Lähtölistat, 30.3.2018 14:00 Turku, Metsämäki

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (9) tasoitusajo kv 2100 m: p. 0e, 20 m/ 200e, 40 m/ 400e, 60 m/ 800e. enintään 800 e 1 000 € 2 300 €
2. lähtö (4b) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 15 000 e. 1 000 € 2 100 €
3. lähtö (6) tasoitusajo lv 2100 m: p. 2000e. 2 000 € 4 000 €
4. lähtö (2) ryhmäajo lv 1609 m: enintään 35 000 e. 1 000 € 2 200 € Toto4-1
5. lähtö (5) tasoitusajo lv 2100 m: p. 6500e. enintään 6500 e 2 000 € 4 400 € Toto4-2
6. lähtö (8) tasoitusajo kv 2100 m: p. 4500 e + 20 m/ 3000 e. enintään 13 500 e 1 000 € 2 400 € Toto4-3 Duo-1
7. lähtö (3) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 23 000 e. 1 000 € 2 200 € Toto4-4 Duo-2 Troikka
8. lähtö (1) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 88 000 e. 2 000 € 4 000 €
9. lähtö (4a) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 15 000 e. 1 000 € 2 100 € Troikka
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2100 m:
1. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1100 m: p. 3.20.0 + 20 m/ 3,4 s 100 € 210 €
2. ponilähtö (33) tasoitusajo p 1600 m: p. 2.13.0 + 20 m/ 1,6 s 100 € 200 €
3. ponilähtö (34) tasoitusajo p 2100 m: p. 2.05.0 + 20 m/ 1,5 s 100 € 180 €
4. ponilähtö (32) tasoitusajo p 1600 m: p. 2.55.0 + 20 m/ 2,0 s 100 € 200 €
  Yht. 26 490 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 14:07 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m Yläneen Hevoskasvatusyhdistys ry -lähtö p. 0e, 20 m/ 200e, 40 m/ 400e, 60 m/ 800e. enintään 800 e Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Varjomimmi  /  Harri Koivunen 2100: 1 43,0ke 0 €
2 Ohran Karpalo  /  Arto Hammar 2100: 2 27,5aly 29,8ke 9 610 €
3 Valdemar Lax  /  Pertti Puikkonen 2100: 3 30,5ake 31,0ke 4 686 €
4 Tottenman  /  Heli Kantonen-Heikkilä 2100: 4 38,4ke 520 €
5 Tuli Rols  /  Jukka Kauppinen 2100: 5 32,5ake 32,5ke 3 100 €
6 Viituro  /  Matti Säteri 2100: 6 37,1ke 510 €
7 Meren Ahti  /  Ari Moilanen 2100: 7 37,6ke 270 €
8 Villiloisto  /  Jarmo Saarela 2100: 8 42,2ke 0 €
9 H.V. Tureks  /  Jere Kiveinen 2120: 1 27,3ake 28,2ke 16 005 €
10 Aarolffi  /  Mikko Huttunen 2120: 2 28,4aly 29,4ke 7 119 €
11 Duutson  /  Tapio Katainen 2120: 3 31,1ke 1 460 €
12 Jaggas Elmer  /  Mika Forss 2120: 4 37,8akp 33,7ke 1 690 €
13 Masavesa  /  Hannu Jokila 2120: 5 29,1ake 29,9ke 8 396 €
14 Lillgårds Liisi  /  Olli Koivunen 2140: 1 30,9ke 2 500 €
15 Koljanteri  /  Mikko Jokiaho 2140: 2 28,0ake 29,0ke 10 320 €
2. lähtö klo 14:30 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Raviliiga TPS - lähtö enintään 15 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 An-Valpuri  /  Jussi Hautanen 2100: 1 12,8aly 14,4ke 41 450 €
