Lähtölistat, 8.10.2015 18:00 Lahti, Jokimaa

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (6) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 400 e. 700 € 1 470 €
2. lähtö (7) tasoitusajo kv 2140 m: p. 8500 e + 20 m/ 5500 e. enintään 14 000 e 700 € 1 470 €
3. lähtö (3c) ryhmäajo lv 2140 m: 1 200 € 2 400 €
4. lähtö (3b) ryhmäajo lv 2140 m: 1 200 € 2 520 € Toto4-1
5. lähtö (3f) ryhmäajo lv 2140 m: 1 200 € 2 520 € Toto4-2
6. lähtö (3d) ryhmäajo lv 2140 m: 1 200 € 2 400 € Toto4-3 Duo-1
7. lähtö (2) ryhmäajo lv 1640 m: enintään 27 500 e. 1 000 € 2 000 € Toto4-4 Duo-2 Troikka
8. lähtö (3e) ryhmäajo lv 2140 m: 1 200 € 2 400 €
9. lähtö (3a) ryhmäajo lv 2140 m: 1 200 € 2 520 € Troikka
10. lähtö (5) tasoitusajo lv 2140 m: p. 2500 e + 20 m/ 5500 e. enintään 8000 e 2 000 € 4 200 €
11. lähtö (4) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 6000 e. 700 € 1 470 €
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2140 m:
1. opetuslähtö (25) tasoitusajo yhd 2140 m:
1. nuoret-lähtö (51) tasoitusajo yhd 2140 m: 300 € 1 400 €
  Yht. 26 770 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 18:10 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Seutuneloset -lähtö enintään 400 e. Etus. ensisij. 3-4-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 700 e. (700-350-175-105-70-70)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Dollar Express  /  Hannu Torvinen 2140: 1 17,6ake 18,2ke 950 €
2 Haiku  /  Jani Hautaviita 2140: 2 17,8ake 18,9ke 850 €
3 Evelyn Web  /  Ilkka Hoffren 2140: 3 18,6ake 19,0ke 700 €
4 Pacino Brave  /  Esa Holopainen 2140: 4 15,1aly 15,9ly 21 369 €
5 Knight Aria  /  Jukka Torvinen 2140: 5 17,4ake 19,0ke 1 090 €
6 Enya Web  /  Antti Ruokonen 2140: 6 16,4ake 17,0ke 4 990 €
7 Vanilla Birdland  /  Ari Moilanen 2140: 7 17,6ake 19,5ke 3 570 €
8 Turmalin  /  Jukka-Pekka Närhinen 2140: 8 13,6aly 16,4ke 17 725 €
9 Wilds Celebrity  /  Pauli Taiviola 2140: 9 14,2aly 15,5ly 27 721 €
10 Backseat Cuddler  /  Jarkko Ristimäki 2140: 10 17,0ake 18,1ke 1 765 €
11 Clearest Crystal  /  Janne Uotila 2140: 11 21,3ake 19,9ke 180 €
12 Markus Sun  /  Tero Lahtinen 2140: 12 18,6ake 19,7ke 715 €
2. lähtö klo 18:30 Kylmäveriset tasoitusajo 2140 m K-Supermarket Orimattila -lähtö p. 8500 e + 20 m/ 5500 e. enintään 14 000 e Etus. Suom. synt. P. 700 e. (700-350-175-105-70)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Joivaus  /  Hannu Torvinen 2140: 1 24,8aly 27,1ke 23 280 €
2 Mistersuomi  /  Arto Hammar 2140: 2 26,0ake 26,7ke 20 385 €
3 Imun Siro  /  Tapio Perttunen 2140: 3 25,6ake 25,9ke 27 170 €
4 Temsin Tili  /  Hannu Kamppuri 2140: 4 27,2ake 27,4ke 14 232 €
5 Haxa  /  Ari Moilanen 2140: 5 25,6aly 27,3ke 9 045 €
6 A.T. Vinsentti  /  Antti Teivainen 2160: 1 28,1ake 27,9ke 8 615 €
7 A.T. Vihtori  /  Pekka Majoniemi 2160: 2 26,3ake 27,8ke 15 272 €
