Lähtölistat, 13.3.2016 17:30 Turku, Metsämäki

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (7) tasoitusajo lv 2100 m: p. 600e. enintään 600 e 700 € 1 470 €
2. lähtö (6) tasoitusajo lv 2100 m: p. 1800e. enintään 1800 e 700 € 1 470 €
3. lähtö (10) tasoitusajo kv 2100 m: p. 2000 e + 20 m/ 1000 e. enintään 7000 e 700 € 1 610 €
4. lähtö (4) tasoitusajo lv 2100 m: p. 6000 e + 20 m/ 12 000 e. enintään 18 000 e 800 € 1 600 € Toto4-1
5. lähtö (9) ryhmäajo kv 2100 m: enintään 11 000 e. 1 000 € 1 900 € Toto4-2
6. lähtö (3) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 10 000 e. 1 200 € 2 280 € Toto4-3 Duo-1
7. lähtö (2) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 26 000 e. 1 000 € 2 100 € Toto4-4 Duo-2
8. lähtö (8) Monte tasoitusajo sh 2100 m: p. 15 000 e + 20 m/ 15 000 e. 700 € 1 540 €
9. lähtö (5) ryhmäajo lv 1609 m: enintään 3800 e. 800 € 1 680 € Troikka
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2100 m:
1. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1100 m: p. 2.50.0 + 20 m/ 3,0 s 100 € 200 €
1. nuoret-lähtö (51) tasoitusajo yhd 2100 m: 300 € 900 €
  Yht. 16 750 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 17:40 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m p. 600e. enintään 600 e Etus. ensisij. 3-4-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 700 e. (700-350-175-105-70-70)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Angel's Share  /  Sipi Erkkilä 2100: 1 21,1ake 21,8ke 0 €
2 Smiling Nicolai  /  Jere Hurme 2100: 2 16,8ake 17,3ke 3 750 €
3 Caped Crusader  /  Peter Lindroos 2100: 3 17,0ake 20,3ke 275 €
4 Sacagawea  /  Jorma Ruokonen 2100: 4 15,9aly 18,5ke 2 140 €
5 Blushing Kemp  /  Olli Koivunen 2100: 5 17,0ake 18,2ke 825 €
6 Gulliver Hangover  /  Seppo Markkula 2100: 6 16,9ake 17,9ke 2 440 €
7 Lil Belinda  /  Ari Moilanen 2100: 7 14,4aly 15,8ke 11 690 €
8 Flo Flash  /  Janne Ulmas 2100: 8 23,2ake 24,2ke 50 €
9 Credit Queen  /  Hannu Torvinen 2100: 9 23,8ake 18,3ke 150 €
10 Completer  /  Teemu Toroska 2100: 10 16,3ake 17,7ke 6 150 €
11 Pride Brus  /  Harri Koivunen 2100: 11 17,8ake 18,8ke 1 530 €
12 Mr Discovery  /  Kimmo Sundström 2100: 12 20,5ke 0 €
2. lähtö klo 17:59 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m p. 1800e. enintään 1800 e Etus. ensisij. 3-4-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 700 e. (700-350-175-105-70-70)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Question  /  Peter Lindroos 2100: 1 16,7aly 18,0ke 2 792 €
2 Black Brego  /  Jere Kiveinen 2100: 2 17,3ake 18,2ke 2 450 €
3 Playboy Sala  /  Harri Koivunen 2100: 3 13,2aly 16,2ke 16 650 €
4 Nella Raymond  /  Janne Ulmas 2100: 4 18,1ake 19,9ke 1 360 €
5 Chrome  /  Seppo Markkula  ( Ilkka Korpi ) 2100: 5 15,0aly 17,7ke 3 050 €
6 BWT Admin  /  Ari Moilanen 2100: 6 15,9aly 17,2ke 5 230 €
7 Crazy Base  /  Olli Koivunen 2100: 7 16,8ake m18,0ke 2 275 €
