Ohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 56 | 4 | 5 | 9 | 7 | 14 847 € |
| 2025 | 77 | 5 | 5 | 13 | 6 | 13 050 € |
| 2024 | 83 | 2 | 14 | 9 | 2 | 14 910 € |
| 2023 | 79 | 5 | 4 | 13 | 6 | 17 010 € |
| 2022 | 96 | 13 | 6 | 8 | 14 | 24 290 € |
| 2021 | 83 | 6 | 5 | 6 | 7 | 18 290 € |
| 2020 | 73 | 2 | 7 | 8 | 3 | 18 960 € |
| 2019 | 80 | 5 | 6 | 9 | 6 | 61 145 € |
| 2018 | 80 | 7 | 7 | 8 | 9 | 54 415 € |
| 2017 | 92 | 12 | 12 | 11 | 13 | 30 700 € |
| 2016 | 99 | 8 | 16 | 7 | 8 | 27 710 € |
| 2015 | 60 | 6 | 3 | 4 | 10 | 10 525 € |
| 2014 | 121 | 13 | 11 | 16 | 11 | 20 015 € |
| 2013 | 138 | 21 | 18 | 15 | 15 | 42 100 € |
| 2012 | 108 | 15 | 7 | 9 | 14 | 15 120 € |
| 2011 | 87 | 11 | 7 | 6 | 13 | 12 599 € |
| 2010 | 159 | 9 | 15 | 22 | 6 | 19 670 € |
| 2009 | 174 | 11 | 8 | 14 | 6 | 24 440 € |
| 2008 | 162 | 11 | 17 | 14 | 7 | 25 175 € |
| 2007 | 200 | 13 | 19 | 14 | 7 | 34 835 € |
| 2006 | 178 | 14 | 12 | 24 | 8 | 37 783 € |
| 2005 | 125 | 4 | 6 | 12 | 3 | 16 270 € |
| 2004 | 128 | 3 | 12 | 15 | 2 | 9 535 € |
| 2003 | 149 | 10 | 12 | 10 | 7 | 10 653 € |
| 2002 | 159 | 13 | 15 | 14 | 8 | 18 294 € |
| 2001 | 184 | 6 | 24 | 14 | 3 | 17 465 € |
| 2000 | 178 | 18 | 24 | 15 | 10 | 16 726 € |
| 1999 | 173 | 16 | 18 | 21 | 9 | 20 826 € |
| 1998 | 105 | 11 | 14 | 13 | 10 | 9 289 € |
| 1997 | 116 | 12 | 15 | 16 | 10 | 10 421 € |
| 1996 | 102 | 16 | 9 | 14 | 16 | 9 586 € |
| 1995 | 101 | 2 | 5 | 9 | 2 | 3 158 € |
| 1994 | 174 | 7 | 12 | 21 | 4 | 7 220 € |
| 1993 | 217 | 10 | 17 | 13 | 5 | 11 652 € |
| 1992 | 308 | 17 | 26 | 28 | 6 | 29 920 € |
| 1991 | 263 | 12 | 21 | 37 | 5 | 28 080 € |
| 1990 | 157 | 13 | 11 | 15 | 8 | 19 644 € |
| 1989 | 120 | 9 | 8 | 14 | 8 | 13 648 € |
| 1988 | 158 | 4 | 8 | 13 | 3 | 8 274 € |
| 1987 | 190 | 18 | 23 | 20 | 9 | 18 705 € |
| 1986 | 162 | 7 | 18 | 15 | 4 | 12 420 € |
| 1985 | 69 | 8 | 7 | 8 | 12 | 6 820 € |
| 1984 | 77 | 4 | 4 | 5 | 5 | 7 097 € |
| 1983 | 82 | 4 | 12 | 11 | 5 | 8 333 € |
| 1982 | 45 | 3 | 1 | 1 | 7 | 2 472 € |
| 1981 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 193 € |
| 1980 | 53 | 2 | 8 | 11 | 4 | 2 753 € |
| 1979 | 32 | 0 | 6 | 0 | 0 | 1 089 € |
| 1978 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| Yhteensä | 5927 | 422 | 540 | 604 | 7 | 858 132 € |
Poniohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
