Lähtölistat, 14.9.2016 18:30 Helsinki, Vermo

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (7) tasoitusajo lv 2100 m: p. 300 e + 20 m/ 1500 e. enintään 1800 e 1 200 € 2 600 €
2. lähtö (9) ryhmäajo kv 2100 m: enintään 12 000 e. 2 000 € 4 100 €
3. lähtö (3) ryhmäajo lv 1609 m: enintään 28 000 e. 2 000 € 4 100 € Toto65-1
4. lähtö (5) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 6000 e. 2 000 € 4 300 € Toto65-2
5. lähtö (2) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 70 000 e. 2 000 € 4 100 € Toto65-3 Troikka
6. lähtö (8) tasoitusajo kv 2100 m: p. 25 000 e + 20 m/ 20 000 e. 3 000 € 5 700 € Toto4-1 Toto65-4
7. lähtö (1) tasoitusajo lv 2100 m: p. 45 000e. 2 500 € 5 125 € Toto4-2 Toto65-5 Duo-1
8. lähtö (4) tasoitusajo lv 2600 m: p. 8000 e + 20 m/ 8000 e. enintään 48 000 e 2 000 € 4 300 € Toto4-3 Toto65-6 Duo-2
9. lähtö (6) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 2900 e. 1 400 € 2 800 € Toto4-4 Troikka
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2100 m:
1. opetuslähtö (25) tasoitusajo yhd 2100 m:
  Yht. 37 125 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 18:30 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m p. 300 e + 20 m/ 1500 e. enintään 1800 e Etus. ensisij. 3-4-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 1200 e. (1200-600-300-180-120-60)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Valiant Dream  /  Ari Moilanen 2100: 1 11,3aly 16,0pi 77 708 €
2 La Can Star Chip  /  Jyrki Tammimetsä 2100: 2 13,9ake 15,6ke 20 660 €
3 Pocket Matt  /  Jouni Myllyharju 2100: 3 14,9aly 16,5ke 9 150 €
4 BWT Admiral  /  Juha-Pekka Hanhimäki 2100: 4 16,4ake 17,2ke 6 640 €
5 Norman Price  /  Ismo Korhonen 2100: 5 14,7ake 17,3ke 13 980 €
6 Overfun Match  /  Harri Koivunen 2100: 6 12,1aly 14,6ke 25 100 €
7 Ypäjä Incredible  /  Ilkka Korpi 2100: 7 17,1ake 18,2ke 2 254 €
8 Bacchus Hornline  /  Erkki-Pekka Mäkinen 2120: 1 15,9ake 17,6ke 2 070 €
9 Blues Brother  /  Mika Forss 2120: 2 14,5aly 17,6ke 11 680 €
10 Ibis Heel  /  Pertti Puikkonen 2120: 3 17,8ake 18,0ke 1 475 €
11 Salesman  /  Timo Gardemeister 2120: 4 15,0ake 17,7pi 9 075 €
12 Bird's Piquant  /  Marko Lindgren 2120: 5 19,0ake 17,5ke 2 725 €
13 Don Amor  /  Esa Holopainen 2120: 6 17,0ake 16,0ke 3 235 €
14 Full Metal Jacket  /  Sauli Vuorenpää 2120: 7 17,3aly 17,6ke 1 881 €
15 Erica Eme  /  Jarmo Saarela 2120: 8 12,7aly 15,6ke 18 940 €
2. lähtö klo 18:50 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m enintään 12 000 e. Etus. Suom. synt. P. 2000 e. (2000-1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Haxa  /  Pertti Puikkonen 2100: 1 25,6aly 27,3ke 9 045 €
2 Hetviina  /  Ivar Holmlund 2100: 2 23,0aly 23,4ke 109 305 €