8 Miss Sally  /  Antti Teivainen 2100: 8 17,4ake 18,6ke 2 165 €
9 See See Rider  /  Kauko Ketola 2100: 9 17,3ake 17,6ke 2 479 €
10 Ibis Heel  /  Pertti Puikkonen 2100: 10 17,8ake 18,0ke 1 475 €
11 Celebrity Neo  /  Nina Loueranta 2100: 11 17,2ake 20,2ke 1 710 €
12 Teresa Max  /  Jouni Riikonen 2100: 12 16,0aly 17,5ke 4 770 €
3. lähtö klo 18:17 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m p. 2000 e + 20 m/ 1000 e. enintään 7000 e Etus. Suom. synt. P. 700 e. (700-350-175-105-70-70)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Erorilla  /  Jukka Kauppinen 2100: 1 27,6aly 28,3ke 5 015 €
2 Erkaneva  /  Harri Koivunen 2100: 2 29,0ke 6 520 €
3 Elis Halm  /  Emma Väre 2100: 3 31,0ake 31,2ke 4 441 €
4 Voltin Muisto  /  Jyrki Korhonen 2100: 4 36,7ake 32,2ke 1 982 €
5 Ravituuli  /  Jere Kiveinen 2100: 5 30,2ake 31,1ke 5 730 €
6 Valhalla  /  Antti Teivainen 2100: 6 33,2ake 30,9ke 2 540 €
7 Nooranflikka  /  Seppo Markkula 2100: 7 31,5ake 31,1ke 4 470 €
8 Aspe Leon*  /  Esa Pakarinen 2100: 8 30,4ake 32,5ke 1 808 €
9 Ulvin Tuuli  /  Arto Hammar 2120: 1 29,0ake 30,4ke 5 095 €
10 Turkkala  /  Riina Rintanen 2120: 2 30,2ake 30,4ke 2 710 €
11 Tuiskupoika  /  Olli Koivunen 2120: 3 29,4ake 30,3ke 4 340 €
12 Hetviina  /  Ivar Holmlund 2120: 4 24,0aly 24,9ke 24 765 €
13 Surrin Sikkonen  /  Petteri Hosio 2120: 5 32,4aly 30,5ke 2 460 €
14 Jorken Jänkä  /  Pertti Puikkonen 2120: 6 27,9ke 4 785 €
15 Krista  /  Ari Moilanen 2140: 1 28,9ake 29,8ke 4 660 €
16 Sävelen Sähinä  /  Hannu Torvinen 2140: 2 30,0ake 28,6ke 4 365 €
4. lähtö klo 18:47 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m p. 6000 e + 20 m/ 12 000 e. enintään 18 000 e P. 800 e. (800-400-200-120-80)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Eyebelieve  /  Jere Kiveinen 2100: 1 15,3ake 16,7ke 7 805 €
2 Laurenzia Kemp  /  Antti Teivainen 2100: 2 16,2ake 17,6ke 5 160 €
3 Tiffany Ecus  /  Ari Moilanen 2100: 3 15,3aly 17,6ke 4 068 €
4 Lady Javiera  /  Olli Koivunen 2100: 4 13,0aly 15,4ke 22 195 €
5 Head Up High  /  Hannu Torvinen 2120: 1 14,7aly 16,0ke 15 870 €
6 Summer Prince  /  Seppo Markkula 2120: 2 13,3aly 16,0ke 18 580 €
7 Spotlight Ås*  /  Matti Paimander 2120: 3 15,3aly 17,1ke 9 105 €
8 Stoneisle Keep On  /  Arto Hammar 2120: 4 15,6ake 18,5ke 10 940 €
9 Supreme Credit  /  Peter Lindroos 2120: 5 14,0aly 16,7ke 14 510 €
10 Dats B.G.  /  Jorma Ruokonen 2120: 6 14,6aly 16,9ke 12 415 €
5. lähtö klo 19:03 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m enintään 11 000 e. Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-250-150)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Mistersuomi  /  Arto Hammar 2100: 1 26,0ake 26,7ke 14 835 €
2 Villihuuma  /  Antti Teivainen 2100: 2 25,8aly 24,7ke 30 865 €
3 Muiston Prinssi  /  Tapio Katainen 2100: 3 23,5aly 25,2ke 22 650 €
4 Tupla-Lilli  /  Hannu Torvinen 2100: 4 29,0ake 28,3ke 13 890 €
