Ravipäivän lähdöt:
Lähtö (sarja) |
|
|
Matka |
Tasoitukset |
Palkinto |
Palk. summa |
Lisätiedot |
1. lähtö (5) |
ryhmäajo |
lv |
1600 m: |
enintään 4500 e. |
400 €
|
880 €
|
|
2. lähtö (6) |
tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
p. 500 e + 20 m/ 1500 e. enintään 2000 e |
700 €
|
1 540 €
|
|
3. lähtö (8a) |
tasoitusajo |
kv |
2100 m: |
p. 2750e, 20 m/ 4500e, 40 m/ 7500e. enintään 7500 e |
700 €
|
1 540 €
|
|
4. lähtö (2) |
tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
p. 37 000e. |
1 300 €
|
2 600 €
|
Toto4-1 |
5. lähtö (4) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 12 000 e. |
1 100 €
|
2 200 €
|
Toto4-2 |
6. lähtö (3) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 18 000 e. |
1 100 €
|
2 200 €
|
Toto4-3 Duo-1 |
7. lähtö (1b) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
|
1 700 €
|
3 400 €
|
Toto4-4 Duo-2 |
8. lähtö (1a) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
|
1 700 €
|
3 400 €
|
|
9. lähtö (7) |
tasoitusajo |
kv |
2100 m: |
p. 33 000e, 20 m/ 52 000e, 40 m/ 78 000e. enintään 78 000 e |
1 200 €
|
2 400 €
|
Troikka |
10. lähtö (8b) |
tasoitusajo |
kv |
2100 m: |
p. 2750e, 20 m/ 4500e, 40 m/ 7500e. enintään 7500 e |
700 €
|
1 540 €
|
|
1. koelähtö (21) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
|
|
|
1. nuoret-lähtö (51) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
250 €
|
500 €
|
|
|
Yht. |
22 200 € |
|
Lähdön hevoset ja ohjastajat:
1. lähtö klo 18:07 Lämminveriset ryhmäajo 1600 m enintään 4500 e. Etus. ensisij. 3-5-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 400 e. (400-200-120-80-40-40) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Nio Duplicate
/ Antti Ruokonen
|
1600: 1 |
15,4aly |
17,9ke |
3 485 € |
2 |
Free Rolls
/ Reijo Suomalainen
|
1600: 2 |
16,2aly |
18,0ke |
3 746 € |
3 |
West Wind Star
/ Jonna Kangas
|
1600: 3 |
15,9aly |
17,2ke |
2 995 € |
4 |
Aqua's Katya
/ Markku Luoma
|
1600: 4 |
15,5aly |
17,4ke |
7 959 € |
5 |
Very Hot Sashca
/ Hannu Torvinen
|
1600: 5 |
17,4ake |
19,2ke |
3 260 € |
6 |
Dellarose
/ Jukka Torvinen
|
1600: 6 |
13,5aly |
16,5ke |
18 400 € |
7 |
Mon Coralie
/ Ari Moilanen
|
1600: 7 |
15,4aly |
17,8ke |
3 475 € |
8 |
Zelma
/ Antti Teivainen
|
1600: 8 |
16,4ake |
17,6ke |
3 715 € |
9 |
Fregos Victoria
/ Juhani Heikkinen
|
1600: 9 |
15,4aly |
19,3ke |
2 910 € |
10 |
Little Fire Girl
/ Esa Holopainen
|
1600: 10 |
14,9aly |
17,3ke |
6 440 € |
11 |
Witching Fame
/ Peter Lindroos
|
1600: 11 |
15,9aly |
19,3ke |
3 385 € |
12 |
Audrey Belle
/ Seppo Sarkola
|
1600: 12 |
16,9aly |
18,0ke |
2 470 € |
2. lähtö klo 18:28 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m p. 500 e + 20 m/ 1500 e. enintään 2000 e Etus. ensisij. 3-5-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 700 e. (700-350-175-105-70-70) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Lovely Friend
/ Ari Kela
|
2100: 1 |
15,3aly |
17,3ke |
4 295 € |
2 |
Hunters Queen