3 Savon Sutku  /  Jarmo Saarela 2100: 3 25,6aly 26,1ke 13 430 €
4 Jassoo  /  Arto Hammar 2100: 4 25,8aly 26,4ke 10 822 €
5 I.P. Riimi  /  Pekka Korpi 2100: 5 24,1aly 26,3ke 30 315 €
6 Issakan Pouta  /  Ari Moilanen 2100: 6 24,9aly 25,4ke 32 320 €
7 Sarsis  /  Tapio Perttunen 2100: 7 25,4aly 25,0ke 29 115 €
8 Vienan Myrsky  /  Jani Ruotsalainen 2100: 8 25,9ake 26,3ke 23 710 €
9 Tuurin Toivo  /  Esa Holopainen 2100: 9 23,3ake 23,7ke 97 475 €
10 Mistersuomi  /  Harri Koivunen 2100: 10 26,0ake 26,7ke 20 385 €
11 Rapsun Geronimo  /  Erkki Suhonen 2100: 11 27,8ake 28,7ke 8 890 €
3. lähtö klo 19:15 Lämminveriset ryhmäajo 1609 m enintään 28 000 e. P. 2000 e. (2000-1000-500-300-200-100) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Elvira C Palema  /  Tapani Jauhola 1609: 1 13,1aly 16,4pi 23 036 €
2 Faros Lloyd  /  Hannu Hietanen 1609: 2 12,8aly 16,0ke 27 230 €
3 Broidi*  /  Tuomas Korvenoja 1609: 3 13,3aly 16,7ke 32 264 €
4 Ariel Hope  /  Jukka Torvinen 1609: 4 13,5aly 16,2ke 23 998 €
5 Silvestro  /  Esa Holopainen 1609: 5 13,4aly 14,7ke 26 629 €
6 Past Or Flash  /  Hannu Torvinen 1609: 6 11,8aly 17,9ke 59 780 €
7 Grainfield Fiona  /  Pekka Korpi 1609: 7 13,1aly 16,4ke 29 385 €
8 Callela Lancelot  /  Iikka Nurmonen 1609: 8 11,8aly 17,2ke 33 596 €
9 Inspis Arioso  /  Santtu Raitala 1609: 9 11,6aly 16,6ke 38 815 €
10 Ranch Movie Star  /  Mika Forss 1609: 10 12,3aly 13,8ly 38 475 €
11 M.T. Frida  /  Ilkka Korpi 1609: 11 12,5aly 13,1ly 28 255 €
12 Griminal Jack*  /  Jyrki Tammimetsä 1609: 12 12,0aly 15,7pi 58 684 €
4. lähtö klo 19:31 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m MTV Sport Salamakypärät - Kok enintään 6000 e. Juniorit Kokelaat P. 2000 e. (2000-1000-500-300-200-100) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Caribian Lady  /  Jere Kiveinen 2100: 1 13,8aly 16,0ke 11 565 €
2 Next To Never  /  Terri Lehtonen 2100: 2 15,1aly 18,0ke 8 445 €
3 Moonlight Angel  /  Tamara Skutnabb 2100: 3 13,9aly 16,7ke 8 670 €
4 Spark Girl  /  Jere Hurme 2100: 4 14,7aly 16,6ke 10 640 €
5 Gentleman Amiraal  /  Olli-Pekka Holopainen 2100: 5 14,1aly 20,4ke 9 405 €
6 Solano Sincero  /  Niko Kärnä 2100: 6 13,9aly 16,5ke 13 400 €
7 Unyielding Stride  /  Emma Väre 2100: 7 13,8aly 17,5ke 7 835 €
8 Rosi's Fernando  /  Olli Koivunen 2100: 8 12,3aly 15,7pi 26 042 €
9 Tiger Shark  /  Henna Halme 2100: 9 13,9aly 15,5ke 29 475 €
10 Sweet Surviver  /  Joni-Petteri Irri 2100: 10 13,4aly 14,9ke 18 014 €
11 Le Blixten  /  Toni Ripatti 2100: 11 14,1aly 14,4ke 26 124 €
12 Kingfisher Fellow  /  Niko Riekkinen 2100: 12 13,1aly 17,5ke 14 640 €
5. lähtö klo 19:50 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 70 000 e. P. 2000 e. (2000-1000-500-300-200-100) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Valentin Laday  /  Antti Teivainen 2100: 1 12,1aly 15,0pi 76 667 €
