Ravipäivän lähdöt:
Lähtö (sarja) |
|
|
Matka |
Tasoitukset |
Palkinto |
Palk. summa |
Lisätiedot |
1. lähtö (8) |
tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
p. 100 e + 20 m/ 1100 e. enintään 1200 e |
1 400 €
|
2 940 €
|
|
2. lähtö (10) |
tasoitusajo |
kv |
2100 m: |
p. 1500 e + 20 m/ 1100 e. enintään 7000 e |
1 600 €
|
3 840 €
|
|
3. lähtö (7) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 3200 e. |
1 600 €
|
3 360 €
|
|
4. lähtö (3) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 95 000 e. |
3 000 €
|
6 000 €
|
Toto65-1 |
5. lähtö (2) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
|
2 000 €
|
4 200 €
|
Toto65-2 |
6. lähtö (6) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 7000 e. |
2 000 €
|
4 200 €
|
Toto4-1 Toto65-3 |
7. lähtö (1) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
|
2 000 €
|
4 200 €
|
Toto4-2 Toto65-4 Troikka |
8. lähtö (5) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 14 000 e. |
2 000 €
|
4 200 €
|
Toto4-3 Toto65-5 Duo-1 |
9. lähtö (4) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 32 000 e. |
2 000 €
|
4 200 €
|
Toto4-4 Toto65-6 Duo-2 Troikka |
1. koelähtö (21) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
|
|
|
1. opetuslähtö (25) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
|
|
|
1. ponilähtö (31) |
tasoitusajo |
p |
1600 m: |
p. 2.00.0 + 20 m/ 1,5 s |
150 €
|
225 €
|
|
1. nuoret-lähtö (51) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
300 €
|
900 €
|
|
|
Yht. |
38 265 € |
|
Lähdön hevoset ja ohjastajat:
1. lähtö klo 16:25 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m p. 100 e + 20 m/ 1100 e. enintään 1200 e Etus. ensisij. 3-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 1400 e. (1400-700-420-280-140) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Callela Fleming
/ Hannu Torvinen
|
2100: 1 |
15,5ake |
18,9ke |
7 340 € |
2 |
Grapetsiinasine
/ Jukka Torvinen
|
2100: 2 |
14,8aly |
16,9ke |
8 550 € |
3 |
Cyris Lane
/ Hannu-Pekka Korpi
|
2100: 3 |
|
17,9ke |
817 € |
4 |
Kiara Ale
/ Tuomas Korvenoja
|
2100: 4 |
13,9aly |
17,0ke |
11 925 € |
5 |
Tea's Flower
/ Olli Koivunen
( Antti Teivainen
) |
2100: 5 |
16,8ake |
17,1ke |
1 680 € |
6 |
Madam's Viggo Boy
/ Tapani Jauhola
|
2100: 6 |
14,0aly |
15,8ke |
17 960 € |
7 |
Fran Fine
/ Kari Rosimo
|
2100: 7 |
17,6ake |
18,8ke |
3 600 € |
|
8 |
Hope's Legacy
/ Henry Hietala
|
2120: 1 |
15,8ake |
17,8ke |
5 470 € |
9 |
Alegria
/ Kenneth Danielsen
|
2120: 2 |
15,1aly |
m17,1ke |
7 451 € |
2. lähtö klo 16:45 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m p. 1500 e + 20 m/ 1100 e. enintään 7000 e Etus. Suom. synt. P. 1600 e. (1600-800-480-320-160-160) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Pirttilän Mortti
/ Pertti Puikkonen
|
2100: 1 |
29,1ake |
30,0ke |
7 280 € |
2 |
Jänkä-Ukko
/ Hannu Lindström
|
2100: 2 |
27,5aly |
28,7ke |
9 681 € |
3 |
Varjovain
/ Harri Koivunen
|
2100: 3 |
35,2ake |
33,4ke |
1 310 € |
4 |
Sporttiina
/ Tommi Sundström
|
2100: 4 |
28,6aly |
31,6ke |
3 220 € |
5 |
Likan Jussi
/ Kimmo Sundström
|
2100: 5 |
