Käsiohjelma, 29.11.2017 18:00 Helsinki, Vermo

2. lähtö klo 18:31 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m p. 800 e + 20 m/ 400 e. enintään 2800 e Etus. Suom. synt. P. 1600 e. (1600-800-480-320-160-160)

Ratanumero = 01

Edellinen lähtö   1 2 3 4 5 6 7 8 9 Koe1 Ope1 Nuoret1   Seuraava lähtö

1

yht:15 0-3-1 17:10 0-2-0 32,4 3.060 € 16:0 0-0-0 0 €

Satinkuti

2100:1

30,9ake

30,4ke

6.760 €

4 v prt T A.T. Eko - R Tupamäki J 04.05 2 2140/11 38,1 x 6 c c 22,1 3,6 Villivälke Rahima Nirppis
Milia - Kihin Hiski M 21.05 1 2100/1 34,7  4 c c 10,1 2,0 PaakkarinM Kaasari Villi-Sihk
vihr valk pun - vihr Ku 26.06 3 2100/1 hll c c 7,2 - Ariitta Tvitteri Huiskeri
Hevoskimppa Veikan Kartanon Villit Tammat, Mikkeli Hs 05.07 7 2060/3 36,6 x 8 c c 16,0 4,5 Varsova Vionne Limuska
( Kaisa Tupamäki-Kukkamo ) Ku 18.08 1 2100/5 35,2 x 5 c c 14,1 2,1 TellunVisu YläpihanAl KuunSäihke
A Moilanen (dA) M 15.09 2 2100/1 hpl c c 29,1 - Sadeukko VinhanVili PyöriänTop
Yht:51580 6628-5537-4992 24.821.076 € H Kotilainen M 01.10 3 2100/4 32,4 x 4 c c 18,9 2,9 Vekoriina Tähtiviile Bonna
17:1677 247-181-174 1.259.189 € R Tupamäki P 13.10 5 2100/2 hll c c 75,3 - Tarunlento OnnelanVii Väikki

2

yht:21 0-0-1 17:10 0-0-0 35,1 1.000 € 16:1 0-0-0 41,4 100 €

Viiritär

2

32,9ake

32,7ke

2.000 €

6 v prt T Viestaus - H Tonteri K 12.01 1 2100/1 39,2 x 8 c c 38,3 4,9 Villi-Sihk SarinanSoi Vilunkipel
Elviiri - Jätkän-Humppa L 16.02 1 2140/4 39,1  7 c c 60,8 4,8 Alvaron Tupenrapin NiitynNell
sin valk - musta L 26.03 2 2160/2 39,0  4 c c 44,7 2,7 Suloviima AdvenTure Maimai
Hannu Tonteri, Hollola H 29.03 3 2100/4 37,4 x 9 c c 54,8 9,4 KorvenLiid Trolle Saravita
L 20.04 1 2160/5 37,1 x 10 c c 75,1 5,1 Ralli-Oliv HexanTuisk Virestina
H Tonteri (A) Lo 26.06 2 2140/3 36,9  8 c c 154,5 4,8 HuimaVauht Tindralina KaakonLass
Yht:462 18-17-35 57.074 € H 08.11 2 2100/2 35,1  4 c c 88,9 1,4 Picara SalamanKre Jänkä-Ukko
17:33 1-1-1 4.270 € K 16.11 3 2140/5 40,1 x 10 c c 236,4 20,1 YpäjäKeva Vekoriina LiinanVälk

3

yht:19 1-1-3 17:10 0-0-3 34,6 1.056 € 16:1 0-0-0 43,1 0 €

Jänkä-Ukko

2120:1

29,2ke

5.131 €

6 v prt R Jänkä-Jussi - P Puikkonen F 24.01 2 2140/4 36,4 x 4 c c 17,1 4,9 Robella VoeTopeli Edustava
V.K. Kipinä - Vinkaus F 07.04 1 2140/3 hll c c 6,6 - Humiseva OjalanVilk Mumina
musta hopea - musta H Lindström Pe 14.05 4 2100/2 37,2 x 3 c c 1,8 PuksinPoik LikanJussi Jänkä-Ukko
Team Jänkä-Ukko, Tuusula Tk 05.06 3 2100/1 36,8 x 12 c c 33,7 7,7 Kemppeli VennelmonT MalusHuvit
( Henna Kervinen ) L 18.08 2 2160/2 34,6  4 c c 5,2 0,6 AntinAamu Myrkky VeraJii
H Lindström (A) K 15.10 3 2100/6 35,7 x 6 c c 5,0 3,6 T.T.Hunsvo PirttilänN NiitynNell
Yht:961 58-80-81 163.814 € P Puikkonen L 29.10 2 2160/4 34,7 x 3 c ȼ 8,9 0,8 SissinSisu Picara Jänkä-Ukko
17:65 4-1-10 20.946 € H Lindström H 08.11 2 2100/5 35,1 x 3 c c 18,7 1,4 Picara SalamanKre Jänkä-Ukko

