Ohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 € |
| 2025 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 500 € |
| 2024 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 220 € |
| 2023 | 17 | 0 | 4 | 3 | 0 | 5 760 € |
| 2022 | 23 | 6 | 3 | 1 | 26 | 13 040 € |
| 2021 | 52 | 7 | 13 | 9 | 13 | 38 650 € |
| 2020 | 54 | 11 | 9 | 10 | 20 | 45 770 € |
| 2019 | 49 | 9 | 14 | 8 | 18 | 28 410 € |
| 2018 | 23 | 6 | 5 | 1 | 26 | 25 800 € |
| 2017 | 28 | 8 | 5 | 2 | 29 | 22 900 € |
| 2016 | 18 | 6 | 0 | 2 | 33 | 11 555 € |
| 2015 | 30 | 9 | 7 | 4 | 30 | 17 625 € |
| 2014 | 39 | 11 | 8 | 5 | 28 | 24 445 € |
| 2013 | 23 | 2 | 1 | 3 | 9 | 4 340 € |
| 2012 | 20 | 0 | 2 | 2 | 0 | 7 998 € |
| 2011 | 24 | 1 | 4 | 2 | 4 | 4 660 € |
| 2010 | 26 | 6 | 2 | 3 | 23 | 8 540 € |
| 2009 | 27 | 9 | 5 | 5 | 33 | 15 655 € |
| 2008 | 39 | 8 | 5 | 7 | 21 | 20 650 € |
| 2007 | 44 | 11 | 7 | 4 | 25 | 20 920 € |
| 2006 | 28 | 9 | 4 | 4 | 32 | 20 420 € |
| 2005 | 14 | 3 | 1 | 0 | 21 | 3 800 € |
| 2004 | 24 | 4 | 6 | 5 | 17 | 6 522 € |
| 2003 | 37 | 3 | 6 | 5 | 8 | 3 660 € |
| 2002 | 38 | 7 | 2 | 4 | 18 | 4 870 € |
| 2001 | 48 | 15 | 6 | 6 | 31 | 10 494 € |
| 2000 | 28 | 6 | 2 | 3 | 21 | 3 405 € |
| 1999 | 25 | 6 | 4 | 2 | 24 | 4 154 € |
| 1998 | 11 | 0 | 1 | 1 | 0 | 798 € |
| 1997 | 10 | 2 | 0 | 0 | 20 | 1 286 € |
| 1996 | 10 | 1 | 1 | 1 | 10 | 756 € |
| 1995 | 8 | 4 | 1 | 0 | 50 | 2 211 € |
| 1994 | 13 | 1 | 1 | 1 | 8 | 798 € |
| 1993 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| 1992 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| Yhteensä | 843 | 171 | 130 | 103 | 20 | 381 812 € |
Poniohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2008 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| 2007 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 30 € |
| Yhteensä | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 30 € |
Viimeisimmät startit
Yhteensä 890 lähtöä
| Rata | Pvm | Läh | Rata | Matka | Tyyppi | Hevonen | Aika | Sija | Koodit | Kerr | Palkinto | Valmentaja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| H | 17.6.2026 | 10 | 1 | 2160 | Tasoitus | Villivisa | m1.29.1 | 7 | 32,0 | 0 € | Timo Tuominen | |
| M | 13.5.2026 | 10 | 1 | 2140 | Tasoitus | Villivisa | m1.27.5 | 5 | 14,1 | 200 € | Timo Tuominen | |
| J | 13.2.2026 | 6 | 4 | 2200 | Tasoitus | Nylund | P | 0 € | Jenni Tenhunen | |||
| L | 9.10.2025 | 3 | 2 | 2660 | Tasoitus | Villivisa | m1.30.0 | 5 | x | 21,3 | 300 € | Timo Tuominen |
| TK | 4.10.2025 | 3 | 2 | 2120 | Tasoitus | Villivisa | m1.28.7 | 6 | x | 9,2 | 0 € | Timo Tuominen |
| H | 10.9.2025 | 10 | 4 | 2140 | Tasoitus | Villivisa | m1.27.4 | 2 | 9,0 | 1 200 € | Timo Tuominen | |
| H | 21.5.2025 | 1 | 2 | 2180 | Tasoitus | Sirpsakka | m1.33.8 | 10 | x | 13,6 | 0 € | Satu Juntunen |
| L | 12.12.2024 | 9 | 3 | 2140 | Tasoitus | Mr Grappa | m1.18.4 | 5 | 60,8 | 100 € | Sanna Ylitalo | |
| L | 15.11.2024 | 1 | 4 | 2160 | Tasoitus | Weeti | m1.37.2 | 10 | 78,4 | 0 € | Henry Hagert | |
| K | 14.6.2024 | 3 | 3 | 2120 | Tasoitus | Brenna | m | hll | 23,5 | 0 € | Ilkka Hoffren | |
| F | 10.6.2024 | 7 | 10 | 2160 | Tasoitus | Black Revenge | m1.18.2 | 6 | 6,4 | 120 € | Tapio Mäki-Tulokas | |
| L | 25.4.2024 | 5 | 5 | 2160 | Tasoitus | Brenna | P | 0 € | Ilkka Hoffren | |||
| L | 16.11.2023 | 9 | 3 | 2200 | Tasoitus | Valssaus | m | k x | 7,1 | 0 € | Erkki Jänkälä | |
| H | 1.9.2023 | 4 | 6 | 2120 | Ryhmä | Campari Jet | m1.15.6a | 2 | 17,8 | 1 500 € | Pia Huusari | |
| L | 2.7.2023 | 1 | 6 | 2140 | Ryhmä | Campari Jet | m1.16.2a | 10 | 16,2 | 0 € | Pia Huusari | |
| L | 30.6.2023 | 3 | 1 | 2640 | Ryhmä | Maisteri Jutila | m1.30.0a | 2 | 2,2 | 1 500 € | Sanna-Kaisa Liukkonen | |
| K | 17.6.2023 | 1 | 6 | 2100 | Ryhmä | Mr Big Star | m1.16.4a | 7 | 44,8 | 0 € | Tapio Mäki-Tulokas | |
| K | 16.6.2023 | 10 | 1 | 2180 | Tasoitus | Maisteri Jutila | m1.26.4 | 2 | 1,9 | 500 € | Sanna-Kaisa Liukkonen | |
| K | 16.6.2023 | 5 | 2 | 1600 | Ryhmä | Emotion Man | m | hpl | 19,3 | 0 € | Jorma Nevala | |
| M | 12.6.2023 | 1 | 1 | 2140 | Tasoitus | Maisteri Jutila | m | hrp x | 2,6 | 0 € | Sanna-Kaisa Liukkonen |