5 Viesker-Siru  /  Harri Koivunen 2100: 5 28,2ake 26,1ke 11 975 €
6 Syys-Sonaatti  /  Ari Moilanen 2100: 6 23,9aly 26,2ly 11 895 €
7 Into Rols  /  Jukka Kauppinen 2100: 7 29,9ake 27,4ke 8 590 €
8 Pulun Lento  /  Kauko Ketola 2100: 8 27,9aly 29,2ke 8 975 €
9 Kukan Lento  /  Kari Lehtonen 2100: 9 26,6aly 28,6ke 6 140 €
6. lähtö klo 19:21 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m RopoGarden Fast Cup -karsinta enintään 10 000 e. P. 1200 e. (1200-600-300-180)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Lucky Look Set  /  Antti Teivainen 2100: 1 15,8ake 16,0ke 7 953 €
2 Valley Va Bene  /  Ari Moilanen 2100: 2 15,0ake 16,2ke 9 495 €
3 Fakir Du Sala  /  Olli Koivunen 2100: 3 16,1ake 17,2ke 7 005 €
4 Cute Cat  /  Anssi Nurminen 2100: 4 15,1ake 16,9ke 9 460 €
5 Viktoria Dance  /  Mikael Kopola 2100: 5 14,4aly 18,6ke 8 835 €
6 Raoul Grif  /  Ellinoora Laurila 2100: 6 12,9aly 14,1ke 20 250 €
7 Ypäjä Engelbert  /  Jouko Inkala 2100: 7 15,0aly 18,1ke 8 246 €
8 Marshall Maurice  /  Harri Koivunen 2100: 8 15,1ake 15,7ke 23 260 €
9 Ex Gracy  /  Jere Kiveinen 2100: 9 13,2aly 16,6ke 16 345 €
7. lähtö klo 19:44 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 26 000 e. P. 1000 e. (1000-500-250-150-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Dreambow  /  Hannu Torvinen 2100: 1 12,0ake 14,7kp 69 200 €
2 Leemark's Casimir  /  Janne Ulmas 2100: 2 13,4ake 15,4ke 33 625 €
3 Di Luca  /  Jarmo Virtanen 2100: 3 15,0ake 16,3ke 22 560 €
4 Next Top Model  /  Harri Koivunen 2100: 4 12,5aly 15,8ke 27 491 €
5 Trini Boy  /  Pertti Puikkonen 2100: 5 13,0aly 16,0ke 23 870 €
6 M.T. Frida  /  Antti Teivainen  ( Ilkka Korpi ) 2100: 6 12,5aly 13,1ly 28 255 €
7 Exdell  /  Seppo Markkula 2100: 7 12,3aly 15,9ke 31 695 €
8 Caerbannog  /  Olli Koivunen 2100: 8 12,1aly 17,3ke 27 200 €
9 Barbera  /  Peter Lindroos 2100: 9 14,7ake 17,9pi 17 355 €
10 Lonely Atlas  /  Liisa Nummi 2100: 10 13,5aly 15,5ke 26 193 €
11 Stone Capes Luca  /  Mikael Kopola 2100: 11 13,6aly 15,6ke 23 355 €
12 Get Going Grace  /  Ari Hartikainen 2100: 12 12,4aly 16,2ke 30 200 €
8. lähtö klo 19:56 Suomenhevoset Monte tasoitusajo 2100 m Monten SM-karsinta p. 15 000 e + 20 m/ 15 000 e. pt. 60 m. P. 700 e. (700-350-175-105-70-70)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Tumen Tomera  /  Susanne Klemola 2100: 1 27,6ake 28,1ke 14 055 €
2 Huumaava Eeva  /  Miia Myllymäki 2100: 2 24,1aly 27,7ke 16 405 €
3 Iranpepi  /  Laura Palo 2100: 3 30,9ake 31,1ke 3 706 €
4 Aika Kiho  /  Heidi Kuossari 2120: 1 25,1aly 25,9ke 34 045 €
5 Krobi  /  Susanna Visuri 2120: 2 26,3ake 26,9ke 25 175 €
6 Tuulian Toive  /  Liisa Nummi 2120: 3 28,5ake 26,9ke 29 915 €
7 Esperiina  /  Kati Särkelä 2120: 4 24,4aly 27,5ke 25 985 €
8 Sarin Toivo  /  Anna Sulin 2120: 5 25,8aly 27,7ke 32 526 €
9 Ruutu-Viesker  /  Elina Oksanen 2140: 1 24,4ake 25,1ke 55 015 €
10 Tähti-Viiva  /  Mirka Willman  ( Taru Ahola ) 2140: 2 25,4ake 26,1ke 31 477 €
