Ravipäivän lähdöt:
Lähtö (sarja) |
|
|
Matka |
Tasoitukset |
Palkinto |
Palk. summa |
Lisätiedot |
1. lähtö (8) |
tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
p. 200 e + 20 m/ 1000 e. enintään 1200 e |
1 000 €
|
2 300 €
|
|
2. lähtö (6) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
|
3 500 €
|
6 650 €
|
|
3. lähtö (4) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 16 000 e. |
2 000 €
|
4 000 €
|
Toto65-1 |
4. lähtö (10) |
tasoitusajo |
kv |
2100 m: |
p. 5000 e + 20 m/ 3000 e. enintään 20 000 e |
2 000 €
|
4 200 €
|
Toto65-2 |
5. lähtö (1) |
tasoitusajo |
lv |
3100 m: |
p. 28 000 e + 20 m/ 54 000 e. |
3 000 €
|
6 150 €
|
Toto65-3 Troikka |
6. lähtö (5) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 7500 e. |
2 000 €
|
4 000 €
|
Toto4-1 Toto65-4 |
7. lähtö (9) |
tasoitusajo |
kv |
2100 m: |
p. 28 000 e + 20 m/ 20 000 e. |
3 000 €
|
6 150 €
|
Toto4-2 Toto65-5 Duo-1 |
8. lähtö (3) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 35 000 e. |
2 500 €
|
5 000 €
|
Toto4-3 Toto65-6 Duo-2 |
9. lähtö (7) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 2200 e. |
1 000 €
|
2 100 €
|
Toto4-4 Troikka |
1. koelähtö (21) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
|
|
|
1. opetuslähtö (25) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
|
|
|
1. nuoret-lähtö (51) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
300 €
|
900 €
|
|
|
Yht. |
41 450 € |
|
Lähdön hevoset ja ohjastajat:
1. lähtö klo 18:30 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m TotoTV p. 200 e + 20 m/ 1000 e. enintään 1200 e Etus. ensisij. 3-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-250-150-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Callaway Scoop
/ Hannu Torvinen
|
2100: 1 |
14,3ake |
14,6ke |
44 869 € |
2 |
Chironi
/ Kari Rosimo
|
2100: 2 |
13,9aly |
16,9ke |
11 281 € |
3 |
Vivian Ward
/ Ismo Korhonen
|
2100: 3 |
19,2ake |
20,1ke |
200 € |
4 |
Regina Journey
/ Ari Moilanen
|
2100: 4 |
|
18,0ke |
220 € |
5 |
My Freya
/ Seppo Markkula
|
2100: 5 |
14,5aly |
16,7ke |
7 545 € |
6 |
El Dior
/ Tuomas Korvenoja
|
2100: 6 |
16,5ake |
18,5ke |
1 150 € |
7 |
Rite On Birdland
/ Mika Forss
|
2100: 7 |
14,4aly |
16,0ke |
12 480 € |
8 |
Callela Matterhorn
/ Jani Hautaviita
|
2100: 8 |
15,2ake |
16,7pi |
9 780 € |
9 |
Blue Chocolate
/ Ilkka Korpi
|
2100: 9 |
14,5aly |
16,7ke |
9 062 € |
10 |
Chardone
/ Harri Koivunen
|
2100: 10 |
18,0ake |
18,9ke |
190 € |
11 |
Dollar Express
/ Jarmo Saarela
|
2100: 11 |
17,6ake |
18,2ke |
950 € |
|
12 |
Sahara Headlong
/ Jukka Torvinen
|
2120: 1 |
14,1aly |
15,6ke |
21 120 € |
13 |
Pine Crown Girl
/ Pertti Puikkonen
|
2120: 2 |
13,6ake |
15,2ke |
15 375 € |
14 |
Hollywood Hawk
/ Kari Savolainen
|
2120: 3 |
14,6aly |
