Ravipäivän lähdöt:
Lähtö (sarja) |
|
|
Matka |
Tasoitukset |
Palkinto |
Palk. summa |
Lisätiedot |
1. lähtö (8) |
tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
p. 1000e. enintään 1000 e |
1 700 €
|
3 500 €
|
|
2. lähtö (2) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 65 000 e. |
3 000 €
|
6 000 €
|
|
3. lähtö (1) |
tasoitusajo |
lv |
3100 m: |
p. 35 000 e + 20 m/ 105 000 e. |
3 500 €
|
7 175 €
|
Toto65-1 |
4. lähtö (10) |
ryhmäajo |
sh |
2100 m: |
1.27.8 ja hit. |
3 200 €
|
6 560 €
|
Toto65-2 |
5. lähtö (4) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 21 000 e. |
2 500 €
|
5 125 €
|
Toto65-3 Troikka |
6. lähtö (7) |
tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
p. 2500 e + 20 m/ 7500 e. enintään 10 000 e |
3 000 €
|
6 000 €
|
Toto4-1 Toto65-4 |
7. lähtö (5) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 10 000 e. |
3 000 €
|
6 150 €
|
Toto4-2 Toto65-5 Duo-1 |
8. lähtö (3) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 37 500 e. |
2 500 €
|
5 000 €
|
Toto4-3 Toto65-6 Duo-2 |
9. lähtö (6) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 6100 e. |
2 300 €
|
4 715 €
|
Toto4-4 Troikka |
1. koelähtö (21) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
|
|
|
1. nuoret-lähtö (51) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
300 €
|
1 300 €
|
|
|
Yht. |
51 525 € |
|
Lähdön hevoset ja ohjastajat:
1. lähtö klo 18:30 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m p. 1000e. enintään 1000 e Etus. ensisij. 3-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 1700 e. (1700-850-425-255-170-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Stonecapes Pablo
/ Markku Nieminen
|
2100: 1 |
14,8aly |
15,9ke |
8 525 € |
2 |
BWT Bayern
/ Tuomas Korvenoja
|
2100: 2 |
12,8aly |
15,7ke |
41 664 € |
3 |
Eko Joyfull
/ Mika Forss
|
2100: 3 |
15,0aly |
16,7ke |
11 529 € |
4 |
Vito Corleone
/ Tapio Perttunen
|
2100: 4 |
18,7ake |
17,5ke |
982 € |
5 |
Zumurine
/ Ari Viander
|
2100: 5 |
17,7ake |
18,2ke |
2 351 € |
6 |
Fast Time
/ Erkki-Pekka Mäkinen
|
2100: 6 |
10,7aly |
|
68 499 € |
7 |
Poger's Pearl
/ Jarmo Virtanen
|
2100: 7 |
16,7aly |
16,9ke |
2 830 € |
8 |
Leemark's Evelyn
/ Ari Moilanen
|
2100: 8 |
15,5ake |
16,7ke |
10 730 € |
9 |
Downtown Joey
/ Mikael Kopola
|
2100: 9 |
14,9ake |
17,6ke |
9 060 € |
10 |
Rullebackens Tommy
/ Matti Nisonen
|
2100: 10 |
15,3aly |
16,9ke |
6 280 € |
11 |
Rainbow Geronimo
/ Tommi Kylliäinen
|
2100: 11 |
13,1aly |
15,3ke |
21 575 € |
12 |
Jackpot Aria
/ Juho Ihamuotila
|
2100: 12 |
13,4aly |
16,7ke |
18 910 € |
2. lähtö klo 18:50 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 65 000 e. P. 3000 e. (3000-1500-750-450-300) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Shadoom
/ Janne Ulmas
|
2100: 1 |
11,8aly |
16,0ke |
69 360 € |
2 |
Bluehill's Eagle
/ Hannu Torvinen
|
2100: 2 |
13,7aly |
17,4ke |
48 430 € |
3 |
Nu I Nu*
/ Esa Holopainen
|
2100: 3 |
13,2ake |
15,1pi |
77 547 € |
4 |
Callum
/ Peter Lindroos
|
2100: 4 |
12,9ake |
15,9ke |
67 354 € |
5 |
Karl Adam
/ Juha Utala
|
2100: 5 |
13,2aly |
14,7ke |
62 435 € |
6 |
Frosty Vice
/ Tommi Kylliäinen
|
2100: 6 |
11,7aly |
15,1pi |
96 670 € |
7 |
T.Rex
/ Mika Forss
|
2100: 7 |
10,5aly |
13,5ke |
415 267 € |
8 |
Citius S
/ Jarmo Saarela
|
2100: 8 |
13,1ake |
14,3ke |
56 692 € |
9 |
Bite The Bullet
/ Iikka Nurmonen
|
2100: 9 |
12,9aly |
14,6ly |
60 035 € |
3. lähtö klo 19:15 Lämminveriset tasoitusajo 3100 m Vantaan Energian Voimaliiga p. 35 000 e + 20 m/ 105 000 e. pt. 40 m. P. 3500 e. (3500-1750-875-525-350-175) Toto65 |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Triumph U.S.