/ Rami Moisio
|
2100: 2 |
15,8aly |
19,0ke |
3 150 € |
3 |
Ratu Palema
/ Mika Forss
|
2100: 3 |
14,7aly |
17,0ke |
9 180 € |
4 |
R.K. Lollypop
/ Antti-Joonas Heikkinen
|
2100: 4 |
16,9ake |
17,2ke |
4 401 € |
5 |
Amerique Mardi
/ Juha-Pekka Ahonen
|
2100: 5 |
18,7ake |
|
915 € |
6 |
Silica One
/ Jukka Torvinen
|
2100: 6 |
16,8ake |
18,6ke |
8 430 € |
7 |
Dominum
/ Ville Grönstrand
|
2100: 7 |
14,3ake |
15,1ke |
37 685 € |
8 |
Return To Sender
/ Sami Sandberg
|
2100: 8 |
19,6ake |
18,7ke |
425 € |
9 |
Mais Eight
/ Johanna Kivistö
|
2100: 9 |
22,1ake |
19,6ke |
730 € |
10 |
Tina's Fighter
/ Olli Koivunen
|
2100: 10 |
18,3ake |
21,1ke |
90 € |
11 |
Miss Ellhill
/ Joni-Petteri Irri
|
2100: 11 |
15,5ake |
17,5ke |
5 465 € |
12 |
Westcoast Love
/ Jere Kiveinen
|
2100: 12 |
15,8ake |
16,8ke |
8 065 € |
|
13 |
Colonial Empire
/ Ari Moilanen
|
2120: 1 |
19,2ake |
17,1ke |
2 335 € |
14 |
Bacchus Hornline
/ Juhani Tapani
|
2120: 2 |
15,9ake |
17,6ke |
2 070 € |
15 |
Capo The Eemil
/ Hannu Torvinen
|
2120: 3 |
13,1aly |
15,0ke |
41 370 € |
16 |
Qualified
/ Kari Venäläinen
|
2120: 4 |
17,1ake |
17,5ke |
2 510 € |
3. lähtö klo 18:49 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m Teivon Finn-Tack valmentajaliiga p. 2750e, 20 m/ 4500e, 40 m/ 7500e. enintään 7500 e Etus. Suom. synt. P. 700 e. (700-350-175-105-70-70) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Mantin Unelma
/ Markku Kinnunen
|
2100: 1 |
27,3aly |
27,3ke |
11 750 € |
2 |
Eto-Kiärä
/ Terno Grönstrand
|
2100: 2 |
30,4aly |
30,5ke |
2 730 € |
3 |
Tolinan Piirto
/ Risto Leponiemi
|
2100: 3 |
27,6aly |
28,6ke |
7 035 € |
4 |
Passiina
/ Mika Forss
|
2100: 4 |
31,3ake |
29,9ke |
2 755 € |
5 |
Torpparin Sisu
/ Tapio Perttunen
|
2100: 5 |
25,1aly |
26,8ke |
19 540 € |
|
6 |
Rokka Veikka
/ Hannu Torvinen
|
2120: 1 |
23,6aly |
26,1ke |
21 335 € |
7 |
Velars
/ Peter Lindroos
|
2120: 2 |
25,8aly |
28,0ke |
12 160 € |
8 |
Valoilmiö
/ Seppo Sarkola
|
2120: 3 |
28,4ake |
28,7ke |
7 610 € |
9 |
Joihuva
/ Ari Moilanen
|
2120: 4 |
28,5aly |
29,8ke |
6 205 € |
10 |
Villi-Lempi
/ Ari Kela
|
2120: 5 |
32,0ake |
29,3ke |
4 160 € |
|
11 |
Pikku-Maine
/ Pasi Hara
|
2140: 1 |
29,7ake |
29,1ke |
5 010 € |
12 |
Sirkan Sulttaani
/ Mikko Niemistö
|
2140: 2 |
30,6ake |
29,8ke |
8 140 € |
13 |
R.R. Tuike
/ Niko Salonen
|
2140: 3 |
24,2ake |
24,2ke |
43 110 € |
14 |
Lorutyttö
/ Joni-Petteri Irri
|
2140: 4 |
22,9aly |
26,3ke |
38 920 € |
4. lähtö klo 19:20 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m p. 37 000e. pt. 20 m. P. 1300 e. (1300-650-325-195-130) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Bogey Wolf
/ Sami Sandberg
|
2100: 1 |
13,8aly |
13,3ly |
40 730 € |
2 |
Saida Gold Wing
/ Antti Teivainen
|
2100: 2 |
13,4aly |
14,1ly |
36 682 € |
3 |
Global Official
/ Hannu Hietanen
|
2100: 3 |
13,7ake |
15,4ke |
38 718 € |
4 |
Ixis Pearl
/ Kyösti Åkerlund
|
2100: 4 |
13,1aly |
14,9ke |
24 884 € |
5 |