4

yht:28 0-2-1 17:12 0-1-0 31,8 990 € 16:11 0-0-1 33,9 490 €

Likan Jussi

2

31,8ke

2.480 €

6 v tprt R Jänkä-Jussi - Ki Sundström H 29.03 3 2120/3 36,3  7 c ȼ 22,6 9,0 KorvenLiid Trolle Saravita
Mervin Likka - Hovi-Ari K 02.04 2 2120/1 36,5  4 c ȼ 9,6 2,9 SuikunChil SalamanPar VeraJii
tumm sin - valk La 09.04 1 2100/6 36,6 x 10 c ȼ 26,8 6,3 NugaRols Varoitus TuronJatsi
Kemmo Kari & Sundström Kimmo, Hyvinkää M 22.04 3 2100/1 36,5  9 c ȼ 25,0 3,5 Tupenrapin SuikunChil Tuutori
( Kari Kemmo ) H 03.05 2 2100/3 hpl c ȼ 104,6 - T.T.Rokuli Humiseva KosenJose
Ki Sundström (A) Pe 14.05 4 2160/1 33,8  2 c c 0,1 PuksinPoik LikanJussi Jänkä-Ukko
Yht:321 9-19-16 25.761 € H 17.05 1 2100/1 31,8  6 c c 30,7 2,9 Aika-Otus Edustava Humiseva
17:47 1-4-1 5.706 € T Sundström Tk 05.06 3 2120/3 35,2  11 c c 6,6 6,4 Kemppeli VennelmonT MalusHuvit

5

yht:35 2-2-4 17:9 1-1-2 33,2a 33,0 1.210 € 16:5 0-0-1 35,3a 34,2 170 €

Puksin Poika

3

33,2ake

30,7ke

3.090 €

9 v prt R Puksi - A Hautala R6 17.7.2016 10 2100/1 34,2  3 c c 1,1 S.N.Mikael Nietos PuksinPoik
Laura Li - Viesker Lp 21.7.2016 8 2120/3 36,4 x 9 c c 23,5 8,6 Tulisin VirinLeimu Lankori
tumm sin vaal sin - valk R Virolainen Pe 14.05 4 2140/1 34,6  1 c c 0,1 PuksinPoik LikanJussi Jänkä-Ukko
Virolainen Pirjo & Raul, Lohja Km 11.06 11 2100/8 33,2a  4 c c 11,4 2,7 Onnenhumu RehulanNop Ainoa
Ph 23.09 10 2020/1 37,8  2 c c 2,2 Pelipiste PuksinPoik MarinLaku
R Virolainen (B) Tk 06.10 1 2120/4 33,6  7 c c 27,2 1,5 Pelipiste ToivonVoit Tähtiari
Yht:1373 44-73-107 93.235 € F 27.10 3 2140/3 33,0  3 c c 18,8 0,7 Pelipiste Sadehelmi PuksinPoik
17:17 2-1-2 1.994 € H 15.11 2 2120/9 34,6 x 8 c c 20,7 5,8 VeraJii Epione Tähtiari

6

yht:17 2-1-0 17:10 2-1-0 33,1 2.700 € 16:3 0-0-0 0 €

Liito Rols

4

33,1ke

2.700 €

6 v prt T Turon Into - E Jänkälä F 05.05 21 2180/2 kl c c hll - HeavyArsen MysticMark KashimirMi
Junior Liito - Luomus Jr Tk 26.05 21 2140/1 38,3 x kl c c hyv 43,4 WallStreet Bomba AproposS
pun musta kulta - pun Km 11.06 1 2100/1 hll c c 23,4 - MaikanMiss Aureus JussinSoin
Taito Hedman, Turku Tk 03.07 21 2140/1 36,5 x kl c c hyv 34,6 AmazingWar FunVacatio CrossfireI
( Taito Hedman ) T Perttunen R 17.07 3 2100/1 36,1  1 c ȼ 8,9 0,0 LiitoRols Kopsahovin Maimai
T Perttunen (aA) Ha Torvinen R 30.07 2 2120/2 hll c ȼ 11,6 - Vireetuli ArlanIlo Kopsahovin
Yht:46006 5387-4766-4329 15.411.269 € P Puikkonen Tk 27.08 1 2160/1 hll c c 20,2 - VeetinRall Hilsuke-Po OhranVauht
17:824 101-91-75 472.220 € T Perttunen Tk 17.11 1 2160/4 33,1  2 c c 6,4 2,8 R.R.Kivaro LiitoRols Mölinä