/ Kari Rosimo
|
3100: 1 |
14,0aly |
16,3ke |
27 205 € |
2 |
Kickflip
/ Antti Teivainen
|
3100: 2 |
12,2aly |
16,5pi |
30 516 € |
3 |
Rocket Richard
/ Juha Utala
|
3100: 3 |
13,0aly |
14,3ly |
26 290 € |
4 |
M.T. Hopeandglory
/ Jari Kinnunen
|
3100: 4 |
14,2ake |
14,2ke |
28 582 € |
|
5 |
Odd Fellow
/ Tapio Perttunen
|
3120: 1 |
12,3aly |
14,6ke |
106 875 € |
6 |
Sahara B Boy
/ Mika Forss
|
3120: 2 |
12,6ake |
13,5ke |
121 340 € |
7 |
Anastacia Trot*
/ Jarmo Saarela
|
3120: 3 |
11,6aly |
13,3ke |
128 235 € |
8 |
Ipod
/ Tommi Kylliäinen
|
3120: 4 |
11,3aly |
13,7pi |
81 705 € |
9 |
Thula Sana
/ Ari Moilanen
|
3120: 5 |
11,8aly |
12,2ly |
97 546 € |
10 |
Fiery Sid
/ Esa Holopainen
|
3120: 6 |
12,9ake |
13,6ly |
139 271 € |
|
11 |
Buck Boko
/ Hannu Torvinen
|
3140: 1 |
12,4ake |
13,4pi |
241 440 € |
4. lähtö klo 19:31 Suomenhevoset ryhmäajo 2100 m Eri-Aaronin Patsaskilpailu 1.27.8 ja hit.P. 3200 e. (3200-1600-800-480-320-160) Toto65 |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Hetviina
/ Ivar Holmlund
|
2100: 1 |
21,6aly |
23,4ke |
304 925 € |
2 |
Kobardi
/ Iikka Nurmonen
|
2100: 2 |
22,7aly |
26,7ke |
47 585 € |
3 |
Manin Muisto
/ Esa Holopainen
|
2100: 3 |
24,6aly |
26,1ke |
21 490 € |
4 |
Typyn Teho
/ Teemu Okkolin
|
2100: 4 |
29,2ake |
28,2ke |
12 157 € |
5 |
Viuskun Väiski
/ Pertti Puikkonen
|
2100: 5 |
25,9ake |
25,7ke |
14 580 € |
6 |
N.P. Turbo
/ Markus Porokka
|
2100: 6 |
27,2ake |
26,7ke |
21 660 € |
7 |
Marj-Lovviisa
/ Hannu Lindström
|
2100: 7 |
22,7aly |
25,5ke |
46 485 € |
8 |
Krista
/ Ari Moilanen
|
2100: 8 |
26,0ake |
26,5ke |
32 685 € |
9 |
Tempaisu
/ Hannu Huttunen
|
2100: 9 |
23,4aly |
26,2ke |
34 955 € |
10 |
Herra Hopo
/ Hannu Torvinen
|
2100: 10 |
27,0ake |
26,6ke |
26 294 € |
11 |
Niemen Eemil
/ Veikko Leinonen
|
2100: 11 |
23,3aly |
23,7ke |
75 945 € |
12 |
Matamiks
/ Tapio Perttunen
|
2100: 12 |
27,0ake |
28,2ke |
5 055 € |
5. lähtö klo 19:50 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 21 000 e. P. 2500 e. (2500-1250-625-375-250-125) Toto65 |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Issaquah Sund
/ Jukka Torvinen
|
2100: 1 |
12,1aly |
14,5pi |
89 131 € |
2 |
Ranch Movie Star
/ Mika Forss
|
2100: 2 |
12,3aly |
13,8ly |
38 475 € |
3 |
Mystic Power
/ Olli Koivunen
|
2100: 3 |
13,3aly |
15,6pi |
48 708 € |
4 |
Ranch Nero
/ Tommi Kylliäinen
|
2100: 4 |
13,3aly |
15,7ke |
23 995 € |
5 |
Romanina Ans*
/ Ari Moilanen
|
2100: 5 |
14,3ake |
15,2ke |
19 863 € |
6 |
Luckyline Krok*
/ Esa Holopainen
( Seppo Markkula
) |
2100: 6 |
13,3aly |
14,4ke |
39 915 € |
7 |
Better Boost
/ Antti Teivainen
|
2100: 7 |
12,3aly |
15,8ke |
47 447 € |
8 |
Classify Tof
/ Hannu Torvinen
|
2100: 8 |
13,3aly |
15,8ke |
21 390 € |
9 |
