Lähtölistat, 29.6.2017 18:00 Lappeenranta, Lappee

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (7) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 400 e. 1 000 € 2 100 €
2. lähtö (10) tasoitusajo kv 3100 m: p. 1500 e + 20 m/ 1000 e. enintään 6500 e 1 200 € 2 640 €
3. lähtö (6) tasoitusajo lv 2100 m: p. 700 e + 20 m/ 1800 e. enintään 2500 e 3 000 € 6 900 €
4. lähtö (2) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 15 500 e. 1 000 € 2 100 € Toto4-1
5. lähtö (9) tasoitusajo kv 2100 m: p. 8000 e + 20 m/ 5000 e. enintään 33 000 e 1 000 € 2 200 € Toto4-2
6. lähtö (4) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 6500 e. 1 000 € 2 200 € Toto4-3 Duo-1
7. lähtö (1) ryhmäajo lv 1609 m: enintään 30 000 e. 2 000 € 4 400 € Toto4-4 Duo-2 Troikka
8. lähtö (8) ryhmäajo kv 2100 m: enintään 24 000 e. 1 500 € 3 000 €
9. lähtö (5) tasoitusajo lv 3100 m: p. 1700 e + 20 m/ 2000 e. enintään 11 700 e 1 200 € 2 880 € Troikka
10. lähtö (3) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 10 000 e. 1 000 € 2 200 €
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2100 m:
1. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1120 m: p. 3.25.0 + 20 m/ 3,6 s 100 € 200 €
1. nuoret-lähtö (51) tasoitusajo yhd 2100 m: 300 € 800 €
  Yht. 31 620 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 18:11 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 400 e. Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Will Be Showtime  /  Olavi Nisonen 2100: 1 15,8ake 18,7ke 2 830 €
2 Rim Bay Avril  /  Jukka Torvinen 2100: 2 17,9ake 19,1ke 1 560 €
3 Giovanni De Veluwe  /  Tuomas Korvenoja 2100: 3 15,5aly 16,6ke 11 960 €
4 Imp Laros  /  Petteri Kivelä 2100: 4 19,2ake 21,3ke 0 €
5 Contro Vento*  /  Hannu-Pekka Korpi 2100: 5 13,6aly 15,9ke 12 550 €
6 Alegria  /  Jyrki Tammimetsä 2100: 6 15,1aly m17,1ke 7 451 €
7 Drole D'Idee  /  Markus Dahlström 2100: 7 18,2aly 18,5ke 940 €
8 Fly Rohini  /  Tapani Hautala 2100: 8 17,6ake 26,9ke 895 €
9 Neo Pepper  /  Marko Heikari 2100: 9 20,3ake 20,5ke 325 €
10 Delightful Moment  /  Hannu Torvinen 2100: 10 12,9aly 17,1ke 21 430 €
11 Adrienne's Ami  /  Tapio Perttunen 2100: 11 11,9aly 15,8ke 25 515 €
12 Short In Notes  /  Tommi Kylliäinen 2100: 12 17,2ake 19,0ke 4 164 €
2. lähtö klo 18:31 Kylmäveriset tasoitusajo 3100 m XXXIX Veeruska-ajo/HoviRuoka p. 1500 e + 20 m/ 1000 e. enintään 6500 e Etus. Suom. synt. P. 1200 e. (1200-600-360-240-120-120)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Korven Tuumaus  /  Markus Dahlström 3100: 1 34,9ake 34,7ke 1 100 €
2 Bokeripotti  /  Esa Holopainen 3100: 2 29,1aly 30,6ke 6 530 €
3 Vinksa  /  Arsi Skyttä 3100: 3 22,3aly 23,5ke 94 600 €
4 Prikor  /  Kari Venäläinen 3120: 1 32,5pi 2 120 €