17,3ke |
5 235 € |
15 |
Victory Zet
/ Ari Kela
|
2120: 4 |
13,2aly |
15,3ke |
26 220 € |
16 |
Roxanne Journey
/ Juha Utala
|
2120: 5 |
16,5ake |
17,6ke |
9 362 € |
2. lähtö klo 18:50 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m 3-v. Ravintola SiipiWeikot P. 3500 e. (3500-1750-875-525) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Indyana Poliss
/ Tommi Ala-Nikkola
|
2100: 1 |
13,0aly |
15,6ke |
18 635 € |
2 |
BWT Angryman
/ Pekka Korpi
|
2100: 2 |
13,6ake |
13,7ly |
45 133 € |
3 |
Cute Cat
/ Anssi Nurminen
|
2100: 3 |
15,1ake |
16,9ke |
9 710 € |
4 |
Evolution Web
/ Hannu Hietanen
|
2100: 4 |
14,8ake |
16,4ke |
9 050 € |
5 |
Tea Cake
/ Hannu Torvinen
|
2100: 5 |
12,3aly |
14,5ke |
56 186 € |
6 |
Nelilyn North Wind
/ Mika Forss
|
2100: 6 |
12,8aly |
17,2kp |
22 772 € |
7 |
Ecstasy Of Gold
/ Ari Moilanen
|
2100: 7 |
13,2aly |
15,8ke |
19 630 € |
8 |
Jamais Vu
/ Juha-Pekka Hanhimäki
|
2100: 8 |
16,7ake |
18,7ke |
1 060 € |
3. lähtö klo 19:15 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Digita-Salamakypärät enintään 16 000 e. Kokelaat P. 2000 e. (2000-1000-500-300-100-100) Toto65 |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Oden Tilly
/ Jukka Torvinen
|
2100: 1 |
13,8ake |
17,1ke |
21 994 € |
2 |
Enchanting Star
/ Emma Väre
|
2100: 2 |
12,8aly |
14,8ke |
29 315 € |
3 |
Ida Glitter*
/ Anu Penttilä
|
2100: 3 |
12,3aly |
15,8ke |
52 387 € |
4 |
Jailhouse Riot
/ Henna Halme
|
2100: 4 |
14,4ake |
17,3ke |
16 922 € |
5 |
Callbird
/ Anna Torvinen
|
2100: 5 |
15,2ake |
15,6ke |
14 850 € |
6 |
Flight April
/ Martta Smura
|
2100: 6 |
11,6aly |
14,4ke |
72 965 € |
7 |
Deauville Boko
/ Mikko Aro
|
2100: 7 |
14,9aly |
15,5ke |
13 256 € |
8 |
Minmind
/ Olli Koivunen
|
2100: 8 |
13,0aly |
17,1ke |
16 870 € |
9 |
Dreambow
/ Taneli Säde
|
2100: 9 |
11,3aly |
14,7kp |
102 200 € |
10 |
Ariel Hope
/ Jonny Länsimäki
|
2100: 10 |
13,5aly |
16,2ke |
23 998 € |
11 |
Chiari
/ Iikka Nurmonen
|
2100: 11 |
14,6ake |
17,4ke |
20 825 € |
12 |
Pokerchip Dell
/ Sandra Kortekallio
|
2100: 12 |
13,7aly |
15,2ke |
25 275 € |
4. lähtö klo 19:31 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m Criollo-hevosrehut p. 5000 e + 20 m/ 3000 e. enintään 20 000 e Etus. Suom. synt. P. 2000 e. (2000-1000-500-300-100-100) Toto65 |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Konrad
/ Mika Leino
|
2100: 1 |
24,8aly |
26,5ke |
35 835 € |
2 |
Mökin Tyttö
/ Antti Teivainen
|
2100: 2 |
26,3aly |
28,0ke |
5 760 € |
3 |
Villi-Riikka
/ Jari Autio
|
2100: 3 |
27,3aly |
26,9ke |
20 695 € |
4 |
Lukas Lax
/ Antti Ala-Rantala
|
2100: 4 |
28,1aly |
29,6ke |
6 505 € |
5 |
Tulppaani
/ Jere Kiveinen
|
2100: 5 |
28,1ake |
28,4ke |
3 917 € |
6 |
Vieskerin Valtti
/ Kari Rosimo
( Arto Laaksonen
) |
2100: 6 |
