Ravipäivän lähdöt:
Lähtö (sarja) |
|
|
Matka |
Tasoitukset |
Palkinto |
Palk. summa |
Lisätiedot |
1. lähtö (6) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 3000 e. |
1 000 €
|
2 100 €
|
|
2. lähtö (10) |
tasoitusajo |
sh |
2100 m: |
p. 400 e + 20 m/ 800 e. |
2 000 €
|
4 200 €
|
|
3. lähtö (1) |
ryhmäajo |
lv |
1600 m: |
enintään 80 000 e. |
1 000 €
|
2 000 €
|
|
4. lähtö (4) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
|
1 500 €
|
3 000 €
|
Toto4-1 |
5. lähtö (8) |
tasoitusajo |
kv |
2100 m: |
p. 16 000 e + 20 m/ 10 000 e. enintään 46 000 e |
2 000 €
|
4 200 €
|
Toto4-2 |
6. lähtö (5) |
tasoitusajo |
lv |
3100 m: |
p. 7000e, 20 m/ 16 000e, 40 m/ 30 000e. enintään 30 000 e |
1 000 €
|
2 200 €
|
Toto4-3 Duo-1 |
7. lähtö (2) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 26 000 e. |
2 000 €
|
4 400 €
|
Toto4-4 Duo-2 Troikka |
8. lähtö (9) |
ryhmäajo |
kv |
2100 m: |
enintään 8000 e. |
1 000 €
|
2 100 €
|
|
9. lähtö (3) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 14 000 e. |
1 000 €
|
2 100 €
|
Troikka |
10. lähtö (7) |
tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
p. 400 e + 20 m/ 600 e. enintään 1600 e |
1 000 €
|
2 100 €
|
|
1. koelähtö (21) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
|
|
|
1. ponilähtö (31) |
tasoitusajo |
p |
1100 m: |
p. 2.55.0 + 20 m/ 3,2 s |
100 €
|
210 €
|
|
|
Yht. |
28 610 € |
|
Lähdön hevoset ja ohjastajat:
1. lähtö klo 18:10 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 3000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
I'm Honey Heel
/ Veli-Erkki Paavola
|
2100: 1 |
16,0ake |
18,2ke |
6 185 € |
2 |
Amazing Flight
/ Keijo Hakala
|
2100: 2 |
17,9ake |
19,8ke |
2 715 € |
3 |
Bellamia
/ Markus Pulkkinen
|
2100: 3 |
16,6aly |
17,7ke |
5 575 € |
4 |
Donera Dream
/ Henry Ala-Korpi
|
2100: 4 |
17,4aly |
18,6ke |
3 865 € |
5 |
La Cream
/ Henri Pehkonen
|
2100: 5 |
15,3aly |
16,8ke |
7 345 € |
6 |
Mountain Delight
/ Aki Sikkilä
|
2100: 6 |
17,1ake |
18,0ke |
3 375 € |
7 |
Give Me Jam
/ Juha-Matti Paavola
|
2100: 7 |
17,1ake |
16,9ke |
6 130 € |
8 |
Design Director*
/ Ville Pohjola
|
2100: 8 |
16,3aly |
20,1ke |
2 830 € |
9 |
Mr Pirate
/ Tuomas Pakkanen
|
2100: 9 |
15,6aly |
20,1ke |
7 370 € |
10 |
Beaming Chic
/ Mauri Jaara
|
2100: 10 |
15,2ake |
16,8ke |
11 210 € |
11 |
Sweet'n Spicy
/ Timo Ylitalo
|
2100: 11 |