7

yht:13 1-0-0 17:12 1-0-0 35,8 1.480 € 16:0 0-0-0 0 €

Inton Rilla

5

35,8ke

1.480 €

5 v klm O Turon Into - Ti Tuominen Lo 12.06 1 2140/2 37,0  4 c c 20,1 5,4 HuimaVauht Walmiss Bonna
Riksun Rilla - Vokkerilla Lo 26.06 2 2120/1 hll c c 12,3 - HuimaVauht Tindralina KaakonLass
sin pun kelt - kelt sin Lo 13.07 2 2120/2 36,7  1 c c 3,6* 0,0 IntonRilla EskolanUne AdvenTure
Eeva Nieminen, Iitti M 03.08 1 2100/6 37,4  12 c c 34,3 12,9 Terroristi ViksuViliv Sadeukko
( Pekka Nieminen ) K 08.08 3 2100/2 39,5 x 8 c c 45,5 15,8 EskolanUne Hurja-Tuli AdvenTure
Te Keskitalo (A) H 08.11 2 2120/2 hll c c 52,3 - Picara SalamanKre Jänkä-Ukko
Yht:1168 72-79-99 225.156 € Te Keskitalo H 15.11 2 2100/2 36,2  11 c c 47,8 7,2 VeraJii Epione Tähtiari
17:348 19-17-30 76.665 € Ti Tuominen L 23.11 1 2160/1 35,8  4 c c 25,1 1,0 Sykloni PimunLiekk VälkynVesk

8

yht:18 0-1-1 17:15 0-1-1 35,2a 33,4 1.310 € 16:0 0-0-0 0 €

Varjovain

6

35,2ake

33,4ke

1.310 €

6 v rt O Patrikin Muisto - H Koivunen Tk 12.05 1 2120/1 34,6  2 c c 19,5 0,3 Kosto Varjovain KurtakonHu
Ekseli - Pysteri Tk 05.06 3 2120/7 37,3  13 c c 15,5 10,7 Kemppeli VennelmonT MalusHuvit
vihr pun - vihr pun valk Km 11.06 10 2600/2 36,8a  6 c c 10,1 7,2 Akimin AhonTaika UutelanMim
Penni Tiimi, Turku Tk 06.10 1 2120/6 38,3  9 c c 14,1 11,4 Pelipiste ToivonVoit Tähtiari
( Bella Varjonen ) Tk 20.10 1 2160/1 34,0  8 c c 29,9 3,6 Kasturo Taikapassi GoldaNapan
Ha Torvinen (dA) Ha Torvinen F 27.10 3 2140/4 33,4  4 c c 32,0 1,6 Pelipiste Sadehelmi PuksinPoik
Yht:10199 1154-1120-1057 5.305.939 € H Koivunen P 10.11 9 2120/1 35,9 x 7 c c 19,7 5,8 Bietro Rojaali Väiste
17:1737 220-206-181 1.213.803 € H 15.11 2 2120/2 hpl c c 40,0 - VeraJii Epione Tähtiari

9

yht:13 0-1-1 17:8 0-1-1 34,5 1.200 € 16:1 0-0-0 39,2 0 €

Lillimani

POISSA

33,8ke

1.410 €

6 v prt T Liising -  
Jonsarinna - Viesker  
pun vaal sin - pun valk  
Likander Miki & Matzon Sonja, Miehikkälä  
( Satu Likander )  
H Koivunen (aA)  
Yht:37678 4060-4076-3984 11.773.606 €  
17:688 57-64-64 261.797 €  

10

yht:24 0-0-2 17:21 0-0-2 35,3 1.080 € 16:0 0-0-0 0 €

Villiäinen

8

35,3ke

1.080 €

6 v tprt R Hirmori - J-P Vilkman L 18.08 2 2180/3 34,6  hlo6 c c 27,1 2,5 AntinAamu Myrkky VeraJii
Erä-Viula - Muiston Loisto K 25.08 1 2100/1 hll c c 52,6 - Bonna ArlanIlo Melkeri
viin pun hopea - hopea viin pun T 19.09 1 2100/1 38,8 x 12 c c 66,8 14,2 MerranJysk Kaisaliisa KukanHela
Maija Korpivaara, Ranska Tk 20.10 1 2140/3 37,1 x 10 ȼ ȼ 68,0 8,3 Kasturo Taikapassi GoldaNapan
( Juha-Pekka Vilkman ) L 29.10 2 2160/5 hll ȼ ȼ 69,7 - SissinSisu Picara Jänkä-Ukko
A Teivainen (dA) H 08.11 2 2100/3 35,8  7 c c 59,3 2,7 Picara SalamanKre Jänkä-Ukko
Yht:56897 7747-6325-5544 26.831.552 € Tk 17.11 1 2160/1 36,9  4 c c 18,5 11,0 R.R.Kivaro LiitoRols Mölinä
17:1091 104-87-104 596.211 € F 19.11 2 2180/1 36,6  3 c c 17,5 4,9 PiettolanE ViulanJuli Villiäinen

