Ohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| 2025 | 68 | 2 | 4 | 2 | 3 | 10 260 € |
| 2024 | 114 | 7 | 12 | 10 | 6 | 42 357 € |
| 2023 | 143 | 5 | 13 | 9 | 3 | 20 070 € |
| 2022 | 175 | 11 | 14 | 14 | 6 | 62 340 € |
| 2021 | 205 | 12 | 18 | 20 | 6 | 60 410 € |
| 2020 | 213 | 22 | 29 | 10 | 10 | 167 675 € |
| 2019 | 308 | 30 | 26 | 30 | 10 | 77 265 € |
| 2018 | 291 | 26 | 33 | 21 | 9 | 169 980 € |
| 2017 | 278 | 32 | 18 | 11 | 12 | 139 565 € |
| 2016 | 361 | 36 | 31 | 26 | 10 | 148 975 € |
| 2015 | 262 | 25 | 19 | 19 | 10 | 39 445 € |
| 2014 | 321 | 28 | 27 | 23 | 9 | 48 925 € |
| 2013 | 336 | 17 | 24 | 27 | 5 | 42 035 € |
| 2012 | 343 | 19 | 40 | 30 | 6 | 59 635 € |
| 2011 | 414 | 32 | 34 | 39 | 8 | 93 065 € |
| 2010 | 373 | 35 | 26 | 29 | 9 | 73 830 € |
| 2009 | 520 | 44 | 47 | 42 | 8 | 168 715 € |
| 2008 | 439 | 42 | 36 | 40 | 10 | 163 970 € |
| 2007 | 534 | 52 | 44 | 24 | 10 | 141 415 € |
| 2006 | 493 | 45 | 40 | 41 | 9 | 135 731 € |
| 2005 | 429 | 31 | 26 | 33 | 7 | 64 829 € |
| 2004 | 384 | 20 | 28 | 24 | 5 | 39 076 € |
| 2003 | 446 | 29 | 38 | 33 | 7 | 74 913 € |
| 2002 | 466 | 33 | 29 | 37 | 7 | 70 416 € |
| 2001 | 504 | 45 | 62 | 43 | 9 | 94 012 € |
| 2000 | 625 | 64 | 52 | 60 | 10 | 109 737 € |
| 1999 | 545 | 58 | 36 | 51 | 11 | 102 007 € |
| 1998 | 529 | 60 | 43 | 39 | 11 | 94 247 € |
| 1997 | 288 | 30 | 17 | 31 | 10 | 39 529 € |
| 1996 | 447 | 29 | 34 | 32 | 6 | 30 840 € |
| 1995 | 471 | 27 | 41 | 47 | 6 | 34 547 € |
| 1994 | 494 | 55 | 37 | 34 | 11 | 47 841 € |
| 1993 | 474 | 20 | 32 | 31 | 4 | 25 398 € |
| 1992 | 585 | 36 | 47 | 64 | 6 | 52 624 € |
| 1991 | 610 | 55 | 53 | 57 | 9 | 108 106 € |
| 1990 | 665 | 80 | 74 | 80 | 12 | 158 848 € |
| 1989 | 565 | 69 | 67 | 53 | 12 | 104 204 € |
| 1988 | 492 | 46 | 47 | 45 | 9 | 96 879 € |
| 1987 | 507 | 72 | 40 | 34 | 14 | 110 035 € |
| 1986 | 607 | 63 | 48 | 62 | 10 | 119 859 € |
| 1985 | 441 | 45 | 46 | 43 | 10 | 53 710 € |
| 1984 | 742 | 91 | 67 | 65 | 12 | 89 365 € |
| 1983 | 718 | 111 | 66 | 64 | 15 | 111 732 € |
| 1982 | 723 | 101 | 77 | 91 | 14 | 100 046 € |
| 1981 | 627 | 114 | 80 | 52 | 18 | 94 395 € |
| 1980 | 578 | 78 | 67 | 65 | 13 | 78 421 € |
| 1979 | 498 | 86 | 54 | 49 | 17 | 46 414 € |
| 1978 | 203 | 29 | 24 | 25 | 14 | 16 558 € |
| 1977 | 288 | 35 | 36 | 39 | 12 | 15 249 € |
| 1976 | 0 | 168 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| Yhteensä | 21143 | 2302 | 1903 | 1850 | 11 | 4 049 500 € |
Poniohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2015 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| 2013 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 20 € |