Thelma Zet
/ Reijo Tauriainen
|
2100: 9 |
13,3aly |
16,7ke |
34 906 € |
10 |
Ridgehead Gunde
/ Tapio Perttunen
|
2100: 10 |
13,3aly |
17,0ke |
18 055 € |
11 |
Rive Crowder
/ Juha Utala
|
2100: 11 |
13,9ake |
16,3pi |
24 115 € |
12 |
Flying Duck
/ Henry M Bollström
|
2100: 12 |
12,7aly |
15,0ke |
48 175 € |
6. lähtö klo 20:10 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m 3-v. Suom.synt. Nuorten Sarja p. 2500 e + 20 m/ 7500 e. enintään 10 000 e P. 3000 e. (3000-1500-750-450-300) Toto65 |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Herman Halm
/ Risto Väre
|
2100: 1 |
12,2aly |
13,9ly |
29 355 € |
2 |
Empire Shark
/ Markku Nieminen
|
2100: 2 |
11,7aly |
16,0ke |
30 860 € |
3 |
First Revenge
/ Mika Forss
|
2100: 3 |
12,7aly |
16,9pi |
17 515 € |
4 |
Masterpeace
/ Tuomas Korvenoja
|
2100: 4 |
14,3aly |
16,7ke |
16 105 € |
5 |
Stoneisle Orlando
/ Ari Moilanen
|
2100: 5 |
15,3ake |
17,1ke |
5 945 € |
6 |
Fountain Dynamite
/ Hannu Torvinen
|
2100: 6 |
12,9aly |
16,1ke |
30 930 € |
7 |
Arctic Legend
/ Pekka Korpi
|
2100: 7 |
15,0aly |
16,9ke |
10 467 € |
8 |
Questionmark Me
/ Olli Koivunen
|
2100: 8 |
11,8aly |
m15,3ke |
100 509 € |
9 |
Tyrillon
/ Jukka Torvinen
|
2100: 9 |
15,8aly |
17,3ke |
9 117 € |
10 |
MAS Alien
/ Matti Nisonen
|
2100: 10 |
14,9ake |
16,6ke |
12 893 € |
7. lähtö klo 20:30 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 10 000 e. P. 3000 e. (3000-1500-750-450-300-150) Toto65 |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Misty Ray
/ Teemu Okkolin
|
2100: 1 |
15,2ake |
|
9 900 € |
2 |
A.B.S. Bobbo
/ Mikko Jokiaho
|
2100: 2 |
14,6ake |
16,1ke |
16 443 € |
3 |
Winning Christina
/ Jukka Torvinen
|
2100: 3 |
14,0aly |
17,0ke |
11 215 € |
4 |
Tim Hannibal
/ Mika Forss
|
2100: 4 |
14,4ake |
15,8ke |
14 560 € |
5 |
In Cookie Boogie
/ Jarmo Savolainen
|
2100: 5 |
15,6ake |
16,0ke |
8 918 € |
6 |
Sahara Headlong
/ Tommi Kylliäinen
|
2100: 6 |
14,1aly |
15,6ke |
21 120 € |
7 |
Tea Cake
/ Harri Koivunen
|
2100: 7 |
12,3aly |
14,5ke |
56 186 € |
8 |
Jag Rapide
/ Ari Moilanen
|
2100: 8 |
14,4ake |
15,5ke |
20 310 € |
9 |
Doubledip
/ Juha Utala
|
2100: 9 |
12,5aly |
16,3ke |
29 205 € |
10 |
Cold Hard Lady
/ Olli Koivunen
|
2100: 10 |
14,9aly |
16,1ke |
16 880 € |
11 |
Pesco Velvet
/ Antti Teivainen
|
2100: 11 |
13,6aly |
17,2ke |
28 200 € |
12 |
Viking Bagger
/ Hannu Torvinen
|
2100: 12 |
12,5aly |
17,6ke |
31 391 € |
8. lähtö klo 20:48 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 37 500 e. P. 2500 e. (2500-1250-625-375-250) Toto65 |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Freddie Ale
/ Antti Teivainen
|
2100: 1 |
12,2aly |
15,1ke |
37 135 € |
2 |
Still Loving You
/ Markku Nieminen
|
2100: 2 |
12,2ake |
13,8ke |