Narrativa Font
/ Esa Holopainen
|
2100: 5 |
13,6aly |
16,0ke |
34 492 € |
6 |
Baron Ses
/ Joni Hakala
|
2100: 6 |
13,2aly |
14,1ly |
44 160 € |
7 |
Classic Frido
/ Hannu Torvinen
|
2100: 7 |
13,5aly |
15,3ke |
45 135 € |
8 |
Dillkrona
/ Joni-Petteri Irri
|
2100: 8 |
14,5aly |
15,2ke |
30 579 € |
9 |
Wind Of West
/ Mika Forss
|
2100: 9 |
13,6aly |
14,8ke |
38 970 € |
10 |
Flying Dutchman
/ Ari Kela
|
2100: 10 |
12,9aly |
14,8ke |
35 143 € |
11 |
Vind Farming*
/ Ari Moilanen
|
2100: 11 |
12,0aly |
15,7ke |
64 190 € |
|
12 |
Albino Star
/ Jukka Torvinen
|
2120: 1 |
13,3ake |
15,2ke |
107 930 € |
13 |
Youpie*
/ Tommi Kylliäinen
|
2120: 2 |
11,2aly |
14,2ke |
271 784 € |
14 |
Twist Life
/ Niko Jokela
|
2120: 3 |
12,7aly |
13,8ly |
99 972 € |
15 |
Blue Porsche
/ Iikka Nurmonen
|
2120: 4 |
10,1aly |
14,3ke |
487 125 € |
5. lähtö klo 19:35 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m All-out Cup –karsinta enintään 12 000 e. P. 1100 e. (1100-550-275-165-110) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Callela Ragtime
/ Kari Köngäs
|
2100: 1 |
13,4aly |
17,7ke |
13 775 € |
2 |
Fakir Victory
/ Tuomas Korvenoja
|
2100: 2 |
14,0ake |
15,0ke |
88 060 € |
3 |
License To Fly
/ Antti Teivainen
|
2100: 3 |
14,9ake |
15,8ke |
15 870 € |
4 |
Cousin Bowl
/ Iikka Nurmonen
|
2100: 4 |
12,5aly |
15,3ke |
47 310 € |
5 |
Lindalike
/ Seppo Sarkola
|
2100: 5 |
11,8aly |
14,5ke |
39 545 € |
6 |
Champion Luxx
/ Jarmo Saarela
|
2100: 6 |
13,6aly |
15,0ke |
46 720 € |
7 |
Håstens Daleoro
/ Hannu Hietanen
|
2100: 7 |
14,8aly |
16,3ke |
13 250 € |
8 |
Callela Rockhard
/ Kari Venäläinen
|
2100: 8 |
14,5ake |
17,2ke |
14 150 € |
9 |
Inner Circle
/ Juhani Tapani
|
2100: 9 |
13,3aly |
19,9ke |
10 245 € |
10 |
Madde Palema
/ Hannu Torvinen
|
2100: 10 |
14,9aly |
16,1ke |
8 440 € |
11 |
Brilliant Step
/ Seppo Ristimäki
|
2100: 11 |
14,6aly |
16,8ke |
14 170 € |
12 |
Boulder Gladiator
/ Erkki Lappi
|
2100: 12 |
14,0aly |
16,6ke |
10 350 € |
6. lähtö klo 19:55 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m All-out Cup –karsinta enintään 18 000 e. P. 1100 e. (1100-550-275-165-110) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Rikke Blåbjerg
/ Juha Länsimäki
|
2100: 1 |
13,1aly |
14,3ke |
20 895 € |
2 |
Christopher Star
/ Jukka Torvinen
|
2100: 2 |
12,3aly |
15,1ke |
32 984 € |
3 |
Cameo Boko
/ Hannu Hietanen
|
2100: 3 |
13,1aly |
17,5ke |
14 709 € |
4 |
Goldshoe Rolei
/ Esa Holopainen
|
2100: 4 |
13,2aly |
16,7kp |
33 450 € |
5 |
Exdell
/ Olli Koivunen
|
2100: 5 |
12,3aly |
15,9ke |
31 695 € |
6 |
Roberto Max
/ Hannu Torvinen
|
2100: 6 |
13,7aly |
17,1ke |
17 790 € |
7 |
Batery
/ Jani Ruotsalainen
|
2100: 7 |
13,6aly |
16,3kp |
19 198 € |
8 |
Last Code
/ Antti Teivainen
|
2100: 8 |
14,7aly |
16,7ke |
17 230 € |
9 |
Bite The Bullet
/ Iikka Nurmonen
|
2100: 9 |
12,9aly |
14,6ly |
60 035 € |
10 |
Superieur
/ Ari Moilanen
|
2100: 10 |
12,5aly |
14,7ke |
35 269 € |
11 |
Gimli C.C.