5 Elitloppet  /  Mikko Jokiaho 3120: 2 27,9aly 28,3ke 12 120 €
6 Tähti Elmeri  /  Janne Räisänen 3120: 3 32,8akp 29,4ke 6 720 €
7 Sinna  /  Henri Bollström 3140: 1 32,0ake 31,3ke 3 910 €
8 Villi-Sihko  /  Teuvo Karpale 3140: 2 28,3ake 28,1ke 10 990 €
9 Hulmuska  /  Carita Ukkola 3160: 1 25,6aly 28,0ke 12 590 €
10 Wihtori  /  Tino Paldan 3160: 2 30,0ake 28,0ke 8 985 €
11 Jemmatar  /  Henna Halme 3160: 3 m25,5aly m27,5ke 27 962 €
3. lähtö klo 18:54 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m 3-4-v. Suom.synt. Nuorten Sarja 2017 p. 700 e + 20 m/ 1800 e. enintään 2500 e Nuorten sarja P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300-300)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Grainfield Emily  /  Matti Nisonen 2100: 1 15,3aly 17,5ke 4 860 €
2 Orlando Point  /  Hannu Torvinen 2100: 2 12,2aly 14,6ke 46 899 €
3 Outguess  /  Jani Ruotsalainen 2100: 3 18,8ake 850 €
4 One Dream  /  Juha-Pekka Hanhimäki 2100: 4 16,4ake 18,2ke 1 860 €
5 Ranch Pronto  /  Jarmo Saarela 2100: 5 13,9ake 16,3ke 24 074 €
6 Case Caroline  /  Tapio Perttunen 2100: 6 14,9aly 16,4ke 13 530 €
7 Wargame  /  Mikko Mäkelä 2100: 7 14,5aly 15,9ke 8 774 €
8 Side Splitting  /  Ilkka Hoffren 2100: 8 14,2aly 16,6pi 11 665 €
9 Club Nord Elit  /  Tuomas Korvenoja 2100: 9 11,0aly 13,3ke 172 581 €
10 Arcadia  /  Hannu-Pekka Korpi 2100: 10 17,3ake 17,5ke 4 325 €
11 Ziggo K.A.  /  Pasi Tikkala 2100: 11 14,7ake 16,6ke 9 250 €
12 Elenasine  /  Henri Bollström  ( Jukka Torvinen ) 2120: 1 14,0aly 18,3ke 4 850 €
13 Barefoot Bimbo  /  Tuomas Pakkanen 2120: 2 17,1ake 17,3ke 2 880 €
14 Charming April  /  Teemu Keskitalo 2120: 3 16,0ake 17,4ke 7 180 €
15 Sun Sayen  /  Esa Holopainen 2120: 4 13,2aly 15,4ke 12 400 €
16 R.R. Presli  /  Santtu Raitala 2120: 5 15,8aly 17,3ke 6 440 €
4. lähtö klo 19:15 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Raviliiga -lähtö enintään 15 500 e. Tammalähtö P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Cattleya  /  Jyrki Tammimetsä 2100: 1 13,1aly 17,5ke 18 520 €
2 Amazing Titania  /  Tommi Kylliäinen 2100: 2 13,8aly 17,4ke 12 705 €
3 Spejsat B.M.W.  /  Santtu Raitala 2100: 3 15,7ake 17,5ke 9 083 €
4 Frost Flower  /  Teemu Keskitalo 2100: 4 13,8aly 16,1ke 15 512 €
5 Gabriella Sunsign  /  Esa Holopainen 2100: 5 13,1aly 18,5ke 21 115 €
6 Winning Christina  /  Hannu Torvinen 2100: 6 14,0aly 17,0ke 11 215 €
7 Leemark's Debbie  /  Henri Bollström 2100: 7 14,1aly 17,2ke 12 600 €
8 Kanyoni  /  Ilkka Hoffren 2100: 8 13,3aly 16,0ke 15 067 €
9 Jessi Classico  /  Mikko Jääskeläinen 2100: 9 13,4aly 17,0ke 15 930 €
10 Astrodome  /  Hannu-Pekka Korpi 2100: 10 13,3aly 15,7ke 24 407 €
11 Callela Foxtrot  /  Antti Turunen 2100: 11 14,1aly 16,2ke 8 767 €
12 Carribean Cruise  /  Tapio Perttunen 2100: 12 14,3aly 16,8ke 10 285 €