36,0ake |
31,8ke |
2 580 € |
|
6 |
Kemppeli
/ Arto Hammar
|
2120: 1 |
28,5ake |
28,9ke |
17 410 € |
7 |
Bietro
/ Olli Koivunen
|
2120: 2 |
25,6aly |
28,2ke |
24 275 € |
8 |
Picara
/ Antti Ripatti
|
2120: 3 |
33,4ake |
31,2ke |
3 325 € |
9 |
Kiviniemen Koru
/ Teemu Keskitalo
|
2120: 4 |
33,6ake |
32,6ke |
2 901 € |
10 |
Prikor
/ Kari Venäläinen
|
2120: 5 |
|
32,5pi |
2 120 € |
11 |
Ralli-Olivia
/ Riku Rikala
|
2120: 6 |
28,9ake |
30,3ke |
5 710 € |
12 |
Valhalla
/ Seppo Markkula
|
2120: 7 |
27,5aly |
28,6ly |
11 765 € |
13 |
Epione
/ Hannu Torvinen
|
2120: 8 |
32,7ake |
31,5ke |
3 140 € |
|
14 |
Vilviiri
/ Hannu Tonteri
|
2140: 1 |
26,5aly |
27,2ke |
20 095 € |
|
15 |
Taftin Laina
/ Mikko Valtonen
|
2160: 1 |
27,5aly |
29,8ke |
5 685 € |
|
16 |
Ekana
/ Ari Moilanen
( Mika Forss
) |
2180: 1 |
30,7ake |
29,6ke |
6 655 € |
3. lähtö klo 17:05 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 3200 e. Etus. Suom. synt. P. 1600 e. (1600-800-480-320-160) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Fillyjonka Fellow
/ Hannu-Pekka Korpi
|
2100: 1 |
15,0ake |
16,0ke |
17 145 € |
2 |
Leader Aria
/ Juho Ihamuotila
|
2100: 2 |
14,4aly |
18,2ke |
7 582 € |
3 |
Golda Osbourne
/ Hannu Torvinen
( Mika Forss
) |
2100: 3 |
15,6aly |
16,7ke |
4 760 € |
4 |
Convitato
/ Harri Koivunen
|
2100: 4 |
16,8ake |
20,7ke |
3 010 € |
5 |
Emptybrook
/ Petteri Kivelä
|
2100: 5 |
15,9ake |
16,9ke |
8 895 € |
6 |
Victor Hollow
/ Oiva Käsnänen
|
2100: 6 |
16,0ake |
17,0ke |
7 340 € |
7 |
Fairstorm
/ Tapio Perttunen
|
2100: 7 |
13,4aly |
16,1ly |
21 847 € |
8 |
Jamangjah
/ Jelena Tsezaks
|
2100: 8 |
15,8ake |
18,1ke |
3 269 € |
9 |
Catahecassa Zest
/ Ari Moilanen
|
2100: 9 |
12,7aly |
14,8ke |
32 330 € |
10 |
Over And Out
/ Seppo Markkula
|
2100: 10 |
15,2ake |
17,1ke |
4 600 € |
11 |
Ander's Son
/ Jukka Heiskala
|
2100: 11 |
16,1aly |
18,0ke |
3 810 € |
4. lähtö klo 17:30 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Vermon Ravikoulu enintään 95 000 e. P. 3000 e. (3000-1500-900-600) Toto65 |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Four Johannes
/ Jelena Tsezaks
|
2100: 1 |
13,6aly |
15,7ke |
38 988 € |
2 |
Victory Pilot
/ Tommi Kylliäinen
|
2100: 2 |
11,8aly |
15,3ke |
106 316 € |
3 |
Oliwer Hip*
/ Hannu Torvinen
|
2100: 3 |
11,6aly |
13,0ly |
72 857 € |
4 |
Bazire Brodde
/ Olli Koivunen
|
2100: 4 |
11,4aly |
13,5ly |
81 607 € |
5 |
Grainfield Oliver
/ Jukka Torvinen
|
2100: 5 |
12,2aly |
14,3ly |
109 320 € |
6 |
Say It
/ Jouni Nummi
|
2100: 6 |
12,8aly |
14,0ke |
62 079 € |
7 |
Sylvie De Vie
/ Tapio Perttunen
|
2100: 7 |
10,7aly |
14,2ke |
102 355 € |
8 |
Sacramento S
/ Ari Moilanen
( Mika Forss
) |
2100: 8 |
11,7aly |
15,3ke |
61 911 € |
5. lähtö klo 17:50 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m 3-v. Suom.synt. Black Horse ULHO Uudenmaan Upein -karsinta P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200) Toto65 |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Deangelo
/ Juhani Tapani
|
2100: 1 |
10,9aly |
14,2kp |
179 726 € |
2 |
BWT Caesar
/ Tuomas Korvenoja
|
2100: 2 |
