Lähtölistat, 18.6.2017 18:00 Riihimäki

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (4) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 5500 e. 600 € 1 260 €
2. lähtö (10) tasoitusajo kv 2100 m: p. 80e, 20 m/ 400e, 40 m/ 850e. enintään 850 e 600 € 1 440 €
3. lähtö (7) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 500 e. 600 € 1 320 €
4. lähtö (2) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 20 000 e. 800 € 1 680 € Toto4-1
5. lähtö (5) tasoitusajo lv 2100 m: p. 3000 e + 20 m/ 7000 e. enintään 10 000 e 600 € 1 440 € Toto4-2
6. lähtö (8) ryhmäajo kv 2100 m: enintään 15 000 e. 1 000 € 2 200 € Toto4-3 Duo-1
7. lähtö (1) tasoitusajo lv 2100 m: p. 40 000e. 1 000 € 2 100 € Toto4-4 Duo-2 Troikka
8. lähtö (9) tasoitusajo kv 2100 m: p. 1900e, 20 m/ 3300e, 40 m/ 4900e. enintään 4900 e 800 € 1 840 €
9. lähtö (3) ryhmäajo lv 1600 m: enintään 12 500 e. 600 € 1 320 € Troikka
10. lähtö (6) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 1500 e. 600 € 1 320 €
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2100 m:
1. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1100 m: p. 3.10.0 + 20 m/ 3,0 s 100 € 240 €
  Yht. 16 160 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 18:00 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Original Wings -lähtö, Velj.Wahlsten Kokelasmeeting enintään 5500 e. Juniorit Kokelaat P. 600 e. (600-300-180-120-60)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Herman Halm  /  Emma Väre 2100: 1 12,2aly 16,1ke 21 595 €
2 Unique Sign  /  Timo Gardemeister 2100: 2 15,8ake 16,2ke 4 415 €
3 Brain Freeze*  /  Antti Veteläinen 2100: 3 14,1aly 18,3ke 6 506 €
4 Wild Hot Shot*  /  Niki Finnström  ( Antti Ruokonen ) 2100: 4 15,7ake 18,6ke 5 566 €
5 Pacino Brave  /  Henna Halme 2100: 5 13,4ake 14,1ke 36 222 €
6 Black Ice Boost  /  Joni-Petteri Irri 2100: 6 12,4aly 19,0ke 33 180 €
7 Hunny Bunny  /  Iivari Nurminen 2100: 7 17,0ake 19,0ke 3 769 €
8 Sara Journey  /  Olli-Pekka Holopainen 2100: 8 15,9ake 17,8pi 8 313 €
9 Saint Luke  /  Niko Kärnä 2100: 9 15,0aly 17,1ke 6 280 €
10 Bad Boys Blue  /  Nina Skinnari 2100: 10 15,8ake 17,1ke 5 400 €
2. lähtö klo 18:20 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m Sipori & Hepori –lähtö p. 80e, 20 m/ 400e, 40 m/ 850e. enintään 850 e Etus. Suom. synt. P. 600 e. (600-300-180-120-60-60)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Walmiss  /  Antti Teivainen 2100: 1 31,7ke 3 170 €
2 Piettolan Elma  /  Peter Eklund 2100: 2 30,5ake 30,7pi 3 226 €
3 Meren Li  /  Emma Väre 2100: 3 38,0ke 124 €
4 Lumilinko  /  Sonja Huovila 2100: 4 0 €
5 Unnan Vesseli  /  Arto Hammar 2100: 5 29,3ake 28,0ke 8 450 €
6 Aale  /  Ari Moilanen 2100: 6 31,7ake 32,1ke 2 910 €
