Lähtölistat, 15.7.2017 13:30 Mikkeli

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (1) Monte ryhmäajo lv 2100 m: vähint. 10 000 e. 5 000 € 11 000 €
2. lähtö (9) tasoitusajo kv 2120 m: 2 500 € 5 000 €
3. lähtö (6b) ryhmäajo lv 1609 m: vähint. 5000 e. enintään 12 000 e. 1 500 € 3 300 € Duo-1
4. lähtö (12) ryhmäajo kv 1609 m: vähint. 5000 e. enintään 13 000 e. 1 500 € 3 300 € Duo-2
5. lähtö (6a) ryhmäajo lv 1609 m: vähint. 5000 e. enintään 12 000 e. 1 500 € 3 300 € Troikka
6. lähtö (11) tasoitusajo kv 2100 m: p. 20 000 e + 20 m/ 20 000 e. enintään 40 000 e 5 000 € 10 500 € Toto76-1
7. lähtö (5) ryhmäajo lv 2100 m: 5 000 € 11 000 € Toto76-2 Troikka
8. lähtö (7) ryhmäajo lv 2100 m: 5 000 € 10 500 € Toto76-3
9. lähtö (2) ryhmäajo lv 1609 m: 10 000 € 22 000 € Toto4-1 Toto76-4
10. lähtö (10) ryhmäajo kv 2100 m: 8 000 € 16 800 € Toto4-2 Toto76-5 Troikka
11. lähtö (8) ryhmäajo kv 1609 m: 20 000 € 40 000 € Toto4-3 Toto76-6 Duo-1
12. lähtö (4) ryhmäajo lv 2100 m: 8 000 € 17 600 € Toto4-4 Toto76-7 Duo-2 Troikka
1. ponilähtö (32) Monte ryhmäajo p 1609 m: 200 € 400 €
2. ponilähtö (31) ryhmäajo p 1100 m: 300 € 660 €
  Yht. 155 360 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 13:45 Lämminveriset Monte ryhmäajo 2100 m Avoin Hevari - Monten SM-finaali vähint. 10 000 e. P. 5000 e. (5000-2500-1500-1000-500-500)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Rainbow Zet  /  Malin Kullberg 2100: 1 11,2aly 14,0ke 174 610 €
2 Prey Frontline  /  Sanna Riikonen 2100: 2 10,9aly 13,8pi 225 178 €
3 Theo de Villeneuve  /  Tamara Skutnabb 2100: 3 12,6aly 14,3ly 59 529 €
4 Bullo Citrullo  /  Maija Fors 2100: 4 m13,3aly 14,9pi 84 799 €
5 Minto's Romeo  /  Karoliina Sinkkilä 2100: 5 11,8aly 13,9ke 218 480 €
6 Extreme Luca  /  Satu Likander 2100: 6 12,1aly 14,4ke 110 808 €
7 BWT Hellion  /  Nelly-Janiika Korpikoski 2100: 7 11,2aly 14,9ke 139 049 €
8 Gant Cobra  /  Mervi Laurila 2100: 8 13,4ake 15,1ke 37 405 €
9 Kaka  /  Heidi Kuossari 2100: 9 10,6aly 14,2pi 222 820 €
10 Viking Olympic  /  Jenni Koskela 2100: 10 12,8ake 14,7ke 89 996 €
11 Licence Holder  /  Jenni Kaija 2100: 11 11,9aly 14,2ly 226 624 €
12 Tiger Ecus  /  Anna Sulin 2100: 12 12,0aly 15,7pi 41 852 €
2. lähtö klo 14:05 Kylmäveriset tasoitusajo 2120 m 4-v. KoneAgria - Nelivuotislähtö Etus. Suom. synt. Tammat 20m hyv. P. 2500 e. (2500-1250-750-500)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Limuska  /  Jani Ruotsalainen 2100: 1 24,4aly 25,2ke 40 635 €
2 Kömin Lento  /  Jouni Polso 2100: 2 28,4ake 26,5ke 22 050 €
3 Turelius  /  Eero Laitinen 2120: 1 23,1aly 23,4ke 113 800 €
4 Väikki  /  Teemu Okkolin 2120: 2 29,5ake 29,5ke 7 555 €
5 Rallan Salama  /  Hannu Hietanen 2120: 3 24,6aly 27,6ke 15 755 €
6 Tähtisekki  /  Terho Rautiainen 2120: 4 23,9aly 26,7ke 59 315 €
7 Larsman  /  Ari Moilanen 2120: 5 22,8aly 25,9ke 64 950 €
8 Sähköäijä  /  Tapio Perttunen 2120: 6 22,8aly 25,0ke 43 000 €