154 222 € |
3 |
Jamieson
/ Erkki-Pekka Mäkinen
|
2100: 3 |
12,3aly |
14,6ke |
36 945 € |
4 |
Ida Glitter*
/ Jarmo Saarela
|
2100: 4 |
12,3aly |
15,8ke |
52 387 € |
5 |
Golda Matador
/ Olli Koivunen
|
2100: 5 |
12,4aly |
15,5ke |
37 630 € |
6 |
Agnese
/ Jukka Torvinen
|
2100: 6 |
11,7aly |
17,4ke |
56 495 € |
7 |
Pension Killer
/ Pekka Korpi
|
2100: 7 |
12,3aly |
14,0ke |
49 802 € |
8 |
Hopeless Guy
/ Hannu Torvinen
|
2100: 8 |
11,8aly |
15,2ly |
69 300 € |
9 |
Club Nord Star
/ Tapio Perttunen
|
2100: 9 |
12,5aly |
14,7ke |
46 455 € |
10 |
Ami Boy Eden
/ Esa Holopainen
|
2100: 10 |
15,8ake |
17,1ke |
7 045 € |
9. lähtö klo 21:02 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 6100 e. P. 2300 e. (2300-1150-575-345-230-115) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
BWT Angryman
/ Juha-Pekka Hanhimäki
|
2100: 1 |
13,6ake |
13,7ly |
45 133 € |
2 |
Big Boss Kemp
/ Ari Moilanen
|
2100: 2 |
13,8ake |
16,0ke |
26 795 € |
3 |
Outrageous Broline
/ Jukka Torvinen
|
2100: 3 |
14,8aly |
17,5ke |
5 740 € |
4 |
Luxorious Lord
/ Antti Teivainen
|
2100: 4 |
11,0aly |
14,8ke |
100 554 € |
5 |
High Flying
/ Peter Lindroos
|
2100: 5 |
13,6aly |
16,4ke |
20 776 € |
6 |
Tiger Shark
/ Mika Forss
|
2100: 6 |
13,9aly |
15,5ke |
29 475 € |
7 |
Muscat Tone
/ Pekka Korpi
|
2100: 7 |
16,1ake |
17,3ke |
8 869 € |
8 |
Jugador
/ Markku Nieminen
|
2100: 8 |
11,2aly |
14,5kp |
137 907 € |
9 |
Millstone's Vivid
/ Olli Koivunen
|
2100: 9 |
13,1aly |
14,6ke |
66 331 € |
10 |
Aspenhill's Apache
/ Juha-Pekka Vilkman
|
2100: 10 |
13,3aly |
16,8ke |
10 455 € |
11 |
Sun Vincent
/ Hannu Torvinen
|
2100: 11 |
13,7aly |
16,2ke |
13 830 € |
12 |
Frost Flower
/ Henry M Bollström
|
2100: 12 |
13,8aly |
16,1ke |
15 512 € |
1. nuoret-lähtö klo 17:20 Yhdistetty (nuoret) tasoitusajo 2100 m Avoin P. 300 e. (300-200-100-100-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Restless Factor
/ Bengt Nordman
( Hannu Torvinen
) |
2100: 1 |
19,4ake |
24,1ke |
100 € |
2 |
Norman Price
/ Ismo Korhonen
|
2100: 2 |
14,7ake |
17,3ke |
13 980 € |
3 |
Greased Lightning
/ Olli Koivunen
|
2100: 3 |
|
18,4ke |
1 400 € |
4 |
Nenuphar Noir
/ Juha-Pekka Hanhimäki
|
2100: 4 |
14,4aly |
16,4ke |
13 046 € |
5 |
Easy Birdland
/ Tapani Jauhola
|
2100: 5 |
16,8ake |
17,3ke |
3 796 € |
6 |
Inglorious Jam
/ Jukka-Pekka Hukkanen
|
2100: 6 |
13,8aly |
18,5ke |
16 465 € |
7 |
Stonecapes Poe
/ Ari Hartikainen
|
2100: 7 |
13,0aly |
14,5ke |
48 550 € |
|
|
8 |
Liijan
/ Ari Moilanen
|
2140: 1 |
28,6ake |
29,3ke |
9 750 € |
9 |
Eskolan Unelma
/ Kimmo Sundström
|
2140: 2 |
|
30,6ke |
4 631 € |
10 |
Toivon Voitto
/ Mikko Huttunen
|
2140: 3 |
|
30,2ke |
2 100 € |
11 |
Tallulah
/ Kari Rosimo
|
2140: 4 |
|
33,4ke |
1 870 € |
Alkuun