7 Villieri  /  Harri Koivunen 2100: 7 29,4ake 27,4ke 9 430 €
8 Tupla-Senssi  /  Hannu Torvinen 2100: 8 32,5ke 3 030 €
9 Lotan Liekki  /  Heikki Syrjä 2100: 9 34,2ke 2 080 €
10 Mootsartti  /  Tero E Mäenpää 2120: 1 26,2ake 25,9ke 21 000 €
11 Piispalan Heko  /  Tapio Perttunen 2120: 2 29,6ake 27,6ke 8 250 €
12 Kronski  /  Juha Jalonen 2120: 3 32,4ke 1 800 €
13 Morison  /  Juha Utala 2140: 1 24,1ake 23,1ke 102 840 €
14 Syöksyvirtaus  /  Oiva Käsnänen 2140: 2 28,8ake 27,9ke 8 610 €
15 Hurja-Tuli  /  Jari Nylund 2140: 3 30,8ake 31,3ke 3 290 €
16 Noran Pot  /  Arto Laaksonen 2140: 4 28,1ke 10 630 €
3. lähtö klo 18:40 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Autoliike M. Salojensaari -lähtö enintään 500 e. Etus. ensisij. 3-4-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 600 e. (600-300-180-120-60-60)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Agile Kemp  /  Tero Lepistö 2100: 1 17,3ake 18,1ke 1 522 €
2 Victor Hollow  /  Oiva Käsnänen 2100: 2 16,0ake 17,0ke 6 990 €
3 Bob Spirit  /  Marko Myllymäki 2100: 3 17,0ake 18,4ke 2 680 €
4 Hocuspocus Avenger  /  Esa Holopainen 2100: 4 15,6ake 17,0pi 14 090 €
5 Pat MacRyan  /  Jorma Ruokonen 2100: 5 18,0ake 18,8ke 1 190 €
6 Tireless Jasper  /  Arto Laaksonen 2100: 6 18,2ake 18,8ke 2 251 €
7 Antonin  /  Markku Tonteri 2100: 7 16,8ake 18,0ke 2 420 €
8 Ketchup Wurst  /  Kari Muhonen 2100: 8 16,8aly 18,0ke 1 745 €
9 Jailbreaker Ses  /  Mikko Aro 2100: 9 14,1aly 18,2pi 8 330 €
10 Juggernaut  /  Seppo Markkula 2100: 10 15,4ake 16,8ke 5 825 €
11 Indianapolis  /  Ari Moilanen 2100: 11 15,9ake 17,4ke 6 060 €
12 Mr Black Ice  /  Henna Halme 2100: 12 19,3ake 19,3ke 445 €
4. lähtö klo 19:00 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Hämeen Quick-Pack -lähtö enintään 20 000 e. P. 800 e. (800-400-240-160-80)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Amelie Frost  /  Antti Teivainen 2100: 1 13,2aly 16,7ke 23 555 €
2 Beatboxer  /  Jarmo Villanen 2100: 2 13,2aly 14,2ly 42 605 €
3 Carlos La Renta  /  Jukka Torvinen 2100: 3 12,0aly 13,4ke 33 355 €
4 One Hour Photo  /  Janika Pasi 2100: 4 14,4aly 16,0ke 17 041 €
5 Stone Capes Lord  /  Sanna Ropponen 2100: 5 14,1aly m16,7ke 15 802 €
6 New Grove Quadro  /  Mika Taittonen 2100: 6 13,8aly 16,6ke 17 380 €
7 Hot Beer  /  Teemu Keskitalo 2100: 7 12,2aly 15,6ke 29 345 €
8 Neuland  /  Joni-Petteri Irri 2100: 8 15,1ake 15,3ke 22 237 €
9 Binserta d'Eam  /  Pauli Luoma 2100: 9 13,6aly 14,3ly 16 607 €
10 Joker Photo  /  Tapio Perttunen 2100: 10 12,3aly 14,2ke 40 970 €
11 Papa Corleone  /  Hannu Torvinen 2100: 11 13,6aly 17,4ke 24 720 €
12 Grainfield Fanny  /  Ari Moilanen 2100: 12 13,3aly 14,3ly 42 040 €