27,3aly |
27,9ke |
13 200 € |
7 |
Enriko
/ Harri Koivunen
|
2100: 7 |
23,3aly |
24,2ke |
50 250 € |
8 |
Luonnon Suvi
/ Tommi Sundström
|
2100: 8 |
29,6ake |
27,9ke |
5 320 € |
9 |
Viileke
/ Iikka Nurmonen
|
2100: 9 |
29,1ake |
29,4ke |
3 665 € |
|
10 |
Mantin Unelma
/ Markku Kinnunen
|
2120: 1 |
27,3aly |
27,3ke |
11 750 € |
11 |
Huuger
/ Ari Moilanen
|
2120: 2 |
24,3aly |
25,4ke |
42 805 € |
12 |
Viatom
/ Ari Kotikulma
|
2120: 3 |
28,5ake |
29,1ke |
7 639 € |
13 |
Tuurin Toivo
/ Henri Bollström
|
2120: 4 |
22,9ake |
23,7ke |
118 265 € |
14 |
Maikkis
/ Pertti Puikkonen
|
2120: 5 |
25,6ake |
27,3ke |
24 595 € |
15 |
Imun Siro
/ Tapio Perttunen
|
2120: 6 |
25,6ake |
25,9ke |
27 170 € |
|
16 |
Hilin Ihme
/ Juha-Pekka Ahonen
|
2140: 1 |
25,5ake |
25,0ke |
54 437 € |
5. lähtö klo 19:50 Lämminveriset tasoitusajo 3100 m Vantaan Energian Voimaliiga p. 28 000 e + 20 m/ 54 000 e. pt. 40 m. P. 3000 e. (3000-1500-750-450-150-150) Toto65 |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Zoggie
/ Seppo Markkula
|
3100: 1 |
15,8ake |
m16,2ly |
20 795 € |
2 |
Västerbo Keymaster
/ Antti Ala-Rantala
|
3100: 2 |
14,3aly |
16,1ke |
28 110 € |
3 |
Gallit Raj
/ Teijo Granath
|
3100: 3 |
14,9aly |
17,4pi |
16 322 € |
|
4 |
Darth Vader
/ Tapio Perttunen
|
3120: 1 |
12,7aly |
15,3ke |
53 213 € |
5 |
Lyckliga Lotta
/ Henri Bollström
|
3120: 2 |
12,9aly |
13,1ly |
50 701 € |
6 |
York Kemp
/ Antti Teivainen
|
3120: 3 |
13,4aly |
16,8pi |
37 526 € |
7 |
Baron Ses
/ Joni Hakala
|
3120: 4 |
13,2aly |
14,1ly |
44 160 € |
8 |
Fiery Sid
/ Harri Koivunen
|
3120: 5 |
12,9ake |
13,6ly |
139 271 € |
9 |
Cold Seastar
/ Sandra Kortekallio
|
3120: 6 |
12,7aly |
15,0ke |
73 635 € |
10 |
Don Maurizio
/ Timo Leivo
|
3120: 7 |
12,0aly |
16,8pi |
54 180 € |
11 |
Ranch Kelly
/ Jukka Torvinen
|
3120: 8 |
9,7aly |
13,8kp |
561 604 € |
12 |
Beeboop Laday
/ Ari Kela
|
3120: 9 |
12,2aly |
15,0ke |
75 695 € |
|
13 |
Minos Vang
/ Ville Tonttila
|
3140: 1 |
10,8aly |
14,2pi |
250 756 € |
14 |
Valiant Kemp
/ Mika Forss
|
3140: 2 |
12,8aly |
15,2pi |
88 100 € |
15 |
Tomorrowland
/ Ari Moilanen
|
3140: 3 |
12,4ake |
12,9kp |
181 393 € |
16 |
Costatantisoldi
/ Juhani Tapani
|
3140: 4 |
11,4aly |
13,9ke |
182 643 € |
6. lähtö klo 20:10 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Finn-Tack Vermo Special enintään 7500 e. Tammalähtö P. 2000 e. (2000-1000-500-300-100-100) Toto65 |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Elena Boko
/ Mika Forss
|
2100: 1 |
14,0ake |
16,2ke |
10 970 € |
2 |
Alert Kemp
/ Tuomas Korvenoja
|
2100: 2 |
13,9aly |
20,0ke |
15 085 € |
3 |
Amour Kemp
/ Matti Lehtimäki
|
2100: 3 |
12,8aly |
16,8ke |
15 530 € |
4 |
Laurenzia Kemp
/ Jukka Torvinen
|
2100: 4 |
16,2ake |
17,6ke |
5 160 € |
5 |