5. lähtö klo 19:35 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m R-Kioski Kaukas & R-Kioski Kourula -lähtö p. 8000 e + 20 m/ 5000 e. enintään 33 000 e Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Hilipee  /  Jani Ruotsalainen 2100: 1 24,1aly 26,2ke 23 550 €
2 Agassi  /  Olavi Nisonen 2100: 2 27,4aly 27,1ke 13 005 €
3 Aarteen Etsijä  /  Tapio Perttunen 2100: 3 30,7ake 28,4ke 12 370 €
4 Huvimeno  /  Toni Ripatti 2100: 4 27,0ake 27,8pi 15 985 €
5 Rompun Blondi  /  Heikki Räisänen 2100: 5 28,9ake 29,4ke 6 830 €
6 Sadesälli  /  Esa Holopainen 2100: 6 27,5aly 26,4ke 12 870 €
7 Tähtipätevä  /  Teemu Okkolin 2100: 7 28,5ake 29,2ke 7 137 €
8 Draco  /  Janne Räisänen 2100: 8 28,4aly 27,1ke 8 895 €
9 T.T. Rokuli  /  Henri Bollström 2100: 9 27,0ake 26,5ke 14 220 €
10 Dione  /  Risto Tupamäki 2100: 10 25,1aly 27,8ke 10 875 €
11 Egoa On  /  Arto Laaksonen 2120: 1 24,5aly 26,1ke 24 170 €
12 A.T. Erika  /  Tommi Kylliäinen 2120: 2 25,7aly 26,8ke 19 480 €
6. lähtö klo 19:55 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m R-Kioski Kauppakatu & R-Kioski Suonionkatu -lähtö enintään 6500 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Diamond Koks  /  Jarmo Saarela 2100: 1 14,5ake 15,9ke 8 716 €
2 Turmalin  /  Jukka-Pekka Närhinen 2100: 2 13,6aly 16,4ke 19 705 €
3 Mr Point  /  Hannu Torvinen 2100: 3 15,3ake 17,4ke 8 305 €
4 Intuto  /  Kari Innanen 2100: 4 13,1ake 17,9ke 50 145 €
5 Hunken  /  Pekka Vehviläinen 2100: 5 15,1aly 16,3ke 10 548 €
6 Crossover  /  Santtu Raitala 2100: 6 11,4aly 16,2ke 34 615 €
7 Franklin Web  /  Tuomas Pakkanen 2100: 7 12,9aly 16,7ke 19 895 €
8 Jamie Hyneman  /  Marko Redsven 2100: 8 12,7ake 14,7ke 47 220 €
9 Gentleman Amiraal  /  Esa Holopainen 2100: 9 14,1aly 20,4ke 9 485 €
10 Tireless Jacob  /  Arto Laaksonen 2100: 10 15,8ake 16,7ke 9 160 €
11 Victory Mafioso  /  Markku Elfving 2100: 11 15,5ake 18,1ke 3 175 €
12 Flash Of Star  /  Jani Ruotsalainen 2100: 12 15,8ake 16,2ke 6 950 €
7. lähtö klo 20:16 Lämminveriset ryhmäajo 1609 m AutoEeKoo & Autotalo Ripatti -lähtö enintään 30 000 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Sundsvik Chamsin  /  Arto Laaksonen 1609: 1 12,0aly 17,0pi 31 865 €
2 M.T.Lara Croft  /  Hannu-Pekka Korpi 1609: 2 12,0aly 14,1ke 61 905 €
3 Berta Minore  /  Henri Bollström 1609: 3 12,6aly 16,5ke 27 585 €
4 Sir Robert  /  Sami Vehviläinen 1609: 4 11,4aly 15,1ke 44 705 €
5 Starito  /  Hannu Torvinen 1609: 5 13,0aly 17,3ke 25 007 €
6 April Love D*  /  Esa Holopainen 1609: 6 10,9aly 13,3ke 60 295 €
7 M.T.Jeopardy  /  Jukka-Pekka Hukkanen 1609: 7 13,1aly 14,6ke 31 046 €
8 April Sisu*  /  Isto Kuisma 1609: 8 12,2aly 14,7ke 41 472 €
9 Maryland Rose  /  Teemu Keskitalo 1609: 9 13,0aly 14,9ke 31 371 €
