Ohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 7 | 1 | 0 | 1 | 14 | 2 060 € |
| 2025 | 13 | 0 | 0 | 3 | 0 | 2 040 € |
| 2024 | 13 | 1 | 1 | 2 | 8 | 6 354 € |
| 2023 | 10 | 2 | 2 | 0 | 20 | 5 700 € |
| 2022 | 36 | 3 | 5 | 4 | 8 | 10 810 € |
| 2021 | 69 | 6 | 6 | 9 | 9 | 42 695 € |
| 2020 | 57 | 9 | 6 | 8 | 16 | 37 395 € |
| 2019 | 59 | 2 | 14 | 5 | 3 | 37 610 € |
| 2018 | 88 | 9 | 12 | 12 | 10 | 113 800 € |
| 2017 | 63 | 8 | 9 | 3 | 13 | 37 580 € |
| 2016 | 150 | 14 | 16 | 13 | 9 | 50 730 € |
| 2015 | 181 | 14 | 22 | 20 | 8 | 53 355 € |
| 2014 | 153 | 16 | 13 | 13 | 10 | 31 805 € |
| 2013 | 186 | 19 | 19 | 15 | 10 | 58 255 € |
| 2012 | 115 | 10 | 10 | 12 | 9 | 24 170 € |
| 2011 | 260 | 19 | 29 | 26 | 7 | 48 694 € |
| 2010 | 209 | 31 | 23 | 20 | 15 | 53 775 € |
| 2009 | 201 | 11 | 24 | 23 | 5 | 37 070 € |
| 2008 | 186 | 17 | 23 | 23 | 9 | 46 620 € |
| 2007 | 121 | 12 | 12 | 12 | 10 | 28 476 € |
| 2006 | 86 | 11 | 8 | 6 | 13 | 17 511 € |
| 2005 | 34 | 6 | 2 | 4 | 18 | 16 590 € |
| 2002 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 210 € |
| 2001 | 15 | 2 | 1 | 0 | 13 | 5 785 € |
| 2000 | 64 | 4 | 7 | 6 | 6 | 11 983 € |
| 1999 | 56 | 6 | 5 | 4 | 11 | 8 703 € |
| 1998 | 58 | 9 | 7 | 7 | 16 | 5 075 € |
| 1997 | 23 | 3 | 1 | 1 | 13 | 2 236 € |
| 1996 | 23 | 0 | 1 | 3 | 0 | 647 € |
| 1995 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 50 € |
| Yhteensä | 2543 | 245 | 278 | 256 | 10 | 797 784 € |
Poniohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
Ei tilastoja | ||||||
Viimeisimmät startit
Yhteensä 2834 lähtöä
| Rata | Pvm | Läh | Rata | Matka | Tyyppi | Hevonen | Aika | Sija | Koodit | Kerr | Palkinto | Valmentaja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| SN | 8.8.2026 | 4 | 6 | 2040 | Ryhmä | Siporin Vire | 1.30.3a | 4 | 7,9 | 240 € | Vesa Herraniemi | |
| LO | 3.8.2026 | 8 | 2 | 2120 | Tasoitus | Zeno Wapid | 1.18.7 | 1 | 10,2 | 1 300 € | Samuli Innanen | |
| R | 26.7.2026 | 10 | 7 | 2100 | Ryhmä | Zeno Wapid | 1.17.2a | 6 | 29,9 | 70 € | Samuli Innanen | |
| M | 27.4.2026 | 3 | 2 | 2100 | Tasoitus | Zeno Wapid | P | 0 € | Samuli Innanen | |||
| H | 11.4.2026 | 10 | 8 | 2120 | Ryhmä | Tolva | 1.28.7a | 12 | 59,0 | 0 € | Samuli Innanen | |
| K | 3.3.2026 | 21 | 2 | 2100 | Tasoitus | Tolva | 1.32.9 | 3 | kl hyv | 0 € | Samuli Innanen | |
| K | 3.3.2026 | 3 | 1 | 2100 | Tasoitus | Ninth Survivor | 1.22.6 | 3 | 8,5 | 450 € | Samuli Innanen | |
| L | 24.2.2026 | 21 | 2 | 2140 | Tasoitus | Ninth Survivor | 1.25.1 | 1 | kl hyv | 0 € | Samuli Innanen | |
| T | 20.2.2026 | 1 | 6 | 2100 | Tasoitus | Zeno Wapid | 1.19.5 | 7 | 31,9 | 0 € | Samuli Innanen | |
| L | 9.2.2026 | 21 | 1 | 2140 | Tasoitus | Skyforger | 1.22.3 | 1 | kl hyv | 0 € | Tero Haapalainen | |
| L | 16.1.2026 | 3 | 9 | 2140 | Ryhmä | Iron Vader | 1.17.5a | 8 | 15,9 | 0 € | Tero Haapalainen | |
| F | 28.12.2025 | 6 | 3 | 2140 | Ryhmä | Iron Vader | hpl | 9,2 | 0 € | Tero Haapalainen | ||
| K | 14.11.2025 | 2 | 11 | 2100 | Ryhmä | Inviato | 1.17.3a | 4 | 42,4 | 260 € | Kari Innanen | |
| L | 9.11.2025 | 2 | 1 | 2140 | Ryhmä | Zeno Wapid | 1.21.3a | 9 | 10,8 | 0 € | Samuli Innanen | |
| F | 24.10.2025 | 1 | 2 | 2140 | Tasoitus | Iron Vader | 1.18.6 | 3 | 21,6 | 300 € | Tero Haapalainen | |
| H | 8.10.2025 | 10 | 5 | 2120 | Ryhmä | Iron Vader | 1.17.7a | 6 | 15,8 | 0 € | Tero Haapalainen | |
| M | 25.9.2025 | 1 | 3 | 2100 | Tasoitus | Iron Vader | 1.17.3 | 5 | x | 14,5 | 150 € | Tero Haapalainen |
| H | 10.9.2025 | 5 | 2 | 2120 | Ryhmä | Hold On Tight | P | 0 € | Antti Veteläinen | |||
| H | 10.9.2025 | 1 | 8 | 2120 | Tasoitus | Iron Vader | 1.17.7 | 7 | 13,9 | 0 € | Tero Haapalainen | |
| K | 4.9.2025 | 3 | 2 | 2100 | Tasoitus | Zeno Wapid | hpl | 25,3 | 0 € | Samuli Innanen |
