Lähtölistat, 16.9.2018 14:00 Turku, Metsämäki

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (11) tasoitusajo kv 2100 m: p. 2500 e + 20 m/ 1500 e. enintään 10 000 e 1 500 € 3 600 €
2. lähtö (8) tasoitusajo lv 2100 m: p. 1000 e + 20 m/ 2000 e. enintään 3000 e 1 500 € 3 600 €
3. lähtö (7) ryhmäajo lv 1609 m: enintään 7000 e. 1 500 € 3 000 €
4. lähtö (3) ryhmäajo lv 2100 m: 3 000 € 6 600 €
5. lähtö (2) ryhmäajo lv 2100 m: 3 000 € 6 300 € Toto65-1
6. lähtö (4) Monte ryhmäajo lv 2100 m: 5 000 € 10 500 € Toto65-2
7. lähtö (5) tasoitusajo lv 3100 m: p. 37 500 e + 20 m/ 52 500 e. 3 500 € 7 700 € Toto65-3 Troikka
8. lähtö (9) ryhmäajo kv 1609 m: enintään 40 000 e. 4 500 € 9 900 € Toto4-1 Toto65-4
9. lähtö (6) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 16 000 e. 3 000 € 6 600 € Toto4-2 Toto65-5 Troikka
10. lähtö (1) ryhmäajo lv 1609 m: 15 000 € 34 000 € Toto4-3 Toto65-6 Duo-1
11. lähtö (10) ryhmäajo kv 2100 m: enintään 25 000 e. 3 000 € 6 300 € Toto4-4 Duo-2 Troikka
1. ponilähtö (31) ryhmäajo p 1600 m: 100 € 200 €
2. ponilähtö (32) ryhmäajo p 1600 m: 200 € 400 €
  Yht. 98 700 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 14:05 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m Raviliiga TPS p. 2500 e + 20 m/ 1500 e. enintään 10 000 e P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Hissun Mahti  /  Erkki Jänkälä 2100: 1 34,3ke 1 720 €
2 Rokkoff  /  Jyrki Filatoff 2100: 2 28,9ake 29,0ke 9 640 €
3 Mumina  /  Juha Säde 2120: 1 31,8ake 31,1ke 7 252 €
4 Mölinä  /  Jani Karhulahti 2120: 2 32,5ake 30,9ke 4 720 €
5 Veetin Ralli  /  Tomi Ojanen 2120: 3 28,4aly 30,7ke 4 472 €
6 Turkkala  /  Riina Rintanen 2120: 4 30,2ake 30,4ke 2 910 €
7 EL Timotei  /  Raija Saarinen 2120: 5 32,8ake 31,8ke 3 218 €
8 Aurauksen Poika  /  Olli Koivunen 2120: 6 28,1aly 30,9ke 3 160 €
9 R.R. Kivaro  /  Antti Ala-Rantala 2120: 7 28,6ake 30,0ke 5 750 €
10 Vauhti Rols  /  Mikko Mustanoja 2120: 8 28,6ake 27,7ly 8 090 €
11 Ohran Voitto  /  Pertti Puikkonen 2120: 9 29,3ake 28,2ke 6 170 €
12 Piettolan Elma  /  Arto Hammar 2120: 10 32,6ke 2 826 €
13 Visler  /  Kimmo Kalliola 2140: 1 30,8ake 29,6ke 5 190 €
14 Kirihai  /  Niko Jokela 2140: 2 29,6ake 29,1ke 6 020 €
15 Metku Mainio  /  Harri Koivunen 2140: 3 29,3ake 29,9ke 7 230 €
16 Sinkkutuuli  /  Johanna Sianoja 2160: 1 26,8aly 28,3ke 8 310 €
2. lähtö klo 14:30 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m Hartwall Aura p. 1000 e + 20 m/ 2000 e. enintään 3000 e Etus. ensisij. 3-4-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Leroy Merlin  /  Joni-Petteri Irri 2100: 1 18,1ake 18,3ke 700 €
2 Tiago Paxx  /  Jari T Lindeman 2100: 2 19,0ke 400 €
3 Ilo Hangover  /  Jere Kiveinen 2100: 3 15,6ake 18,1ke 4 390 €