2 Millstone's Lissom  /  Iikka Nurmonen 2100: 2 11,9aly 14,7ke 66 045 €
3 Blackened  /  Ari Moilanen 2100: 3 12,3aly 14,6ke 69 430 €
4 M.T. Jest  /  Mika Ahtiainen 2100: 4 13,6aly 13,9ly 62 729 €
5 Matterazzi Bob  /  Olli Koivunen 2100: 5 12,9aly 15,3ke 55 569 €
6 Callum  /  Peter Lindroos 2100: 6 12,9ake 15,9ke 67 354 €
7 Sylvie De Vie  /  Tapio Perttunen 2100: 7 10,7aly 14,2ke 102 355 €
8 Citius S  /  Jarmo Saarela 2100: 8 13,1ake 14,3ke 56 692 €
9 Leemark's August  /  Esa Holopainen 2100: 9 12,0aly 15,2ke 59 290 €
10 Lizette Sisu  /  Hannu Torvinen 2100: 10 12,0aly 13,8ke 46 236 €
11 Piriac  /  Santtu Raitala 2100: 11 13,2aly 14,0ly 62 818 €
12 Shadoom  /  Janne Ulmas 2100: 12 11,8aly 16,0ke 69 360 €
6. lähtö klo 20:10 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m Tammatähti p. 25 000 e + 20 m/ 20 000 e. Etus. Suom. synt. pt. 40 m. P. 3000 e. (3000-1500-750-450) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Turon Linda  /  Marko Hautamäki 2100: 1 23,3aly 23,4ly 43 265 €
2 Viksu Vikkelä  /  Arto Hammar 2100: 2 24,0aly 25,6ke 22 575 €
3 Lover  /  Jere Kiveinen 2100: 3 25,3aly 24,4ke 60 730 €
4 Joiviri  /  Pertti Niveri 2140: 1 22,8aly 24,7ke 77 440 €
5 Carmela  /  Esa Holopainen 2140: 2 21,2aly 23,7ke 106 900 €
6 Sekottaja  /  Jarmo Saarela 2140: 3 22,5aly 24,1ke 128 315 €
7 Topin Musta  /  Tuomo Ojanperä 2140: 4 22,4aly 24,2ke 95 160 €
8 Huimariina  /  Ari Moilanen 2140: 5 22,9aly 23,9ke 205 705 €
7. lähtö klo 20:30 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m p. 45 000e. pt. 20 m. P. 2500 e. (2500-1250-625-375-250-125) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Pazzo Lindy  /  Olli Koivunen 2100: 1 11,9aly 13,6ke 50 085 €
2 Madickens Stjärna  /  Hannu Hietanen 2100: 2 12,5aly 14,0ke 43 970 €
3 Baron Ses  /  Joni Hakala 2100: 3 13,2aly 14,1ly 44 160 €
4 Elliot Boko  /  Mika Forss 2100: 4 11,1aly 13,1ke 96 435 €
5 Jamieson  /  Erkki-Pekka Mäkinen 2100: 5 12,3aly 14,6ke 36 945 €
6 Ranch Keen  /  Santtu Raitala 2100: 6 14,1ake 14,0ly 44 135 €
7 Rocking Love  /  Hannu Korpi 2100: 7 13,1aly 14,4ke 52 024 €
8 Lukas Hall  /  Antti Teivainen 2120: 1 12,1aly 13,3ke 74 907 €
9 Le Cupole  /  Harri Koivunen 2120: 2 12,5aly 13,7kp 106 581 €
10 Tjacke Gold  /  Jari T Lindeman 2120: 3 11,2aly 14,5pi 183 519 €
11 Air Gunner  /  Hannu Torvinen 2120: 4 10,6aly 11,6ly 225 555 €
12 Onirique  /  Jukka Torvinen 2120: 5 10,4aly 13,1ke 184 250 €
13 Fiery Sid  /  Esa Holopainen 2120: 6 12,9ake 13,6ly 139 271 €
8. lähtö klo 20:48 Lämminveriset tasoitusajo 2600 m Karanor Teräsmiesliiga p. 8000 e + 20 m/ 8000 e. enintään 48 000 e P. 2000 e. (2000-1000-500-300-200-100) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Wasa Winner  /  Aleksi Kytölä 2600: 1 16,6ake 17,3kp 12 430 €