2 Le Tissier  /  Esa Holopainen 2100: 2 15,4ake 15,7ke 16 195 €
3 Langen's Cza Cza  /  Hannu Korpi 2100: 3 12,4aly 14,8ke 31 000 €
4 Huckleberry Tooma  /  Arna Ruohomäki 2100: 4 14,6aly 17,0ke 13 315 €
5 Super Stars  /  Niko Jokela 2100: 5 13,8ake 15,4ke 16 630 €
6 Tagliatella  /  Seppo Markkula 2100: 6 14,3aly 16,3ke 10 652 €
7 Sarah With Love  /  Olli Koivunen 2100: 7 14,5aly 17,1ke 10 280 €
8 Mister Lane  /  Markku Nieminen 2100: 8 13,2ake 15,0ke 49 361 €
9 Hot Wurst  /  Heini Koivusaari 2100: 9 16,0aly 17,4ke 6 835 €
10 Stoneisle Logan  /  Juho Honkanen 2100: 10 14,2ake 15,5kp 12 322 €
3. lähtö klo 14:50 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m 3-v. Biofarm Cup -karsinta p. 2000e. pt. 20 m. P. 2000 e. (2000-1000-600-400)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Jolly Roy  /  Tapio Perttunen 2100: 1 11,5aly 13,4ke 125 867 €
2 Langen's Airborne  /  Hannu Korpi 2100: 2 11,9aly 15,6ke 50 520 €
3 Mr Big Star  /  Mika Forss 2100: 3 12,3aly 14,8ke 96 950 €
4 Cocktail Princess  /  Jarmo Saarela 2120: 1 11,2aly 13,5ke 57 533 €
5 Arctic Elsa  /  Hannu-Pekka Korpi 2120: 2 13,0aly 14,0ke 94 885 €
6 Sunrise Surprise  /  Antti Teivainen 2120: 3 15,5ake 17,6ke 6 610 €
7 Selanne  /  Ari Moilanen 2120: 4 13,0aly 16,1kp 23 471 €
8 Viking Grace*  /  Riina Rekilä 2120: 5 11,6aly 13,9ke 97 404 €
4. lähtö klo 15:15 Lämminveriset ryhmäajo 1609 m Perniön ja Finbyn Hevoskasvatusyhdistys ry -lähtö enintään 35 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Radiation  /  Jukka Torvinen 1609: 1 13,8ake 14,0ke 26 369 €
2 Elbert Schermer  /  Tapio Perttunen 1609: 2 14,2ake 15,9ke 29 810 €
3 Real Red  /  Ari Moilanen 1609: 3 11,8aly 15,7ke 79 057 €
4 Caerbannog  /  Olli Koivunen 1609: 4 12,1aly 14,8ly 27 300 €
5 Big Muscles  /  Niko Jokela 1609: 5 12,9aly 15,1ke 28 315 €
6 M.T.Lara Croft  /  Hannu-Pekka Korpi 1609: 6 12,0aly 14,1ke 61 905 €
7 Famous Legacy  /  Antti Teivainen 1609: 7 13,2aly 16,7ke 27 339 €
8 Ranch Movie Star  /  Mika Forss 1609: 8 12,3aly 13,8ly 38 475 €
9 Safe Crossing  /  Kenneth Danielsen 1609: 9 13,6ake 14,5ke 37 021 €
10 Kennie  /  Jeroen van Craen 1609: 10 12,5aly 14,0ke 30 638 €
11 Important Matters  /  Harri Koivunen 1609: 11 12,1aly 14,5ly 31 465 €
5. lähtö klo 15:35 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m 3-4-v. Nuorten sarja 2018 - Laitilan Seudun Hevosyhdistys ry -lähtö p. 6500e. enintään 6500 e P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Patman  /  Mika Forss 2100: 1 14,7ake 17,9ke 12 660 €
2 Gaiana  /  Tapio Perttunen 2100: 2 12,1aly 15,7ke 26 629 €