17,9aly |
18,6ke |
1 065 € |
12 |
Steam Albert
/ Panu Ahonen
|
2100: 12 |
16,8aly |
18,5ke |
2 760 € |
2. lähtö klo 18:30 Suomenhevoset tasoitusajo 2100 m 4-v. Biofarm Cup-karsinta p. 400 e + 20 m/ 800 e. pt. 60 m. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Pitska
/ Jukka-Pekka Kauhanen
|
2100: 1 |
23,5aly |
25,5ke |
52 490 € |
2 |
Turbo-Fantti
/ Hannu Torvinen
|
2100: 2 |
30,6ake |
32,9ke |
1 020 € |
3 |
Rupeltaja
/ Heikki Mikkonen
|
2100: 3 |
26,0ake |
24,7ke |
30 780 € |
4 |
Pikavippi
/ Arto Komulainen
|
2100: 4 |
33,9ake |
32,2ke |
3 140 € |
|
5 |
Tähtisekki
/ Terho Rautiainen
|
2120: 1 |
22,4aly |
24,5ke |
100 175 € |
6 |
Vixus
/ Janne Soronen
|
2120: 2 |
19,2aly |
22,9ke |
320 635 € |
7 |
Corinna
/ Niko Jokela
|
2120: 3 |
27,6ake |
26,8ke |
25 225 € |
8 |
Lumi-Niko
/ Jouni Yypänaho
|
2120: 4 |
28,0aly |
29,2ke |
11 165 € |
|
9 |
Arnilla
/ Jaakko Jylhä
|
2140: 1 |
34,9ake |
32,6ke |
4 015 € |
|
10 |
Kömin Lento
/ Jouni Polso
|
2160: 1 |
28,4ake |
26,5ke |
22 050 € |
3. lähtö klo 18:50 Lämminveriset ryhmäajo 1600 m enintään 80 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Millstone's Lissom
/ Iikka Nurmonen
|
1600: 1 |
11,9aly |
14,7ke |
66 045 € |
2 |
Valle Streamline
/ Santtu Raitala
|
1600: 2 |
13,7ake |
15,0ke |
84 968 € |
3 |
Evelyn Index
/ Hannu Hietanen
|
1600: 3 |
12,8aly |
14,6ke |
47 395 € |
4 |
Walk a Mile
/ Hannu Torvinen
|
1600: 4 |
12,8aly |
m13,7ly |
71 683 € |
5 |
Hit That
/ Niko Jokela
|
1600: 5 |
13,3aly |
15,7ke |
33 736 € |
6 |
Donna Linda
/ Tuomas Pakkanen
|
1600: 6 |
11,7aly |
14,6ke |
66 600 € |
7 |
Archie Dream
/ Heikki Mikkonen
|
1600: 7 |
11,6aly |
14,2ly |
90 125 € |
8 |
Protector*
/ Mauri Jaara
|
1600: 8 |
11,5aly |
15,3ke |
104 604 € |
4. lähtö klo 19:15 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Avoin Pilvenmäki Special-karsinta P. 1500 e. (1500-750-450-300) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Blackie Lawless
/ Panu Ahonen
|
2100: 1 |
15,1aly |
16,2ke |
12 927 € |
2 |
Armani Press
/ Niko Jokela
|
2100: 2 |
11,5aly |
14,1ly |
113 592 € |
3 |
Pink Floyd
/ Victor Björkroth
|
2100: 3 |
14,6aly |
16,8ke |
12 965 € |
4 |
Live It Up
/ Santtu Raitala
|
2100: 4 |
14,5aly |
17,3ke |
6 168 € |
5 |
Diamond Bay
/ Henry Ala-Korpi
|
2100: 5 |
15,8aly |
17,2ke |
14 890 € |
6 |
Freddie De Veluwe
/ Mauri Jaara
|
2100: 6 |
14,6ake |
16,6ke |
