Ohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 39 | 0 | 2 | 4 | 0 | 4 950 € |
| 2025 | 53 | 1 | 3 | 9 | 2 | 12 950 € |
| 2024 | 29 | 2 | 3 | 3 | 7 | 7 850 € |
| 2023 | 135 | 20 | 6 | 16 | 15 | 67 660 € |
| 2022 | 137 | 17 | 13 | 17 | 12 | 49 060 € |
| 2021 | 211 | 9 | 15 | 26 | 4 | 54 010 € |
| 2020 | 278 | 23 | 27 | 29 | 8 | 76 480 € |
| 2019 | 395 | 37 | 28 | 41 | 9 | 91 127 € |
| 2018 | 416 | 37 | 36 | 40 | 9 | 100 290 € |
| 2017 | 419 | 38 | 35 | 38 | 9 | 110 475 € |
| 2016 | 401 | 26 | 29 | 33 | 6 | 65 400 € |
| 2015 | 559 | 32 | 61 | 56 | 6 | 100 085 € |
| 2014 | 514 | 45 | 66 | 48 | 9 | 120 385 € |
| 2013 | 587 | 57 | 52 | 54 | 10 | 137 100 € |
| 2012 | 535 | 48 | 50 | 57 | 9 | 122 780 € |
| 2011 | 522 | 30 | 53 | 45 | 6 | 105 495 € |
| 2010 | 579 | 38 | 55 | 49 | 7 | 115 858 € |
| 2009 | 577 | 45 | 49 | 63 | 8 | 145 380 € |
| 2008 | 420 | 29 | 36 | 59 | 7 | 107 240 € |
| 2007 | 354 | 30 | 32 | 23 | 8 | 82 570 € |
| 2006 | 380 | 35 | 21 | 41 | 9 | 83 690 € |
| 2005 | 216 | 19 | 16 | 16 | 9 | 50 930 € |
| 2004 | 232 | 16 | 22 | 18 | 7 | 40 910 € |
| 2003 | 164 | 23 | 10 | 10 | 14 | 38 555 € |
| 2002 | 57 | 4 | 7 | 4 | 7 | 9 495 € |
| 2001 | 20 | 2 | 1 | 1 | 10 | 2 085 € |
| 2000 | 9 | 2 | 0 | 2 | 22 | 1 126 € |
| 1999 | 53 | 2 | 2 | 6 | 4 | 5 886 € |
| 1998 | 93 | 8 | 5 | 13 | 9 | 10 814 € |
| 1997 | 154 | 10 | 20 | 15 | 6 | 21 443 € |
| 1996 | 105 | 2 | 7 | 7 | 2 | 6 735 € |
| 1995 | 231 | 18 | 16 | 17 | 8 | 26 380 € |
| 1994 | 235 | 20 | 25 | 20 | 9 | 41 819 € |
| 1993 | 240 | 16 | 26 | 23 | 7 | 28 533 € |
| 1992 | 223 | 26 | 25 | 20 | 12 | 39 137 € |
| 1991 | 225 | 32 | 25 | 14 | 14 | 48 967 € |
| 1990 | 254 | 31 | 13 | 18 | 12 | 52 535 € |
| 1989 | 285 | 36 | 30 | 29 | 13 | 72 674 € |
| 1988 | 187 | 15 | 30 | 15 | 8 | 37 556 € |
| 1987 | 122 | 15 | 15 | 9 | 12 | 36 513 € |
| 1986 | 88 | 14 | 11 | 9 | 16 | 23 512 € |
| 1985 | 86 | 9 | 11 | 14 | 10 | 14 842 € |
| 1984 | 92 | 1 | 7 | 6 | 1 | 5 440 € |
| 1983 | 84 | 5 | 9 | 5 | 6 | 6 458 € |
| 1982 | 130 | 3 | 17 | 16 | 2 | 10 015 € |
| 1981 | 13 | 1 | 0 | 1 | 8 | 588 € |
| 1980 | 18 | 1 | 2 | 3 | 6 | 1 533 € |
| 1979 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 42 € |
| 1978 | 8 | 0 | 0 | 1 | 0 | 154 € |
| 1977 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 € |
| Yhteensä | 11175 | 930 | 1024 | 1063 | 8 | 2 395 512 € |
Poniohjastajatilastot