4 Caroline Boost  /  Juha Utala 2100: 4 16,4ake 18,7ke 3 190 €
5 Luckie  /  Kari Rosimo 2100: 5 17,8ke 2 500 €
6 BWT Divine  /  Olli Koivunen 2100: 6 14,0ake 14,5ke 14 159 €
7 Legend Joyride  /  Santtu Raitala 2100: 7 16,8ake 17,0ke 2 970 €
8 Baketamon Frido  /  Martti Ropponen 2100: 8 18,2ake 18,4ke 990 €
9 Prospect Tag  /  Seppo Markkula 2100: 9 17,4ake 18,1ke 3 040 €
10 Hola Alejandro  /  Mika Forss 2100: 10 16,1ake 15,9ke 7 900 €
11 Almost One Year  /  Ari Moilanen 2100: 11 14,4ake 17,3ke 8 480 €
12 Agile Kemp  /  Teemu Okkolin 2120: 1 17,3ake 18,1ke 1 522 €
13 Mr Frisky  /  Arto Hammar 2120: 2 16,3ake 16,2ke 3 739 €
14 Stoneisle Noelle  /  Markku Sakala 2120: 3 17,1ake 18,3ke 2 212 €
15 Kathy Heel  /  Sirpa Koivisto 2120: 4 14,9aly 17,4ke 5 645 €
16 Yerba K.A.  /  Antti-Joonas Heikkinen 2120: 5 17,9ake 18,0ke 1 550 €
3. lähtö klo 14:45 Lämminveriset ryhmäajo 1609 m SM-Teijotalot Ralli enintään 7000 e. P. 1500 e. (1500-750-450-300)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Grace Match  /  Mika Forss 1609: 1 14,3ake 16,9ke 10 900 €
2 Gincane  /  Joni-Petteri Irri 1609: 2 17,3ake 16,8ke 5 900 €
3 Hugo Pepper  /  Ari Moilanen 1609: 3 15,5ake 20,3ke 6 700 €
4 Joe's Day Tripper  /  Sanna Kumanto 1609: 4 13,9aly 20,3ke 8 463 €
5 Completer  /  Hannu Torvinen 1609: 5 15,0aly 17,7ke 7 860 €
6 Fun Vacation  /  Olli Koivunen 1609: 6 14,6aly 17,5ke 4 370 €
7 Runner Wili  /  Erkki-Pekka Mäkinen 1609: 7 15,1aly 16,6ke 9 800 €
8 Rosegirl  /  Jukka Torvinen 1609: 8 14,3aly 17,0ke 7 970 €
9 Mighty Man  /  Jere Kiveinen 1609: 9 14,6aly 16,6ke 7 785 €
10 Lilla Robert  /  Antti Ala-Rantala 1609: 10 14,4aly 16,5ke 11 380 €
11 American Dream  /  Harri Koivunen 1609: 11 12,9aly 15,6kp 13 227 €
12 Andy Velvet  /  Antti Teivainen 1609: 12 14,1aly 18,0ke 8 950 €
4. lähtö klo 15:05 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m 3-v. tammoille Racing, Sevenon ja Vapo Kasvattajakruunu-alkuerä P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300-300)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Carbon Crystal  /  Mika Forss 2100: 1 13,5aly 16,6ke 19 845 €
2 Pearl On Stage  /  Olli Koivunen 2100: 2 14,5ake 17,4ke 8 110 €
3 Leemark's Giselle  /  Juhani Tapani 2100: 3 14,2ake 16,4ke 29 580 €
4 Sweet Carolina  /  Joni-Petteri Irri 2100: 4 15,0ake 17,2ke 6 720 €
5 Ambriel  /  Hannu Torvinen 2100: 5 14,0ake 16,3kp 19 590 €
6 Sunrise Surprise  /  Antti Teivainen 2100: 6 15,5ake 17,6ke 6 610 €
7 Hurricane Wilma  /  Ari Moilanen 2100: 7 13,8aly 16,5ke 15 700 €
8 Bean Dead Cert  /  Tuomas Korvenoja 2100: 8 13,5ake 16,3ke 13 610 €
9 Arctic Elsa  /  Pekka Korpi 2100: 9 13,0aly 16,0ke 82 510 €