| 2012 | 1 | 1 | 0 | 0 | 100 | 100 € |
| 2010 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 € |
| 2009 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 50 € |
| 2007 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 € |
| Yhteensä | 6 | 1 | 1 | 0 | 17 | 190 € |
Viimeisimmät startit
Yhteensä 19321 lähtöä
| Rata | Pvm | Läh | Rata | Matka | Tyyppi | Hevonen | Aika | Sija | Koodit | Kerr | Palkinto | Valmentaja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| S | 1.2.2026 | 4 | 2 | 2100 | Ryhmä | Riksun Titaani | 1.36.7a | 9 | 43,1 | 0 € | Holger Lundberg | |
| S | 26.12.2025 | 4 | 6 | 2100 | Ryhmä | Riksun Titaani | 1.33.0a | 5 | 21,8 | 150 € | Holger Lundberg | |
| S | 26.12.2025 | 2 | 1 | 2100 | Tasoitus | Marakassi | hll | 72,7 | 0 € | Jari Kupiainen | ||
| S | 27.11.2025 | 7 | 1 | 3100 | Tasoitus | Top Ridge | 1.20.7 | 9 | 46,9 | 0 € | Jessica Sirén | |
| P | 17.11.2025 | 2 | 5 | 2120 | Tasoitus | Tuli-Viima | 1.35.0 | hlo 3 | 7,8 | 0 € | Kari Vähämaa | |
| S | 16.11.2025 | 5 | 4 | 2100 | Ryhmä | Top Ridge | 1.18.3a | 5 | 26,2 | 80 € | Jessica Sirén | |
| S | 8.11.2025 | 11 | 8 | 2120 | Tasoitus | Enon Vilppi | 1.27.0 | 14 | 57,7 | 0 € | Katja Luoma | |
| S | 8.11.2025 | 7 | 5 | 2100 | Tasoitus | Fraasia | P | 0 € | Iisakki Oja-Nisula | |||
| S | 25.10.2025 | 22 | 3 | 2120 | Tasoitus | Raisukunkku | 2.03.0 | 8 | hyl | 0 € | Arto Kirvesoja | |
| S | 25.10.2025 | 1 | 5 | 2120 | Tasoitus | Pedro The Boss | 1.21.7 | 6 | 30,2 | 60 € | Holger Lundberg | |
| S | 23.9.2025 | 2 | 8 | 2100 | Ryhmä | Fraasia | hll | 77,4 | 0 € | Iisakki Oja-Nisula | ||
| T | 13.9.2025 | 5 | 8 | 1600 | Ryhmä | Enon Vilppi | 1.23.4a | 8 | 41,4 | 0 € | Katja Luoma | |
| T | 13.9.2025 | 2 | 2 | 2120 | Tasoitus | Vassita | 1.32.8 | 11 | x | 26,8 | 0 € | Heikki Laine |
| S | 12.9.2025 | 21 | 2 | 2140 | Tasoitus | R.R. Hullaus | k x | 0 € | Jorma Kivimäki | |||
| S | 12.9.2025 | 3 | 4 | 2120 | Tasoitus | Fraasia | 1.34.2 | 4 | 43,0 | 400 € | Iisakki Oja-Nisula | |
| KT | 6.9.2025 | 4 | 1 | 2100 | Ryhmä | Pystin Virkku | 1.29.9a | 1 | 14,0 | 4 000 € | Pentti Hanhimäki | |
| S | 28.8.2025 | 21 | 2 | 2160 | Tasoitus | R.R. Hullaus | hyl x | 0 € | Jorma Kivimäki | |||
| S | 28.8.2025 | 9 | 2 | 2100 | Ryhmä | Pystin Virkku | 1.28.4a | 2 | 13,7 | 550 € | Pentti Hanhimäki | |
| S | 28.8.2025 | 8 | 2 | 2600 | Tasoitus | Power Lane | hpl | 77,3 | 0 € | Mauri Parkkari | ||
| LP | 24.8.2025 | 8 | 2 | 2100 | Tasoitus | Top Ridge | 1.20.1 | 4 | 32,7 | 200 € | Jessica Sirén |
