Ohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 457 | 66 | 50 | 39 | 14 | 322 065 € |
| 2025 | 687 | 77 | 88 | 72 | 11 | 470 130 € |
| 2024 | 830 | 70 | 97 | 95 | 8 | 510 429 € |
| 2023 | 893 | 118 | 94 | 95 | 13 | 698 112 € |
| 2022 | 1048 | 138 | 114 | 108 | 13 | 790 928 € |
| 2021 | 1198 | 145 | 114 | 109 | 12 | 924 855 € |
| 2020 | 1014 | 121 | 109 | 98 | 12 | 648 665 € |
| 2019 | 1079 | 153 | 127 | 106 | 14 | 830 225 € |
| 2018 | 1013 | 132 | 105 | 100 | 13 | 610 546 € |
| 2017 | 824 | 101 | 91 | 75 | 12 | 472 220 € |
| 2016 | 830 | 83 | 75 | 89 | 10 | 387 052 € |
| 2015 | 728 | 71 | 98 | 78 | 10 | 306 309 € |
| 2014 | 857 | 74 | 86 | 70 | 9 | 354 907 € |
| 2013 | 687 | 74 | 65 | 53 | 11 | 333 868 € |
| 2012 | 682 | 63 | 58 | 62 | 9 | 194 960 € |
| 2011 | 845 | 73 | 68 | 96 | 9 | 260 865 € |
| 2010 | 930 | 88 | 102 | 99 | 9 | 365 868 € |
| 2009 | 1075 | 80 | 113 | 108 | 7 | 380 325 € |
| 2008 | 1186 | 115 | 125 | 125 | 10 | 530 647 € |
| 2007 | 1348 | 176 | 132 | 120 | 13 | 765 714 € |
| 2006 | 1143 | 129 | 126 | 96 | 11 | 572 436 € |
| 2005 | 1410 | 140 | 133 | 141 | 10 | 631 075 € |
| 2004 | 1331 | 145 | 120 | 114 | 11 | 518 586 € |
| 2003 | 1316 | 133 | 132 | 141 | 10 | 519 144 € |
| 2002 | 1083 | 101 | 109 | 100 | 9 | 394 666 € |
| 2001 | 1310 | 167 | 133 | 127 | 13 | 504 685 € |
| 2000 | 1299 | 142 | 134 | 114 | 11 | 428 135 € |
| 1999 | 1317 | 141 | 113 | 115 | 11 | 374 401 € |
| 1998 | 1437 | 168 | 139 | 127 | 12 | 445 504 € |
| 1997 | 1394 | 157 | 133 | 123 | 11 | 535 599 € |
| 1996 | 1246 | 125 | 119 | 108 | 10 | 317 787 € |
| 1995 | 1216 | 135 | 116 | 92 | 11 | 271 108 € |
| 1994 | 1497 | 163 | 160 | 149 | 11 | 370 043 € |
| 1993 | 1627 | 195 | 151 | 152 | 12 | 450 239 € |
| 1992 | 1595 | 183 | 177 | 156 | 11 | 429 395 € |
| 1991 | 1578 | 230 | 178 | 171 | 15 | 573 288 € |
| 1990 | 1713 | 237 | 216 | 138 | 14 | 615 946 € |
| 1989 | 1539 | 204 | 174 | 138 | 13 | 463 245 € |
| 1988 | 1582 | 226 | 188 | 145 | 14 | 501 818 € |
| 1987 | 1535 | 191 | 180 | 137 | 12 | 432 574 € |
| 1986 | 967 | 125 | 107 | 98 | 13 | 233 989 € |
| 1985 | 1563 | 200 | 163 | 163 | 13 | 310 257 € |
| 1984 | 1432 | 209 | 157 | 143 | 15 | 336 766 € |
| 1983 | 1262 | 200 | 134 | 127 | 16 | 229 433 € |
| 1982 | 778 | 116 | 93 | 63 | 15 | 113 581 € |
| 1981 | 404 | 40 | 35 | 41 | 10 | 43 188 € |
| 1980 | 262 | 22 | 26 | 31 | 8 | 16 080 € |
| 1979 | 240 | 26 | 24 | 26 | 11 | 20 902 € |
| 1978 | 174 | 15 | 8 | 11 | 9 | 10 524 € |
| 1977 | 64 | 15 | 6 | 3 | 23 | 2 965 € |
| 1976 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| Yhteensä | 53525 | 6303 | 5595 | 5087 | 12 | 20 826 049 € |
Poniohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2014 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| 2008 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| 2005 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 € |
| 2004 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 € |
| 2003 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 20 € |
| 2002 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 50 € |
| 2001 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 € |
| 2000 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 16 € |
| Yhteensä | 10 | 0 | 1 | 0 | 0 | 112 € |
Viimeisimmät startit
Yhteensä 52785 lähtöä
| Rata | Pvm | Läh | Rata | Matka | Tyyppi | Hevonen | Aika | Sija | Koodit | Kerr | Palkinto | Valmentaja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| H | 9.9.2026 | 9 | 2 | 2120 | Tasoitus | Tiori | 0 € | Jussi Suominen | ||||
| H | 9.9.2026 | 6 | 2 | 2120 | Ryhmä | Go West Young Man | 0 € | Tapio Perttunen | ||||
| H | 9.9.2026 | 4 | 3 | 2120 | Ryhmä | Vioz Day | 0 € | Otto Zitron | ||||
| K | 7.9.2026 | 21 | 1 | 2100 | Tasoitus | Larvan Jonseri | 0 € | Tommi Mäenpää | ||||
| K | 7.9.2026 | 8 | 1 | 2120 | Tasoitus | Ypäjä Pormestari | 0 € | Tapio Perttunen | ||||
| K | 7.9.2026 | 4 | 5 | 2120 | Tasoitus | Callela Alfa | 0 € | Tapio Perttunen | ||||
| TK | 3.9.2026 | 9 | 7 | 2100 | Ryhmä | Alexander Evo | 0 € | Jussi Suominen | ||||
| TK | 3.9.2026 | 8 | 6 | 2100 | Ryhmä | Daisy Ice | 0 € | Tapio Perttunen | ||||
| TK | 3.9.2026 | 7 | 7 | 2100 | Ryhmä | Seven Of Diamonds | 0 € | Niko Niinikoski | ||||
| TK | 3.9.2026 | 6 | 8 | 2100 | Ryhmä | Armas Suomalainen | 0 € | Tapio Perttunen | ||||
| H | 2.9.2026 | 9 | 9 | 2120 | Ryhmä | Channelle | 1.13.8a | 4 | 19,6 | 400 € | Tapio Perttunen | |
| H | 2.9.2026 | 5 | 11 | 2120 | Ryhmä | Villan Hurmuri | P | 0 € | Jussi Suominen | |||
| S | 1.9.2026 | 8 | 12 | 2100 | Ryhmä | Like My Dream | 1.14.3a | 1 | 4,5 | 4 000 € | Tapio Perttunen | |
| M | 31.8.2026 | 9 | 2 | 1600 | Ryhmä | Callela Alfa | 1.12.3a | 8 | 40,4 | 0 € | Tapio Perttunen | |
| M | 31.8.2026 | 7 | 6 | 1600 | Ryhmä | Adele Eastwind | 1.12.4a | 4 | 15,3 | 400 € | Tapio Perttunen | |
| M | 31.8.2026 | 3 | 2 | 2100 | Tasoitus | Fannina | 1.29.6 | 4 | 8,5 | 800 € | Tapio Perttunen | |
| M | 31.8.2026 | 2 | 2 | 2140 | Tasoitus | Selim | 1.28.3 | 1 | 3,1 | 1 000 € | Tapio Perttunen | |
| M | 31.8.2026 | 1 | 9 | 2100 | Tasoitus | Real Rocketman | 1.19.0 | 7 | 11,4 | 100 € | Joonas Pussinen | |
| J | 29.8.2026 | 9 | 9 | 2140 | Ryhmä | Channelle | 1.13.8a | 9 | 70,8 | 200 € | Tapio Perttunen | |
| J | 29.8.2026 | 6 | 9 | 2140 | Ryhmä | Uljas Suomalainen | 1.26.0a | 2 | 70,8 | 2 000 € | Tapio Perttunen |
