Ohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 23 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 385 € |
| 2025 | 21 | 2 | 1 | 1 | 10 | 3 950 € |
| 2024 | 50 | 0 | 4 | 10 | 0 | 11 360 € |
| 2023 | 30 | 4 | 2 | 2 | 13 | 7 520 € |
| 2022 | 25 | 1 | 4 | 1 | 4 | 5 340 € |
| 2021 | 54 | 3 | 9 | 3 | 6 | 14 165 € |
| 2020 | 57 | 2 | 2 | 3 | 4 | 9 685 € |
| 2019 | 61 | 4 | 4 | 6 | 7 | 13 000 € |
| 2018 | 100 | 5 | 6 | 9 | 5 | 14 520 € |
| 2017 | 120 | 10 | 5 | 15 | 8 | 22 640 € |
| 2016 | 132 | 5 | 7 | 14 | 4 | 15 280 € |
| 2015 | 117 | 6 | 10 | 6 | 5 | 11 650 € |
| 2014 | 136 | 14 | 18 | 13 | 10 | 19 310 € |
| 2013 | 85 | 8 | 6 | 6 | 9 | 14 620 € |
| 2012 | 129 | 7 | 12 | 16 | 5 | 18 170 € |
| 2011 | 128 | 17 | 8 | 7 | 13 | 23 905 € |
| 2010 | 143 | 9 | 15 | 15 | 6 | 20 255 € |
| 2009 | 229 | 18 | 26 | 14 | 8 | 45 275 € |
| 2008 | 156 | 8 | 10 | 9 | 5 | 18 265 € |
| 2007 | 232 | 10 | 17 | 13 | 4 | 27 455 € |
| 2006 | 236 | 8 | 19 | 9 | 3 | 29 584 € |
| 2005 | 294 | 26 | 27 | 20 | 9 | 48 640 € |
| 2004 | 283 | 29 | 26 | 20 | 10 | 54 495 € |
| 2003 | 313 | 20 | 34 | 30 | 6 | 43 348 € |
| 2002 | 240 | 18 | 22 | 20 | 8 | 35 731 € |
| 2001 | 223 | 14 | 20 | 22 | 6 | 22 284 € |
| 2000 | 264 | 28 | 19 | 25 | 11 | 30 566 € |
| 1999 | 237 | 23 | 25 | 20 | 10 | 31 163 € |
| 1998 | 239 | 26 | 25 | 17 | 11 | 32 216 € |
| 1997 | 282 | 25 | 28 | 34 | 9 | 33 074 € |
| 1996 | 171 | 17 | 15 | 20 | 10 | 22 153 € |
| 1995 | 119 | 17 | 18 | 14 | 14 | 14 768 € |
| 1994 | 151 | 14 | 12 | 14 | 9 | 19 262 € |
| 1993 | 148 | 5 | 6 | 11 | 3 | 6 685 € |
| 1992 | 276 | 12 | 19 | 25 | 4 | 21 746 € |
| 1991 | 284 | 24 | 26 | 18 | 8 | 39 751 € |
| 1990 | 246 | 18 | 22 | 23 | 7 | 32 569 € |
| 1989 | 192 | 16 | 20 | 17 | 8 | 26 022 € |
| 1988 | 157 | 19 | 13 | 12 | 12 | 24 087 € |
| 1987 | 115 | 8 | 9 | 5 | 7 | 17 483 € |
| 1986 | 162 | 15 | 18 | 18 | 9 | 33 452 € |
| 1985 | 143 | 16 | 15 | 12 | 11 | 27 145 € |
| 1984 | 75 | 6 | 6 | 4 | 8 | 13 270 € |
| 1983 | 39 | 5 | 4 | 6 | 13 | 3 834 € |
| 1982 | 50 | 4 | 9 | 5 | 8 | 8 350 € |
| 1981 | 32 | 3 | 3 | 5 | 9 | 4 843 € |
| 1980 | 13 | 4 | 2 | 2 | 31 | 849 € |
| 1979 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| 1977 | 10 | 1 | 0 | 2 | 10 | 285 € |
| Yhteensä | 7023 | 554 | 630 | 593 | 8 | 996 405 € |
Poniohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2007 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 € |