11 744 € |
7 |
Absolut Arctica
/ Tuomas Pakkanen
|
2100: 7 |
13,5aly |
14,6ke |
23 846 € |
8 |
Wasa Thunder
/ Aleksi Kytölä
|
2100: 8 |
11,5aly |
13,9kp |
90 322 € |
9 |
Easy Vacation
/ Hannu Torvinen
|
2100: 9 |
13,2aly |
15,5ke |
35 944 € |
5. lähtö klo 19:35 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m Horze p. 16 000 e + 20 m/ 10 000 e. enintään 46 000 e P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Tumen Tomera
/ Hannu Torvinen
|
2100: 1 |
27,6ake |
28,1ke |
15 005 € |
2 |
Faija
/ Tuomas Pakkanen
|
2100: 2 |
23,9aly |
25,5ly |
35 405 € |
3 |
Stuntti
/ Jorma Hannus
|
2100: 3 |
26,1aly |
28,3ke |
11 050 € |
4 |
Lento-Essi
/ Santtu Raitala
|
2100: 4 |
29,5ake |
29,0ke |
12 825 € |
|
5 |
Satiinin Saku
/ Pertti Niskanen
|
2120: 1 |
23,8aly |
26,1ly |
34 890 € |
6 |
Fiiling
/ Niko Jokela
|
2120: 2 |
23,7ake |
23,6ke |
84 230 € |
7 |
Lumisukka
/ Jukka-Pekka Niskanen
|
2120: 3 |
28,2ake |
27,4ly |
16 240 € |
8 |
Taksrok
/ Aarne Ranta
|
2120: 4 |
25,3ake |
25,7ly |
22 706 € |
9 |
Sirkan Samu
/ Jukka-Pekka Kauhanen
|
2120: 5 |
22,9aly |
25,6ly |
30 535 € |
10 |
Pramia
/ Veli-Erkki Paavola
|
2120: 6 |
25,1aly |
25,2ke |
25 695 € |
11 |
Tuulenpoju
/ Hannu Hietanen
|
2120: 7 |
22,0aly |
23,8ke |
59 710 € |
|
12 |
Vilma Lyydia
/ Mauri Jaara
|
2140: 1 |
22,7aly |
23,4ke |
118 376 € |
6. lähtö klo 19:55 Lämminveriset tasoitusajo 3100 m K-Maatalous Stayer Cup -karsinta p. 7000e, 20 m/ 16 000e, 40 m/ 30 000e. enintään 30 000 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Park's Gun
/ Harri Vimpari
|
3100: 1 |
16,7ake |
17,5ke |
12 495 € |
2 |
Billy Wanton
/ Iikka Nurmonen
|
3100: 2 |
16,1aly |
17,6ke |
13 240 € |
3 |
Jalo Dahlia
/ Jukka-Pekka Kauhanen
|
3100: 3 |
15,0ake |
16,8ke |
10 540 € |
|
4 |
Bluehouse's Power
/ Jorma Hannus
|
3120: 1 |
14,3aly |
16,0ke |
25 489 € |
5 |
Björne C.K.
/ Santtu Raitala
|
3120: 2 |
15,3ake |
16,2ke |
14 002 € |
6 |
Gouda
/ Hanna Ranta
|
3120: 3 |
14,9ake |
16,3ke |
15 292 € |
7 |
Duanna
/ Timo Ylitalo
|
3120: 4 |
14,8aly |
16,8ke |
10 549 € |
8 |
Zirkon Hoss
/ Tuomas Pakkanen
|
3120: 5 |
13,6ake |
16,2pi |
18 846 € |
|
9 |
Donnie Brasco
/ Marko Hakkarainen
|
3140: 1 |
12,9aly |
14,0ly |
36 899 € |
10 |
Inferno
/ Sari Vesala
|
3140: 2 |
15,5ake |
16,3ke |
16 746 € |
11 |
Stoms Max
/ Ville Pohjola
|
3140: 3 |
14,0ake |
15,6ke |
27 997 € |
12 |
Aslan L.C.