3. lähtö klo 14:25 Lämminveriset ryhmäajo 1609 m Medialiiga vähint. 5000 e. enintään 12 000 e. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Southwind Mardigra  /  Jarkko Ristimäki 1609: 1 13,8aly 17,5pi 11 990 €
2 Quick Petrol  /  Antti Teivainen 1609: 2 12,1aly 15,6ke 27 215 €
3 Ain't She Sweet  /  Heikki Mikkonen 1609: 3 12,1aly 14,4ke 41 598 €
4 Leemark's Beauty  /  Hannu Torvinen 1609: 4 13,8aly 17,6ke 14 795 €
5 Applehill Express  /  Jyrki Jauhiainen 1609: 5 14,6ake 15,6ke 13 125 €
6 Opal Boy  /  Teemu Okkolin 1609: 6 14,7aly 16,7ke 7 608 €
7 Xenia Lake  /  Jukka Torvinen 1609: 7 14,3aly 16,5ke 15 105 €
8 Emma Boko  /  Timo Niemelä 1609: 8 13,4aly 16,5ke 15 075 €
9 Victor Face  /  Martti Pellikka 1609: 9 15,5aly 13,8ke 20 850 €
10 Airborn Bee  /  Henna Halme 1609: 10 14,3aly 17,1ke 12 183 €
11 Intuto  /  Ari Moilanen 1609: 11 13,1ake 17,9ke 50 945 €
12 Carribean Cruise  /  Tapio Perttunen 1609: 12 14,3aly 16,8ke 10 285 €
4. lähtö klo 14:45 Kylmäveriset ryhmäajo 1609 m Pylon vähint. 5000 e. enintään 13 000 e. Etus. Suom. synt. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Metsärinteen Valta  /  Timo Tuominen 1609: 1 22,9aly 24,4ly 34 790 €
2 Sadesälli  /  Pekka Vilpponen 1609: 2 27,5aly 26,4ke 12 870 €
3 Siporin Santtu  /  Tommi Kylliäinen  ( Esa Holopainen ) 1609: 3 26,6ake 26,2ke 29 775 €
4 Turopella  /  Jukka-Pekka Kauhanen 1609: 4 26,6aly 28,7ke 12 200 €
5 Aronin Muisto  /  Eero Eljanko 1609: 5 24,0aly 30,6ke 42 410 €
6 Lyytin Leevi  /  Jorma Kontio 1609: 6 27,1aly 27,4ke 8 450 €
7 Siirin Hilla  /  Santtu Raitala 1609: 7 23,8aly 28,1ke 17 280 €
8 Tutun Tiltu  /  Tuomas Pakkanen 1609: 8 23,7aly 26,0ke 24 385 €
9 Savon Sutku  /  Iikka Nurmonen 1609: 9 25,6aly 26,1ke 13 430 €
10 Tamburiini  /  Ari Moilanen 1609: 10 26,2aly 25,8kp 21 370 €
11 Kemun Muisto  /  Teemu Okkolin 1609: 11 22,9aly 24,4ly 36 310 €
12 Liivate  /  Ville Koivisto 1609: 12 25,8aly 28,1ke 14 770 €
5. lähtö klo 15:05 Lämminveriset ryhmäajo 1609 m Saimaa Stadiumi vähint. 5000 e. enintään 12 000 e. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Nelilyn North Wind  /  Hannu Torvinen 1609: 1 12,8aly 17,2kp 22 772 €
2 Real Red  /  Mika Forss 1609: 2 11,9aly 15,7ke 67 857 €
3 Oxan Winx And Wonx  /  Tapio Perttunen 1609: 3 12,6aly 14,4ke 25 979 €
4 Leemark's Debbie  /  Harri Koivunen 1609: 4 14,1aly 17,2ke 12 600 €
5 Stonecapes Pro  /  Jarkko Ristimäki 1609: 5 13,5aly 15,1pi 28 474 €
6 Stormy Canyon  /  Tommi Kylliäinen 1609: 6 14,3aly 17,1ke 8 490 €
7 El Bestseller  /  Jukka Torvinen 1609: 7 13,6aly 15,9ke 10 340 €
8 Rainbow Candy  /  Janne Räisänen 1609: 8 13,2aly 15,7ke 15 940 €
9 Wasa Windy  /  Ari Moilanen 1609: 9 12,8aly 15,3ke 34 226 €
10 Lessons In Love  /  Antti Teivainen 1609: 10 12,9aly 15,6ke 24 875 €
11 Leonora Fortis  /  Ville Tonttila 1609: 11 13,4aly 16,3ke 11 410 €