11,5aly |
13,9ke |
95 082 € |
3 |
Slumdog
/ Pertti Puikkonen
|
2100: 3 |
18,9ake |
17,7ke |
1 120 € |
4 |
Diamond Mirage
/ Kari Rosimo
|
2100: 4 |
15,7ake |
16,3ke |
8 500 € |
5 |
Glint Match
/ Jukka Torvinen
|
2100: 5 |
12,9aly |
15,9ke |
16 690 € |
6 |
Twist Of Fate
/ Hannu-Pekka Korpi
|
2100: 6 |
11,1aly |
14,4ke |
215 778 € |
7 |
Lexus Dream
/ Ari Moilanen
|
2100: 7 |
10,0aly |
13,6kp |
441 518 € |
8 |
Dillon Ride
/ Tapio Perttunen
|
2100: 8 |
14,4aly |
17,3kp |
19 276 € |
9 |
Johnny Flame
/ Tommi Kylliäinen
( Mika Forss
) |
2100: 9 |
11,9aly |
14,9ke |
36 035 € |
10 |
Jack Vader
/ Markus Rauhala
|
2100: 10 |
10,9aly |
13,8ly |
146 665 € |
6. lähtö klo 18:10 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Raviliiga-Travliga HIFK enintään 7000 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200) Toto65 |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Silvester
/ Olli Koivunen
|
2100: 1 |
13,5ake |
14,5ke |
44 392 € |
2 |
Krampus
/ Seppo Markkula
|
2100: 2 |
14,0ake |
15,8ke |
31 010 € |
3 |
Helen Is Her Name
/ Taneli Säde
|
2100: 3 |
15,1aly |
18,1ke |
8 230 € |
4 |
Speak Of The Devil
/ Harri Koivunen
|
2100: 4 |
13,9aly |
17,7ke |
35 750 € |
5 |
Prayer Blessing
/ Hannu Torvinen
( Mika Forss
) |
2100: 5 |
15,5aly |
17,9ke |
7 325 € |
6 |
Vaniere
/ Ari Moilanen
|
2100: 6 |
15,0ake |
16,0ke |
10 480 € |
7 |
Jesi's Last Hornet
/ Tommi Kylliäinen
|
2100: 7 |
14,5aly |
16,5ke |
8 650 € |
8 |
Sundsvik Godiva
/ Hannu Lindström
|
2100: 8 |
15,1aly |
15,6ke |
13 760 € |
9 |
Mr Nice Way
/ Antti Teivainen
|
2100: 9 |
13,1aly |
16,2ke |
18 805 € |
10 |
My Iver
/ Peter Lindroos
|
2100: 10 |
15,5ake |
17,5ke |
7 780 € |
11 |
Cape's Caroline
/ Jukka Torvinen
|
2100: 11 |
15,6aly |
16,8ke |
9 790 € |
12 |
Chestatee
/ Martti Ropponen
|
2100: 12 |
14,3aly |
16,8ke |
10 580 € |
7. lähtö klo 18:30 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m 3-v. Suom.synt. tammoille Black Horse ULHO Uudenmaan Upein -karsinta P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200) Toto65 |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Willow Pride
/ Markku Nieminen
( Antti Teivainen
) |
2100: 1 |
10,3aly |
13,3ke |
599 163 € |
2 |
Easy On The Eye
/ Olli Koivunen
|
2100: 2 |
12,8aly |
15,8ke |
49 700 € |
3 |
Ride
/ Tuomas Korvenoja
|
2100: 3 |
13,4aly |
16,5ke |
13 416 € |
4 |
Katie Ale
/ Tommi Kylliäinen
|
2100: 4 |
13,7ake |
17,4ke |
19 930 € |
5 |
Grainfield Adele
/ Mika Forss
|
2100: 5 |
14,0ake |
25,5ke |
27 050 € |
6 |
Arctic Chime
/ Arto Hammar
|
2100: 6 |
13,5aly |
17,0ke |
12 000 € |
7 |
MAS Bella
/ Ari Moilanen
|
2100: 7 |
13,2aly |
14,5ke |
29 255 € |
8 |
Secret Angel
/ Jukka Torvinen
|
2100: 8 |
13,8ake |
16,1ke |
15 999 € |
9 |
EL Fitzgerald
/ Tapio Perttunen
|
2100: 9 |
11,8aly |
13,9ke |
117 861 € |
10 |
An-Maria
/ Jarmo Saarela
|
2100: 10 |
13,0aly |
15,5ke |
20 414 € |
11 |
Käthy
/ Hannu Torvinen
|
2100: 11 |
14,3ake |
16,5ke |
22 441 € |
12 |
Gabriella La Renta
/ Seppo Markkula
|
2100: 12 |
13,9aly |
15,8ke |
20 100 € |
