Ohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 060 € |
| 2025 | 13 | 0 | 1 | 2 | 0 | 3 000 € |
| 2024 | 29 | 4 | 5 | 3 | 14 | 8 935 € |
| 2023 | 26 | 2 | 4 | 2 | 8 | 8 710 € |
| 2022 | 16 | 1 | 3 | 1 | 6 | 5 010 € |
| 2021 | 19 | 1 | 3 | 3 | 5 | 5 500 € |
| 2020 | 26 | 2 | 2 | 6 | 8 | 6 720 € |
| 2019 | 17 | 3 | 1 | 1 | 18 | 4 130 € |
| 2018 | 39 | 6 | 3 | 3 | 15 | 12 851 € |
| 2017 | 39 | 5 | 10 | 3 | 13 | 12 560 € |
| 2016 | 50 | 8 | 7 | 5 | 16 | 9 780 € |
| 2015 | 27 | 5 | 2 | 5 | 19 | 9 615 € |
| 2014 | 30 | 2 | 5 | 6 | 7 | 4 900 € |
| 2013 | 48 | 5 | 8 | 8 | 10 | 11 212 € |
| 2012 | 38 | 6 | 8 | 2 | 16 | 20 336 € |
| 2011 | 45 | 8 | 8 | 7 | 18 | 6 780 € |
| 2010 | 38 | 9 | 3 | 5 | 24 | 6 457 € |
| 2009 | 47 | 10 | 8 | 4 | 21 | 12 705 € |
| 2008 | 38 | 7 | 6 | 5 | 18 | 11 660 € |
| 2007 | 13 | 3 | 1 | 4 | 23 | 3 075 € |
| 2006 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| Yhteensä | 602 | 87 | 90 | 75 | 14 | 164 996 € |
Poniohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2008 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 34 € |
| 2007 | 10 | 1 | 2 | 1 | 10 | 220 € |
| 2006 | 22 | 4 | 5 | 4 | 18 | 857 € |
| 2005 | 17 | 0 | 0 | 1 | 0 | 101 € |
| 2004 | 27 | 5 | 2 | 6 | 19 | 942 € |
| 2003 | 20 | 3 | 1 | 1 | 15 | 606 € |
| 2002 | 10 | 1 | 0 | 1 | 10 | 181 € |
| 2001 | 5 | 1 | 0 | 1 | 20 | 92 € |
| Yhteensä | 116 | 15 | 10 | 15 | 13 | 3 033 € |
Viimeisimmät startit
Yhteensä 774 lähtöä
| Rata | Pvm | Läh | Rata | Matka | Tyyppi | Hevonen | Aika | Sija | Koodit | Kerr | Palkinto | Valmentaja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| KU | 6.8.2026 | 1 | 1 | 2180 | Tasoitus | Casperix | 1.36.8 | 2 | 5,8 | 500 € | Sanna Riikonen | |
| LI | 21.7.2026 | 1 | 1 | 2140 | Tasoitus | Casperix | 1.37.6 | 2 | 29,7 | 560 € | Sanna Riikonen | |
| JO | 16.9.2025 | 21 | 2 | 2200 | Tasoitus | Casperix | 1.41.9 | 4 | kl hyv | 0 € | Sanna Riikonen | |
| JO | 16.9.2025 | 9 | 6 | 2140 | Ryhmä | Nettier | 1.16.6a | 6 | 53,8 | 100 € | Vesa Laaninen | |
| JO | 31.8.2025 | 5 | 5 | 2140 | Ryhmä | Nettier | 1.17.9a | 12 | x | 77,4 | 50 € | Vesa Laaninen |
| KJ | 7.8.2025 | 4 | 4 | 2120 | Tasoitus | Minto's Star One | m1.20.3 | 4 | x | 15,8 | 200 € | Minna Piironen |
| LI | 26.7.2025 | 8 | 1 | 3140 | Tasoitus | Niceman Windcape | 1.19.7 | 7 | 28,3 | 100 € | Henna-Riikka Kähkönen | |
| LI | 26.7.2025 | 3 | 3 | 2140 | Tasoitus | Minto's Star One | m1.20.2 | 3 | 5,5 | 300 € | Minna Piironen | |
| LI | 15.7.2025 | 9 | 6 | 2620 | Tasoitus | Niceman Windcape | 1.19.0 | 11 | 100,7 | 0 € | Henna-Riikka Kähkönen | |
| LI | 15.7.2025 | 4 | 6 | 2120 | Ryhmä | Livorno Boko | m1.22.4a | 7 | 20,9 | 0 € | Mira Miettinen | |
| KU | 30.6.2025 | 2 | 5 | 2100 | Tasoitus | Annen Lahja | m1.36.8 | 9 | x | 29,5 | 0 € | Samuli Simonen |
| JO | 23.6.2025 | 6 | 4 | 3140 | Tasoitus | Niceman Windcape | 1.20.1 | 9 | 75,3 | 50 € | Henna-Riikka Kähkönen | |
| JO | 8.6.2025 | 5 | 6 | 2140 | Ryhmä | Niceman Windcape | 1.19.3a | 6 | 80,8 | 100 € | Henna-Riikka Kähkönen | |
| L | 29.3.2025 | 2 | 1 | 2200 | Tasoitus | Jetman Luxi | m1.16.4 | 5 | 29,2 | 400 € | Ilkka Föhr | |
| KU | 21.3.2025 | 2 | 1 | 2180 | Tasoitus | Virin Vihtori | m1.30.2 | 3 | 78,3 | 1 200 € | Aleksi Kytölä | |
| K | 18.3.2025 | 2 | 2 | 2160 | Tasoitus | Jetman Luxi | m1.17.7 | 2 | 29,7 | 500 € | Ilkka Föhr | |
| KU | 8.11.2024 | 2 | 1 | 2160 | Tasoitus | Jättipotti Pee | P | 0 € | Anne-Mari Lappalainen | |||
| K | 7.11.2024 | 5 | 1 | 2100 | Ryhmä | Hurry Sundown | m1.18.3a | 5 | 35,1 | 75 € | Saku Havo | |
| JO | 30.9.2024 | 21 | 2 | 2140 | Tasoitus | Scream Robber | P | 0 € | Johanna Ryynänen | |||
| JO | 30.9.2024 | 5 | 8 | 2640 | Ryhmä | Hazel Mustang | 1.23.3a | 12 | x | 62,1 | 50 € | Vesa Laaninen |
