Ohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| 2021 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 800 € |
| 2013 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| 2012 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| 2011 | 8 | 0 | 1 | 3 | 0 | 996 € |
| 2010 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| 2009 | 18 | 0 | 1 | 5 | 0 | 2 346 € |
| 2008 | 24 | 4 | 1 | 1 | 17 | 7 520 € |
| 2007 | 20 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 056 € |
| 2006 | 26 | 2 | 4 | 2 | 8 | 7 035 € |
| 2005 | 40 | 5 | 2 | 2 | 13 | 10 020 € |
| 2004 | 51 | 5 | 4 | 3 | 10 | 12 005 € |
| 2003 | 59 | 13 | 5 | 2 | 22 | 17 400 € |
| 2002 | 16 | 2 | 3 | 1 | 13 | 1 660 € |
| 2001 | 9 | 2 | 1 | 1 | 22 | 2 093 € |
| 2000 | 13 | 2 | 2 | 2 | 15 | 1 934 € |
| 1999 | 19 | 2 | 4 | 0 | 11 | 2 522 € |
| 1998 | 10 | 0 | 1 | 1 | 0 | 479 € |
| 1997 | 15 | 3 | 1 | 1 | 20 | 1 934 € |
| 1996 | 36 | 4 | 5 | 4 | 11 | 2 329 € |
| 1995 | 28 | 7 | 3 | 1 | 25 | 3 388 € |
| 1994 | 10 | 0 | 1 | 3 | 0 | 403 € |
| 1993 | 12 | 0 | 0 | 1 | 0 | 563 € |
| 1992 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 67 € |
| 1991 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 16 € |
| 1989 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 134 € |
| 1988 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 33 € |
| 1987 | 14 | 2 | 2 | 0 | 14 | 1 025 € |
| 1986 | 13 | 1 | 0 | 0 | 8 | 1 025 € |
| 1985 | 10 | 0 | 1 | 3 | 0 | 1 034 € |
| 1984 | 7 | 1 | 1 | 0 | 14 | 344 € |
| 1983 | 5 | 0 | 1 | 0 | 0 | 218 € |
| 1982 | 4 | 0 | 1 | 1 | 0 | 319 € |
| 1981 | 7 | 1 | 0 | 2 | 14 | 395 € |
| 1980 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 € |
| 1979 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 58 € |
| 1978 | 13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 168 € |
| 1977 | 7 | 2 | 0 | 0 | 29 | 252 € |
| Yhteensä | 526 | 58 | 48 | 41 | 11 | 81 579 € |
Poniohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
Ei tilastoja | ||||||
Viimeisimmät startit
Yhteensä 514 lähtöä
| Rata | Pvm | Läh | Rata | Matka | Tyyppi | Hevonen | Aika | Sija | Koodit | Kerr | Palkinto | Valmentaja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| R | 19.6.2022 | 2 | 5 | 2140 | Tasoitus | Vieskun Rinsessa | k x | 31,8 | 0 € | Pentti Saario | ||
| H | 18.5.2022 | 21 | 1 | 2160 | Tasoitus | Ronald Tumppi | 1.43.9 | 8 | kl hyv | 0 € | Matti Elolampi | |
| PE | 14.5.2022 | 3 | 1 | 2140 | Tasoitus | Vieskun Rinsessa | k x | 0 € | Pentti Saario | |||
| L | 15.11.2021 | 2 | 3 | 2140 | Ryhmä | Vieskun Rinsessa | 1.35.9a | 3 | x | 4,3 | 300 € | Pentti Saario |
| TK | 22.10.2021 | 1 | 2 | 2100 | Tasoitus | Vieskun Rinsessa | 1.36.3 | 2 | 2,9 | 500 € | Pentti Saario | |
| H | 13.10.2021 | 21 | 1 | 2180 | Tasoitus | Vieskun Rinsessa | 1.36.4 | 4 | kl hyv | 0 € | Pentti Saario | |
| PX | 11.5.2013 | 6 | 1 | 2120 | Tasoitus | Kihelmi | hll | 0 € | Erkki Saario | |||
| PX | 11.5.2013 | 3 | 4 | 2100 | Tasoitus | Hype Hip | hll | 0 € | Pentti Saario | |||
| F | 5.10.2012 | 6 | 5 | 2160 | Tasoitus | Fermakker | 1.32.3 | 13 | x | 115,7 | 0 € | Valde Baltzar |
| L | 13.9.2012 | 8 | 8 | 2160 | Tasoitus | Fermakker | 1.29.7 | 11 | x | 142,8 | 0 € | Valde Baltzar |
| TK | 20.8.2012 | 5 | 4 | 2120 | Tasoitus | Fermakker | 1.27.4 | 8 | 43,4 | 0 € | Valde Baltzar | |
| R | 12.7.2012 | 7 | 2 | 2100 | Ryhmä | Fermakker | 1.29.7a | 8 | x | 8,3 | 0 € | Valde Baltzar |
| H | 4.7.2012 | 21 | 1 | 2160 | Tasoitus | Fermakker | 1.27.0 | 10 | kl hyv | 0 € | Valde Baltzar | |
| PE | 12.5.2012 | 4 | 5 | 2100 | Tasoitus | Misterix | P | 0 € | Pentti Saario | |||
| PE | 12.5.2012 | 3 | 5 | 2100 | Tasoitus | Hype Hip | hll | 0 € | Pentti Saario | |||
| H | 7.3.2012 | 21 | 4 | 2160 | Tasoitus | Misterix | 1.43.9 | 9 | hyl x ep | 0 € | Pentti Saario | |
| TK | 5.3.2012 | 4 | 2 | 1609 | Ryhmä | Lokeiad | hll | 62,7 | 0 € | Pentti Saario | ||
| H | 13.1.2012 | 3 | 6 | 2100 | Ryhmä | Lokeiad | 1.19.1a | 5 | 15,9 | 0 € | Pentti Saario | |
| H | 7.12.2011 | 21 | 4 | 2100 | Tasoitus | Lokeiad | 1.20.7 | 2 | kl hyv | 0 € | Pentti Saario | |
| F | 20.11.2011 | 1 | 11 | 2140 | Tasoitus | Kihin Prinssi | 1.36.2 | 2 | 11,8 | 300 € | Pentti Saario |