8. lähtö klo 18:45 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Finn-Tack enintään 14 000 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200) Toto65 |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Ulan Breed
/ Seppo Markkula
( Mika Forss
) |
2100: 1 |
15,3aly |
16,9pi |
9 233 € |
2 |
Eyeclass
/ Yrjö Rintakoski
|
2100: 2 |
15,0ake |
16,7ke |
12 825 € |
3 |
Arrowsrain
/ Jarmo Saarela
|
2100: 3 |
13,6aly |
15,1ke |
21 564 € |
4 |
Kips Patrik
/ Hannu Torvinen
|
2100: 4 |
14,2ake |
20,1ke |
14 425 € |
5 |
Jackpot Aria
/ Juho Ihamuotila
|
2100: 5 |
13,4aly |
16,7ke |
18 910 € |
6 |
Stonecapes Poe
/ Ari Moilanen
|
2100: 6 |
13,0aly |
14,5ke |
48 550 € |
7 |
Brown Recluse
/ Joni-Petteri Irri
|
2100: 7 |
13,9aly |
m17,1ke |
23 055 € |
8 |
Tyrone Power*
/ Tapio Perttunen
|
2100: 8 |
13,5aly |
16,5ke |
14 455 € |
9 |
New Grove Storm
/ Olli Koivunen
|
2100: 9 |
13,6aly |
15,8ke |
15 820 € |
10 |
Alice In Flames
/ Teemu Keskitalo
|
2100: 10 |
15,3aly |
16,9ke |
12 495 € |
9. lähtö klo 19:00 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Itsenäisyyspäivän Juhlaravit enintään 32 000 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200) Toto65 |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Royal T.K.
/ Tommi Kylliäinen
|
2100: 1 |
12,9aly |
12,5ly |
30 300 € |
2 |
Big Muscles
/ Kari Rosimo
|
2100: 2 |
12,9aly |
15,1ke |
28 315 € |
3 |
Hot Beer
/ Teemu Keskitalo
|
2100: 3 |
12,2aly |
15,6ke |
29 385 € |
4 |
Golden Eleven
/ Tapio Perttunen
|
2100: 4 |
12,3aly |
14,6ke |
70 880 € |
5 |
Tiger Shark
/ Ari Moilanen
|
2100: 5 |
13,9aly |
15,5ke |
29 475 € |
6 |
M.T.Jeopardy
/ Jukka-Pekka Hukkanen
|
2100: 6 |
13,1aly |
14,6ke |
31 046 € |
7 |
Laura Vixi
/ Tuomas Korvenoja
|
2100: 7 |
12,3ake |
17,2ke |
33 075 € |
8 |
Arnold Halm
/ Peter Lindroos
|
2100: 8 |
13,6aly |
15,3ke |
36 360 € |
9 |
Victory Zet
/ Olli Koivunen
( Antti Teivainen
) |
2100: 9 |
13,2aly |
15,3ke |
26 220 € |
10 |
Thelma Zet
/ Reijo Tauriainen
|
2100: 10 |
13,3aly |
16,7ke |
34 906 € |
11 |
Por Nie Rock
/ Hannu Torvinen
|
2100: 11 |
11,1aly |
13,2ke |
139 753 € |
12 |
Prince As
/ Harri Koivunen
( Mika Forss
) |
2100: 12 |
13,4aly |
14,5ly |
31 966 € |
1. opetuslähtö klo 14:45 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e. |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Alma Ljung
/ Pertti Puikkonen
|
2100: 1 |
|
37,8ke |
620 € |
1. nuoret-lähtö klo 14:40 Yhdistetty (nuoret) tasoitusajo 2100 m Avoin P. 300 e. (300-200-100-100-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
BWT Divine
/ Jukka Torvinen
|
2100: 1 |
11,9aly |
14,3ke |
127 459 € |
2 |
Muscle Beach
/ Tuomas Korvenoja
|
2100: 2 |
16,2ake |
17,7ke |
4 980 € |
3 |
Ultimate Critic
/ Ari Moilanen
|
2100: 3 |
14,9ake |
17,1ke |
7 650 € |
4 |
Callela Easyman
/ Olli Koivunen
( Mika Forss
) |
2100: 4 |
|
|
0 € |
|
|
5 |
Nevan Yllätys
/ Tero Salminen
|
2140: 1 |
|
54,8ke |
100 € |
6 |
Koljanteri
/ Mikko Jokiaho
|
2140: 2 |
28,0ake |
29,0ke |
10 320 € |
7 |
Vauhti-Veikka
/ Arto Hammar
|
2140: 3 |
29,9ake |
27,7ly |
7 450 € |
8 |
Henrika Kultamaa
/ Tommi Sundström
|
2140: 4 |
|
33,6ke |
2 420 € |
Alkuun