12 Rosemary Yankee  /  Tuomas Korvenoja 1609: 12 14,3ake 15,7ke 16 815 €
6. lähtö klo 15:30 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m Vauhti-Vaunu/Ford - Haastaja- vs. Huippudivisioonafinaali p. 20 000 e + 20 m/ 20 000 e. enintään 40 000 e P. 5000 e. (5000-2500-1500-1000-500) Toto76
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 T.T. Avot  /  Henri Bollström 2100: 1 23,2ake 23,9ke 50 670 €
2 Vienan Myrsky  /  Santtu Raitala 2100: 2 25,9ake 26,3ke 25 510 €
3 Nooran Vili  /  Kari Rosimo 2100: 3 26,6ake 24,9ke 21 925 €
4 Karkurin Valssi  /  Tapio Perttunen 2100: 4 26,4aly 25,3ke 22 035 €
5 Callex  /  Jani Ruotsalainen 2100: 5 23,3aly 24,9ke 56 698 €
6 Menoks  /  Niko Jokela 2120: 1 24,5aly 22,9ke 56 260 €
7 Hymynkare  /  Tero E Mäenpää 2120: 2 23,7ake 23,4ke 64 365 €
8 Virin Eko  /  Kimmo Taipale 2120: 3 24,2aly 24,8kp 63 901 €
9 Korven Tinnitus  /  Sami Vehviläinen 2120: 4 25,3ake 24,3ke 60 655 €
10 Tuurin Toivo  /  Esa Holopainen 2120: 5 23,3ake 23,7ke 98 275 €
11 Kukan Tutu  /  Teemu Okkolin 2120: 6 21,4aly 24,0ke 104 210 €
7. lähtö klo 15:52 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Avoin LähiTapiola - Haastajadivisioonafinaali P. 5000 e. (5000-2500-1500-1000-500-500) Toto76
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Ready Press  /  Miika Tenhunen 2100: 1 12,1aly 15,3pi 40 734 €
2 Earp Boko*  /  Jorma Kontio 2100: 2 12,8aly 16,4ke 24 675 €
3 Dream Divine  /  Jani Ruotsalainen 2100: 3 13,3aly 14,4ke 45 716 €
4 Ben Cates  /  Mika Forss 2100: 4 13,9aly 16,2ke 18 208 €
5 Wille's Rainmaker  /  Hannu Torvinen 2100: 5 11,8aly m15,0ke 33 103 €
6 Wasa Thunder  /  Jukka Torvinen 2100: 6 11,5aly 13,9kp 90 018 €
7 Sun Capitano  /  Pekka Korpi  ( Esa Holopainen ) 2100: 7 12,3aly 16,3ke 35 650 €
8 Crystal Bay  /  Santtu Raitala 2100: 8 12,5aly 13,8ly 37 255 €
9 Heady Hunter  /  Hannu Hietanen 2100: 9 14,1aly 17,5ke 21 240 €
10 One Break Broline*  /  Tommi Kylliäinen 2100: 10 12,3aly 15,4kp 61 116 €
11 Whitney Love  /  Ari Moilanen 2100: 11 13,0aly 15,0ke 24 874 €
12 Aisha Simoni  /  Tapio Perttunen 2100: 12 11,0aly 13,6ke 77 293 €
8. lähtö klo 16:14 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Avoin Veikkaus - Kyvyt esiin -divisioonafinaali P. 5000 e. (5000-2500-1500-1000-500) Toto76
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Summerwind Son  /  Reijo Irri 2100: 1 15,9ake 16,3ke 8 550 €
2 Jamie Hyneman  /  Tuomas Pakkanen 2100: 2 12,7ake 14,7ke 47 220 €
3 Wicasa Sioux  /  Jorma Kontio 2100: 3 11,5aly 16,3ke 53 165 €
4 Mass Attack  /  Juho Ihamuotila 2100: 4 12,7aly 16,0ke 29 449 €
5 Kips Patrik  /  Hannu Torvinen 2100: 5 14,2ake 20,1ke 14 425 €
6 Red Guy User  /  Tero Lahtinen 2100: 6 14,8ake 15,8pi 21 330 €
7 Golda Pretender  /  Mika Forss 2100: 7 15,0ake 22,7ke 9 900 €
8 Gold Narva  /  Niko Jokela 2100: 8 11,6aly 15,0ke 42 325 €
9 Game Of Live  /  Antti Teivainen  ( Esa Holopainen ) 2100: 9 13,7aly 15,8ke 16 960 €