10 Stonecapes Rococo  /  Harri Koivunen 2100: 10 14,1aly 17,0ke 10 100 €
11 Bosses Lady  /  Tapio Perttunen 2100: 11 13,1ake 17,2ke 145 300 €
12 Maysa McCool  /  Jani Huusko 2100: 12 15,7ake 17,3ke 11 290 €
5. lähtö klo 15:35 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m 3-v. Racing, Sevenon ja Vapo Kasvattajakruunu-alkuerä P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Up Easy  /  Mikko Aro 2100: 1 16,5ake 18,9ke 1 100 €
2 Arctic Pastor  /  Pekka Korpi 2100: 2 14,0aly 17,3ke 7 354 €
3 Seaside Grenade  /  Ari Moilanen 2100: 3 14,8ake 17,8ke 5 163 €
4 Club Nord Easy  /  Tapio Perttunen 2100: 4 13,5aly 13,7ke 53 630 €
5 Jack Fire  /  Juhani Tapani 2100: 5 13,8aly 16,8ke 22 560 €
6 Knows Best  /  Tuomas Korvenoja 2100: 6 13,7ake 15,2ke 21 650 €
7 Tornapull  /  Markku Nieminen 2100: 7 14,8ake 15,9ke 20 610 €
8 Mr Big Star  /  Mika Forss 2100: 8 14,1ake 15,6ke 52 950 €
9 So Montjoy  /  Olli Koivunen 2100: 9 14,0ake 18,4ke 22 780 €
10 Hightower Comery  /  Harri Koivunen 2100: 10 14,5ake 16,6ke 10 782 €
6. lähtö klo 15:55 Lämminveriset Monte ryhmäajo 2100 m Avoin Criollo Hevosrehut PM-Monté P. 5000 e. (5000-2500-1500-1000-500) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Tromb Access  /  Tuuli Kurkinen 2100: 1 12,6ake m15,0ke 64 467 €
2 Attack Diablo*  /  Jenni Koskela 2100: 2 10,6aly 13,8ke 446 966 €
3 Champion Luxx  /  Liisa Nummi 2100: 3 13,6aly 15,0ke 46 720 €
4 Valle Streamline  /  Malin Kullberg 2100: 4 13,7ake 15,0ke 84 568 €
5 Big Sky Hurricane  /  Karoliina Sinkkilä 2100: 5 9,2aly 14,6ly 201 959 €
6 MAS Archie  /  Anna Sulin 2100: 6 11,4aly 14,8ke 143 772 €
7 Licence Holder*  /  Jenni Kaija 2100: 7 11,9aly 14,2ly 226 574 €
8 Elite Of Vice  /  Sanna Riikonen 2100: 8 14,6aly m15,7ke 46 650 €
9 American Idol*  /  Nelly-Janiika Korpikoski  ( Maija Fors ) 2100: 9 11,3aly 15,3ke 119 127 €
10 Gigolo Amok  /  Virpi Kuossari 2100: 10 m15,9ake m17,0ke 10 850 €
11 Wilds Bonfire  /  Miia Myllymäki 2100: 11 15,4ake m16,4ke 10 829 €
12 Buck Boko  /  Iida Lantto 2100: 12 12,4ake 13,4pi 236 183 €
7. lähtö klo 16:21 Lämminveriset tasoitusajo 3100 m Turun Kaupunki Metsämäki Stayer p. 37 500 e + 20 m/ 52 500 e. pt. 40 m. P. 3500 e. (3500-1750-1050-700-350-350) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Fast Motion  /  Mika Forss 3100: 1 13,3aly 15,4ke 31 744 €
2 Leemark's Casimir  /  Janne Ulmas 3100: 2 13,4ake 13,4ly 37 285 €
3 Jasulito  /  Santtu Raitala 3100: 3 12,7ake 14,8ke 43 035 €
4 Shark Arrow  /  Teijo Granath 3100: 4 15,2ake 17,1pi 11 743 €
5 Lonely Rider  /  Olli Koivunen 3100: 5 11,3aly 14,9ke 37 249 €
6 Hazelhen Hermes  /  Tapio Perttunen 3100: 6 13,6ake 14,6pi 85 867 €
7 Safe Crossing  /  Kenneth Danielsen 3100: 7 13,6ake 14,5ke 36 121 €