2 Sun Vincent  /  Olli Koivunen 2600: 2 13,7aly 16,2ke 13 830 €
3 Lassic Point  /  Jani Ruotsalainen 2600: 3 12,9ake 15,8pi 38 090 €
4 Tropical Beach  /  Antti Veteläinen 2600: 4 12,9aly 16,5kp 14 480 €
5 Veloce  /  Harri Koivunen 2600: 5 16,6ake 17,5ke 6 015 €
6 Ben Cates  /  Ari Moilanen 2600: 6 13,9aly 16,2ke 18 208 €
7 Semak  /  Tapio Perttunen 2600: 7 15,5aly 17,0ke 6 860 €
8 Prince Albert  /  Pekka Korpi 2600: 8 14,6ake 16,1ke 12 060 €
9 Victory Zet  /  Tuomas Korvenoja 2620: 1 13,2aly 15,3ke 26 220 €
10 Tiger Ecus  /  Hannu Torvinen 2620: 2 12,0aly 15,7pi 41 852 €
11 Pine Ross  /  Mika Forss 2620: 3 13,7aly 16,3kp 23 680 €
12 Cool Conclusion  /  Kari Rosimo 2620: 4 12,1aly 15,5ke 39 475 €
13 Sabacan Savage*  /  Jarmo Saarela 2620: 5 14,9ake 16,5ke 19 595 €
14 Calaxy  /  Jarmo Savolainen 2620: 6 14,4aly 17,2ke 8 237 €
15 Finest Chocolate  /  Teemu Keskitalo 2620: 7 12,7aly 15,4pi 42 680 €
16 Mac Duncan  /  Peter Lindroos 2620: 8 14,1aly 16,0ke 14 545 €
9. lähtö klo 21:02 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 2900 e. Etus. Suom. synt. P. 1400 e. (1400-700-350-210-140)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 She Is Cecilia  /  Mika Forss 2100: 1 12,7ake 14,9ke 37 631 €
2 Leonora Fortis  /  Ville Tonttila 2100: 2 13,4aly 16,3ke 11 410 €
3 Money Box Boy  /  Juha Nykopp 2100: 3 16,5ake 19,0ke 2 575 €
4 Burnhill's Luck  /  Jeroen van Craen 2100: 4 14,3ake 16,1kp 27 375 €
5 Mr Frisky  /  Jussi Tuominiemi 2100: 5 16,3ake 16,2ke 4 239 €
6 Shorthanded Tally  /  Henna Halme 2100: 6 15,9ake 17,1ke 5 696 €
7 Convitato  /  Ari Moilanen 2100: 7 16,8ake 20,7ke 3 010 €
8 Who's Gentleman  /  Allan Hakala 2100: 8 14,9aly 16,7ke 3 542 €
9 Speedy Pass  /  Hannu Hietanen 2100: 9 16,5ake 17,1ke 4 195 €
10 Club Nord Chip  /  Antero Vesterinen 2100: 10 13,1aly 16,8ke 22 052 €
11 BWT Bayern  /  Tuomas Korvenoja 2100: 11 12,8aly 16,1ke 27 044 €
12 Callela Everest  /  Hannu Lindström 2100: 12 14,2aly 15,7ke 16 297 €
1. koelähtö klo 17:50 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Snazzy Match  /  Harri Koivunen 2100: 1 16,7ake 18,0ke 3 590 € 1.23.0
2 Legendary Corps  /  Ari Moilanen 2100: 2 17,1ake 3 500 € 1.23.0
3 Machito Careliano  /  Sami Alamaa 2100: 3 15,1aly 18,5ke 3 274 € 1.23.0
4 Secret Explosive  /  Jukka Torvinen 2100: 4 18,6ake 18,3ke 816 € 1.23.0
5 Callela Edison  /  Emma Väre 2120: 1 16,6ake 19,1ke 1 600 € 1.23.0
1. opetuslähtö klo 17:30 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Rim Bay Fleur  /  Tuomo Rajala 2100: 1 16,9ake 17,4ke 4 607 €
2 North Lexus  /  Mika Taittonen 2100: 2 12,1ake 14,2pi 75 298 €
Alkuun