Ohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 35 | 5 | 10 | 5 | 14 | 36 480 € |
| 2025 | 48 | 13 | 7 | 10 | 27 | 57 005 € |
| 2024 | 40 | 5 | 9 | 6 | 13 | 27 175 € |
| 2023 | 51 | 5 | 7 | 9 | 10 | 47 718 € |
| 2022 | 34 | 5 | 6 | 3 | 15 | 15 287 € |
| 2021 | 101 | 16 | 16 | 13 | 16 | 60 000 € |
| 2020 | 83 | 9 | 9 | 12 | 11 | 31 218 € |
| 2019 | 71 | 7 | 7 | 11 | 10 | 19 115 € |
| 2018 | 76 | 7 | 10 | 7 | 9 | 30 090 € |
| 2017 | 103 | 13 | 18 | 16 | 13 | 119 770 € |
| 2016 | 140 | 12 | 15 | 20 | 9 | 150 378 € |
| 2015 | 147 | 21 | 22 | 12 | 14 | 179 305 € |
| 2014 | 188 | 29 | 22 | 18 | 15 | 112 340 € |
| 2013 | 241 | 30 | 27 | 38 | 12 | 106 077 € |
| 2012 | 149 | 27 | 21 | 23 | 18 | 62 200 € |
| 2011 | 133 | 20 | 15 | 13 | 15 | 44 670 € |
| 2010 | 38 | 4 | 1 | 3 | 11 | 12 540 € |
| 2009 | 6 | 1 | 0 | 0 | 17 | 1 982 € |
| 2008 | 5 | 0 | 1 | 0 | 0 | 916 € |
| 2007 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 268 € |
| 2006 | 28 | 0 | 5 | 5 | 0 | 3 940 € |
| 2005 | 10 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 650 € |
| 2004 | 3 | 1 | 0 | 0 | 33 | 3 357 € |
| 2001 | 21 | 0 | 1 | 2 | 0 | 891 € |
| 2000 | 19 | 1 | 1 | 2 | 5 | 1 387 € |
| 1999 | 22 | 1 | 2 | 1 | 5 | 1 648 € |
| 1998 | 17 | 2 | 3 | 4 | 12 | 2 472 € |
| Yhteensä | 1812 | 234 | 236 | 233 | 13 | 1 131 879 € |
Poniohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2015 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| Yhteensä | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
Viimeisimmät startit
Yhteensä 2095 lähtöä
| Rata | Pvm | Läh | Rata | Matka | Tyyppi | Hevonen | Aika | Sija | Koodit | Kerr | Palkinto | Valmentaja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| O | 5.9.2026 | 7 | 8 | 2120 | Ryhmä | Millstout | 0 € | Matti Nisonen | ||||
| O | 5.9.2026 | 6 | 12 | 2120 | Ryhmä | Our Brodde | 0 € | Matti Nisonen | ||||
| O | 5.9.2026 | 3 | 6 | 1620 | Tasoitus | Hissun Camilla | 0 € | Timo Väisänen | ||||
| O | 4.9.2026 | 10 | 1 | 2140 | Tasoitus | Lerin | 0 € | Matti Nisonen | ||||
| O | 4.9.2026 | 3 | 3 | 2120 | Ryhmä | Prima Dea | 0 € | Mika Lappalainen | ||||
| O | 4.9.2026 | 2 | 5 | 2140 | Tasoitus | E.V. Emma | 0 € | Matti Nisonen | ||||
| H | 15.8.2026 | 5 | 3 | 2120 | Ryhmä | Birger | 1.23.3a | 3 | 22,4 | 1 800 € | Ilkka Pyysalo | |
| VI | 14.8.2026 | 7 | 2 | 2140 | Ryhmä | Nick Nack Newport | 1.15.1a | 3 | 15,7 | 300 € | Esa Marin | |
| VI | 14.8.2026 | 3 | 1 | 2140 | Tasoitus | E.V. Roberto | 1.19.7 | 1 | 2,3 | 1 000 € | Matti Nisonen | |
| Y | 8.8.2026 | 11 | 1 | 1600 | Ryhmä | Our Brodde | 1.13.8a | 2 | 3,5 | 2 000 € | Matti Nisonen | |
| Y | 8.8.2026 | 1 | 1 | 2120 | Tasoitus | Lerin | 1.33.4 | 1 | 9,6 | 1 500 € | Matti Nisonen | |
| TO | 25.7.2026 | 10 | 5 | 2100 | Ryhmä | Millstout | 1.13.4a | 4 | 3,8 | 1 200 € | Matti Nisonen | |
| VI | 24.7.2026 | 6 | 5 | 2140 | Ryhmä | Callela Classico | 1.19.8a | 7 | x | 11,8 | 0 € | Matti Nisonen |
| Y | 20.7.2026 | 7 | 8 | 2100 | Ryhmä | Nick Nack Newport | P | 0 € | Esa Marin | |||
| Y | 20.7.2026 | 4 | 5 | 2100 | Ryhmä | E.V. Emma | 1.20.2a | 7 | 3,3 | 0 € | Matti Nisonen | |
| M | 18.7.2026 | 9 | 8 | 2100 | Ryhmä | Millstout | 1.12.8a | 2 | 7,5 | 5 000 € | Matti Nisonen | |
| KT | 11.7.2026 | 5 | 5 | 2100 | Ryhmä | Callela Classico | 1.13.6a | 1 | 4,8 | 4 000 € | Matti Nisonen | |
| KT | 11.7.2026 | 2 | 1 | 2100 | Tasoitus | E.V. Emma | 1.16.9 | 3 | 10,4 | 750 € | Matti Nisonen | |
| KT | 10.7.2026 | 2 | 8 | 2100 | Tasoitus | E.V. Roberto | hpl | 15,5 | 0 € | Matti Nisonen | ||
| KT | 10.7.2026 | 1 | 2 | 2120 | Tasoitus | Lerin | 1.31.2 | 2 | 3,8 | 500 € | Matti Nisonen |
