Välistartit, 3.8.2019 12:00 Lahti, Jokimaa

1. lähtö klo 10:30 Suomenhevoset ryhmäajo 600 m Avoin Länsi-Kate Speed Race P. 2000 e. (2000-1000-500)

4 Pertturi  /  Jani Suonperä O  29.07 05 1620/11 28,0a 7 33.71 75 € C C
6 Waru  /  Veli-Pekka Toivanen O  29.07 05 1620/10 27,8a 3 9.93 450 € Ȼ Ȼ
7 Kukan Tutu  /  Terho Rautiainen VI  26.07 05 2180/05 25,6 6 34.95 150 € C C
9 Kanjonin Kulta  /  Mikko Jokiaho P  30.07 09 1600/09 27,8a 2 9.39 500 € C C

2. lähtö klo 12:26 Suomenhevoset Monte tasoitusajo 2140 m Maaseudun Tulevaisuus - Montén Suomen Mestaruus p. 20 000 e + 20 m/ 30 000 e. pt. 60 m. P. 7500 e. (7500-3750-2250-1500-750-750)

8 Vilox  /  Arto Hammar TK  26.07 10 1609/04 25,8a 2 10.09 300 € Ȼ Ȼ

3. lähtö klo 13:00 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Hankkija enintään 10 000 e. P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300-300)

2 MAS Chili  /  Tapio Perttunen JO  27.07 05 2140/08 16,4x 4 2.09 600 € C C
4 Redhot Tap Dancer  /  Magnus A Djuse HM  27.07 03 2140/06 14,3a 4 517 € C C
6 Gizelle Nyx  /  Iikka Nurmonen JO  27.07 11 1640/02 15,0a 3 1.41 450 € C C
12 Citation Winner  /  Jorma Tiilikainen JO  27.07 11 1640/07 16,2a 8 27.63 Ȼ Ȼ

4. lähtö klo 13:26 Suomenhevoset tasoitusajo 2140 m Wahlstén p. 25 000 e + 20 m/ 20 000 e. enintään 45 000 e P. 5000 e. (5000-2500-1500-1000-500-500)

1 Kilhakka  /  Jouni Heimala LA  01.08 06 2120/03 29,6x 7 8.98 C C
2 Enon Vilppi  /  Antti Teivainen S  25.07 05 2100/02 25,0 3 2.57 450 € C C
5 Humiseva  /  Tero Lahtinen S  25.07 05 2100/03 25,1 4 4.77 300 € C C
9 Komento  /  Iikka Nurmonen L  02.08 07 2160/03 27,4 5 13.67 200 € C C
12 Lakuri  /  Juha Länsimäki S  25.07 05 2120/01 23,8 2 3.68 750 € C C
14 Uljas Suomalainen  /  Tapio Perttunen JO  27.07 07 2140/03 26,8 1 11.19 4 500 € C C

6. lähtö klo 14:22 Lämminveriset ryhmäajo 3140 m Nostokonepalvelu enintään 20 000 e. P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300-300)

1 Side Splitting  /  Ilkka Hoffren L  02.08 03 2140/09 17,0a 7 75.41 75 € C C
2 Leon  /  Virpi Kuossari H  31.07 05 poissa, jää pois
7 Callela Everest  /  Hannu Lindström LA  26.07 04 2100/11 16,5a 2 4.81 250 € C C

7. lähtö klo 15:00 Lämminveriset ryhmäajo 2640 m Lidl enintään 50 000 e. P. 5000 e. (5000-2500-1500-1000-500-500) Toto75

8 Detroit Rock Sisu*  /  Olli Koivunen JO  27.07 06 1640/01 13,2a 11 3.33 Ȼ C

8. lähtö klo 15:24 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m tammoille Salpaus, 15 hevosen autolähtö vähint. 10 000 e. enintään 35 000 e. P. 4000 e. (4000-2000-1200-800-400-400) Toto75