8 Vilen Vesa  /  Mauri Jaara 2160: 3 28,5ake 28,8ke 11 630 €
9 Ilon Ari  /  Juha-Pekka Ahonen 2160: 4 23,1ake 24,0ke 87 650 €
10 Juppan Vissi  /  Esa Holopainen 2160: 5 28,8aly 29,5ke 8 660 €
11 Virin Eko  /  Pertti Puikkonen 2160: 6 24,2aly 24,8kp 63 506 €
12 Hultgårds Erika  /  Santtu Raitala 2160: 7 27,0ake 27,5ke 11 800 €
3. lähtö klo 18:50 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Avoin Tilitoimisto Ollikainen JTT-karsinta/Ferroplan-lähtö P. 1200 e. (1200-600-300-180-120)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 El Blackjack  /  Tuomas Korvenoja 2140: 1 13,6aly 17,8ke 21 450 €
2 Lord Ivar  /  Harri Koivunen 2140: 2 11,6aly 15,0pi 85 320 €
3 Who's Fabulous  /  Henri Bollström 2140: 3 14,8aly 16,9ly 11 310 €
4 Rim Bay Quebec  /  Iikka Nurmonen 2140: 4 13,9aly 17,4ke 16 775 €
5 Ettan  /  Ari Moilanen 2140: 5 13,9aly 15,5ly 19 305 €
6 Chiari  /  Arto Laaksonen 2140: 6 14,6ake 17,4ke 20 825 €
7 Stone Capes Moon*  /  Jarkko Ristimäki 2140: 7 15,9aly 17,8ke 5 135 €
8 Flynn Boko  /  Mika Forss 2140: 8 10,4aly 15,1ke 97 122 €
9 Wild Force  /  Mikko Aro 2140: 9 13,9aly 14,6ke 17 825 €
10 Hopeless Guy  /  Hannu Torvinen 2140: 10 11,8aly 15,2ly 69 300 €
11 Elettra*  /  Samuli Innanen 2140: 11 14,1aly 15,9ke 21 301 €
4. lähtö klo 19:21 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Avoin Tilitoimisto Ollikainen JTT-karsinta/Salpaus-lähtö P. 1200 e. (1200-600-300-180-120-120)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Master Shark  /  Mika Forss 2140: 1 12,8aly m14,0ly 33 595 €
2 Ray's Elation  /  Teemu Keskitalo 2140: 2 12,5aly 14,6ke 22 844 €
3 Good Guy  /  Esa Holopainen 2140: 3 12,5aly 16,1ke 20 400 €
4 Bonhomme  /  Veli-Erkki Paavola 2140: 4 12,6aly 14,7ly 29 782 €
5 Fabrice Duo*  /  Pekka Korpi 2140: 5 13,0ake 14,3ke 141 165 €
6 Mondegreen  /  Ari Kela 2140: 6 13,8aly 15,1ke 35 153 €
7 Thelma Zet  /  Reijo Tauriainen 2140: 7 13,3aly 16,7ke 34 906 €
8 Stora Lasse  /  Peter Lindroos 2140: 8 14,1aly 17,3ke 14 295 €
9 Racehill Emily  /  Hannu Torvinen 2140: 9 13,0aly 17,1ke 12 705 €
10 The Best Spruce  /  Ari Moilanen 2140: 10 12,4aly 13,6ly 31 190 €
11 Wondering Alice  /  Mauri Jaara 2140: 11 15,8aly 18,1ke 11 650 €
5. lähtö klo 19:38 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Avoin Tilitoimisto Ollikainen JTT-karsinta/Kaivin Rajala Oy-lähtö P. 1200 e. (1200-600-300-180-120-120)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 An-Nea  /  Pasi Tikkala 2140: 1 14,3aly 16,7ke 13 245 €
2 Albin Palema  /  Ari Moilanen 2140: 2 13,9aly 16,1ke 14 015 €
3 Ramble On  /  Jukka Torvinen 2140: 3 14,0ake m15,9ke 40 245 €
4 Raipe Kronos  /  Santtu Raitala 2140: 4 14,4aly 15,8ke 17 335 €
5 Anaheim Kemp  /  Mauri Jaara 2140: 5 11,9aly 13,5ly 93 544 €