3 Demba Me Too  /  Harri Koivunen 2100: 3 13,7aly 17,4ke 7 170 €
4 Wall In Carlina  /  Olli Koivunen 2100: 4 13,0aly 14,4ke 30 570 €
5 Langen's Greyhound  /  Hannu Korpi 2100: 5 15,0ake 17,2ke 12 315 €
6 Cissi Fastback  /  Markku Nieminen 2100: 6 12,3aly 16,7ke 10 500 €
7 Let's Get Loud  /  Ari Moilanen 2100: 7 16,2ake 18,2ke 6 150 €
8 Capo The Amour  /  Jarmo Saarela 2100: 8 12,8aly 16,7ke 27 895 €
9 Grainfield Aiden  /  Hannu Torvinen 2100: 9 10,8aly 13,6ke 301 404 €
10 Madam's Viggo Boy  /  Hannu Hietanen 2100: 10 14,0aly 15,8ke 17 960 €
11 High On Day  /  Seppo Markkula 2100: 11 15,7ake 16,8ke 6 360 €
12 MAS Calypso  /  Ari Moilanen  ( Esa Holopainen ) 2100: 12 14,0aly 15,2ke 8 060 €
6. lähtö klo 16:13 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m Kimito Öns Hästavelsförening rf -lähtö p. 4500 e + 20 m/ 3000 e. enintään 13 500 e Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Elitloppet  /  Mikko Jokiaho 2100: 1 27,9aly 28,3ke 12 120 €
2 Kirihai  /  Niko Jokela 2100: 2 29,6ake 28,8ke 7 640 €
3 Tuiskupoika  /  Kenneth Danielsen 2100: 3 29,4ake 30,3ke 4 340 €
4 Pipareemo  /  Janne Himanen 2100: 4 28,8ake 27,9kp 17 830 €
5 Sakarin  /  Jarmo Saarela 2100: 5 25,7aly 27,2ke 28 215 €
6 Iranpepi  /  Hanna Palo 2100: 6 30,9ake 31,1ke 4 662 €
7 Ette  /  Seppo Markkula 2120: 1 31,2ake 30,4ke 7 255 €
8 Reissari  /  Ilkka Loponen 2120: 2 27,3aly 28,2ke 7 539 €
9 Jamas Viljo  /  Jukka Kolkka 2120: 3 29,5ake 29,6ke 11 825 €
10 Unnan Tähti  /  Arto Hammar 2120: 4 24,1aly 26,8ke 22 905 €
11 Tosi-Tonni  /  Pertti Puikkonen 2120: 5 27,1ake 28,1ke 10 275 €
12 Taftin Laina  /  Ari Moilanen 2120: 6 27,5aly 29,8ke 5 685 €
13 Naskalin Helmi  /  Olli Koivunen 2120: 7 27,7aly 28,0ke 16 480 €
14 Edustava  /  Mika Forss 2120: 8 27,7aly 27,6ke 12 050 €
15 Ekana  /  Harri Koivunen 2120: 9 30,7ake 29,6ke 6 655 €
16 Krista  /  Juha Jalonen 2120: 10 28,2ake 27,1ke 15 775 €
7. lähtö klo 16:33 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Hevosenomistajainyhdistys Var-Sat ry enintään 23 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Nelson Hilly  /  Petri Mäkinen 2100: 1 14,2ake 16,3ke 20 200 €
2 Freelancer  /  Harri Koivunen 2100: 2 11,6aly 13,9ly 71 827 €
3 Seapearl  /  Seppo Markkula 2100: 3 13,3aly 15,8ke 18 210 €
4 Quick Leader  /  Joni-Petteri Irri 2100: 4 13,4aly 16,2pi 22 802 €
5 Andree  /  Ilkka Korpi 2100: 5 12,5aly 13,4ly 41 230 €
6 Carlos La Renta  /  Jukka Torvinen 2100: 6 12,0aly 13,4ke 33 355 €
7 Callela Irene  /  Hannu Korpi 2100: 7 13,2aly 16,8ke 15 868 €
8 Lil Belinda  /  Mika Forss 2100: 8 12,6aly 14,7ke 47 130 €
9 Mack Swindler  /  Iivari Nurminen 2100: 9 14,9ake m15,7ke 19 235 €