Ei tilastoja | ||||||
Viimeisimmät startit
Yhteensä 6224 lähtöä
| Rata | Pvm | Läh | Rata | Matka | Tyyppi | Hevonen | Aika | Sija | Koodit | Kerr | Palkinto | Valmentaja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| S | 1.9.2026 | 5 | 2 | 2160 | Tasoitus | Loikkarilla | 0 € | Olavi Oja-Nisula | ||||
| S | 1.9.2026 | 1 | 7 | 2120 | Tasoitus | Harjan Kuiskaus | 0 € | Olavi Oja-Nisula | ||||
| LP | 23.8.2026 | 8 | 2 | 2160 | Tasoitus | Ilonan Välke | k x | 26,4 | 0 € | Olavi Oja-Nisula | ||
| LP | 23.8.2026 | 6 | 1 | 2100 | Tasoitus | Loikkarilla | 1.29.5 | 1 | 8,3 | 1 000 € | Olavi Oja-Nisula | |
| LP | 23.8.2026 | 3 | 1 | 2140 | Tasoitus | Pikkufriidu | 1.30.5 | 1 | 3,0 | 1 000 € | Olavi Oja-Nisula | |
| HR | 7.8.2026 | 5 | 10 | 2100 | Ryhmä | Loikkarilla | 1.28.1a | 2 | 20,3 | 840 € | Olavi Oja-Nisula | |
| HR | 7.8.2026 | 1 | 5 | 2160 | Tasoitus | Harjan Kuiskaus | 1.33.8 | 3 | 35,9 | 500 € | Olavi Oja-Nisula | |
| HR | 26.7.2026 | 6 | 10 | 1609 | Ryhmä | Loikkarilla | 1.29.2a | 6 | x | 14,8 | 150 € | Olavi Oja-Nisula |
| HR | 26.7.2026 | 1 | 5 | 2180 | Tasoitus | Ilonan Välke | 1.36.6 | 7 | x | 26,5 | 135 € | Olavi Oja-Nisula |
| Y | 20.7.2026 | 8 | 6 | 2100 | Ryhmä | Loikkarilla | 1.30.2a | 5 | 12,4 | 200 € | Olavi Oja-Nisula | |
| Y | 20.7.2026 | 5 | 6 | 2100 | Ryhmä | Pikkufriidu | 1.32.3a | 3 | 9,5 | 600 € | Olavi Oja-Nisula | |
| Y | 20.7.2026 | 2 | 9 | 2100 | Ryhmä | Harjan Kuiskaus | k | 85,8 | 0 € | Olavi Oja-Nisula | ||
| KT | 10.7.2026 | 1 | 1 | 2120 | Tasoitus | Pikkufriidu | 1.31.9 | 4 | x | 11,0 | 200 € | Olavi Oja-Nisula |
| T | 6.7.2026 | 3 | 1 | 2160 | Tasoitus | Ilonan Välke | 1.37.6 | 6 | x | 32,3 | 100 € | Olavi Oja-Nisula |
| PP | 5.7.2026 | 6 | 1 | 2080 | Tasoitus | Leonitar | hll | 0 € | Olavi Oja-Nisula | |||
| PP | 5.7.2026 | 4 | 1 | 2100 | Tasoitus | Harjan Kuiskaus | 1.39.8 | 3 | 30 € | Olavi Oja-Nisula | ||
| HR | 28.6.2026 | 10 | 1 | 2020 | Tasoitus | Pikkufriidu | 1.33.7 | 4 | 5,0 | 240 € | Olavi Oja-Nisula | |
| HR | 28.6.2026 | 5 | 3 | 2020 | Tasoitus | Loikkarilla | 1.30.7 | 2 | 21,5 | 560 € | Olavi Oja-Nisula | |
| HR | 28.6.2026 | 3 | 1 | 2040 | Tasoitus | Ilonan Välke | 1.36.8 | 4 | 14,7 | 330 € | Olavi Oja-Nisula | |
| KA | 21.6.2026 | 10 | 8 | 2060 | Tasoitus | Bailantai | 1.44.5 | 9 | 21,2 | 0 € | Olavi Oja-Nisula |