6 Top Of The Hill  /  Saara Leväinen 2140: 6 14,6ake 15,8ke 16 405 €
7 Ranch Morrison  /  Harri Koivunen 2140: 7 14,2ake 16,4ke 29 305 €
8 Wasa Warrior  /  Mika Forss 2140: 8 11,8aly 14,5ke 103 212 €
9 Sonearandyetsofar  /  Juha Utala 2140: 9 13,6aly 16,9pi 24 630 €
10 Fast Motion  /  Esa Holopainen 2140: 10 13,3aly 15,4ke 32 244 €
11 Twilight Vixi  /  Seppo Markkula 2140: 11 13,4aly 14,9ke 35 710 €
6. lähtö klo 19:58 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Avoin Tilitoimisto Ollikainen JTT-karsinta/Orimattilan R-Kioskit P. 1200 e. (1200-600-300-180-120)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Ranch Movie Star  /  Harri Koivunen 2140: 1 12,3aly 13,8ly 38 475 €
2 Atlas Bibo  /  Mauri Jaara 2140: 2 14,9ake 15,7ke 21 427 €
3 Instant Rich  /  Tapio Perttunen 2140: 3 13,1aly 15,4ke 33 461 €
4 Don Herkules  /  Juha-Pekka Vilkman 2140: 4 13,8aly 15,2ke 18 455 €
5 Mountain Cleaver  /  Pasi Tikkala 2140: 5 11,6ake 14,2kp 124 794 €
6 Arnold Halm  /  Ari Moilanen 2140: 6 13,6aly 15,3ke 36 360 €
7 Donington  /  Marko Hakkarainen 2140: 7 15,1aly 17,1ke 27 935 €
8 Timeless Croft  /  Kari Venäläinen 2140: 8 14,3ake 17,2ke 22 900 €
9 Jailhouse Riot  /  Mika Forss 2140: 9 14,4ake 17,3ke 16 922 €
10 Have A Nice Day  /  Jukka Torvinen 2140: 10 13,8aly m15,9ke 20 335 €
11 Lago Negro  /  Jani Ruotsalainen 2140: 11 13,1aly 15,1ke 58 898 €
7. lähtö klo 20:20 Lämminveriset ryhmäajo 1640 m Orimattilan Kaupunki -lähtö enintään 27 500 e. P. 1000 e. (1000-500-250-150-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Rikke Blåbjerg  /  Pertti Puikkonen 1640: 1 13,1aly 14,3ke 20 895 €
2 Byebyecya  /  Jukka Torvinen 1640: 2 11,9aly 15,8ke 27 340 €
3 Palle Fager  /  Henri Bollström 1640: 3 14,0aly 15,2ly 27 306 €
4 O'le Birdland  /  Esa Holopainen 1640: 4 13,8aly 16,9ke 22 785 €
5 Aqua's Solenoid  /  Mika Forss 1640: 5 12,8aly 16,2ke 38 665 €
6 Thanksforthememory  /  Marko Heikari 1640: 6 13,6aly 15,7ke 25 900 €
7 Angel Valley  /  Antti Teivainen 1640: 7 12,9aly 14,0ke 31 895 €
8 Combat Boko  /  Hannu Torvinen 1640: 8 12,7aly 18,1ke 20 242 €
9 Maika's Nightrun  /  Tapio Perttunen 1640: 9 12,8aly 15,0ke 23 525 €
10 Pension Killer  /  Ari Moilanen 1640: 10 12,3aly 14,0ke 48 711 €
11 Cincinnati  /  Kari Venäläinen 1640: 11 12,5aly 15,7pi 38 800 €
12 Energy Zon*  /  Daniel Hagert 1640: 12 14,3aly 17,1ke 10 006 €
8. lähtö klo 20:40 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Avoin Tilitoimisto Ollikainen JTT-karsinta/R-Kioski Järvelä-lähtö P. 1200 e. (1200-600-300-180-120)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Naomi Wibb  /  Jukka Torvinen 2140: 1 13,3aly 13,6ly 37 836 €
2 Triumph U.S.  /  Juha Utala 2140: 2 14,0aly 16,3ke 27 205 €
3 William Birdland  /  Mika Forss 2140: 3 11,7ake 14,8pi 145 062 €
4 Harmony Heel  /  Seppo Markkula 2140: 4 14,1aly 18,1ke 8 630 €