| Vuosi | Lähdöt | 1. sijat | 2. sijat | 3. sijat | Voitto-% | Voittosumma |
|---|---|---|---|---|---|---|
Ei tilastoja | ||||||
Viimeisimmät startit
Yhteensä 12103 lähtöä
| Rata | Pvm | Läh | Rata | Matka | Tyyppi | Hevonen | Aika | Sija | Koodit | Kerr | Palkinto | Valmentaja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| R | 14.6.2026 | 10 | 3 | 2100 | Ryhmä | Walo | 1.32.8a | 10 | 5,4 | 0 € | Jorma Ruokonen | |
| R | 14.6.2026 | 4 | 12 | 2100 | Ryhmä | Eli Wallach | 1.18.4a | 9 | 29,1 | 0 € | Jorma Ruokonen | |
| R | 14.6.2026 | 1 | 3 | 2120 | Tasoitus | Lucky Easygoing | 1.27.3 | 8 | x | 21,2 | 0 € | Irma Ainola |
| M | 2.6.2026 | 10 | 9 | 1600 | Ryhmä | Novan Varjolilja | 1.26.1a | 7 | 36,1 | 0 € | Arto Laaksonen | |
| L | 26.5.2026 | 6 | 6 | 2640 | Ryhmä | Vici Kemp | 1.18.0a | 8 | 46,6 | 0 € | Jorma Ruokonen | |
| L | 26.5.2026 | 3 | 6 | 2160 | Tasoitus | Walo | 1.30.6 | 3 | 13,7 | 300 € | Jorma Ruokonen | |
| K | 18.5.2026 | 8 | 4 | 2100 | Tasoitus | Novan Varjolilja | 1.30.3 | 11 | x | 64,8 | 0 € | Arto Laaksonen |
| F | 6.5.2026 | 3 | 5 | 2140 | Tasoitus | Novan Varjolilja | 1.30.3 | 11 | x | 32,7 | 0 € | Arto Laaksonen |
| L | 5.5.2026 | 21 | 2 | 2140 | Tasoitus | You Know Who | 1.24.3 | 8 | kl hyv x | 0 € | Arto Laaksonen | |
| J | 15.4.2026 | 7 | 6 | 2140 | Tasoitus | Novan Varjolilja | 1.30.6 | 12 | x | 17,7 | 0 € | Arto Laaksonen |
| L | 10.4.2026 | 6 | 8 | 2140 | Ryhmä | Mountain Zlatan | 1.17.5a | 10 | 87,1 | 0 € | Jorma Ruokonen | |
| L | 10.4.2026 | 5 | 8 | 2640 | Ryhmä | Eli Wallach | 1.16.2a | 8 | 144,7 | 0 € | Jorma Ruokonen | |
| L | 28.3.2026 | 6 | 2 | 2140 | Tasoitus | Novan Varjolilja | 1.29.0 | 3 | 37,6 | 1 200 € | Arto Laaksonen | |
| L | 16.3.2026 | 4 | 3 | 2140 | Ryhmä | You Know Me | 1.17.9a | 2 | 27,2 | 500 € | Arto Laaksonen | |
| K | 14.3.2026 | 10 | 14 | 2100 | Ryhmä | Eli Wallach | 1.16.9a | 12 | 114,7 | 0 € | Jorma Ruokonen | |
| K | 14.3.2026 | 1 | 1 | 2140 | Tasoitus | Kunnaan Estelle | 1.32.7 | hlo 11 x | 37,3 | 0 € | Marko Heikari | |
| L | 24.2.2026 | 8 | 1 | 2140 | Ryhmä | Eli Wallach | 1.16.2a | 3 | 56,6 | 450 € | Jorma Ruokonen | |
| L | 24.2.2026 | 5 | 10 | 2140 | Ryhmä | Ten Thousand Boy | 1.18.5a | 9 | 119,2 | 0 € | Juha Nykopp | |
| L | 24.2.2026 | 3 | 1 | 2160 | Tasoitus | Kunnaan Estelle | 1.31.3 | 7 | x | 33,7 | 0 € | Marko Heikari |
| L | 24.2.2026 | 1 | 8 | 2640 | Ryhmä | Walo | 1.33.6a | 4 | 4,9 | 200 € | Jorma Ruokonen |
