Ravipäivän lähdöt:
Lähtö (sarja) |
|
|
Matka |
Tasoitukset |
Palkinto |
Palk. summa |
Lisätiedot |
1. lähtö (4) |
Monte tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
p. 3800e, 20 m/ 12 000e, 40 m/ 36 000e. |
700 €
|
1 540 €
|
|
2. lähtö (6) |
tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
p. 0 e + 20 m/ 600 e. enintään 3000 e |
600 €
|
1 380 €
|
|
3. lähtö (9) |
tasoitusajo |
kv |
2100 m: |
p. 1500 e + 20 m/ 1000 e. enintään 5500 e |
700 €
|
1 610 €
|
|
4. lähtö (7) |
tasoitusajo |
kv |
1600 m: |
p. 20 000 e + 20 m/ 15 000 e. |
800 €
|
1 600 €
|
Toto4-1 |
5. lähtö (5) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 2700 e. |
700 €
|
1 540 €
|
Toto4-2 |
6. lähtö (1) |
tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
p. 28 500e. |
800 €
|
1 840 €
|
Toto4-3 Duo-1 |
7. lähtö (2) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 18 500 e. |
700 €
|
1 540 €
|
Toto4-4 Duo-2 Troikka |
8. lähtö (3) |
tasoitusajo |
lv |
2120 m: |
p. 9500e. enintään 9500 e |
700 €
|
1 540 €
|
|
9. lähtö (8) |
tasoitusajo |
kv |
2100 m: |
p. 6000 e + 20 m/ 4000 e. enintään 26 000 e |
700 €
|
1 680 €
|
Troikka |
1. koelähtö (21) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
|
|
|
1. opetuslähtö (25) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
|
|
|
1. ponilähtö (35) |
ryhmäajo |
p |
1100 m: |
3.10.0 ja hit. |
100 €
|
220 €
|
|
2. ponilähtö (38) |
Monte tasoitusajo |
p |
1600 m: |
p. 2.10.0 + 20 m/ 1,5 s |
100 €
|
200 €
|
|
3. ponilähtö (31) |
tasoitusajo |
p |
1600 m: |
p. 2.20.0 + 20 m/ 1,7 s |
100 €
|
220 €
|
|
4. ponilähtö (32) |
tasoitusajo |
p |
1100 m: |
p. 2.42.0 + 20 m/ 2,7 s |
100 €
|
230 €
|
|
5. ponilähtö (39) |
ryhmäajo |
p |
1600 m: |
2.20.0 ja hit. |
100 €
|
200 €
|
|
6. ponilähtö (33) |
ryhmäajo |
p |
1100 m: |
2.45.0 ja hit. |
100 €
|
220 €
|
|
7. ponilähtö (37) |
ryhmäajo |
p |
1600 m: |
2.00.0 ja hit. |
100 €
|
200 €
|
|
8. ponilähtö (34) |
Monte tasoitusajo |
p |
1100 m: |
p. 3.08.0 + 20 m/ 2,5 s |
100 €
|
210 €
|
|
9. ponilähtö (36) |
tasoitusajo |
p |
1600 m: |
p. 1.56.0 + 20 m/ 1,4 s |
100 €
|
200 €
|
|
|
Yht. |
16 170 € |
|
Lähdön hevoset ja ohjastajat:
1. lähtö klo 18:10 Lämminveriset Monte tasoitusajo 2100 m p. 3800e, 20 m/ 12 000e, 40 m/ 36 000e. Etus. Suom. synt. pt. 60 m. P. 700 e. (700-350-210-140-70-70) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Fly Sputnik Fly
/ Paula Keränen
|
2100: 1 |
16,8ake |
18,8ke |
2 550 € |
|
2 |
Kennerail
/ Eini Nevalainen
|
2120: 1 |
13,9aly |
16,9ke |
5 905 € |
3 |
Xenia Lake
/ Enni Roslund
|
2120: 2 |
14,3aly |
16,5ke |
15 105 € |
4 |
Pike's Bug
/ Heidi Hietamäki
|
2120: 3 |
16,1aly |
17,1ke |
5 830 € |
5 |
Love Way
/ Jenni Kaija
|
2120: 4 |
17,6ake |
17,1ke |
7 105 € |
6 |
Gouann Laukko
/ Marianne Lantta
|
2120: 5 |
15,8ake |
17,0ke |
10 665 € |
7 |
Wilds Bonfire
/ Malin Kullberg
|
2120: 6 |
15,4ake |
m16,4ke |
11 089 € |
8 |
Gilding Wall