8 Gambino Degato  /  Markku Nieminen 3120: 1 12,9ake 13,5ke 87 837 €
9 Elliot Boko  /  Ari Moilanen 3120: 2 11,1aly 13,1ke 95 060 €
10 Ideal Du Point  /  Antti Teivainen 3120: 3 14,5ake 14,7pi 39 445 €
11 Falcon Håleryd  /  Antti Ala-Rantala 3140: 1 11,2aly 13,2ke 282 429 €
8. lähtö klo 16:38 Kylmäveriset ryhmäajo 1609 m Helistölä Oy Haastajadivisioonakarsinta enintään 40 000 e. P. 4500 e. (4500-2250-1350-900-450-450) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Niemen Cecilia  /  Risto Tupamäki 1609: 1 22,8aly 26,0ke 39 555 €
2 R.R. Tuike  /  Ari Moilanen 1609: 2 24,2ake 25,0ke 40 965 €
3 Ponutella  /  Santtu Raitala 1609: 3 26,6ake 25,8ke 28 290 €
4 Muiston Prinssi  /  Toivo Niemi 1609: 4 23,5aly 25,1ke 31 150 €
5 Tähtisäihke  /  Harri Koivunen 1609: 5 23,9aly 24,9ke 44 790 €
6 Kielas  /  Esa Holopainen 1609: 6 24,6aly 24,6ke 38 555 €
7 V.G. Wilman Tähti  /  Mikko Huttunen 1609: 7 24,7aly 26,7ke 37 135 €
8 Annin Vappu  /  Tapio Perttunen 1609: 8 23,3aly 25,8ke 46 100 €
9 Aurotar  /  Tuomo Ojanperä 1609: 9 24,5ake 24,9ke 38 710 €
10 Valppaus  /  Jukka Torvinen 1609: 10 24,8aly 25,2ke 38 615 €
11 Varjonova  /  Olli Koivunen 1609: 11 23,3aly 26,3ke 37 200 €
12 Tementikko  /  Arto Hammar 1609: 12 23,1aly 25,6ke 58 300 €
9. lähtö klo 16:58 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Ylitalon Kauppapuutarha enintään 16 000 e. P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300-300) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Jimmy Ray  /  Niko Jokela 2100: 1 12,2aly 15,8ke 25 850 €
2 Don Pescador  /  Marko Hautamäki 2100: 2 13,8aly 15,0ke 24 130 €
3 Staro Moschino  /  Olli Koivunen 2100: 3 12,2aly 15,0ke 53 470 €
4 Albino Brave  /  Tapio Perttunen 2100: 4 12,7aly 15,8ke 15 640 €
5 Grainfield Aiden  /  Hannu Torvinen 2100: 5 13,5aly 15,2ke 38 393 €
6 Raw Jack  /  Tomi Wahlsten 2100: 6 13,9ake 17,2ke 18 060 €
7 Sultan Journey*  /  Esa Holopainen 2100: 7 12,3aly 17,8ke 22 662 €
8 Krampus  /  Ari Moilanen 2100: 8 14,0ake 16,0pi 23 870 €
9 Speak Of The Devil  /  Santtu Raitala 2100: 9 14,5ake 17,7ke 16 755 €
10 Piquant Stride  /  Mikael Pitkänen 2100: 10 12,4aly 17,2ke 15 400 €
11 One For You  /  Mika Forss 2100: 11 13,2aly 18,3ke 18 980 €
12 Hazelhen Hemera  /  Ville Tonttila 2100: 12 13,3ake 17,4ke 17 380 €
10. lähtö klo 17:17 Lämminveriset ryhmäajo 1609 m 5-v. tammoille 5v, Finntack & Yara Kasvattajakruunu-finaali P. 15 000 e. (15000-7500-4500-3000-1500-1500) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Golda Paris  /  Jukka Torvinen 1609: 1 10,5aly 14,0ke 92 307 €
2 Stoneisle Ocean  /  Hannu Torvinen 1609: 2 10,9aly 14,0ke 89 998 €
3 Minto's Daisy Star  /  Kari Alapekkala 1609: 3 12,9aly 15,8ke 79 621 €