Grainfield Fanny
/ Antti Teivainen
|
2100: 5 |
13,3aly |
14,3ly |
42 040 € |
6 |
Only Zara
/ Ari Moilanen
|
2100: 6 |
15,6ake |
17,2ke |
3 715 € |
7 |
Classic Photo Maid
/ Harri Koivunen
|
2100: 7 |
14,7aly |
16,2ke |
10 530 € |
8 |
Heaven's Fire
/ Roni Paldan
|
2100: 8 |
14,8ake |
16,1ke |
20 005 € |
9 |
Ina Star
/ Juha Utala
|
2100: 9 |
15,1aly |
15,7ke |
18 645 € |
10 |
Valley Va Bene
/ Hannu Torvinen
|
2100: 10 |
15,0ake |
16,2ke |
9 495 € |
11 |
Lumilina
/ Henry M Bollström
|
2100: 11 |
14,8aly |
16,4ke |
7 082 € |
12 |
Lady Redcap
/ Markku Nieminen
|
2100: 12 |
12,3aly |
17,3ke |
27 308 € |
7. lähtö klo 20:30 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m Eläinklinikka Equivet-Tammatähti p. 28 000 e + 20 m/ 20 000 e. Etus. Suom. synt. pt. 40 m. P. 3000 e. (3000-1500-750-450-150-150) Toto65 |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Esperiina
/ Pertti Puikkonen
|
2100: 1 |
24,4aly |
27,5ke |
25 985 € |
2 |
Tähtituula
/ Henri Bollström
|
2100: 2 |
22,3aly |
24,6ke |
68 765 € |
3 |
Hilpertliina
/ Peter Lindroos
|
2100: 3 |
27,0aly |
26,8ke |
26 885 € |
4 |
Suvi Kevätön
/ Jarmo Saarela
|
2100: 4 |
23,0aly |
24,6ke |
82 115 € |
5 |
Fannikka
/ Pekka Henttonen
|
2100: 5 |
25,4ake |
25,4ke |
39 664 € |
6 |
Rilon Taika
/ Hannu Torvinen
|
2100: 6 |
26,0ake |
26,2ke |
40 290 € |
7 |
Liinan Leikki
/ Jorma Liimatainen
|
2100: 7 |
23,8aly |
25,9ke |
32 070 € |
8 |
Korte-Sini
/ Ari Moilanen
|
2100: 8 |
26,1aly |
27,1ke |
20 049 € |
|
9 |
Suhhaus
/ Jere Kiveinen
|
2120: 1 |
23,7aly |
24,9ke |
51 562 € |
10 |
Ryti-Tyttö
/ Jonny Länsimäki
|
2120: 2 |
22,4aly |
24,3ke |
113 590 € |
11 |
Hujanhajan
/ Jouni Törmänen
|
2120: 3 |
23,4aly |
25,2ke |
48 865 € |
|
12 |
Tuli-Karkelo
/ Tapio Kukkonen
|
2140: 1 |
23,7aly |
24,5ke |
70 125 € |
13 |
Yllin Kyllin
/ Teemu Okkolin
|
2140: 2 |
21,5aly |
24,9ke |
140 410 € |
14 |
Topin Musta
/ Tuomo Ojanperä
|
2140: 3 |
22,4aly |
24,2ke |
95 160 € |
8. lähtö klo 20:48 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Levi Cup -karsinta enintään 35 000 e. P. 2500 e. (2500-1250-625-375-125-125) Toto65 |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Blendior
/ Jonny Länsimäki
|
2100: 1 |
13,2aly |
19,5ke |
28 295 € |
2 |
Winner Type
/ Seppo Markkula
|
2100: 2 |
12,8aly |
14,8ke |
32 445 € |
3 |
Photomani
/ Jukka Torvinen
( Arto Laaksonen
) |
2100: 3 |
13,4aly |
16,2pi |
36 060 € |
4 |
Tilia's Abraham
/ Erkki-Pekka Mäkinen
|
2100: 4 |
13,1aly |
16,8ke |
31 675 € |
5 |
Driller Man
/ Hannu Torvinen
|
2100: 5 |
11,9aly |
13,1ly |
52 764 € |
6 |
Rapido Streamline
/ Ari Moilanen
|
2100: 6 |
12,7aly |
16,6pi |
44 210 € |
7 |
Apropos S
/ Kari Rosimo
|
2100: 7 |
13,8ake |
15,8ke |
26 070 € |
8 |
Lyric Broline
/ Tapio Perttunen
|
2100: 8 |