/ Heidi Kuossari
|
2120: 7 |
m15,8aly |
16,4ke |
9 346 € |
9 |
Mr Tango
/ Mari Helin-Saarinen
|
2120: 8 |
15,7aly |
16,9ly |
10 380 € |
10 |
Lassard
/ Liisa Ihamuotila
|
2120: 9 |
15,2ake |
m17,1ke |
11 495 € |
|
11 |
Yerro Lin
/ Anna Heikkinen
|
2140: 1 |
m13,8aly |
14,9ly |
29 246 € |
12 |
Frost Flower
/ Anna Torvinen
|
2140: 2 |
13,8aly |
16,1ke |
15 512 € |
13 |
Nelilyn Airking
/ Liisa Nummi
|
2140: 3 |
14,9ake |
m16,3ke |
29 802 € |
14 |
Axel Halm
/ Milla Markkanen
|
2140: 4 |
13,3aly |
m16,5ke |
20 395 € |
15 |
Famous Legacy
/ Katri Heino
|
2140: 5 |
13,2aly |
16,7ke |
27 339 € |
|
16 |
Frosty Vice
/ Kaisa Räsänen
|
2160: 1 |
11,7aly |
15,1pi |
96 670 € |
2. lähtö klo 18:30 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m p. 0 e + 20 m/ 600 e. enintään 3000 e Etus. ensisij. 3-4-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 600 e. (600-300-180-120-60-60) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Rebel Royal
/ Markus Dahlström
|
2100: 1 |
13,1aly |
17,1ke |
24 620 € |
2 |
Rolling Rock
/ Jarmo Savolainen
|
2100: 2 |
17,5ake |
17,0ke |
1 600 € |
3 |
Rakaposhi King
/ Pekka Vehviläinen
|
2100: 3 |
17,3ake |
18,0ke |
1 940 € |
4 |
Doolittle Laday
/ Kari Venäläinen
|
2100: 4 |
16,3aly |
17,2kp |
5 129 € |
5 |
Samira Glamour
/ Ilkka Föhr
|
2100: 5 |
19,1ake |
19,2ke |
680 € |
6 |
Liberace
/ Matti Nisonen
|
2100: 6 |
14,9ake |
17,6pi |
11 790 € |
7 |
Sweetie
/ Juha Utala
|
2100: 7 |
17,4ake |
17,2ke |
2 440 € |
8 |
Earl Oswald
/ Marko Heikari
|
2100: 8 |
17,5ake |
19,3ke |
3 450 € |
9 |
Opechancanough
/ Jorma Ruokonen
|
2100: 9 |
15,1aly |
18,4ke |
4 385 € |
10 |
Cazimier
/ Tomi Jääskeläinen
|
2100: 10 |
14,3aly |
16,8ke |
8 880 € |
11 |
Leemark's Fabrizio
/ Arto Laaksonen
|
2100: 11 |
14,6aly |
16,9ke |
11 890 € |
|
12 |
Treasure Woodland
/ Risto Tupamäki
|
2120: 1 |
17,0ake |
17,1ke |
2 960 € |
13 |
Antonin
/ Markku Tonteri
|
2120: 2 |
16,8ake |
18,0ke |
3 220 € |
14 |
Intrepid
/ Ville Tonttila
|
2120: 3 |
15,6aly |
19,0ke |
6 880 € |
15 |
E.V. Menina
/ Juha Launonen
|
2120: 4 |
15,2aly |
18,6ke |
7 235 € |
16 |
Classic Primadonna
/ Sami Vehviläinen
|
2120: 5 |
17,4ake |
18,3ke |
3 140 € |
3. lähtö klo 18:50 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m p. 1500 e + 20 m/ 1000 e. enintään 5500 e Etus. Suom. synt. P. 700 e. (700-350-210-140-70-70) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Sadeukko
/ Pekka Vilpponen
|
2100: 1 |
|
31,4ke |
2 645 € |
2 |
Bokeripotti
/ Ilkka Föhr
|
2100: 2 |
29,1aly |
30,6ke |
6 530 € |
3 |
Joihovi
/ Hannu Markku Pirhonen
|
2100: 3 |
27,1aly |
29,9ke |
10 365 € |
|
4 |
Viva Orion
/ Kari Venäläinen
|
2120: 1 |
25,2aly |
30,5ke |
11 910 € |
5 |
Suikun Chili
/ Sami Vehviläinen
|
2120: 2 |
28,7ake |
28,3ke |
20 620 € |
6 |
Muksun Tähti
/ Sami Fredin
|
2120: 3 |
30,4ake |
31,5ke |
2 405 € |
7 |
Salama-Salli
/ Marko Redsven
|
2120: 4 |
31,3ake |
30,6ke |
4 790 € |