10 Doris Hoss*  /  Markku Nieminen 2100: 10 12,6aly 16,7ke 45 289 €
11 Diablo Sisu  /  Olli Koivunen 2100: 11 12,4aly 14,5ke 51 252 €
12 Wild Force  /  Mikko Aro 2100: 12 13,9aly 14,6ke 17 825 €
8. lähtö klo 16:51 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Varsinais-Suomen Hevosjalostusliitto ry -lähtö enintään 88 000 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Feast Your Eyes  /  Hannu Korpi 2100: 1 11,3aly 13,6ly 91 171 €
2 Semper Fi N  /  Kenneth Danielsen 2100: 2 12,9aly 15,8ke 59 072 €
3 Zatopek Hoss  /  Riina Rekilä 2100: 3 12,0aly 15,7pi 71 192 €
4 Shadow Of Brisbane  /  Olli Koivunen 2100: 4 11,7ake 13,6ly 200 574 €
5 M.T. Jest  /  Hannu Torvinen 2100: 5 13,6aly 13,9ly 62 729 €
6 Like You  /  Tapio Perttunen 2100: 6 12,8aly 14,2ke 62 075 €
7 April Love D*  /  Mika Forss 2100: 7 10,9aly 13,3ke 60 295 €
8 Fine By Me  /  Harri Koivunen 2100: 8 11,7aly 14,1ke 87 843 €
9. lähtö klo 17:05 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Kaupunkilehti Turkulainen -lähtö enintään 15 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Stoneisle Keep On  /  Arto Hammar 2100: 1 15,6ake 18,5ke 10 940 €
2 Ulan Breed  /  Mika Yli-Kivistö 2100: 2 15,3aly 16,9pi 9 233 €
3 Power Age  /  Matti Paimander 2100: 3 13,8aly 15,1ke 21 551 €
4 New Grove Storm  /  Hannu Torvinen 2100: 4 13,6aly 15,8ke 15 820 €
5 Sundsvik Jetlag  /  Liisa Nummi 2100: 5 15,5akp 17,9ke 10 333 €
6 Livi Internet  /  Jukka Torvinen  ( Harri Koivunen ) 2100: 6 14,2aly 16,9ke 14 805 €
7 Apricot Stone  /  Hannu Hietanen 2100: 7 14,1aly 16,0ke 13 671 €
8 Celene Von Bentz  /  Seppo Markkula  ( Peter Lindroos ) 2100: 8 14,1aly 16,6ke 11 655 €
9 Krampus  /  Ari Moilanen 2100: 9 14,0ake 16,0pi 30 860 €
10 Black Ice Boost  /  Joni-Petteri Irri 2100: 10 12,4aly 15,5ke 35 640 €
11 All Ready Match  /  Olli Koivunen 2100: 11 12,9aly 15,1ke 35 485 €
1. koelähtö klo 13:40 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Heartache Hero  /  Mikko Huttunen 2100: 1 0 € 1.23.0
2 Seaside Grenade  /  Mika Forss 2100: 2 14,8ake 17,8ke 5 313 € 1.23.0
3 Star Of Future  /  Reijo Oksanen 2100: 3 18,9ke 110 € 1.23.0
4 Bomba  /  Ilkka Korpi 2100: 3 18,8ke 0 € 1.23.0
5 Marlon Dee  /  Seppo Markkula 2100: 4 14,1aly 15,4ke 27 184 € 1.23.0
6 Laval Rols  /  Olli Koivunen 2140: 1 26,3aly 28,5ke 11 930 € 1.35.0
7 Varjoisa  /  Harri Koivunen 2140: 2 33,6ake 33,5ke 2 500 € 1.38.5
8 Varjotuuli  /  Hannu Torvinen 2140: 3 26,7aly 28,9ke 9 995 € 1.35.0
9 Lentele  /  Jukka Lintula 2140: 4 39,8ke 100 € 1.44.8
1. ponilähtö klo 12:30 A-Ponit tasoitusajo 1100 m p. 3.20.0 + 20 m/ 3,4 s P. 100 e. (100-50-30-20-10)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Niittykorven The King  /  Emmi Koivisto 1100: 1 3.19,0aly 2.59,0ly 1 462 €