/ Kari Venäläinen
|
2100: 11 |
14,5ake |
18,4pi |
19 446 € |
12 |
Armchair Warriors
/ Mika Forss
|
2100: 12 |
14,9ake |
15,4ke |
25 360 € |
7. lähtö klo 20:15 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m 3-v. Suom.synt. tammoille Eltel Tammakriterium -karsinta P. 1700 e. (1700-850-425-255-170) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Callela Nutbush
/ Tuomas Korvenoja
|
2100: 1 |
15,2aly |
16,5ke |
4 085 € |
2 |
Flight April
/ Jani Ruotsalainen
|
2100: 2 |
11,6aly |
14,4ke |
72 965 € |
3 |
Don't Mess With Me
/ Seppo Markkula
|
2100: 3 |
14,9aly |
17,9ke |
10 115 € |
4 |
Caroline's Truck
/ Mika Forss
|
2100: 4 |
14,4aly |
17,1ke |
10 915 € |
5 |
Vanilla Shark
/ Janne Soronen
|
2100: 5 |
15,0ake |
16,4ke |
16 789 € |
6 |
Elena Boko
/ Tommi Kylliäinen
|
2100: 6 |
14,0ake |
16,2ke |
10 970 € |
7 |
Charlotte Russe
/ Jouni Varamäki
|
2100: 7 |
14,3aly |
16,6ke |
12 265 € |
8 |
BWT Fiera
/ Hannu Torvinen
|
2100: 8 |
13,3aly |
16,4ke |
21 425 € |
9 |
Lisbeth
/ Janne Korpi
|
2100: 9 |
13,2aly |
15,3ke |
20 112 € |
10 |
Forsberg
/ Jukka Hakkarainen
|
2100: 10 |
14,1aly |
15,6ke |
49 855 € |
11 |
Chic Flick
/ Ari Moilanen
|
2100: 11 |
15,3ake |
16,2ke |
4 440 € |
8. lähtö klo 20:35 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m 3-v. Suom.synt. tammoille Eltel Tammakriterium -karsinta P. 1700 e. (1700-850-425-255-170) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Ella Boko
/ Jari Kinnunen
|
2100: 1 |
14,0aly |
16,5ke |
10 650 € |
2 |
Quatrieme Etage
/ Pekka Korpi
|
2100: 2 |
14,8aly |
16,6ke |
9 215 € |
3 |
Arenal
/ Mauri Jaara
|
2100: 3 |
15,9aly |
17,9ke |
5 110 € |
4 |
O'lalaa Birdland
/ Antti Teivainen
|
2100: 4 |
|
19,9ke |
215 € |
5 |
Elena For Ever
/ Harri Koivunen
|
2100: 5 |
13,8aly |
13,8ke |
23 420 € |
6 |
Sharifa
/ Otso Lång
|
2100: 6 |
15,7ake |
18,3ke |
5 520 € |
7 |
El Catwalk*
/ Mika Forss
|
2100: 7 |
12,7aly |
16,5ke |
162 400 € |
8 |
Sylvie De Vie
/ Tapio Perttunen
|
2100: 8 |
10,7aly |
14,2ke |
102 355 € |
9 |
Golda Nightwish
/ Ari Moilanen
|
2100: 9 |
14,1ake |
17,2ke |
23 401 € |
10 |
Amazing Kemp
/ Tommi Kylliäinen
|
2100: 10 |
15,0ake |
18,1ke |
4 860 € |
11 |
Annie Bell
/ Mikko Niemistö
|
2100: 11 |
15,3ake |
16,0ke |
13 260 € |
9. lähtö klo 20:51 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m p. 33 000e, 20 m/ 52 000e, 40 m/ 78 000e. enintään 78 000 e Etus. Suom. synt. P. 1200 e. (1200-600-300-180-120) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Tähti Roomeo