8 |
Adven Ture
/ Marko Heikari
|
2120: 5 |
24,6aly |
26,2ke |
38 810 € |
9 |
Limuska
/ Antti Ripatti
|
2120: 6 |
23,9aly |
25,2ke |
44 675 € |
|
10 |
Piispalan Tuisku
/ Pekka Vehviläinen
|
2140: 1 |
34,8ake |
29,7ke |
3 980 € |
11 |
Suvin Toivo
/ Kari Mustonen
|
2140: 2 |
29,7ake |
29,9ke |
6 350 € |
|
12 |
Sepän Renki
/ Sami Ikonen
|
2160: 1 |
28,8aly |
29,5ke |
5 065 € |
|
13 |
Villi-Sihko
/ Markku Elfving
|
2180: 1 |
28,3ake |
28,1ke |
10 990 € |
14 |
Visler
/ Pertti Puikkonen
|
2180: 2 |
26,3ake |
29,4ke |
16 360 € |
4. lähtö klo 19:15 Kylmäveriset tasoitusajo 1600 m Maija's Pub -lähtö p. 20 000 e + 20 m/ 15 000 e. Etus. Suom. synt. pt. 40 m. P. 800 e. (800-400-240-160) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Pappan Paras
/ Pertti Puikkonen
|
1600: 1 |
24,1aly |
25,9ke |
34 970 € |
2 |
Pokali
/ Petteri Kivelä
|
1600: 2 |
27,1ake |
27,2ke |
18 729 € |
|
3 |
Myllyn Valtti
/ Antti Ripatti
|
1620: 1 |
22,1aly |
24,8ke |
53 235 € |
4 |
Tuli-Hisker
/ Roi Iltanen
|
1620: 2 |
25,5ake |
26,8ke |
22 600 € |
5 |
Simelius
/ Markku Johansson
|
1620: 3 |
24,3aly |
24,5ly |
31 940 € |
6 |
R.R. Erotar
/ Pekka Vehviläinen
|
1620: 4 |
24,2aly |
25,1ly |
33 005 € |
|
7 |
Setelisottiisi
/ Tapio Kukkonen
|
1640: 1 |
22,7aly |
25,3ke |
57 420 € |
8 |
Humun Humu
/ Petri Fredin
|
1640: 2 |
21,4aly |
24,7ke |
69 975 € |
5. lähtö klo 19:35 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Aldus -lähtö enintään 2700 e. Etus. ensisij. 3-5-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 700 e. (700-350-210-140-70-70) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Barefoot Bimbo
/ Juha Launonen
|
2100: 1 |
17,1ake |
17,3ke |
3 329 € |
2 |
Isabella Holm
/ Pekka Vehviläinen
|
2100: 2 |
17,0ake |
17,9ke |
4 350 € |
3 |
Pat MacRyan
/ Jorma Ruokonen
|
2100: 3 |
18,0ake |
18,8ke |
1 190 € |
4 |
Deserteightr
/ Erkki Suhonen
|
2100: 4 |
16,4aly |
17,1ke |
2 785 € |
5 |
Pt's Queenly
/ Ari Viander
|
2100: 5 |
13,6aly |
16,3ke |
15 415 € |
6 |
Grainfield Emily
/ Matti Nisonen
|
2100: 6 |
15,3aly |
17,5ke |
4 860 € |
7 |
Chamomile
/ Juha Utala
|
2100: 7 |
16,8ake |
17,6ke |
5 126 € |
8 |
Matriarch
/ Juha Huhtanen
|
2100: 8 |
17,4ake |
19,7ke |
2 820 € |
9 |
Like A Fire
/ Markus Dahlström
|
2100: 9 |
17,2ake |
17,5ke |
4 640 € |
10 |
Mr Frisky
/ Jussi Tuominiemi
|
2100: 10 |
16,3ake |
16,2ke |
4 259 € |
11 |
Callela Soulmate
/ Janita Antti-Roiko
|
2100: 11 |
16,7aly |
18,0ke |
4 070 € |
12 |
Betty Heyden
/ Sami Vehviläinen
|
2100: 12 |
16,7ake |
18,7ke |
3 650 € |
6. lähtö klo 19:55 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m Palviliha Oy -lähtö p. 28 500e. pt. 20 m. P. 800 e. (800-400-240-160-80-80) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Sundsvik Sangria
/ Ville Tomperi
|
2100: 1 |
12,8aly |
15,8ke |
25 162 € |
2 |
Gleneagle
/ Timo Toiviainen
|
2100: 2 |
14,6aly |
14,3ly |
28 561 € |
3 |
Cool Conclusion