5 Winter Cake  /  Henri Bollström 2140: 5 13,1aly 17,0ke 13 895 €
6 Horsetail's Jack  /  Arto Komulainen 2140: 6 14,3ake 16,1ke 15 845 €
7 New Grove Quadro  /  Mika Taittonen 2140: 7 13,8aly 16,6ke 17 380 €
8 Lovesong  /  Hannu Torvinen 2140: 8 11,7aly 15,0ke 57 666 €
9 Charlotte Russe  /  Jouni Varamäki 2140: 9 14,3aly 16,6ke 12 265 €
10 Bertuccio  /  Ari Moilanen 2140: 10 12,8aly 13,9ly 50 430 €
9. lähtö klo 21:00 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Avoin Tilitoimisto Ollikainen JTT-karsinta/Pärhä Oy -lähtö P. 1200 e. (1200-600-300-180-120-120)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Dats B.G.  /  Jorma Ruokonen 2140: 1 14,6aly 16,9ke 12 415 €
2 Chip Malibu  /  Mika Forss 2140: 2 14,9ake 17,1ke 6 630 €
3 Fade To Jam  /  Juha-Matti Paavola 2140: 3 12,8aly 14,6ke 49 664 €
4 Tequila Tösen G.K.  /  Jussi Kivijärvi 2140: 4 13,7aly 16,0ke 15 523 €
5 Micky Man  /  Tapio Perttunen 2140: 5 14,1ake 16,6kp 20 165 €
6 Agnese  /  Esa Holopainen 2140: 6 11,7aly 17,4ke 56 495 €
7 Stone Capes Nougat  /  Ari Moilanen 2140: 7 12,6aly 13,9ly 46 901 €
8 Loaded I  /  Jani Ruotsalainen 2140: 8 13,2aly 16,5ke 22 164 €
9 Lassic Point  /  Teemu Okkolin 2140: 9 12,9ake 15,8pi 37 630 €
10 Minmind  /  Jukka Torvinen 2140: 10 13,0aly 17,1ke 16 870 €
11 Go Down  /  Hannu Torvinen 2140: 11 13,2aly 16,4ke 22 475 €
10. lähtö klo 21:15 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m 3-4-v. Suom.synt. Nuorten Sarja 2015 p. 2500 e + 20 m/ 5500 e. enintään 8000 e P. 2000 e. (2000-1000-500-300-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Classic Man  /  Hannu Torvinen 2140: 1 18,2ake 16,7ke 2 330 €
2 El Dirtyman  /  Tuomas Korvenoja 2140: 2 13,3ake 19,2ke 45 865 €
3 Saint Luke  /  Arto Laaksonen 2140: 3 15,0aly 17,1ke 6 280 €
4 Vincere  /  Teemu Okkolin 2140: 4 14,4aly 16,1ke 8 835 €
5 Capehill's Santino  /  Juha Utala 2140: 5 15,8akp 16,5pi 7 475 €
6 Callela Supremo  /  Seppo Markkula  ( Ilkka Korpi ) 2140: 6 15,0aly 16,4ke 6 605 €
7 King Oskar  /  Peter Lindroos 2140: 7 16,8ake 16,4ke 4 095 €
8 Luxorious Lord  /  Ari Moilanen 2140: 8 12,6aly m15,2ke 76 204 €
9 Ritu Girl Eden  /  Tomi Wahlsten 2140: 9 17,4ake 17,7ke 1 880 €
10 Bettina Boost  /  Harri Koivunen 2140: 10 17,0ake 18,3ke 1 835 €
11 Tiger Mint  /  Juhani Tapani 2160: 1 15,7ake 16,5ke 10 020 €
12 Holy Fire  /  Jukka Torvinen 2160: 2 15,2aly 15,9ke 8 030 €
13 Special Revolution  /  Mika Forss 2160: 3 13,0aly 14,7ly 21 802 €
14 Ecstasy Of Gold  /  Esa Holopainen 2160: 4 13,2aly 15,8ke 19 630 €
15 Joker Photo  /  Tapio Perttunen 2160: 5 12,3aly 14,2ke 40 180 €
16 Grainfield Ace  /  Antti Teivainen 2160: 6 11,7aly 14,0ke 73 086 €