/ Peter Lindroos
|
2100: 1 |
25,6aly |
26,8ke |
23 795 € |
2 |
Ujori
/ Hannu Kamppuri
|
2100: 2 |
24,8aly |
25,4ly |
32 495 € |
3 |
Suikun Syke
/ Pertti Puikkonen
|
2100: 3 |
26,6ake |
26,7ly |
20 690 € |
4 |
Merran Emil
/ Antti Teivainen
|
2100: 4 |
22,7aly |
23,7ke |
78 115 € |
5 |
Suvelan Tähti
/ Mika Kallio
|
2100: 5 |
22,2aly |
25,0ke |
69 050 € |
6 |
Sohvin Valle
/ Ari Moilanen
|
2100: 6 |
24,5aly |
25,2ke |
42 725 € |
7 |
Hevirokki
/ Tommi Kylliäinen
|
2100: 7 |
24,8aly |
25,6ke |
40 250 € |
8 |
Loisto-Piirto
/ Mika Forss
|
2100: 8 |
22,7aly |
24,4ke |
50 252 € |
9 |
Liito-Pusu
/ Seppo Sarkola
|
2100: 9 |
25,5ake |
27,2ke |
25 396 € |
|
10 |
Aki-Vei
/ Iikka Nurmonen
|
2120: 1 |
22,5aly |
23,2ke |
140 830 € |
11 |
Poken Viasko
/ Tapio Perttunen
|
2120: 2 |
23,6aly |
25,3ke |
50 055 € |
12 |
Irwin
/ Hannu Torvinen
|
2120: 3 |
24,7ake |
25,1ke |
47 715 € |
13 |
Nahkaparturi
/ Heli Kantonen-Heikkilä
|
2120: 4 |
22,9ake |
24,2ke |
72 137 € |
10. lähtö klo 21:07 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m Teivon Finn-Tack valmentajaliiga p. 2750e, 20 m/ 4500e, 40 m/ 7500e. enintään 7500 e Etus. Suom. synt. P. 700 e. (700-350-175-105-70-70) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Sikermä
/ Hannu Hietanen
|
2100: 1 |
31,2aly |
31,0ke |
2 160 € |
2 |
Derek
/ Ilkka Salo
|
2100: 2 |
26,6aly |
26,0ke |
17 576 € |
3 |
Lakoste
/ Matti Simola
|
2100: 3 |
27,4aly |
28,4ke |
6 651 € |
4 |
Virin Eko
/ Ari Moilanen
|
2100: 4 |
24,2aly |
24,8kp |
64 201 € |
5 |
I.P. Soturi
/ Pertti Puikkonen
|
2100: 5 |
26,9aly |
25,2ke |
23 690 € |
|
6 |
Mikolan Aatu
/ Peter Lindroos
|
2120: 1 |
27,0ake |
27,8ke |
11 849 € |
7 |
Kultakenkä
/ Unto Inkinen
|
2120: 2 |
29,6ake |
29,8ke |
4 550 € |
8 |
H.S. Sirella
/ Jouko Wallenius
|
2120: 3 |
29,9aly |
30,8ke |
4 430 € |
9 |
Topsin Tellu
/ Kari Nylund
|
2120: 4 |
29,3aly |
30,5ke |
4 167 € |
10 |
Lipertti
/ Rami Kangas
|
2120: 5 |
31,9ake |
30,2ke |
4 286 € |
11 |
Ekon Heko
/ Antti Teivainen
|
2120: 6 |
27,4aly |
26,6ly |
8 315 € |
|
12 |
H.V. Parvi
/ Veikko Leinonen
|
2140: 1 |
28,3aly |
28,7ke |
7 640 € |
13 |
Temen Vilo
/ Hannu Kamppuri
|
2140: 2 |
26,9ake |
27,6ke |
12 420 € |
14 |
Hiskin Heppu
/ Iikka Nurmonen
|
2140: 3 |
26,6ake |
27,9ke |
23 515 € |
15 |
Wiineri
/ Jouni Vaittinen
|
2140: 4 |
26,9aly |
27,3ke |
13 120 € |
Alkuun