/ Hannu Torvinen
|
3140: 4 |
13,9ake |
15,8ke |
30 869 € |
13 |
Sunbird Chelsea
/ Aleksi Kytölä
|
3140: 5 |
12,7aly |
14,5ke |
45 084 € |
14 |
Pietrosin
/ Hannu Hietanen
|
3140: 6 |
13,2aly |
15,5ke |
24 156 € |
15 |
Zell Memento
/ Mauri Jaara
|
3140: 7 |
13,1aly |
15,5ke |
31 572 € |
16 |
Dark Viper
/ Panu Ahonen
|
3140: 8 |
13,9aly |
16,0ke |
21 430 € |
7. lähtö klo 20:15 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Oulujoen Kokoomus enintään 26 000 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200-200) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Johnny Dahlia
/ Jukka-Pekka Kauhanen
|
2100: 1 |
14,1aly |
15,2ke |
27 215 € |
2 |
Sir Harmi
/ Heikki Mikkonen
|
2100: 2 |
15,4ake |
15,1ke |
23 862 € |
3 |
Flying Heel
/ Keijo Hakala
|
2100: 3 |
13,4aly |
15,0ke |
39 330 € |
4 |
Bad Boy Press
/ Miika Tenhunen
|
2100: 4 |
14,6ake |
16,4kp |
20 593 € |
5 |
Frazier Boko
/ Hannu Torvinen
|
2100: 5 |
13,0aly |
16,1ke |
22 262 € |
6 |
Prince Dean
/ Marko Hakkarainen
|
2100: 6 |
14,3aly |
16,8ke |
26 090 € |
7 |
Tag The Gel
/ Mauri Jaara
|
2100: 7 |
14,1aly |
16,2ly |
23 982 € |
8 |
Akseli Winner
/ Marko Pellinen
|
2100: 8 |
15,4aly |
m16,2ly |
16 205 € |
9 |
Donaldinjo
/ Iikka Nurmonen
|
2100: 9 |
14,0aly |
17,7ke |
21 079 € |
10 |
Gathania*
/ Veli-Erkki Paavola
|
2100: 10 |
13,5ake |
14,6ke |
41 673 € |
11 |
Bebina
/ Niko Jokela
|
2100: 11 |
14,4aly |
15,2ke |
24 826 € |
12 |
Beach Duke
/ Vesa Jokiniemi
|
2100: 12 |
15,2ake |
16,4ke |
17 840 € |
8. lähtö klo 20:35 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m enintään 8000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Eko-Tähkä
/ Ville Pohjola
|
2100: 1 |
30,0ake |
30,6ke |
8 061 € |
2 |
Valtrauksen Tähkä
/ Santtu Raitala
|
2100: 2 |
26,2ake |
29,2ke |
11 140 € |
3 |
Myrsky-Ralli
/ Jaakko Jylhä
|
2100: 3 |
27,2aly |
27,3ke |
14 905 € |
4 |
Takenote
/ Taisto Knuuti
|
2100: 4 |
25,1aly |
26,4ly |
22 830 € |
5 |
Ryyppy
/ Tuomas Pakkanen
|
2100: 5 |
28,6ake |
30,9ke |
8 025 € |
6 |
Mimmin Kurko
/ Ann-Marie Kaattari
|
2100: 6 |
28,6aly |
29,4ke |
8 870 € |
7 |
Rööperi
/ Markus Pulkkinen
|
2100: 7 |
28,6ake |
29,4ke |
7 255 € |
8 |
Mega-Pomo
/ Sanna Loukusa
|
2100: 8 |
27,2ake |
28,4ke |
6 830 € |
9 |
Hullupoika
/ Jorma Hannus
|
2100: 9 |
28,6aly |
29,4ke |
12 955 € |
10 |
P.S. Vilturi
/ Jorma Tiilikainen
|
2100: 10 |
28,8ake |
29,2ke |
6 795 € |
11 |
Vilholan Topi
/ Matti Koistinen
|
2100: 11 |
27,9ake |
28,7ke |
6 180 € |
12 |
Mathilde
/ Heikki Repo
|
2100: 12 |
27,5ake |
26,6ke |
11 065 € |
9. lähtö klo 20:50 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 14 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Kunnaan Einar
/ Kimmo Taipale
|
2100: 1 |
14,0aly |
16,0ke |
19 270 € |
2 |
Lucas Gran
/ Ville Pohjola
|
2100: 2 |
13,3aly |
16,1ke |
12 380 € |
3 |
Ermite
/ Iikka Nurmonen
|
2100: 3 |
13,3aly |
16,4ke |
12 000 € |
4 |
Irwin Saknussen
/ Hannu Hietanen
|