/ Sami Vehviläinen
|
2100: 3 |
12,1aly |
15,5ke |
39 475 € |
4 |
Snowline Storm
/ Robert Lindgren
|
2100: 4 |
12,2aly |
15,1ly |
23 296 € |
5 |
Flying Duck
/ Henry M Bollström
|
2100: 5 |
12,7aly |
15,0ke |
48 175 € |
6 |
Petrus
/ Niko Kärnä
|
2100: 6 |
13,4aly |
15,3ke |
25 020 € |
7 |
Västerbo Switch
/ Ari Kurra
|
2100: 7 |
15,0ake |
16,2pi |
17 272 € |
8 |
Ghost Boy
/ Kari Venäläinen
|
2100: 8 |
11,7aly |
15,5ke |
30 565 € |
9 |
Silvestro
/ Hannu-Pekka Rosilainen
|
2100: 9 |
13,4aly |
14,7ke |
26 629 € |
|
10 |
Xman Kemp
/ Tarmo Saarinen
|
2120: 1 |
12,6aly |
14,5ke |
73 775 € |
11 |
Super Cent
/ Markku Johansson
|
2120: 2 |
12,1aly |
17,2ke |
49 857 € |
12 |
Fiery Sid
/ Juha Utala
|
2120: 3 |
12,9ake |
13,6ly |
139 271 € |
13 |
Snabba Cash*
/ Ville Tonttila
|
2120: 4 |
10,9aly |
13,6ke |
88 186 € |
14 |
I Won't Dance*
/ Pekka Vehviläinen
|
2120: 5 |
10,5aly |
11,6ly |
691 862 € |
15 |
Ocean Dream
/ Timo Gardemeister
|
2120: 6 |
12,6aly |
14,8ke |
30 085 € |
16 |
Blame Pizzaz
/ Risto Tupamäki
|
2120: 7 |
11,9aly |
14,4ly |
52 912 € |
7. lähtö klo 20:15 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Hartwall -lähtö enintään 18 500 e. P. 700 e. (700-350-210-140-70-70) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Bonehill's Glide
/ Petteri Kivelä
|
2100: 1 |
13,9aly |
16,3ke |
17 165 € |
2 |
Cupido Birdland
/ Simo-Petri Hiltunen
|
2100: 2 |
14,8aly |
17,0pi |
14 595 € |
3 |
Vasa Sund
/ Marko Heikari
|
2100: 3 |
13,6aly |
16,0ke |
19 345 € |
4 |
Leon Coger
/ Risto Väre
|
2100: 4 |
11,8aly |
19,9ke |
45 525 € |
5 |
Max Smith
/ Roni Paldan
|
2100: 5 |
14,1aly |
16,6ke |
16 550 € |
6 |
Good Guy
/ Antti Ripatti
|
2100: 6 |
12,5aly |
16,1ke |
21 030 € |
7 |
Wille's Rainmaker
/ Timo Gardemeister
|
2100: 7 |
11,8aly |
m15,0ke |
42 973 € |
8 |
News Point
/ Juha Utala
|
2100: 8 |
13,2aly |
14,6ly |
35 987 € |
9 |
Wonder Woman
/ Marko Redsven
|
2100: 9 |
12,9aly |
14,1ly |
37 000 € |
10 |
Jailhouse Riot
/ Sami Vehviläinen
|
2100: 10 |
14,4ake |
17,3ke |
16 922 € |
11 |
Royal Andy
/ Arto Laaksonen
|
2100: 11 |
12,3aly |
14,0ly |
31 297 € |
12 |
Mounting Mood
/ Timo Ahtiainen
|
2100: 12 |
15,0ake |
16,9ke |
18 375 € |
8. lähtö klo 20:35 Lämminveriset tasoitusajo 2120 m Ohjastajahyvitys-lähtö p. 9500e. enintään 9500 e P. 700 e. (700-350-210-140-70-70) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Brown Recluse
/ Timo Korvenheimo
|
2100: 1 |
13,9aly |
m17,1ke |
23 055 € |
2 |
Mr Point
/ Pinja Iltanen
|
2100: 2 |
15,3ake |
17,4ke |
8 305 € |
3 |
Allis Charmant
/ Kari Mustonen
|
2100: 3 |
15,6ake |
16,7ke |
10 720 € |
4 |
Stone Capes O'Man
/ Jouni-Erkki Hiltunen
|
2100: 4 |
14,7aly |
16,9ke |
10 180 € |
5 |
King Oskar
/ Olli-Pekka Holopainen
|
2100: 5 |
16,8ake |
16,4ke |
4 095 € |
6 |
Cragganmore
/ Jenna Ryhänen
|
2100: 6 |
13,0aly |
15,7ke |
16 395 € |
7 |
In Cookie Boogie
/ Tuomo Kousa
|
2100: 7 |
15,6ake |
16,0ke |
8 918 € |
|