11 Topper  /  Virpi Kuossari 2160: 1 22,9aly 24,3ke 105 785 €
12 Hiskin Muisto  /  Seija Laine 2160: 2 23,8ake 24,1ke 79 775 €
13 Aki-Vei  /  Sanna Riikonen 2160: 3 22,5aly 23,2ke 140 830 €
14 Tesantti  /  Maija Fors 2160: 4 24,5ake 23,8ke 120 645 €
9. lähtö klo 20:11 Lämminveriset ryhmäajo 1609 m enintään 3800 e. Etus. ensisij. 3-4-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 800 e. (800-400-200-120-80-80)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Express Super  /  Janne Ulmas 1609: 1 15,5aly 17,6ke 2 630 €
2 Callela Nutbush  /  Tapio Katainen 1609: 2 15,2aly 16,5ke 4 085 €
3 Caribian Lady  /  Jouni Myllyharju 1609: 3 13,8aly 16,2ke 9 900 €
4 Uurestas  /  Toivo Niemi 1609: 4 16,4ake 18,1ke 7 115 €
5 Will Be Lucky Guy  /  Olli Koivunen 1609: 5 17,1ake 16,9ke 2 815 €
6 New Grove Safir  /  Antti-Joonas Heikkinen 1609: 6 14,4aly 17,1pi 8 905 €
7 Glamour Vice  /  Heli Kantonen-Heikkilä 1609: 7 16,2ake 17,0ke 2 915 €
8 Poger's Last Way  /  Jarmo Virtanen 1609: 8 18,1ake 17,7ke 2 725 €
9 Rose Coger  /  Teemu Toroska 1609: 9 12,4aly 17,0ke 20 550 €
10 Cold Hard Lady  /  Antti Teivainen 1609: 10 15,1aly 16,1ke 9 020 €
11 Westcoast Love  /  Hannu Rinne 1609: 11 15,8ake 16,8ke 8 065 €
12 No Sense Via  /  Rami Kangas 1609: 12 15,1ake 17,3ke 6 855 €
1. koelähtö klo 16:30 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Get Photos  /  Arto Hammar 2100: 1 18,0ake 19,4ke 2 415 € 1.26.0
2 Haily Birkelund*  /  Olli Koivunen 2100: 2 14,6aly 16,9ke 12 278 € 1.26.0
3 Suvisteli  /  Harri Koivunen 2140: 1 28,1ake 28,8ke 4 640 € 1.38.0
1. ponilähtö klo 17:10 A-Ponit tasoitusajo 1100 m p. 2.50.0 + 20 m/ 3,0 s P. 100 e. (100-50-30-20)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Tepsutti  /  Julianna Eskelinen 1100: 1 2.45,7ake 2.43,3ly 1 326 €
2 Leijonamielen Victoria 1237 SH  /  Milla Ritakallio 1100: 2 3.12,1aly 2.54,6ly 932 €
3 Allgunnens Galina  /  Pinja Iltanen 1140: 1 2.28,9aly 2.27,4ke 2 272 €
4 Lyktans Primus 119 SH  /  Johanna Säteri 1140: 2 2.59,4ake 2.43,3ly 1 097 €
5 Vappu Gilda 1399 SH  /  Heidi Vuori 1180: 1 2.41,8aly 2.39,2ly 1 268 €
6 Lähteelän Carlos 184 SH  /  Ada Stenman 1240: 1 2.27,4ake 2.26,1ke 1 831 €
7 Pirttirannan Carneval 186 SH  /  Eveliina Hietanen 1280: 1 2.33,8ake 2.25,7ke 2 487 €
1. nuoret-lähtö klo 16:50 Yhdistetty (nuoret) tasoitusajo 2100 m Avoin P. 300 e. (300-200-100-100-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Donato Frost  /  Ari Moilanen 2100: 1 0 €
2 Cool Type  /  Hannu Torvinen 2100: 2 17,3ake 17,1ke 4 100 €
3 Andermann  /  Antti Teivainen 2100: 3 16,6ake 16,4ke 5 950 €
4 Westcoast Huey  /  Olli Koivunen 2100: 4 15,7ake 16,9ke 8 190 €
5 Bristoll Fox  /  Katri Pakarinen 2100: 5 14,2aly 16,3ke 8 800 €
6 Westcoast Dewey  /  Jere Kiveinen 2100: 6 13,8aly 16,0ke 7 600 €
7 Sky's The Limit  /  Jyrki Filatoff 2100: 7 15,4ake 17,7ke 7 050 €
Alkuun