| Yhteensä | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 € |
Viimeisimmät startit
Yhteensä 7549 lähtöä
| Rata | Pvm | Läh | Rata | Matka | Tyyppi | Hevonen | Aika | Sija | Koodit | Kerr | Palkinto | Valmentaja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LP | 23.8.2026 | 9 | 2 | 2120 | Tasoitus | Bobtail Nevil | 1.19.3 | 2 | 18,1 | 400 € | Veli Nurminen | |
| LP | 23.8.2026 | 3 | 3 | 2140 | Tasoitus | Villihenna | 1.32.5 | 4 | 30,9 | 300 € | Veli Nurminen | |
| HR | 26.7.2026 | 9 | 1 | 2100 | Ryhmä | Villihenna | 1.33.2a | 5 | 19,4 | 225 € | Veli Nurminen | |
| HR | 26.7.2026 | 2 | 6 | 2100 | Tasoitus | Bobtail Nevil | 1.18.8 | 4 | 2,7 | 160 € | Veli Nurminen | |
| KT | 10.7.2026 | 2 | 5 | 2100 | Tasoitus | Bobtail Nevil | 1.18.3 | 4 | 32,0 | 200 € | Veli Nurminen | |
| KT | 10.7.2026 | 1 | 2 | 2140 | Tasoitus | Villihenna | 1.32.8 | 7 | x | 50,6 | 0 € | Veli Nurminen |
| KT | 2.7.2026 | 21 | 1 | 2140 | Tasoitus | Villihenna | 1.35.0 | 6 | kl hyv | 0 € | Veli Nurminen | |
| KT | 2.7.2026 | 1 | 12 | 2100 | Ryhmä | Bobtail Nevil | 1.19.6a | 7 | 76,1 | 0 € | Veli Nurminen | |
| KA | 21.6.2026 | 4 | 3 | 2080 | Tasoitus | Rhiannon Nevil | 1.20.3 | 11 | x | 29,8 | 0 € | Veli Nurminen |
| KA | 21.6.2026 | 1 | 10 | 2060 | Tasoitus | Bobtail Nevil | 1.21.2 | 2 | 51,3 | 250 € | Veli Nurminen | |
| KT | 25.5.2026 | 4 | 6 | 2120 | Tasoitus | Bobtail Nevil | 1.20.1 | 12 | x | 21,2 | 0 € | Veli Nurminen |
| S | 21.5.2026 | 6 | 12 | 1600 | Ryhmä | Rhiannon Nevil | 1.16.6a | 9 | 192,0 | 0 € | Veli Nurminen | |
| S | 7.5.2026 | 21 | 2 | 2100 | Tasoitus | Bobtail Nevil | 1.20.3 | 3 | kl hyv | 0 € | Veli Nurminen | |
| S | 7.5.2026 | 11 | 5 | 2100 | Ryhmä | Rhiannon Nevil | 1.17.1a | 5 | 46,1 | 100 € | Veli Nurminen | |
| S | 7.5.2026 | 7 | 2 | 2120 | Tasoitus | Vikun Salama | hpl | 174,5 | 0 € | Neea Makkonen | ||
| S | 7.5.2026 | 1 | 6 | 2100 | Tasoitus | Yourenotthere | 1.19.0 | 9 | 61,8 | 0 € | Pauli Punkari | |
| S | 25.4.2026 | 1 | 8 | 2100 | Tasoitus | Rhiannon Nevil | 1.19.4 | 5 | 237,0 | 150 € | Veli Nurminen | |
| P | 17.4.2026 | 5 | 1 | 2100 | Tasoitus | Vappen | hll | 12,9 | 0 € | Kari Hölsö | ||
| P | 17.4.2026 | 4 | 6 | 2100 | Ryhmä | Rhiannon Nevil | 1.18.6a | 4 | 39,4 | 200 € | Veli Nurminen | |
| S | 23.3.2026 | 3 | 3 | 2100 | Ryhmä | Rhiannon Nevil | 1.16.9a | 5 | 34,6 | 100 € | Veli Nurminen |