4 Essi Van Press  /  Miika Tenhunen 1609: 4 13,0aly 14,4ke 28 934 €
5 Real Red  /  Antti Teivainen 1609: 5 11,9aly 15,7ke 57 807 €
6 Stonecapes Poe  /  Ari Moilanen 1609: 6 13,0aly 15,4ke 31 300 €
7 Mentha  /  Esa Holopainen 1609: 7 11,6aly 14,4ke 44 775 €
8 Unequalled Stride  /  Mikael Pitkänen 1609: 8 12,9aly 17,2ke 16 800 €
9 Her Royal Highness  /  Mika Forss 1609: 9 12,4aly 14,4ke 45 526 €
10 Anni Sue  /  Juha Länsimäki 1609: 10 11,7aly 16,6ke 23 120 €
11 Sahara Foxylady  /  Olli Koivunen 1609: 11 11,9aly 15,3ke 49 551 €
12 Mamajuana  /  Santtu Raitala 1609: 12 13,0aly 18,0ke 25 710 €
11. lähtö klo 17:35 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m Kataja Event enintään 25 000 e. P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Hohdon Iines  /  Antti Ala-Rantala 2100: 1 24,5aly 25,3ly 16 500 €
2 Kukkarosuon Iita  /  Peter Lindroos 2100: 2 25,4aly 26,5ke 22 185 €
3 Råger  /  Mika Forss 2100: 3 22,2aly 25,0ke 35 721 €
4 Liivate  /  Teemu Okkolin 2100: 4 25,8aly 28,1ke 14 770 €
5 Rokka Veikka  /  Seppo Markkula 2100: 5 23,6aly 26,1ke 20 630 €
6 Pelipiste  /  Heli Kantonen-Heikkilä 2100: 6 25,0ake 25,0ke 28 380 €
7 Mistersuomi  /  Sampo Kujala 2100: 7 26,0ake 26,7ke 20 385 €
8 Morison  /  Tapio Perttunen 2100: 8 25,1ake 25,9kp 50 040 €
9 Meno-Miina  /  Antti Teivainen 2100: 9 25,6aly 26,4ke 23 320 €
10 Vempun Valtti  /  Sauli Tammi 2100: 10 25,7aly 29,6ke 14 745 €
11 Pälvi Tuttu  /  Mikko Huttunen 2100: 11 26,0ake 26,8ke 27 455 €
12 Koivun Tähti  /  Santtu Raitala 2100: 12 23,5aly 25,0ke 38 150 €
1. ponilähtö klo 13:00 A-Ponit ryhmäajo 1600 m Avoin Zoojatar P. 100 e. (100-50-30-20)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Broängens Ghosakrama  /  Fiia Espo 1600: 1 2.07,7ake 2.06,2ly 6 968 €
2 Saphira  /  Viivi Mäki-Jaakkola 1600: 2 2.10,5aly 2.10,8ke 7 972 €
3 Smedens Max Speed 340 SH  /  Henriikka Rantanen 1600: 3 2.11,0ake 2.11,0ke 3 073 €
4 Flipper Aria  /  Juliaana Mustamo 1600: 4 2.21,0aly 2.19,6ke 2 225 €
5 Lähteelän Carlos 184 SH  /  Ada Stenman 1600: 5 2.27,4ake 2.23,2ke 2 246 €
6 Pomona II  /  Oona Halme 1600: 6 2.00,6aly 2.05,3ke 16 192 €
7 Hietarannan Saga  /  Otto Saarinen 1600: 7 2.13,7aly 2.13,0ke 2 732 €
2. ponilähtö klo 13:30 B-Ponit ryhmäajo 1600 m 5-v. Zoojatar 5-vuotismestaruus P. 200 e. (200-100-60-40)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Goldenwild's Dragonsoul  /  Julia Kettu 1600: 1 2.10,2ake 2.09,6ke 703 €
2 Razzman Wee  /  Elina Karjalainen 1600: 2 2.00,4ake 2.02,2ke 780 €
3 Romina  /  Viivi Mäki-Jaakkola 1600: 3 2.06,7ake 2.09,3ke 903 €
4 Estelle Tell  /  Milla Ritakallio 1600: 4 2.06,6ake 2.03,0ke 705 €
5 H.G. Loreen  /  Pinja Iltanen 1600: 5 51,5ake 52,0ke 4 686 €
Alkuun