8 |
Tipo Cavallo
/ Henry M Bollström
|
2120: 1 |
16,7ake |
16,6ke |
5 070 € |
9 |
Jamie Point
/ Sami Fredin
|
2120: 2 |
14,7aly |
16,2ke |
9 535 € |
10 |
Rullebackens Tommy
/ Matti Nisonen
|
2120: 3 |
15,3aly |
16,9ke |
6 280 € |
11 |
Solano Sincero
/ Niko Kärnä
|
2120: 4 |
13,9aly |
16,5ke |
14 200 € |
12 |
Innocent Tooma
/ Markus Dahlström
|
2120: 5 |
14,9ake |
15,8ke |
12 618 € |
13 |
Ami Boy Eden
/ Petri Fredin
|
2120: 6 |
15,8ake |
17,1ke |
7 045 € |
14 |
Storm Glider
/ Ville Tonttila
|
2120: 7 |
13,8aly |
15,7ke |
13 330 € |
15 |
Kurt Sånna
/ Jorma Ruokonen
|
2120: 8 |
13,0aly |
15,5ly |
24 470 € |
16 |
Watanabe
/ Sami Vehviläinen
|
2120: 9 |
14,1aly |
17,1ke |
10 040 € |
9. lähtö klo 20:52 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m p. 6000 e + 20 m/ 4000 e. enintään 26 000 e Etus. Suom. synt. P. 700 e. (700-350-210-140-70-70) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Runoneito
/ Timo Tuominen
|
2100: 1 |
22,6aly |
26,1ke |
74 080 € |
2 |
Tulipiippu
/ Pertti Puikkonen
|
2100: 2 |
24,7aly |
27,2kp |
19 625 € |
3 |
Robella
/ Ville Tonttila
|
2100: 3 |
30,7ake |
29,4ke |
4 960 € |
4 |
Rajatapaus
/ Sami Vehviläinen
|
2100: 4 |
27,7ake |
26,9ke |
23 260 € |
5 |
Tupenrapina
/ Pertti Niveri
|
2100: 5 |
29,1ake |
29,1ke |
6 775 € |
6 |
Mellakka
/ Markus Dahlström
|
2100: 6 |
24,8aly |
29,1ke |
11 185 € |
7 |
Hulmuska
/ Carita Ukkola
|
2100: 7 |
25,6aly |
28,0ke |
12 590 € |
8 |
Villihiisi
/ Arto Laaksonen
|
2100: 8 |
26,7aly |
26,8ke |
25 180 € |
9 |
Wihtori
/ Tino Paldan
|
2100: 9 |
30,0ake |
28,0ke |
8 985 € |
|
10 |
Huvimeno
/ Risto Tupamäki
|
2120: 1 |
27,0ake |
27,8pi |
15 985 € |
11 |
Hilipee
/ Pekka Vehviläinen
|
2120: 2 |
23,0aly |
26,0ke |
36 280 € |
12 |
Vennelmon Varma
/ Tapio Kukkonen
|
2120: 3 |
22,7aly |
24,5ly |
170 560 € |
13 |
Agassi
/ Matti Nisonen
|
2120: 4 |
27,4aly |
27,1ke |
13 005 € |
14 |
Camassi
/ Kari Venäläinen
|
2120: 5 |
27,1aly |
27,0ke |
12 780 € |
15 |
Draco
/ Juha Utala
|
2120: 6 |
28,4aly |
27,1ke |
8 895 € |
16 |
Sadesälli
/ Pekka Vilpponen
|
2120: 7 |
27,5aly |
26,4ke |
12 870 € |
1. koelähtö klo 17:15 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e. |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
Aikaraja |
1 |
Bang Rajan
/ Marko Redsven
|
2100: 1 |
18,4ake |
18,5ke |
1 750 € |
1.24.0 |
2 |
Mystic Mark
/ Max Sandberg
|
2100: 2 |
16,4ake |
18,5kp |
2 665 € |
1.24.0 |
1. opetuslähtö klo 17:30 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e. |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Bourbon Shark
/ Marko Heikari
|
2100: 1 |
15,2ake |
15,9ke |
10 600 € |
1. ponilähtö klo 14:00 A-Ponit ryhmäajo 1100 m 3.10.0 ja hit.P. 100 e. (100-50-30-20-10-10) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Moira
/ Linda Marttinen
|
1100: 1 |
2.36,8aly |
2.39,9ly |
958 € |
2 |
A.S. Wanda 1455 SH
/ Vilma Villi
|
1100: 2 |
2.48,8aly |
2.51,3ly |
894 € |