2100: 4 |
14,4aly |
16,0ke |
15 361 € |
5 |
Tessa's Devil
/ Mauri Jaara
|
2100: 5 |
12,0aly |
17,2ke |
60 869 € |
6 |
Diktator
/ Aleksi Kytölä
|
2100: 6 |
14,6aly |
15,0ke |
14 710 € |
7 |
Hillbilly Willy
/ Marika Parviainen
|
2100: 7 |
13,1ake |
16,6ke |
19 723 € |
8 |
Grainfield Alex
/ Keijo Hakala
|
2100: 8 |
15,2ake |
15,2ke |
14 285 € |
9 |
Heady Hunter
/ Santtu Raitala
|
2100: 9 |
14,1aly |
17,5ke |
21 240 € |
10 |
E.V. Jory
/ Arto Komulainen
|
2100: 10 |
13,9aly |
19,8ke |
32 620 € |
11 |
Classic Valley
/ Aki Antti-Roiko
|
2100: 11 |
14,3aly |
16,4ke |
16 777 € |
12 |
Dizebell Gran
/ Tuomas Pakkanen
|
2100: 12 |
14,8aly |
15,8ke |
12 115 € |
10. lähtö klo 21:05 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m p. 400 e + 20 m/ 600 e. enintään 1600 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Wild Streamer
/ Tuomas Pakkanen
|
2100: 1 |
16,8ake |
16,7ke |
7 075 € |
2 |
G.R.Watch Me
/ Jaakko Jylhä
|
2100: 2 |
17,3ake |
18,7ke |
2 980 € |
3 |
Jolly Jane
/ Hanna Ranta
|
2100: 3 |
14,4aly |
15,9ke |
14 270 € |
4 |
Holy Victory Koks
/ Jorma Hannus
|
2100: 4 |
14,2ake |
16,0ke |
14 355 € |
5 |
Hell Racer
/ Jarmo Toivanen
|
2100: 5 |
15,9aly |
17,6ke |
7 865 € |
|
6 |
Foxlander
/ Hannu Torvinen
|
2120: 1 |
16,1ake |
17,1ke |
9 685 € |
7 |
Baroness Pegasus
/ Marika Parviainen
|
2120: 2 |
16,5ake |
16,7ke |
4 447 € |
8 |
Rainy Devil
/ Toni Granath
|
2120: 3 |
18,9ake |
17,9ke |
1 620 € |
|
9 |
Digital Passport
/ Mauri Julkunen
|
2140: 1 |
14,9aly |
15,7ke |
13 582 € |
1. koelähtö klo 17:20 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e. |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
Aikaraja |
1 |
Fayette Web
/ Jorma Hannus
|
2100: 1 |
17,1ake |
18,2ke |
4 130 € |
1.25.0 |
1. ponilähtö klo 17:30 A-Ponit tasoitusajo 1100 m OP Oulu -ponilähtö p. 2.55.0 + 20 m/ 3,2 s P. 100 e. (100-50-25-15-10) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Dirlandaa K
/ Noora Hartikainen
|
1120: 1 |
2.32,8ake |
2.31,8ke |
1 634 € |
2 |
Kotimäen Wanda
/ Melissa Melkko
|
1120: 2 |
|
2.54,0ly |
429 € |
|
3 |
Cheri Darling
/ Henna Soininen
|
1140: 1 |
2.39,2aly |
2.38,5ly |
2 871 € |
4 |
La Ponteva
/ Eveliina Väänänen
|
1140: 2 |
2.29,9ake |
2.34,9ke |
1 883 € |
|
5 |
Mythical Creature
/ Petra Ulvi
|
1160: 1 |
2.32,4ake |
2.32,2ke |
2 397 € |
6 |
Golden Mystic 1612 SH
/ Elina Miettunen
|
1160: 2 |
2.39,2aly |
2.24,5ke |
2 129 € |
|
|
|
7 |
Ponikujan Brandon
/ Anni Ylimäki
|
1220: 1 |
2.31,7aly |
2.30,7ke |
5 245 € |
8 |
Leijonamielen Leo
/ Emma Mäkinen
|
1220: 2 |
2.37,4aly |
2.37,0ke |
4 568 € |
9 |
Extrapretty Aria 1450 SH
/ Veera Järvelä
|
1220: 3 |
2.29,1ake |
2.29,8ly |
2 209 € |
|
10 |
Teppo Terävä
/ Meiju Ranta
|
1240: 1 |
2.21,0aly |
2.24,5ke |
5 028 € |
|
11 |
Emmeros Duette 1197 SH
/ Anniina Hekkala
|
1260: 1 |
2.38,0aly |
2.32,3ly |
1 308 € |
|
12 |
Mantella 1453 SH
/ Sandra Ranta
|
1280: 1 |
2.28,7ake |
2.26,8ke |
1 950 € |
Alkuun