14 Enjoy Pepper  /  Ari Moilanen JO  27.07 05 2160/01 15,5 3 6.03 900 € C C

9. lähtö klo 15:46 Suomenhevoset ryhmäajo 2140 m Lahti Energia enintään 100 000 e. P. 5000 e. (5000-2500-1500-1000-500-500) Toto75

3 Dominik  /  Jani Hartikainen JO  27.07 07 2160/08 26,5 3 52.13 1 350 € Ȼ C
5 Vaellus  /  Hannu Hietanen VI  26.07 05 2180/02 25,2 2 5.02 1 500 € C C
5 Vaellus  /  Santtu Raitala JO  27.07 07 2160/07 -- hpl 3.92 C C
9 Sopun Haaste  /  Tuomas Pakkanen PI  31.07 08 2120/01 26,9x 5 12.76 100 € C C
12 Hanslankari  /  Henri Bollström JO  27.07 07 2160/06 27,2 6 34.56 450 € C C

10. lähtö klo 16:10 Lämminveriset ryhmäajo 1640 m Avoin Kivikylän Kotipalvaamo P. 7000 e. (7000-3500-2100-1400-700-700) Toto75

2 Mr Golden Quick*  /  Magnus A Djuse HM  27.07 05 2140/04 --x k 49 € Ȼ Ȼ
6 Frosty Vice  /  Jani Ruotsalainen VI  26.07 06 2640/08 15,8a 7 16.56 Ȼ Ȼ
8 Bret Boko  /  Ari Moilanen P  30.07 04 1600/05 12,1a 2 4.44 1 000 € C C
9 Sobel Conway  /  Olli Koivunen P  30.07 04 1600/01 11,7a 1 2.06 2 000 € Ȼ Ȼ

12. lähtö klo 17:15 Suomenhevoset ryhmäajo 2100 m Avoin Veikkaus - Kuninkuuskilpailu 1. osalähtö P. 15 000 e. (15000-7500-4500-3000-1500-1500) Toto75

2 Metkutus  /  Juha-Matti Paavola VI  26.07 05 2180/04 25,1x 1 7.06 3 000 € C C

13. lähtö klo 17:45 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Lantmännen Agro enintään 100 000 e. P. 5000 e. (5000-2500-1500-1000-500-500) Toto75

6 Gute Band  /  Santtu Raitala VI  26.07 06 2640/06 15,3a 1 3.12 3 000 € Ȼ C
9 Sahara Rouge  /  Janne Rauhala L  02.08 08 2160/04 14,4 6 7.97 200 € C C

14. lähtö klo 18:07 Suomenhevoset tasoitusajo 2160 m Lassila & Tikanoja p. 3500 e + 20 m/ 2000 e. enintään 5500 e Tammat 20m hyv. P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300-300)

3 Milrid  /  Ilkka Pyysalo JO  27.07 01 2140/08 30,0a 1 4.61 1 500 € C C
10 Elevis  /  Arto Hammar R  28.07 02 2140/01 31,6 2 2.41 350 € C C
14 Sopu-Ellu  /  Tuomas Pakkanen O  29.07 10 1620/01 30,1a 2 4.14 500 € C C
16 Drillari  /  Arto Laaksonen H  31.07 01 2120/09 31,0x 4 4.19 300 € C C

1. ponilähtö klo 10:15 A-Ponit Monte ryhmäajo 1640 m Avoin Ruolan Kukka - Montén Suomen Mestaruus P. 250 e. (250-125-75-50-25)

1 Mariline's Dolomite  /  Laura Sipilä KM  27.07 31 1200/01 2.28,8x 1 100 € C C
4 Ekslätts Sacrifice  /  Laura Sipilä KM  27.07 37 1100/03 2.11,0a 2 50 € C C
6 Granat  /  Ilona Rekilä KM  27.07 37 1100/01 2.12,4ax 3 30 € C C
9 Saphira  /  Viivi Mäki-Jaakkola KM  27.07 37 1100/02 2.25,9ax 4 20 € C C