3 |
Symphatil Quinna
/ Jennifer Pasanen
|
1100: 3 |
3.13,7aly |
3.03,7ly |
282 € |
4 |
Boogie Woogie K
/ Siiri Haapalainen
|
1100: 4 |
3.04,3aly |
2.46,0ly |
1 152 € |
5 |
Penny Potter
/ Jenita Laitinen
|
1100: 5 |
2.44,1aly |
2.37,7ke |
1 380 € |
6 |
KWG Kiwi Dude
/ Nea Ahokas
|
1100: 6 |
2.49,8aly |
2.34,7ke |
1 614 € |
7 |
Kaunisrannan Legolas
/ Vili Haapasalo
|
1100: 7 |
3.15,0aly |
3.10,4ly |
280 € |
8 |
Usvaniityn Janeth 1457 SH
/ Nina Hänninen
|
1100: 8 |
2.50,4aly |
2.52,9ly |
590 € |
9 |
Pirttirannan Iisa 1500 SH
/ Milana Ahtiainen
|
1100: 9 |
2.41,9ake |
2.43,4ke |
879 € |
10 |
Zeb v.d. Biezenakker 131 SH
/ Reeta Heino
|
1100: 10 |
3.19,7aly |
3.09,6ly |
331 € |
11 |
Kotikolon Kipinä
/ Oona Halme
|
1100: 11 |
2.44,5aly |
2.43,9ke |
949 € |
12 |
Rose's Sebastian
/ Piatta Pöyry
|
1100: 12 |
3.19,5aly |
3.16,3ly |
340 € |
2. ponilähtö klo 14:10 B-Ponit Monte tasoitusajo 1600 m p. 2.10.0 + 20 m/ 1,5 s P. 100 e. (100-50-30-20) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Tells Korpral 39 RUSS
/ Ida Haaranen
|
1680: 1 |
2.02,0ake |
58,4ke |
3 375 € |
2 |
Tejas Klarita
/ Vilja Kivinen
|
1680: 2 |
46,5ake |
52,2ke |
4 555 € |
|
3 |
Leijan 32 RUSS
/ Lotta Mässeli
|
1700: 1 |
2.02,2ake |
58,0ke |
1 834 € |
|
|
4 |
Krutrök
/ Elina Miettunen
|
1740: 1 |
m2.01,9ake |
59,8ke |
2 685 € |
|
|
|
|
5 |
Kattedals Isse
/ Nina Hänninen
|
1820: 1 |
47,5ake |
47,9ke |
4 953 € |
6 |
Ai.Ka. Awa
/ Oona Halme
|
1820: 2 |
48,8ake |
51,1ke |
3 475 € |
|
|
7 |
Tycho
/ Janita Antti-Roiko
|
1860: 1 |
m46,0ake |
48,6ke |
4 086 € |
3. ponilähtö klo 14:20 A-Ponit tasoitusajo 1600 m p. 2.20.0 + 20 m/ 1,7 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Niemenpellon Pätmän
/ Fiia Espo
|
1600: 1 |
2.25,7ake |
2.23,2ke |
1 882 € |
2 |
Amiral Doll
/ Emma Koski
|
1600: 2 |
2.25,3aly |
2.22,1ke |
2 407 € |
|
3 |
Nora IV 1098 SH
/ Lotta Mässeli
|
1620: 1 |
2.24,4aly |
2.18,5ke |
1 309 € |
4 |
Golden Geronimo
/ Aino Salo
|
1620: 2 |
2.26,4ake |
2.18,6ke |
3 146 € |
5 |
Jumi
/ Maria Kiukas
|
1620: 3 |
2.16,8ake |
2.15,0ke |
3 295 € |
|
6 |
Pearl Cloud
/ Elina Miettunen
|
1640: 1 |
2.19,3ake |
2.17,2ke |
4 463 € |
|
7 |
Mollamaija
/ Oona Halme
|
1660: 1 |
2.13,4ake |
2.16,1ke |
5 414 € |
8 |
Smedens Gossip 1295 SH
/ Veera Ahlqvist
|
1660: 2 |
2.22,6aly |
2.16,0ke |
2 763 € |
|
|
9 |
Smedens Max Speed 340 SH
/ Henriikka Rantanen
|
1700: 1 |
2.11,0ake |
2.10,3ke |
4 062 € |
10 |
Animatzoo Obama
/ Nina Hänninen
|
1700: 2 |
2.14,4aly |
2.12,3ke |
2 209 € |
|
11 |
Broängens Ghosakrama
/ Siiri Salonen
|
1720: 1 |
2.04,6aly |
2.06,0ly |
10 315 € |
|
|
|
12 |
Pomona II 1541 SH
/ Mats Havulehto
|
1780: 1 |
2.00,6aly |
2.05,3ke |
19 823 € |
4. ponilähtö klo 14:45 A-Ponit tasoitusajo 1100 m p. 2.42.0 + 20 m/ 2,7 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Sannikon Rinsessa
/ Katarina Ernvall
|
1100: 1 |
2.20,8ake |
2.21,8ke |
2 979 € |
2 |
Dacon Dark