5. lähtö klo 19:20 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m Maanrakennus Jalo -lähtö p. 3000 e + 20 m/ 7000 e. enintään 10 000 e Etus. Suom. synt. P. 600 e. (600-300-180-120-60-60)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Crossfire It  /  Emma Väre 2100: 1 17,3ake 18,5ke 2 730 €
2 Question  /  Kari Rosimo 2100: 2 16,7aly 16,4ke 4 032 €
3 Power Cloud  /  Iivari Nurminen 2100: 3 16,2ake 17,6ke 6 750 €
4 Vanessa Song  /  Jarmo Savolainen 2100: 4 17,1aly 17,2ke 2 130 €
5 Call Me Wood  /  Harri Koivunen  ( Jarmo Saarela ) 2100: 5 17,4ake 19,1kp 2 850 €
6 Bird's Piquant  /  Riku M Lindgren 2100: 6 19,0ake 17,5ke 2 725 €
7 Sawyer Hut  /  Antti Teivainen 2100: 7 16,8aly 19,3ke 1 575 €
8 Leemark's Diandra  /  Anssi Nurminen 2120: 1 15,8ake 18,4ke 4 820 €
9 Thomas Wind  /  Tapio Perttunen 2120: 2 14,6aly 16,8ke 8 080 €
10 Cutie Boko  /  Jukka Torvinen 2120: 3 15,3aly 16,9ke 7 740 €
11 Contessa  /  Pertti Viinikanoja 2120: 4 16,4ake 17,3ke 4 520 €
12 Cipriani  /  Ronja Salo 2120: 5 15,5ake 17,3ke 6 739 €
13 Real Red  /  Ari Moilanen 2120: 6 11,9aly 15,7ke 67 857 €
14 Memphis Minnie  /  Ville Tonttila 2120: 7 12,5aly 14,3ke 32 485 €
15 High Flying  /  Arto Hammar 2120: 8 13,8aly 16,4ke 18 806 €
16 Tireless Jacob  /  Arto Laaksonen 2120: 9 15,8ake 16,7ke 9 320 €
6. lähtö klo 19:40 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m Kuljetus Riihimäki –lähtö enintään 15 000 e. Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Ypäjä Esteriina  /  Juha Utala 2100: 1 27,3ake 27,2ke 14 745 €
2 Vektoria  /  Teemu Keskitalo 2100: 2 24,0aly 25,0ke 39 460 €
3 Mantin Unelma  /  Markku Kinnunen 2100: 3 27,3aly 27,3ke 11 750 €
4 Kapor  /  Timo Tuominen 2100: 4 25,3aly 26,2ke 24 594 €
5 Kikan Velperi  /  Harri Koivunen 2100: 5 22,7aly 24,6ke 35 582 €
6 Etulan Eerika  /  Teemu Okkolin 2100: 6 29,4ake 29,5ke 6 625 €
7 Typyn Toisto  /  Hannu Torvinen 2100: 7 27,8ake 26,4ke 15 000 €
8 Merran Roihu  /  Pekka Eskelinen 2100: 8 20,9aly 24,6ke 45 130 €
9 Mellun Myrsky  /  Ari Moilanen 2100: 9 24,0aly 24,8ke 57 750 €
10 Ypäjä Ilmestyvä  /  Ilkka Korpi 2100: 10 27,4ake 24,1ly 13 375 €
11 Lola-Mi  /  Esa Holopainen 2100: 11 28,2ake 26,6ly 12 810 €
12 A.T. Erika  /  Olli Henttonen 2100: 12 25,7aly 26,8ke 19 480 €
7. lähtö klo 20:00 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m Le Monteil & No Chip -lähtö p. 40 000e. pt. 20 m. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Lord Ivar  /  Juha Utala 2100: 1 11,6aly 15,0pi 85 320 €
2 Champion Luxx  /  Ville Tonttila  ( Jarmo Saarela ) 2100: 2 13,6aly 15,0ke 46 720 €
3 Anything For You  /  Jukka Torvinen 2100: 3 10,9aly 14,4kp 84 493 €
4 Prince As  /  Tapio Perttunen 2100: 4 13,4aly 14,5ly 31 966 €
5 Hunters Hero  /  Ari Moilanen 2100: 5 11,3aly 14,8ke 48 477 €
