Ohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 € |
| 2018 | 45 | 2 | 7 | 4 | 4 | 27 065 € |
| 2017 | 71 | 1 | 2 | 5 | 1 | 10 370 € |
| 2016 | 114 | 6 | 13 | 10 | 5 | 58 370 € |
| 2015 | 145 | 12 | 18 | 20 | 8 | 59 505 € |
| 2014 | 142 | 14 | 11 | 20 | 10 | 106 730 € |
| 2013 | 206 | 10 | 20 | 22 | 5 | 74 230 € |
| 2012 | 213 | 24 | 35 | 25 | 11 | 78 980 € |
| 2011 | 149 | 26 | 10 | 19 | 17 | 58 790 € |
| 2010 | 167 | 25 | 21 | 10 | 15 | 66 255 € |
| 2009 | 181 | 31 | 22 | 15 | 17 | 116 920 € |
| 2008 | 151 | 23 | 6 | 11 | 15 | 46 937 € |
| 2007 | 137 | 14 | 14 | 13 | 10 | 33 560 € |
| 2006 | 196 | 9 | 14 | 17 | 5 | 43 800 € |
| 2005 | 184 | 21 | 16 | 13 | 11 | 64 190 € |
| 2004 | 317 | 26 | 31 | 32 | 8 | 73 645 € |
| 2003 | 352 | 22 | 29 | 42 | 6 | 67 219 € |
| 2002 | 413 | 24 | 35 | 28 | 6 | 65 058 € |
| 2001 | 477 | 31 | 39 | 48 | 6 | 69 995 € |
| 2000 | 527 | 38 | 44 | 55 | 7 | 70 216 € |
| 1999 | 472 | 34 | 38 | 41 | 7 | 65 803 € |
| 1998 | 494 | 54 | 38 | 47 | 11 | 76 374 € |
| 1997 | 510 | 66 | 47 | 46 | 13 | 99 205 € |
| 1996 | 353 | 45 | 30 | 20 | 13 | 76 449 € |
| 1995 | 277 | 44 | 26 | 25 | 16 | 168 911 € |
| 1994 | 506 | 51 | 36 | 51 | 10 | 77 299 € |
| 1993 | 510 | 35 | 43 | 56 | 7 | 84 413 € |
| 1992 | 748 | 89 | 70 | 70 | 12 | 134 853 € |
| 1991 | 718 | 88 | 78 | 90 | 12 | 189 026 € |
| 1990 | 849 | 100 | 92 | 79 | 12 | 218 509 € |
| 1989 | 767 | 80 | 59 | 73 | 10 | 189 228 € |
| 1988 | 918 | 126 | 94 | 93 | 14 | 290 189 € |
| 1987 | 872 | 91 | 101 | 85 | 10 | 210 091 € |
| 1986 | 840 | 86 | 102 | 82 | 10 | 179 967 € |
| 1985 | 844 | 108 | 89 | 75 | 13 | 134 541 € |
| 1984 | 804 | 73 | 80 | 91 | 9 | 127 553 € |
| 1983 | 772 | 73 | 65 | 86 | 9 | 109 414 € |
| 1982 | 885 | 92 | 80 | 99 | 10 | 135 315 € |
| 1981 | 883 | 106 | 105 | 107 | 12 | 114 831 € |
| 1980 | 548 | 72 | 52 | 52 | 13 | 63 970 € |
| 1979 | 490 | 61 | 47 | 50 | 12 | 39 936 € |
| 1978 | 570 | 66 | 69 | 68 | 12 | 41 250 € |
| 1977 | 580 | 75 | 63 | 64 | 13 | 32 166 € |
| 1976 | 0 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| Yhteensä | 19400 | 2254 | 1891 | 1959 | 12 | 4 051 228 € |
Poniohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
Ei tilastoja | ||||||
Viimeisimmät startit