/ Mikko Rönkkö
|
1100: 2 |
2.38,5aly |
2.37,1ke |
2 212 € |
3 |
Kaunisrannan Harry Potter 152 SH
/ Mats Havulehto
|
1100: 3 |
2.37,6aly |
2.29,0ke |
1 562 € |
|
4 |
Liberty 107 SH
/ Lotta Mässeli
|
1120: 1 |
2.42,1aly |
2.41,0ke |
561 € |
5 |
Bernoban Pepper 166 SH
/ Riia Laine
|
1120: 2 |
2.35,7ake |
2.35,1ke |
1 373 € |
6 |
Hiewatha 1439 SH
/ Viivi Pursiainen
|
1120: 3 |
2.47,2aly |
2.39,3ly |
607 € |
|
7 |
Mariline's Dolomite
/ Laura Sipilä
|
1140: 1 |
2.30,1ake |
2.22,4ke |
2 059 € |
8 |
Niemenpellon Miner
/ Vilhelmiina Pussi
|
1140: 2 |
2.29,6ake |
2.27,4ly |
3 914 € |
|
9 |
Soul Sister
/ Oona Halme
|
1160: 1 |
2.38,1ake |
2.35,1ke |
1 669 € |
|
10 |
Aarteen Jenni 1344 SH
/ Milana Ahtiainen
|
1180: 1 |
2.13,7ake |
2.18,4ke |
4 068 € |
|
11 |
A.R. Celina
/ Laura Pulliainen
|
1200: 1 |
2.32,3ake |
2.28,6ly |
4 969 € |
12 |
Rindi II
/ Joona Ikonen
|
1200: 2 |
2.34,5ake |
2.30,3ke |
1 816 € |
13 |
Jokimäen Mindy
/ Nina Hänninen
|
1200: 3 |
2.10,8aly |
2.14,5ke |
8 043 € |
14 |
Dilbert Great
/ Juuso Ikonen
|
1200: 4 |
2.18,4aly |
2.18,9ke |
4 228 € |
5. ponilähtö klo 14:55 B-Ponit ryhmäajo 1600 m 2.20.0 ja hit.P. 100 e. (100-50-30-20) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Nummen Herbert
/ Jonna Javanainen
|
1600: 1 |
2.21,1ake |
2.22,2ke |
943 € |
2 |
Dayzee Wee
/ Nina Hänninen
|
1600: 2 |
59,5ake |
53,6ke |
3 610 € |
3 |
Drömlik Diandra 341 RUSS
/ Pinja Rönni
|
1600: 3 |
2.21,1ake |
2.13,4ke |
517 € |
4 |
Gizmo
/ Viktoria Penttilä
|
1600: 4 |
2.27,1ake |
2.09,2ke |
430 € |
5 |
Jazza Prins
/ Julia Kiukas
|
1600: 5 |
2.28,2ake |
2.27,3ke |
236 € |
6 |
Bibbidy Flit
/ Henna Koivisto
|
1600: 6 |
2.01,2ake |
2.02,0ke |
2 169 € |
7 |
Jariksen Ilo
/ Inka Uronen
|
1600: 7 |
2.37,0ake |
2.16,7ke |
585 € |
8 |
Sir Ruubert
/ Valma Al-Hassan
|
1600: 8 |
2.27,8ake |
2.26,4ke |
938 € |
6. ponilähtö klo 15:05 A-Ponit ryhmäajo 1100 m 2.45.0 ja hit.P. 100 e. (100-50-30-20-10-10) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Pihlajamäen Tantor
/ Piatta Pöyry
|
1100: 1 |
2.49,7ake |
2.44,4ly |
1 936 € |
2 |
Oo Sole Mio
/ Nina Hänninen
|
1100: 2 |
2.30,3ake |
2.27,0ke |
3 777 € |
3 |
Anyan Dandelion 1349 SH
/ Oona Järvinen
|
1100: 3 |
3.07,3aly |
3.08,9ly |
130 € |
4 |
Diaz Dark
/ Oona Halme
|
1100: 4 |
2.36,8ake |
2.36,8ke |
1 796 € |
5 |
Sarasteen Harley
/ Katarina Ernvall
|
1100: 5 |
2.47,5aly |
2.32,2ke |
1 145 € |
6 |
Smedens Loudness
/ Elmeri Pussi
|
1100: 6 |
2.22,0ake |
2.18,7ke |
3 123 € |
7 |
Kananojan Roosaliina
/ Vilja Kivinen
|
1100: 7 |
2.32,1aly |
2.32,6ly |
4 206 € |
8 |
SMK Sinivuokko
/ Maija Alfreds
|
1100: 8 |
2.41,5aly |
2.41,8ke |
1 380 € |
9 |
Signhill's Quickie
/ Milla Ritakallio
|
1100: 9 |
2.49,0ake |
2.46,8ke |
1 069 € |
10 |
Aarteen Aave 1400 SH
/ Lotta Mässeli
|
1100: 10 |
2.30,9ake |
2.28,5ke |
1 339 € |
11 |
Alfurin Norbert
/ Pinja Rönni
|
1100: 11 |
2.30,7ake |
2.34,5ly |
1 974 € |
12 |
Alladin.n.