6 Lovetown  /  Antti Teivainen 2100: 6 11,2aly 14,0ly 50 830 €
7 Gisela Luxi  /  Seppo Markkula 2100: 7 11,6aly 15,1ke 58 157 €
8 M.T. Jest  /  Harri Koivunen 2120: 1 13,6aly 13,9ly 62 729 €
9 Hopeless Guy  /  Esa Holopainen 2120: 2 11,8aly 15,2ly 69 300 €
10 Zoogin's Day  /  Joni Zitron 2120: 3 12,5aly 14,5ly 80 395 €
11 Le Cupole  /  Kari Rosimo 2120: 4 12,5aly 13,7kp 106 581 €
12 Zeus Kemp  /  Hannu Torvinen 2120: 5 12,1ake 14,3ke 129 960 €
8. lähtö klo 20:20 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m Rengascenter –lähtö p. 1900e, 20 m/ 3300e, 40 m/ 4900e. enintään 4900 e Etus. Suom. synt. P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Apriina  /  Arto Hammar 2100: 1 33,6ake 31,9ke 1 925 €
2 Kiviniemen Koru  /  Ari Moilanen 2100: 2 33,6ake 32,6ke 2 901 €
3 Villivälke  /  Juha Utala 2100: 3 30,9ake 31,7ke 4 575 €
4 Meno-Perjantai  /  Tommi Sundström 2100: 4 29,8ke 4 686 €
5 Etuassi  /  Tero E Mäenpää 2100: 5 26,8aly 30,0ke 6 450 €
6 Alpertti Jii  /  Pertti Niveri 2100: 6 38,2ake 33,0ke 1 750 €
7 Simunan Severi  /  Lars-Erik Stenberg 2100: 7 33,1ake 31,0ke 1 700 €
8 Pöllikuski  /  Arto Laaksonen  ( Jarmo Saarela ) 2120: 1 28,8ake 28,7ke 10 710 €
9 Elis Halm  /  Emma Väre 2120: 2 26,8aly 28,4ke 8 941 €
10 Runoneito  /  Henna Halme 2120: 3 24,3aly 26,5ke 28 375 €
11 Sarinan Sointu  /  Esa Holopainen 2120: 4 36,6ake 34,9ke 2 180 €
12 Ahon Taika  /  Kari Rosimo 2120: 5 28,7ake 29,1ke 9 640 €
13 Sointu-Esteri  /  Harri Koivunen 2140: 1 27,2aly 28,6ke 16 295 €
14 Lintan Likka  /  Jukka Torvinen 2140: 2 29,0ake 27,9ke 10 899 €
15 Alviira  /  Jari Nylund 2140: 3 29,7ake 29,6ke 4 740 €
16 Edustava  /  Tapio Perttunen 2140: 4 27,7aly 27,6ke 11 950 €
9. lähtö klo 20:35 Lämminveriset ryhmäajo 1600 m Valajärven luomutila -lähtö enintään 12 500 e. P. 600 e. (600-300-180-120-60-60)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Vincere  /  Juha Nykopp 1600: 1 14,4aly 16,1ke 8 835 €
2 Simon Super  /  Esa Holopainen 1600: 2 15,3ake 16,9ke 12 411 €
3 Chironi  /  Samuli Innanen 1600: 3 13,9aly 16,9ke 11 281 €
4 King of Memory  /  Taneli Säde 1600: 4 14,0ake 15,7ke 14 155 €
5 Fill The Bill  /  Jeroen van Craen 1600: 5 14,5aly 9 560 €
6 Aester Von Bentz  /  Seppo Markkula 1600: 6 13,1aly 17,5ke 13 775 €
7 Explosive Diablo  /  Joni-Petteri Irri 1600: 7 14,4ake 15,7ke 11 118 €
8 Samurai Pee  /  Henry M Bollström 1600: 8 14,5aly 17,0ke 9 525 €
9 Gouann Laukko  /  Marianne Lantta 1600: 9 15,8ake 17,0ke 10 665 €
10 Triolet  /  Jarkko Vainio 1600: 10 14,9aly m16,9ke 11 722 €
11 Dance the Night In  /  Veikko Kopola  ( Mikael Kopola ) 1600: 11 12,8aly 16,0ke 12 754 €
12 Air Base  /  Riku M Lindgren 1600: 12 13,6aly 16,6ke 9 893 €