10 Tiger Shark  /  Jarmo Saarela  ( Jukka Torvinen ) 1609: 10 13,9aly 15,5ke 29 475 €
11 Hello Fabio  /  Olli Innanen 1609: 11 14,0aly 21,4ke 23 190 €
12 Pokerchip Dell  /  Jani Ruotsalainen 1609: 12 13,7aly 15,2ke 25 275 €
8. lähtö klo 20:35 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m enintään 24 000 e. Etus. Suom. synt. P. 1500 e. (1500-750-450-300)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Tuli-Hisker  /  Hannu Torvinen 2100: 1 25,5ake 26,8ke 22 600 €
2 Puikin Veto  /  Pekka Vehviläinen 2100: 2 26,1ake 28,2ke 16 465 €
3 T.T. Avot  /  Henri Bollström 2100: 3 23,2ake 23,9ke 50 670 €
4 Unica  /  Esa Holopainen 2100: 4 26,5aly 24,8ke 25 480 €
5 Capri  /  Jani Ruotsalainen 2100: 5 26,3ake 27,0ke 17 465 €
6 Issakan Pouta  /  Tuomas Pakkanen 2100: 6 24,9aly 25,4ke 33 070 €
7 Sohvin Santeri  /  Olavi Nisonen 2100: 7 23,5aly 25,8ke 32 320 €
8 A.T. Vihtori  /  Pekka Majoniemi 2100: 8 26,3ake 27,8ke 15 272 €
9 Vuvuzela  /  Arto Laaksonen 2100: 9 25,0aly 25,0ke 42 220 €
9. lähtö klo 20:50 Lämminveriset tasoitusajo 3100 m XXXIX Veeruska-ajo/Jussin Moto p. 1700 e + 20 m/ 2000 e. enintään 11 700 e Etus. Suom. synt. P. 1200 e. (1200-600-360-240-120-120)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Zenie  /  Arto Laaksonen 3100: 1 17,6ake 18,7ke 1 595 €
2 Flaming Pezzo  /  Pasi Tikkala 3100: 2 18,2ke 2 100 €
3 Phoenix River  /  Esa Holopainen 3100: 3 16,2ake 18,0ke 7 140 €
4 Hide And Dazzle  /  Markus Dahlström 3100: 4 17,1ake 17,7ke 2 590 €
5 Tiger Star  /  Henri Bollström 3100: 5 15,4aly 17,1ke 6 085 €
6 Loghill's Star  /  Kari Venäläinen 3100: 6 20,1ake 19,3ke 1 470 €
7 Superman Shot  /  Roni Paldan 3100: 7 17,0ake 17,6ke 2 300 €
8 Moor's Avenger  /  Tapio Perttunen 3120: 1 13,6aly 17,7ke 6 910 €
9 Moro Mustang  /  Santtu Raitala 3120: 2 15,4aly 16,7ke 5 505 €
10 Ranrock Chip Chip  /  Markku Elfving 3120: 3 15,6aly 17,2ke 3 179 €
11 Rive Best Yet  /  Ville Tonttila 3120: 4 14,1aly 17,7ke 10 770 €
12 Heart Kentucky  /  Jani Ruotsalainen 3120: 5 17,1ake 18,9ke 2 835 €
13 Int Laros  /  Petteri Kivelä 3120: 6 16,7ake 17,5ke 2 075 €
14 Rullebackens Tommy  /  Matti Nisonen 3120: 7 15,3aly 16,9ke 6 280 €
15 Giant Leap  /  Jarmo Saarela  ( Jukka Torvinen ) 3120: 8 16,5ake 17,5ke 9 505 €
16 Star Photo  /  Hannu Torvinen 3160: 1 15,2ake 18,0pi 7 530 €
10. lähtö klo 21:06 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 10 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Beans In My Jeans  /  Petteri Kivelä 2100: 1 15,3aly 16,6ke 7 660 €
2 Opal Boy  /  Teemu Okkolin 2100: 2 14,7aly 16,7ke 7 608 €
3 Cigaret  /  Esa Holopainen 2100: 3 16,0ake 17,2kp 8 215 €
4 Blue Blood Lover  /  Risto Tupamäki 2100: 4 14,7aly 16,5ke 10 584 €
5 Oberon  /  Hannu Torvinen 2100: 5 15,1ake 16,5ke 9 375 €