11

yht:15 0-0-2 17:15 0-0-2 33,2 1.340 € 16:0 0-0-0 0 €

Tirskeri

2140:1

33,2ke

1.340 €

6 v prt R Viesker - M Forss Tk 12.05 1 2160/1 34,4 x 7 c c 10,4 3,8 Kosto Varjovain KurtakonHu
Tirelli - Turo H Koivunen R 13.05 3 2120/4 33,2  3 c c 13,9 2,0 Sähköäijä Rikastuva Tirskeri
musta valk - musta M Forss Tk 05.06 3 2120/6 35,0  9 c c 7,7 5,9 Kemppeli VennelmonT MalusHuvit
Talli Puolisata, Kokemäki H 06.09 1 2120/2 34,9 x 13 c c 14,1 7,1 Lily AntinAamu Morison
( Bella Varjonen ) Tk 16.09 1 2120/5 34,7  9 c c 20,7 5,7 Kaisaliisa OhranVoitt IsosalonKi
M Forss (dA) P 10.11 9 2120/4 35,3  6 c c 11,6 4,5 Bietro Rojaali Väiste
Yht:25287 3408-2812-2567 15.835.366 € H Koivunen P 18.11 2 2100/4 35,7 x 6 c c 8,3 1,9 NooranLeid Sadehelmi SiinanTäht
17:1553 278-210-157 1.697.391 € M Forss T 21.11 1 2120/5 35,2  7 c c 15,0 2,6 MuksunAllu Taika-Tähk RannanNoki

12

yht:40 2-2-2 17:18 2-1-0 33,8 1.300 € 16:3 0-0-0 40,1 0 €

Pirttilän Mortti

2

31,9ake

31,5ke

3.950 €

6 v vprt R Pirttilän Denis - P Vehviläinen La 09.06 1 2100/3 33,8 x 1 c c 9,0 0,2 PirttilänM TosiViree Lillimani
Vingatar - Viesker J Kervinen Li 20.06 1 2140/1 hll ȼ c 3,7 - Tähteys I.P.Vapari KumpareenK
musta valk pun - musta valk P Vehviläinen Jo 27.06 1 2140/6 35,7 x 11 c c 14,4 7,0 HaliRols Loisto-Vei SaranSaras
K & J Snowberry Oy, Savonlinna He Bollström M 12.08 3 2040/5 hpl c c 11,7 - PiispalanT Vinksa Jaatuli
( Pertti Puikkonen ) P Vehviläinen Jo 03.10 1 2200/2 35,1  6 c c 40,8 8,1 PimunLiekk Ekstriimi HumuHotti
S Markkula (dA) Mar Heikari La 28.10 1 2140/2 36,2 x 8 c c 29,5 7,5 Elliina SirunSälli Gnisteld
Yht:15896 1685-1615-1555 4.716.687 € P Vehviläinen Ku 02.11 1 2160/3 35,5 x 10 c c 44,7 5,8 Roiheri VallanVill SirunSälli
17:647 63-77-66 309.461 € Jo 12.11 8 2140/3 hpl c c 18,0 - KiieksenTu SirkanShot Caarna

13

yht:66 0-4-1 17:16 0-1-0 32,7 1.200 € 16:14 0-2-0 32,5 875 €

Verme

2160:1

30,4ake

31,1ke

4.280 €

8 v prt R Viesker - Te Keskitalo Ks 04.06 5 2060/4 35,7 x 9 c c 31,1 8,0 Sokru Villiäijä MantinUnel
Siiman Tähti - Kihin-Muisto Ju Torvinen Jm 09.07 8 2100/1 33,7  11 c c 53,7 4,8 Kaarnalii VietävänPa Siposka
vihr kelt valk - vihr T 14.07 1 2120/2 hpl c c 33,2 - SarinanSis KatrinRam MylverinRe
Leo Lepistö, Orimattila T 01.08 1 2140/5 hll c c 13,1 - Marotte Nirppis Taika-Tähk
( Leo Lepistö ) J Saarela L 18.08 10 2160/6 32,7 x 6 c c 15,9 1,4 Ralli-Oliv PyöriänSal Morison
Ti Tuominen (bA) H Koivunen H 30.08 10 2100/7 35,1 x 10 c c 42,5 12,1 Vinksa Onni-Lyydi SusanPrins
Yht:2532 213-221-256 483.750 € He Bollström T 19.09 1 2140/5 33,2 x 7 c c 49,0 6,1 MerranJysk Kaisaliisa KukanHela
17:96 13-10-9 34.470 € K 21.09 1 2140/2 hpl c c 35,4 - Y.P.Annmar Sipisipi Salama-Sal