10. lähtö klo 20:50 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Taksipalvelu Koljonen -lähtö enintään 1500 e. Etus. Suom. synt. P. 600 e. (600-300-180-120-60-60)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Chaos Theory  /  Henry M Bollström 2100: 1 18,0ake 18,0ke 3 550 €
2 Star It  /  Maiju Taipale 2100: 2 13,0aly 15,8ke 13 257 €
3 Honey Avenger  /  Tapio Perttunen 2100: 3 14,4aly 16,7ke 11 440 €
4 Demba Me Too  /  Esa Holopainen 2100: 4 13,7aly 17,4ke 7 170 €
5 Cinnamon Li  /  Hannu Torvinen 2100: 5 15,3aly 5 671 €
6 Ranch Pop Up  /  Pekka Eskelinen 2100: 6 12,3aly 16,6ke 27 818 €
7 Xenon Pilot  /  Jarmo Saarela 2100: 7 18,0ake 17,5ke 1 870 €
8 Nelilyn Fantasy  /  Teemu Keskitalo 2100: 8 16,3ake m17,5ke 4 790 €
9 Viva La Vida  /  Jouni Nummi 2100: 9 16,5ake 17,9pi 5 535 €
10 Royal Hill  /  Ari Moilanen 2100: 10 17,8ake 20,7ke 1 085 €
11 Sierra Woodland  /  Tapani Jauhola 2100: 11 16,2ake 17,4ke 1 745 €
12 Ankle Socks  /  Antti Veteläinen 2100: 12 15,6ake 16,7ke 4 700 €
1. koelähtö klo 17:00 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Muscle Miss Rosita  /  Niki Finnström 2100: 1 16,7ake 16,5ke 5 081 € 1.23.0
2 Safine  /  Hannu-Pekka Rosilainen 2100: 2 16,2ake 17,6ke 4 220 € 1.23.0
3 My Second Secret  /  Markku Luoma 2100: 3 19,0ke 600 € 1.23.0
4 Royal Moneymaker  /  Teemu Okkolin 2100: 4 19,0ake 18,0ke 1 800 € 1.23.0
5 Asteroid  /  Juha Utala 2140: 1 28,5ake 29,1ke 4 090 € 1.35.0
6 Vihurin Vilkas  /  Raija Saarinen 2140: 2 36,4akp 34,0ke 1 276 € 1.39.0
1. ponilähtö klo 17:30 A-Ponit tasoitusajo 1100 m Turengin ratsastuskeskus –lähtö p. 3.10.0 + 20 m/ 3,0 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Niittykorven Rodolfo  /  Jenna Peltola 1100: 1 3.08,0aly 3.04,6ke 894 €
2 Coneridge Be Lovely  /  Sara Huovila 1100: 2 3.03,4aly 2.56,3ly 1 204 €
3 Ponikujan Kaneli  /  Ninni-Karoliina Pettersson 1100: 3 3.14,5ly 0 €
4 Riinan-Ruusu  /  Riia Laine 1100: 4 3.05,6aly 3.05,5ly 489 €
5 Melrose Cherokee  /  Katri Vesala 1120: 1 3.02,6ly 124 €
6 Aarteen Noita 1346 SH  /  Sanni Kirvesoja 1120: 2 3.01,0ke 360 €
7 Usvaniityn Irina 1506 SH  /  Salla Koukkari 1120: 3 2.50,9aly 2.54,0ly 1 638 €
8 Usvaniityn Jenny 1459 SH  /  Nina Hänninen 1120: 4 2.52,5ly 532 €
9 Hepu-Hessu  /  Ninni Pekkonen 1140: 1 2.58,4ly 158 €
10 Jalle Jalmari  /  Reetta Hirvonen 1140: 2 3.10,2aly 3.06,4ly 122 €
11 Kakkulanmäen Pablo  /  Mimmi Salo 1160: 1 2.39,5aly 2.39,6ke 1 098 €
12 Zolen  /  Joona Ikonen 1160: 2 3.01,5ly 764 €
13 Usvaniityn Justiina  /  Nea Halinen 1160: 3 2.58,8ly 416 €
14 Alfurin Norbert  /  Pinja Rönni 1180: 1 2.35,0aly 2.39,0ke 1 234 €
15 Ponikujan Ukkonen  /  Kalle Väre 1200: 1 2.58,1aly 2.57,3ly 194 €
16 Kaunisrannan Izmo 201 SH  /  Tanja Tenkanen 1200: 2 3.05,7ake 2.55,4ly 810 €
Alkuun