30 | 27 | 13 | 27 986 € |
| 1984 | 294 | 30 | 31 | 45 | 10 | 28 574 € |
| 1983 | 314 | 22 | 37 | 41 | 7 | 27 128 € |
| 1982 | 302 | 40 | 27 | 33 | 13 | 28 583 € |
| 1981 | 257 | 41 | 28 | 22 | 16 | 29 559 € |
| 1980 | 227 | 31 | 26 | 28 | 14 | 17 475 € |
| 1979 | 183 | 20 | 32 | 25 | 11 | 11 493 € |
| 1978 | 170 | 12 | 12 | 14 | 7 | 5 020 € |
| 1977 | 177 | 12 | 26 | 10 | 7 | 6 365 € |
| 1976 | 0 | 19 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| 1975 | 0 | 11 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| Yhteensä | 10247 | 1077 | 1135 | 1024 | 11 | 1 568 415 € |
Poniohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 € |
| Yhteensä | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 € |
Viimeisimmät startit
Yhteensä 9373 lähtöä
| Rata | Pvm | Läh | Rata | Matka | Tyyppi | Hevonen | Aika | Sija | Koodit | Kerr | Palkinto | Valmentaja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| S | 1.9.2026 | 10 | 5 | 2120 | Tasoitus | Xanto Kenwood | 1.18.1 | 11 | 146,3 | 0 € | Mauno Laurila | |
| S | 1.9.2026 | 5 | 4 | 2140 | Tasoitus | Viljakas | hll | 89,4 | 0 € | Mauno Laurila | ||
| LP | 23.8.2026 | 8 | 4 | 2140 | Tasoitus | Sopraano Pee | 1.39.2 | 6 | 25,7 | 0 € | Olli-Matti Porola | |
| LP | 23.8.2026 | 7 | 2 | 2100 | Tasoitus | Xanto Kenwood | 1.19.9 | 6 | 17,1 | 80 € | Mauno Laurila | |
| LP | 23.8.2026 | 5 | 6 | 2120 | Tasoitus | Viljakas | 1.33.1 | 5 | x | 35,4 | 250 € | Mauno Laurila |
| LP | 23.8.2026 | 1 | 2 | 2100 | Tasoitus | Metku-Einari | hll | 13,5 | 0 € | Mauno Laurila | ||
| HL | 5.7.2026 | 8 | 1 | 2140 | Tasoitus | Viljakas | 1.31.2 | 2 | x | 5,2 | 560 € | Mauno Laurila |
| HL | 5.7.2026 | 1 | 3 | 2120 | Tasoitus | Metku-Einari | hll | 2,4 | 0 € | Mauno Laurila | ||
| KA | 21.6.2026 | 10 | 2 | 2060 | Tasoitus | Metku-Einari | 1.39.9 | 5 | 9,2 | 150 € | Mauno Laurila | |
| KO | 14.6.2026 | 8 | 3 | 2120 | Tasoitus | Viljakas | 1.31.5 | hlo 5 | 5,0 | 0 € | Mauno Laurila | |
| S | 21.5.2026 | 22 | 1 | 2120 | Tasoitus | Metku-Einari | 1.41.1 | 4 | kl hyv x | 0 € | Mauno Laurila | |
| S | 21.5.2026 | 5 | 2 | 2100 | Tasoitus | Viljakas | 1.30.3 | 4 | 7,0 | 200 € | Mauno Laurila | |
| HR | 17.5.2026 | 9 | 9 | 2100 | Ryhmä | Viinun Tähti | 1.35.5a | 8 | x | 52,2 | 150 € | Juhani Kärki |
| S | 7.5.2026 | 7 | 1 | 2140 | Tasoitus | Viljakas | 1.30.8 | 4 | 21,8 | 220 € | Mauno Laurila | |
| KT | 16.4.2026 | 10 | 12 | 2100 | Ryhmä | Viinun Kukka | 1.35.0a | 10 | x | 10,1 | 0 € | Juhani Kärki |
| KT | 16.4.2026 | 7 | 1 | 2100 | Tasoitus | Viljakas | 1.30.2 | 3 | 4,9 | 330 € | Mauno Laurila | |
| S | 23.3.2026 | 4 | 3 | 2100 | Ryhmä | Viljakas | 1.31.5a | 2 | 8,0 | 1 000 € | Mauno Laurila | |
| S | 12.1.2026 | 2 | 4 | 2100 | Ryhmä | Viljakas | 1.35.1a | 1 | 3,9 | 1 300 € | Mauno Laurila | |
| S | 27.11.2025 | 9 | 1 | 2100 | Tasoitus | Mörkö | hpl | 6,5 | 0 € | Mauno Laurila | ||
| S | 27.11.2025 | 4 | 6 | 2100 | Ryhmä | Xanto Kenwood | 1.17.7a | 5 | 15,1 | 100 € | Mauno Laurila |