10 Mr Point  /  Ari Moilanen 2100: 10 15,3ake 17,4ke 8 305 €
11 BWT Caesar  /  Tuomas Korvenoja 2100: 11 11,5aly 13,9ke 62 137 €
12 Give Me Jam  /  Santtu Raitala 2100: 12 17,1ake 16,9ke 6 130 €
9. lähtö klo 16:36 Lämminveriset ryhmäajo 1609 m Etelä-Savon Liitto - St Michel Tammatähti Tammalähtö P. 10 000 e. (10000-5000-3000-2000-1000-1000) Toto76
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Agnese  /  Jukka Torvinen 1609: 1 11,7aly 17,4ke 56 495 €
2 Dionne Sisu*  /  Tomi Haapio 1609: 2 11,2aly 12,4ly 130 323 €
3 Ellix Rhyme*  /  Hannu Hietanen 1609: 3 11,8aly 15,1ke 32 769 €
4 Lolo Lee  /  Tapio Perttunen 1609: 4 11,4aly 13,2ke 93 896 €
5 Flight April  /  Mika Forss 1609: 5 11,6aly 14,4ke 72 965 €
6 Callela Colibri*  /  Jorma Kontio 1609: 6 10,7aly 13,5ke 78 968 €
7 Twigs Voici*  /  Pekka Korpi 1609: 7 9,9aly 13,0ke 296 830 €
8 Fire Spruce  /  Juha Utala 1609: 8 11,8aly 13,7ke 103 630 €
9 Bosses Lily  /  Antti Teivainen 1609: 9 11,5aly 13,2ke 278 262 €
10 Ranch Kelly  /  Iikka Nurmonen 1609: 10 9,7aly 13,8kp 561 604 €
11 Sauvignon Blance  /  Esa Holopainen 1609: 11 11,6aly 13,1ke 66 226 €
12 Arctic Helen*  /  Hannu Torvinen 1609: 12 11,8aly 14,5ke 134 560 €
10. lähtö klo 16:58 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m Avoin Suur-Savon Sähkö - Tähtidivisioonafinaali P. 8000 e. (8000-4000-2400-1600-800) Toto76
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 B. Tuuma  /  Ari Moilanen 2100: 1 22,7aly 23,4ke 74 312 €
2 Kujanpään Jyräys  /  Mika Forss 2100: 2 21,4aly 23,0ke 113 230 €
3 Veetuli  /  Marko Heikari 2100: 3 21,9aly 23,7ke 64 410 €
4 Koskelan Akseli  /  Jukka-Pekka Kauhanen 2100: 4 20,7aly 22,8ke 219 810 €
5 Hissun Aarre  /  Tuomas Pakkanen 2100: 5 23,8aly 24,6ke 62 733 €
6 Vapperi  /  Harri Kotilainen 2100: 6 21,4aly 23,9ke 104 325 €
7 Rosari  /  Tapio Perttunen 2100: 7 22,8aly 24,0ly 48 495 €
8 Rokin Maxi  /  Pertti Puikkonen 2100: 8 22,5aly 22,6ke 145 135 €
9 Lissun Eerikki  /  Jorma Kontio  ( Esa Holopainen ) 2100: 9 19,6aly 22,6ke 179 360 €
10 Mökin Tähti  /  Teemu Okkolin 2100: 10 24,2ake 23,5ke 80 195 €
11 Särkän Kalle  /  Jani Ruotsalainen 2100: 11 21,1aly 23,7ke 52 450 €
12 Dominik  /  Jani Hartikainen 2100: 12 21,0aly 24,1ke 96 965 €
11. lähtö klo 17:28 Kylmäveriset ryhmäajo 1609 m Avoin Suomen Eläinlääkäriliitto 125v - Suomen Suurmestaruusajo P. 20 000 e. (20000-10000-5000-3000-2000) Toto76
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Polara  /  Antti Tupamäki 1609: 1 19,0aly 25,6ke 477 531 €
2 Vieskerin Valo  /  Pertti Niveri 1609: 2 20,7aly 22,9kp 221 325 €
3 Tapsan Tahti  /  Tapio Perttunen 1609: 3 20,2aly 22,7ke 200 038 €
4 Välähdys  /  Ville Korjus 1609: 4 19,4aly 22,1ke 484 420 €
5 Jokivarren Kunkku  /  Jorma Kontio 1609: 5 18,6aly 20,3ke 525 108 €
6 Nopsan Vauhti  /  Arto Laaksonen 1609: 6 19,9aly 23,4ke 175 040 €