2 Niittykorven Zorro  /  Jenna Peltola 1100: 2 3.10,5aly 3.11,0ly 272 €
3 Lähteelän Fredrico  /  Jenni Haapahuhta 1100: 3 3.28,0ly 0 €
4 Kotalan Sweet Baileys  /  Mette Koivisto 1100: 4 3.19,6aly 3.12,5ly 719 €
5 Konstilan Cinderella  /  Julianna Salomaa 1100: 5 3.06,3aly 3.07,3ly 672 €
6 Wild Flash 293 SH  /  Elina Sillanpää 1120: 1 3.07,5aly 3.04,9ly 498 €
7 Junibackens Ramazzotti  /  Aleksandra Heinonen 1160: 1 3.10,2ly 170 €
8 Savelan Voimamies  /  Helmi Heikkilä 1180: 1 3.09,9aly 2.48,1ly 495 €
9 Demoni  /  Veeti Mäntylä 1180: 2 2.52,0aly 2.53,5ke 1 396 €
10 Margaret of Langen  /  Heta Aro 1180: 3 2.57,8aly 2.57,9ly 860 €
11 B.M. Toscana  /  Katariina Säteri 1200: 1 2.54,8aly 2.51,3ke 1 055 €
2. ponilähtö klo 12:45 B-Ponit tasoitusajo 1600 m Ponipowerii! -lähtö p. 2.13.0 + 20 m/ 1,6 s P. 100 e. (100-50-30-20)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Minim Lu Art  /  Emilia Ritakallio 1600: 1 2.05,6ake 2.05,8ke 2 040 €
2 Romina  /  Viivi Mäki-Jaakkola 1660: 1 2.06,7ake 2.09,3ke 903 €
3 Lennartson  /  Elna Vaittinen 1680: 1 2.08,2ake 2.06,5ke 2 042 €
4 Hietarannan Jesper  /  Heta Aro 1700: 1 2.10,3ake 2.06,3ke 830 €
5 Tells Korpral 39 RUSS  /  Heidi Vuori 1720: 1 2.02,0ake 2.01,3ke 2 540 €
6 Kålmans Scrappy Doo  /  Reetta Hirvonen 1720: 2 59,6ake 58,7ke 1 912 €
7 H.G. Loreen  /  Pinja Iltanen 1780: 1 51,0ake 49,9ke 6 246 €
3. ponilähtö klo 13:00 B-Ponit tasoitusajo 2100 m p. 2.05.0 + 20 m/ 1,5 s P. 100 e. (100-50-30-20)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Fentti  /  Taja Lepistö 2160: 1 54,1ake 53,0ke 4 406 €
2 Bonus  /  Eveliina Hietanen 2240: 1 49,1ake 51,3ke 5 273 €
3 Ai.Ka. Awa  /  Roosa Lindholm 2260: 1 48,8ake 51,1ke 3 475 €
4 Båtares Dina  /  Jennifer Pasanen 2280: 1 49,6ake 50,7ke 2 682 €
4. ponilähtö klo 13:15 A-Ponit tasoitusajo 1600 m SPRY:n haasteajo Trullit vs. p. 2.55.0 + 20 m/ 2,0 s P. 100 e. (100-50-30-20)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Kakkulanmäen Pablo  /  Mimmi Salo 1600: 1 2.39,5aly 2.39,6ke 1 110 €
2 Symphatil Quinna  /  Olli Koivunen 1600: 2 3.13,7aly 3.03,7ly 282 €
3 Alfurin Norbert  /  Hannu Torvinen 1620: 1 2.30,7ake 2.36,2ly 1 544 €
4 Sankarin Rivalfiina  /  Emilia Ritakallio 1680: 1 2.42,5ake 2.41,3ly 1 466 €
5 SMK Sinivuokko  /  Jukka Torvinen 1700: 1 2.41,5aly 2.41,8ke 1 380 €
6 Pakomäen Lily of the Valley 1396 SH  /  Nelly Teini 1720: 1 2.41,7aly 2.44,2ly 965 €
7 Tepsutti  /  Seppo Markkula 1720: 2 2.25,7aly 2.25,7ke 4 341 €
8 Rauha  /  Eveliina Hietanen 1780: 1 2.37,6ke 1 182 €
9 Bernoban Pepper 166 SH  /  Riia Laine 1800: 1 2.35,7ake 2.35,1ke 1 373 €
Alkuun