/ Ronja Vartiainen
|
1100: 12 |
2.46,6aly |
2.46,5ke |
1 026 € |
7. ponilähtö klo 15:30 B-Ponit ryhmäajo 1600 m 2.00.0 ja hit.P. 100 e. (100-50-30-20) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Pejnarve Rom
/ Inka Uronen
|
1600: 1 |
m58,5ake |
56,8ke |
2 364 € |
2 |
Zenit
/ Nea Halinen
|
1600: 2 |
2.06,9ake |
2.04,0ly |
1 450 € |
3 |
Theobald
/ Ida Haaranen
|
1600: 3 |
2.09,8ake |
2.15,8ke |
1 317 € |
4 |
Corall
/ Neea Espo
|
1600: 4 |
47,5ake |
49,2ke |
4 079 € |
5 |
Uusituvan Julia 311 RUSS
/ Jutta Iman
|
1600: 5 |
2.05,2ake |
59,9ke |
1 396 € |
6 |
Lennartson
/ Elna Vaittinen
|
1600: 6 |
2.08,2ake |
2.06,5ke |
2 112 € |
7 |
Tejas Klarita
/ Vilja Kivinen
|
1600: 7 |
46,5ake |
52,2ke |
4 555 € |
8. ponilähtö klo 15:40 A-Ponit Monte tasoitusajo 1100 m p. 3.08.0 + 20 m/ 2,5 s P. 100 e. (100-50-30-20-10) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Pinkie Pie 1443 SH
/ Ronja Grönman
|
1100: 1 |
|
2.48,4ke |
602 € |
2 |
Coneridge Be Lovely
/ Sara Huovila
|
1100: 2 |
2.57,6aly |
2.53,9ly |
1 334 € |
|
3 |
Usvaniityn June 1373 SH
/ Ronja Vartiainen
|
1120: 1 |
|
3.06,2ly |
200 € |
4 |
Usvaniityn Irina 1506 SH
/ Saana Saikkonen
|
1120: 2 |
2.50,9aly |
2.53,6ly |
2 284 € |
|
|
5 |
Niemenpellon Poppari 1411 SH
/ Fiia Espo
|
1160: 1 |
|
3.02,0ly |
599 € |
6 |
Aarteen Muhveli
/ Tuuli Mikkelä
|
1160: 2 |
3.06,8aly |
2.57,3ly |
438 € |
|
7 |
Aarteen Musta Kreivitär 1343 SH
/ Lotta Mässeli
|
1180: 1 |
|
2.58,3ly |
727 € |
8 |
Castanja Liquorice
/ Eerika Käyhty
|
1180: 2 |
2.49,6aly |
2.56,7ly |
674 € |
|
9 |
Björkåsens Pelé
/ Miina Tikka
|
1200: 1 |
2.58,7aly |
2.55,3ly |
579 € |
|
10 |
Aarteen Niiskuneiti 1166 SH
/ Emma Piiroinen
|
1220: 1 |
2.58,5aly |
2.54,7ly |
928 € |
9. ponilähtö klo 15:50 B-Ponit tasoitusajo 1600 m p. 1.56.0 + 20 m/ 1,4 s P. 100 e. (100-50-30-20) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Gemstone Aria 36 RUSS
/ Suvi Saarinen
|
1640: 1 |
50,3ake |
51,6ke |
2 927 € |
2 |
Ai.Ka. Awa
/ Roosa Lindholm
|
1640: 2 |
48,8ake |
51,1ke |
3 475 € |
|
3 |
Smedens Varenna 317 RUSS
/ Emilia Ritakallio
|
1660: 1 |
48,8ake |
51,9ke |
4 122 € |
|
4 |
Indiana Dar
/ Melina Mauno
|
1680: 1 |
51,2ake |
51,3ke |
2 728 € |
|
|
5 |
Amazon
/ Moona Espo
|
1720: 1 |
43,8ake |
44,6ke |
11 141 € |
|
6 |
Thelma 314 RUSS
/ Jenny Suomela
|
1740: 1 |
44,6ake |
46,2ke |
7 131 € |
7 |
Pearl
/ Pinja Iltanen
|
1740: 2 |
43,9ake |
46,3ly |
4 418 € |
|
|
|
8 |
Lanso Ess
/ Ida Marttila
|
1800: 1 |
40,6ake |
42,3ly |
6 697 € |
Alkuun