7 Välkyn Tuisku  /  Risto Tupamäki 1609: 7 19,9aly 23,4ke 253 840 €
8 Camri  /  Terho Rautiainen 1609: 8 19,9aly 22,6ke 379 754 €
9 Herra Hanuri  /  Kimmo Taipale 1609: 9 22,0aly 22,8ke 51 860 €
10 Juntti-Jussi  /  Antti Kinnunen 1609: 10 22,2aly 23,6ke 115 560 €
12. lähtö klo 17:48 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Avoin Ticketmaster - Pronssidivisioonafinaali P. 8000 e. (8000-4000-2400-1600-800-800) Toto76
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Fury Heart*  /  Juho Ihamuotila 2100: 1 12,8ake 16,1ke 59 729 €
2 Wheelie Awake  /  Matti Halonen 2100: 2 12,4aly 14,8ke 76 425 €
3 Edlance  /  Tommi Kylliäinen 2100: 3 11,6aly 14,4ke 63 033 €
4 Issaquah Sund  /  Hannu Torvinen 2100: 4 13,0ake 14,5pi 81 251 €
5 Scarlet Darban  /  Jorma Kontio 2100: 5 12,9aly 13,0ly 46 283 €
6 Hunters Hero  /  Mika Forss 2100: 6 11,3aly 14,8ke 48 477 €
7 Lecrosse  /  Ari Moilanen 2100: 7 13,8aly 15,0ke 50 890 €
8 Dennis Boko  /  Olli Koivunen 2100: 8 12,6aly 15,5ke 41 035 €
9 Nitro Diablo  /  Ville Tonttila 2100: 9 m12,2aly 14,6ke 110 409 €
10 Arctic Ile  /  Pekka Korpi 2100: 10 12,2aly 14,9ke 54 812 €
11 Oh Goodness  /  Kari Rosimo 2100: 11 11,5aly 13,2ke 78 930 €
12 Juiceman  /  Jukka Torvinen 2100: 12 11,2aly 16,1ke 76 294 €
1. ponilähtö klo 12:30 B-Ponit Monte ryhmäajo 1609 m Avoin Monten SM-finaali P. 200 e. (200-100-60-40)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Miniatyr  /  Janita Antti-Roiko 1609: 1 36,9ake 39,5ke 14 631 €
2 Krutrök  /  Laura Pulliainen 1609: 2 m2.01,9ake 59,8ke 2 685 €
3 Ernst Rivaldo 27 RUSS  /  Eveliina Hietanen 1609: 3 36,3ake 38,3ke 15 074 €
4 Smedens Andiamo 41 RUSS  /  Elina Miettunen 1609: 4 44,6ake 42,6ke 5 789 €
5 Kålmans Scooby Doo  /  Reetta Hirvonen 1609: 5 53,5ake 53,0ke 3 675 €
6 Robbie Wee  /  Heidi-Maria Marttila 1609: 6 47,3ake 45,8ke 4 965 €
7 Jarmo  /  Jenni Haapahuhta 1609: 7 42,4ake 44,7ke 6 901 €
2. ponilähtö klo 12:50 A-Ponit ryhmäajo 1100 m Avoin Pienmestaruus P. 300 e. (300-150-90-60-30-30)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Marjaleena 1190 SH  /  Viivi Pasanen 1100: 1 2.18,8aly 2.19,8ke 5 364 €
2 Rosenbergs Haodino 246 SH  /  Lotta Pulkka 1100: 2 2.26,5aly 2.26,9ke 1 605 €
3 Ekslätts Sacrifice  /  Oona Halme 1100: 3 2.04,8aly 2.05,7ke 15 000 €
4 Pomona II 1541 SH  /  Mats Havulehto 1100: 4 2.00,6aly 2.05,3ke 19 823 €
5 Animatzoo Obama  /  Nina Hänninen 1100: 5 2.14,4aly 2.12,3ke 2 209 €
6 Thorvald  /  Maria Kiukas 1100: 6 2.04,5aly 2.05,0ke 8 059 €
7 Saphira  /  Jenita Laitinen 1100: 7 2.10,5aly 2.10,8ke 8 743 €
8 Keiju-Prinssi  /  Sofia Kiukas 1100: 8 2.14,4aly 2.10,7ke 3 383 €
9 Broängens Ghosakrama  /  Siiri Salonen 1100: 9 2.04,6aly 2.06,0ly 8 143 €
10 Dynamit III  /  Eveliina Hietanen 1100: 10 2.06,4ake 2.06,2ly 13 288 €
11 Smedens Max Speed 340 SH  /  Henriikka Rantanen 1100: 11 2.11,0ake 2.10,3ke 4 062 €
Alkuun