Ohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 86 | 7 | 9 | 6 | 8 | 47 440 € |
| 2025 | 127 | 4 | 10 | 13 | 3 | 35 885 € |
| 2024 | 111 | 5 | 6 | 8 | 5 | 36 085 € |
| 2023 | 182 | 13 | 11 | 17 | 7 | 90 450 € |
| 2022 | 225 | 14 | 22 | 14 | 6 | 81 095 € |
| 2021 | 237 | 10 | 27 | 16 | 4 | 83 005 € |
| 2020 | 164 | 13 | 9 | 14 | 8 | 168 300 € |
| 2019 | 228 | 14 | 21 | 23 | 6 | 155 452 € |
| 2018 | 145 | 15 | 5 | 24 | 10 | 107 200 € |
| 2017 | 239 | 15 | 18 | 17 | 6 | 69 980 € |
| 2016 | 163 | 10 | 14 | 17 | 6 | 40 780 € |
| 2015 | 340 | 27 | 24 | 22 | 8 | 145 350 € |
| 2014 | 358 | 25 | 21 | 35 | 7 | 244 719 € |
| 2013 | 406 | 32 | 36 | 23 | 8 | 217 800 € |
| 2012 | 654 | 60 | 64 | 65 | 9 | 397 815 € |
| 2011 | 799 | 65 | 73 | 83 | 8 | 498 505 € |
| 2010 | 727 | 116 | 75 | 73 | 16 | 462 295 € |
| 2009 | 803 | 53 | 99 | 77 | 7 | 297 380 € |
| 2008 | 516 | 38 | 40 | 38 | 7 | 171 980 € |
| 2007 | 343 | 36 | 31 | 22 | 10 | 144 630 € |
| 2006 | 398 | 35 | 24 | 37 | 9 | 166 910 € |
| 2005 | 839 | 99 | 59 | 72 | 12 | 405 220 € |
| 2004 | 994 | 104 | 105 | 86 | 10 | 443 243 € |
| 2003 | 949 | 83 | 86 | 87 | 9 | 384 085 € |
| 2002 | 956 | 113 | 102 | 93 | 12 | 485 518 € |
| 2001 | 1092 | 99 | 90 | 107 | 9 | 373 306 € |
| 2000 | 1238 | 132 | 127 | 103 | 11 | 398 386 € |
| 1999 | 1384 | 121 | 145 | 114 | 9 | 371 752 € |
| 1998 | 1210 | 104 | 94 | 88 | 9 | 300 736 € |
| 1997 | 1232 | 119 | 94 | 91 | 10 | 392 019 € |
| 1996 | 1010 | 82 | 75 | 84 | 8 | 209 864 € |
| 1995 | 1082 | 97 | 93 | 83 | 9 | 228 291 € |
| 1994 | 733 | 56 | 56 | 43 | 8 | 130 527 € |
| 1993 | 962 | 93 | 69 | 65 | 10 | 211 025 € |
| 1992 | 1235 | 96 | 106 | 95 | 8 | 262 566 € |
| 1991 | 1114 | 75 | 93 | 86 | 7 | 261 717 € |
| 1990 | 808 | 63 | 74 | 49 | 8 | 191 170 € |
| 1989 | 351 | 31 | 38 | 29 | 9 | 78 190 € |
| 1988 | 90 | 11 | 9 | 7 | 12 | 31 266 € |
| 1987 | 253 | 19 | 25 | 21 | 8 | 70 319 € |
| 1986 | 339 | 24 | 26 | 20 | 7 | 58 495 € |
| 1985 | 284 | 18 | 17 | 18 | 6 | 37 026 € |
| 1984 | 421 | 37 | 37 | 31 | 9 | 67 919 € |
| 1983 | 387 | 32 | 27 | 31 | 8 | 60 564 € |
| 1982 | 336 | 21 | 21 | 28 | 6 | 41 323 € |
| 1981 | 335 | 39 | 37 | 20 | 12 | 66 499 € |
| 1980 | 356 | 45 | 33 | 29 | 13 | 40 327 € |
| 1979 | 311 | 33 | 28 | 34 | 11 | 26 691 € |
| 1978 | 197 | 11 | 7 | 16 | 6 | 9 030 € |
| 1977 | 201 | 19 | 12 | 21 | 9 | 8 496 € |
| 1976 | 0 | 19 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| 1975 | 0 | 38 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| 1974 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| 1973 | 0 | 61 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| 1972 | 0 | 41 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| 1971 | 0 | 30 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| 1970 | 0 | 30 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| Yhteensä | 27950 | 2705 | 2424 | 2295 | 10 | 9 308 626 € |
Poniohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2007 | 1 | 1 | 0 | 0 | 100 | 100 € |
| 2004 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 € |
| 2003 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 50 € |
| Yhteensä | 3 | 1 | 1 | 0 | 33 | 160 € |
Viimeisimmät startit
Yhteensä 26887 lähtöä
| Rata | Pvm | Läh | Rata | Matka | Tyyppi | Hevonen | Aika | Sija | Koodit | Kerr | Palkinto | Valmentaja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| H | 9.9.2026 | 9 | 4 | 2120 | Tasoitus | Lemmen Elsa | 0 € | Vesa Tenkanen | ||||
| T | 5.9.2026 | 9 | 6 | 2100 | Ryhmä | Pearl Boko | 0 € | Marko Savunen | ||||
| T | 5.9.2026 | 3 | 1 | 2160 | Tasoitus | The Judge | 0 € | Tiina Routalammi | ||||
| TK | 3.9.2026 | 9 | 2 | 2100 | Ryhmä | Lemmen Elsa | 1.31.6a | 8 | x | 10,7 | 0 € | Vesa Tenkanen |
| TK | 3.9.2026 | 6 | 9 | 2100 | Ryhmä | Meno-Erkki | 1.28.9a | 5 | 55,0 | 100 € | Tiina Routalammi | |
| T | 27.8.2026 | 10 | 4 | 2120 | Tasoitus | Lemmen Elsa | 1.30.6 | 14 | x | 14,3 | 0 € | Vesa Tenkanen |
| H | 26.8.2026 | 7 | 7 | 2120 | Ryhmä | Hierro Boko | 1.13.6a | 9 | 44,3 | 0 € | Risto Kuusisto | |
| F | 24.8.2026 | 8 | 5 | 2140 | Ryhmä | Club Nord Mass | P | 0 € | Reijo Suomalainen | |||
| K | 21.8.2026 | 7 | 8 | 2100 | Ryhmä | Lemmen Elsa | 1.29.4a | 2 | 25,4 | 600 € | Vesa Tenkanen | |
| R | 16.8.2026 | 7 | 4 | 2100 | Ryhmä | Hierro Boko | 1.14.6a | 7 | x | 12,0 | 0 € | Risto Kuusisto |
| H | 15.8.2026 | 2 | 8 | 2120 | Ryhmä | Naranjah | 1.14.4a | 1 | 17,5 | 2 000 € | Antti Pihlström | |
| H | 5.8.2026 | 1 | 4 | 2120 | Tasoitus | Lemmen Elsa | P | 0 € | Vesa Tenkanen | |||
| L | 5.7.2026 | 9 | 12 | 2140 | Ryhmä | Lil Ikigai | 1.15.0a | 4 | 50,0 | 2 000 € | Antti Teivainen | |
| R | 28.6.2026 | 5 | 3 | 2100 | Ryhmä | Hey You | hll | 28,6 | 0 € | Pia Räikkä | ||
| H | 24.6.2026 | 9 | 9 | 2120 | Ryhmä | Premiär Tooma | 1.13.2a | 6 | 99,5 | 0 € | Marko Savunen | |
| LO | 22.6.2026 | 9 | 1 | 2120 | Ryhmä | Leopold | P | 0 € | Pia Räikkä | |||
| KM | 21.6.2026 | 11 | 6 | 1600 | Ryhmä | Liisi Kärki | 1.31.9a | 8 | x | 37,0 | 120 € | Arto Hammar |
| KM | 21.6.2026 | 10 | 4 | 2120 | Tasoitus | Hey You | 1.17.3 | 5 | 15,1 | 0 € | Pia Räikkä | |
| KM | 21.6.2026 | 7 | 5 | 3120 | Tasoitus | General Job | 1.17.5 | 11 | 95,0 | 0 € | Sari Orreveteläinen | |
| KM | 21.6.2026 | 2 | 8 | 2100 | Tasoitus | Jacko Daniel's | 1.20.8 | 7 | 52,5 | 0 € | Jenni Danielsson |