Yhteensä 15490 lähtöä
| Rata | Pvm | Läh | Rata | Matka | Tyyppi | Hevonen | Aika | Sija | Koodit | Kerr | Palkinto | Valmentaja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| T | 21.12.2019 | 3 | 8 | 2100 | Ryhmä | Fundover Match | 1.20.7a | 12 | 48,8 | 0 € | Arsi Skyttä | |
| M | 20.7.2019 | 13 | 1 | 2120 | Tasoitus | Tänttärä | P | 0 € | Vesa Kujala | |||
| T | 14.6.2019 | 1 | 1 | 2100 | Ryhmä | Aika-Aatu | 1.31.4a | 9 | 29,4 | 0 € | Laura Nummikoski | |
| T | 4.6.2019 | 21 | 1 | 2140 | Tasoitus | Aika-Aatu | 1.34.2 | 5 | kl hyv | 0 € | Laura Nummikoski | |
| T | 4.6.2019 | 3 | 4 | 2100 | Tasoitus | Por Nie Pop | 1.17.8 | 5 | 19,8 | 100 € | Seppo Sarkola | |
| T | 21.5.2019 | 21 | 1 | 2100 | Tasoitus | Por Nie Pop | 1.19.9 | 2 | kl hyv | 0 € | Seppo Sarkola | |
| T | 5.2.2019 | 21 | 4 | 2140 | Tasoitus | Tähti Majami | 1.52.4 | 6 | hyl | 0 € | Anita Vuorinen | |
| H | 26.12.2018 | 6 | 7 | 2100 | Ryhmä | Hullumies | 1.24.7a | 3 | 6,0 | 1 500 € | Seppo Sarkola | |
| T | 22.12.2018 | 10 | 3 | 1600 | Ryhmä | Hullumies | 1.23.6a | 3 | 6,3 | 2 100 € | Seppo Sarkola | |
| T | 11.12.2018 | 4 | 1 | 2120 | Tasoitus | Hullumies | 1.26.0 | 2 | 1,9 | 1 000 € | Seppo Sarkola | |
| L | 30.11.2018 | 4 | 3 | 2140 | Ryhmä | Hullumies | 1.24.5a | 4 | 11,5 | 600 € | Seppo Sarkola | |
| T | 20.11.2018 | 4 | 5 | 2120 | Tasoitus | Hullumies | 1.26.3 | 2 | 5,2 | 1 000 € | Seppo Sarkola | |
| K | 3.11.2018 | 6 | 10 | 2100 | Ryhmä | Hullumies | 1.25.6a | 8 | 17,1 | 0 € | Seppo Sarkola | |
| T | 30.10.2018 | 4 | 3 | 2120 | Tasoitus | Hullumies | 1.24.8 | 2 | 1,4 | 750 € | Seppo Sarkola | |
| P | 27.10.2018 | 8 | 9 | 2100 | Ryhmä | Hullumies | 1.25.0a | 4 | 4,8 | 1 400 € | Seppo Sarkola | |
| H | 13.10.2018 | 8 | 8 | 2100 | Ryhmä | Hullumies | 1.23.9a | 2 | 11,4 | 3 500 € | Seppo Sarkola | |
| T | 6.10.2018 | 10 | 10 | 1600 | Ryhmä | Hullumies | 1.22.5a | 3 | 20,6 | 3 000 € | Seppo Sarkola | |
| M | 29.9.2018 | 10 | 6 | 1600 | Ryhmä | Hullumies | 1.22.6a | 4 | 5,2 | 1 400 € | Seppo Sarkola | |
| T | 18.9.2018 | 7 | 3 | 2140 | Tasoitus | Hullumies | 1.25.4 | 2 | 1,8 | 750 € | Seppo Sarkola | |
| TK | 15.9.2018 | 11 | 5 | 2100 | Ryhmä | Hullumies | 1.23.6a | 7 | 10,5 | 0 € | Seppo Sarkola |