14,4ake |
16,3ke |
32 767 € |
9 |
Bite The Bullet
/ Iikka Nurmonen
|
2100: 9 |
12,9aly |
14,6ly |
60 035 € |
10 |
Zeus Kemp
/ Juha Utala
|
2100: 10 |
12,1ake |
14,3ke |
129 960 € |
11 |
Golda Matador
/ Olli Koivunen
|
2100: 11 |
12,4aly |
15,5ke |
37 630 € |
12 |
Kennie
/ Ivar Holmlund
|
2100: 12 |
12,5aly |
14,0ke |
30 638 € |
9. lähtö klo 21:02 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 2200 e. Etus. ensisij. 3-4-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-250-150-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Mr Frisky
/ Jussi Tuominiemi
|
2100: 1 |
16,3ake |
16,2ke |
4 259 € |
2 |
Insider's Joke
/ Jorma Ruokonen
|
2100: 2 |
15,4aly |
19,5ke |
1 760 € |
3 |
Löten's Photogenic
/ Pasi Tikkala
|
2100: 3 |
16,6aly |
17,7ke |
2 184 € |
4 |
Imelda May
/ Ivar Holmlund
|
2100: 4 |
16,8ake |
17,9ke |
2 110 € |
5 |
Tes Reves
/ Risto Väre
|
2100: 5 |
15,7ake |
|
4 120 € |
6 |
El Dirtyman
/ Tuomas Korvenoja
|
2100: 6 |
13,3ake |
19,2ke |
50 915 € |
7 |
Arctic Motion
/ Pekka Korpi
|
2100: 7 |
14,0aly |
17,7ke |
4 230 € |
8 |
Like A Vittoria
/ Hannu Hietanen
|
2100: 8 |
15,6aly |
17,7ke |
5 945 € |
9 |
Melilla
/ Jukka Torvinen
|
2100: 9 |
16,3ake |
16,3ke |
5 225 € |
10 |
Bluehill's Storm
/ Hannu Torvinen
|
2100: 10 |
13,4aly |
16,7ke |
26 425 € |
11 |
BWT Acrobat
/ Erkki-Pekka Mäkinen
|
2100: 11 |
15,7ake |
17,8ke |
3 648 € |
12 |
Minas Chamdar
/ Ari Moilanen
|
2100: 12 |
16,6ake |
17,7ke |
3 355 € |
1. koelähtö klo 17:50 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e. |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
Aikaraja |
1 |
Credit Queen
/ Hannu Torvinen
|
2100: 1 |
23,8ake |
18,3ke |
150 € |
1.23.0 |
2 |
Wille's Rainmaker
/ Timo Gardemeister
|
2100: 2 |
11,8aly |
m15,0ke |
42 973 € |
1.23.0 |
3 |
Elmo Luxx
/ Isto Kuisma
|
2100: 3 |
18,3ake |
21,3ke |
600 € |
1.23.0 |
4 |
L'amour du Gull
/ Tuomas Korvenoja
|
2100: 4 |
13,8aly |
16,2ke |
16 342 € |
1.23.0 |
5 |
Laura Vixi
/ Tuomas Korvenoja
( Antti-Joonas Heikkinen
) |
2100: 5 |
12,3ake |
17,2ke |
33 075 € |
1.23.0 |
|
|
6 |
Ypäjä Huijari
/ Ilkka Korpi
|
2140: 1 |
|
34,1ke |
316 € |
1.39.1 |
1. nuoret-lähtö klo 17:30 Yhdistetty (nuoret) tasoitusajo 2100 m Avoin P. 300 e. (300-200-100-100-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Arctic Kiss
/ Niko Riekkinen
|
2100: 1 |
15,3ake |
17,1ke |
7 950 € |
2 |
Arctic Master
/ Pekka Korpi
|
2100: 2 |
16,0ake |
14,8ke |
8 550 € |
3 |
BWT Braveheart
/ Tapani Jauhola
|
2100: 3 |
14,9ake |
15,6ke |
11 020 € |
4 |
Her Royal Highness
/ Hannu Torvinen
|
2100: 4 |
11,3aly |
13,8ke |
100 320 € |
5 |
Greased Lightning
/ Jukka Torvinen
|
2100: 5 |
|
18,4ke |
1 400 € |
6 |
Florence Web
/ Hannu Hietanen
|
2100: 6 |
15,0aly |
16,0ke |
9 620 € |
Alkuun