11. lähtö klo 21:30 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 6000 e. P. 700 e. (700-350-175-105-70-70)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Solano Sincero  /  Ari Moilanen 2140: 1 13,9aly 16,5ke 13 400 €
2 Zomba  /  Henri Bollström 2140: 2 14,8aly 16,0ke 8 635 €
3 Laurenzia Kemp  /  Antti Teivainen 2140: 3 16,2ake 17,6ke 5 160 €
4 Beans In My Jeans  /  Jani Ruotsalainen 2140: 4 15,3aly 16,6ke 7 660 €
5 King Journey  /  Esa Holopainen 2140: 5 15,1aly 14,9ke 14 361 €
6 Savannah Raider  /  Antti Kangas 2140: 6 16,1ake 16,8ke 5 675 €
7 Cupido Birdland  /  Hannu Laakkonen 2140: 7 14,8aly 17,0pi 14 515 €
8 Bar Open  /  Marko Heikari 2140: 8 15,5aly 18,3ke 4 900 €
9 Golden Eleven  /  Tapio Perttunen 2140: 9 13,2aly 14,6ke 62 750 €
10 Sharifa  /  Otso Lång 2140: 10 15,7ake 18,3ke 5 520 €
11 Applebee's  /  Juha Utala 2140: 11 15,4ake 16,8ke 4 637 €
12 Mima Cherie  /  Samuli Innanen 2140: 12 14,0aly 16,1ke 12 330 €
1. koelähtö klo 17:00 Yhdistetty tasoitusajo 2140 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Ronnie Star  /  Jani Huusko 2140: 1 16,8ake 17,0ke 4 965 € 1.23.0
2 An-Cygnus  /  Seppo Savolainen 2140: 2 16,2ake 17,1ke 8 400 € 1.23.0
3 Deep Delight  /  Antti Ruokonen 2140: 3 0 € 1.23.0
4 Wild One  /  Esa Holopainen 2140: 4 17,9ake 18,3ke 1 290 € 1.23.0
5 Ondon  /  Arto Laaksonen 2160: 1 28,0ake 0 € 1.23.0
6 Elmo Luxx  /  Isto Kuisma 2160: 2 18,3ake 21,3ke 600 € 1.23.0
7 Dreamaiser  /  Kai Kulhoranta 2160: 3 16,7ake 16,5ke 1 920 € 1.23.0
8 Callaway Scoop  /  Juho Ihamuotila 2160: 4 14,3ake 14,6ke 44 284 € 1.23.0
9 Tähtitulos  /  Teemu Okkolin 2200: 1 33,5ke 2 550 € 1.38.5
10 Vakta  /  Henri Bollström 2200: 2 28,4ake 28,2ke 11 245 € 1.35.0
11 Flavio  /  Juha Utala 2200: 3 26,2ake 26,8ke 24 570 € 1.35.0
1. opetuslähtö klo 16:45 Yhdistetty tasoitusajo 2140 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Hard Chip  /  Esa Holopainen  ( Ville Tonttila ) 2140: 1 16,0ake 17,2ke 19 405 €
2 Silenos Islay  /  Juuso Holttinen 2140: 2 18,3ake 17,5ke 1 000 €
3 Bella Bloom  /  Ismo Korhonen 2140: 3 14,2ake 19,7ke 11 430 €
4 Tuisken Lento  /  Kai Kulhoranta 2180: 1 43,4ke 40 €
1. nuoret-lähtö klo 17:20 Yhdistetty (nuoret) tasoitusajo 2140 m Avoin P. 300 e. (300-200-100-100-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Flowery Paradise  /  Ilkka Hoffren 2140: 1 16,2ake 16,8ke 6 550 €
2 MAS Awesome  /  Ari Eve 2140: 2 15,0aly 18,3ke 4 975 €
3 Embracer  /  Juuso Holttinen 2140: 3 15,1ake 17,1ke 6 962 €
4 Nefertiti Avenger  /  Timo Lindgren 2140: 4 0 €
5 Brass N Sassy  /  Juha Utala 2140: 5 14,0aly 15,9ke 12 355 €
6 Girl On Fire  /  Teemu Okkolin 2140: 6 14,2ake 15,8ke 15 420 €
7 Sapassi  /  Reijo I Zitron 2180: 1 33,2ke 1 035 €
8 Rokson  /  Ari Moilanen 2180: 2 34,6ake 32,9ke 1 150 €
9 Hurja Jussi  /  Tapio Perttunen 2180: 3 0 €
10 Uljas Suomalainen  /  Tiina Mikkola 2180: 4 22,7aly 24,5ke 55 305 €
Alkuun