Ohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7 | 0 | 1 | 0 | 0 | 600 € |
| 2024 | 8 | 0 | 0 | 1 | 0 | 324 € |
| 2023 | 19 | 1 | 0 | 1 | 5 | 2 110 € |
| 2022 | 46 | 1 | 4 | 4 | 2 | 7 379 € |
| 2021 | 24 | 0 | 2 | 4 | 0 | 2 485 € |
| 2020 | 18 | 1 | 2 | 3 | 6 | 1 470 € |
| 2019 | 5 | 0 | 2 | 0 | 0 | 570 € |
| 2018 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| 2017 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 30 € |
| 2016 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| 2015 | 23 | 0 | 2 | 1 | 0 | 840 € |
| 2014 | 37 | 1 | 2 | 5 | 3 | 2 753 € |
| 2013 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 80 € |
| 2012 | 57 | 3 | 0 | 2 | 5 | 6 167 € |
| 2011 | 72 | 1 | 5 | 6 | 1 | 4 980 € |
| 2010 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 50 € |
| 2009 | 70 | 4 | 5 | 8 | 6 | 8 099 € |
| 2008 | 99 | 10 | 11 | 9 | 10 | 12 078 € |
| 2007 | 45 | 3 | 2 | 3 | 7 | 4 885 € |
| 2006 | 64 | 1 | 0 | 6 | 2 | 2 780 € |
| 2005 | 118 | 10 | 11 | 9 | 8 | 19 165 € |
| 2004 | 192 | 6 | 13 | 17 | 3 | 14 480 € |
| 2003 | 256 | 25 | 17 | 16 | 10 | 35 754 € |
| 2002 | 221 | 12 | 17 | 18 | 5 | 18 584 € |
| 2001 | 296 | 25 | 22 | 25 | 8 | 33 365 € |
| 2000 | 265 | 13 | 20 | 24 | 5 | 27 295 € |
| 1999 | 244 | 20 | 28 | 22 | 8 | 29 903 € |
| 1998 | 167 | 9 | 14 | 19 | 5 | 12 782 € |
| 1997 | 90 | 2 | 10 | 7 | 2 | 4 625 € |
| 1996 | 94 | 10 | 5 | 12 | 11 | 10 385 € |
| 1995 | 46 | 3 | 2 | 3 | 7 | 1 977 € |
| 1994 | 40 | 0 | 1 | 1 | 0 | 647 € |
| 1993 | 42 | 2 | 2 | 2 | 5 | 945 € |
| 1992 | 24 | 0 | 1 | 1 | 0 | 477 € |
| 1991 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 185 € |
| 1988 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| 1987 | 19 | 0 | 0 | 0 | 0 | 205 € |
| 1986 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| Yhteensä | 2741 | 163 | 201 | 229 | 6 | 268 454 € |
Poniohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
Ei tilastoja | ||||||
Viimeisimmät startit
Yhteensä 2962 lähtöä
| Rata | Pvm | Läh | Rata | Matka | Tyyppi | Hevonen | Aika | Sija | Koodit | Kerr | Palkinto | Valmentaja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RO | 12.5.2025 | 2 | 5 | 2160 | Tasoitus | Vilimun Vihellys | 1.39.3 | 9 | x | 60,3 | 0 € | Veijo Salmela |
| O | 10.4.2025 | 4 | 2 | 2120 | Ryhmä | Lord of Tooma | 1.17.0a | 11 | 45,8 | 0 € | Pentti Koskimäki | |
| RO | 6.3.2025 | 8 | 3 | 2100 | Ryhmä | Lord of Tooma | 1.16.5a | 2 | 54,3 | 600 € | Pentti Koskimäki | |
| RO | 6.3.2025 | 7 | 2 | 2140 | Tasoitus | Zingaling | 1.17.4 | 9 | x | 90,9 | 0 € | Pentti Koskimäki |
| O | 1.3.2025 | 7 | 6 | 2120 | Ryhmä | Zingaling | 1.18.5a | 8 | 38,5 | 0 € | Pentti Koskimäki | |
| O | 20.2.2025 | 7 | 1 | 2120 | Ryhmä | Zingaling | 1.18.2a | 8 | 66,3 | 0 € | Pentti Koskimäki | |
| O | 20.2.2025 | 3 | 7 | 2120 | Ryhmä | Lord of Tooma | 1.20.1a | 8 | 33,2 | 0 € | Pentti Koskimäki | |
| PX | 23.11.2024 | 7 | 2 | 2100 | Tasoitus | Zingaling | 1.20.0 | 3 | 90 € | Pentti Koskimäki | ||
| KR | 4.8.2024 | 9 | 4 | 2060 | Tasoitus | B.G.Emma | 1.18.8 | 8 | 21,9 | 100 € | Juha Alikoski | |
| TO | 9.7.2024 | 7 | 10 | 1609 | Ryhmä | B.G.Emma | 1.15.0a | 8 | 113,1 | 0 € | Juha Alikoski | |
| VI | 21.6.2024 | 7 | 4 | 2140 | Ryhmä | B.G.Emma | 1.17.7a | 10 | 45,4 | 0 € | Juha Alikoski | |
| TO | 2.6.2024 | 6 | 2 | 2120 | Tasoitus | Vilimun Vihellys | 1.36.3 | 7 | 43,4 | 0 € | Veijo Salmela | |
| TO | 2.6.2024 | 5 | 9 | 2100 | Ryhmä | B.G.Emma | 1.16.0a | 9 | 92,2 | 0 € | Juha Alikoski | |
| RO | 26.5.2024 | 7 | 10 | 2100 | Ryhmä | Lord of Tooma | 1.17.0a | 9 | 17,3 | 0 € | Pentti Koskimäki | |
| BO | 23.1.2024 | 1 | 12 | 1640 | Ryhmä | B.G.Emma | 1.17.5a | 10 | 134 € | Juha Alikoski | ||
| RO | 23.11.2023 | 7 | 9 | 2100 | Ryhmä | B.G.Emma | 1.18.5a | 8 | 33,9 | 0 € | Juha Alikoski | |
| Y | 9.11.2023 | 8 | 2 | 2120 | Tasoitus | B.G.Emma | P | 0 € | Juha Alikoski | |||
| KK | 13.8.2023 | 5 | 2 | 2120 | Tasoitus | Vilimun Vihellys | 1.37.0 | 5 | 44,6 | 50 € | Veijo Salmela | |
| RO | 22.7.2023 | 7 | 10 | 2100 | Ryhmä | Even Johnny | hpl | 33,2 | 0 € | Hanna Kariniemi | ||
| SO | 1.7.2023 | 10 | 6 | 2060 | Tasoitus | Combat Uppish | 1.24.2 | 7 | 25,1 | 50 € | Eeva Rissanen |