6 Innocent Tooma  /  Jani Ruotsalainen 2100: 6 14,9ake 15,8ke 12 538 €
7 Yakuza  /  Santtu Raitala  ( Jukka Torvinen ) 2100: 7 13,9aly 17,9ke 9 400 €
8 Next To Never  /  Kari Venäläinen 2100: 8 15,1aly 18,0ke 8 495 €
9 Flower's Star  /  Tuomas Pakkanen 2100: 9 14,7aly 16,9ke 11 545 €
10 Benjamin Sisu  /  Henri Bollström 2100: 10 16,0ake 17,6ke 5 910 €
11 Samurai Pee  /  Tapio Perttunen 2100: 11 14,5aly 17,0ke 9 525 €
12 Amazing Anderosa  /  Sami Vehviläinen 2100: 12 13,9aly 16,3ke 8 682 €
1. koelähtö klo 17:00 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Ranrock Maya-Bee  /  Mirka Juutilainen 2100: 1 17,9ake 19,4ke 860 € 1.23.0
2 Zavenue  /  Carita Ukkola 2100: 2 15,5aly 19,1ke 7 210 € 1.23.0
3 Brunetti  /  Kari Innanen 2100: 3 16,6ake 19,7ke 6 050 € 1.23.0
4 Emptybrook  /  Petteri Kivelä 2100: 4 15,9ake 17,1ke 7 880 € 1.23.0
5 Jennyn Kipinä  /  Marko Heikari 2140: 1 0 € 1.45.0
6 Jaaritar  /  Tapio Perttunen 2140: 2 44,0ke 0 € 1.45.0
7 Tempotaara  /  Minna Vainikka 2140: 3 38,0ke 180 € 1.43.0
8 Särkän Sälli  /  Petri Härkönen 2140: 4 30,9ake 28,0ke 6 031 € 1.35.0
9 Vieskerin Apila  /  Henri Bollström 2140: 5 32,5ke 1 417 € 1.37.5
10 Tiitukka  /  Risto Tupamäki 2140: 6 27,9ake 34,1ke 5 060 € 1.39.1
1. ponilähtö klo 17:41 A-Ponit tasoitusajo 1120 m Tirilän Puutarhan ponilähtö, Poni Veeruska p. 3.25.0 + 20 m/ 3,6 s Hyv. enint. 3-v. 20 m. P. 100 e. (100-50-30-20)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Pirttirannan Iisa 1500 SH  /  Maria Kiukas 1100: 1 2.41,9ake 2.43,4ke 667 €
2 Aarteen Sankaritar 1418 SH  /  Lotta Mässeli 1100: 2 2.51,5aly 2.50,0ly 570 €
3 Oo Sole Mio  /  Nina Hänninen 1100: 3 2.30,3ake 2.27,0ke 3 637 €
4 Olkijoen Osmo  /  Annika Mettinen 1120: 1 3.05,0ly 330 €
5 A.S. Wanda 1455 SH  /  Vilma Villi 1140: 1 3.05,5aly 2.53,6ly 650 €
6 Pikkuvirran Braamer  /  Kiia Tervonen 1160: 1 3.11,1ly 129 €
7 Rose's Sebastian  /  Piatta Pöyry 1180: 1 3.19,5aly 3.16,3ly 320 €
8 Usvaniityn Jesper  /  Miina Tikka 1180: 2 3.01,3ly 378 €
9 Goldberry's Swish Tail  /  Linnea Mikkola 1200: 1 3.07,5ly 442 €
10 Coneridge Be Lovely  /  Sara Huovila 1200: 2 3.03,4aly 2.56,3ly 1 204 €
11 Usvaniityn Irina 1506 SH  /  Roope Kiviranta 1220: 1 2.50,9aly 2.54,0ly 1 638 €
1. nuoret-lähtö klo 17:20 Yhdistetty (nuoret) tasoitusajo 2100 m Avoin P. 300 e. (300-200-100-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Cut Brandy  /  Jani Ruotsalainen 2100: 1 18,6ake 17,4ke 6 610 €
2 Cazimier  /  Tomi Jääskeläinen 2100: 2 14,3aly 17,0ke 5 390 €
3 Leemark's Faith  /  Arto Laaksonen 2100: 3 30,4ke 0 €
4 Eternal Dream  /  Marko Heikari 2100: 4 15,7ake 17,5ke 4 410 €
5 Amour Amiko  /  Hannu Torvinen 2100: 5 14,4aly 15,0ke 15 093 €
6 Naturgas  /  Esa Holopainen 2100: 6 14,4aly 16,7ke 8 885 €
Alkuun