Ravipäivän lähdöt:
Lähtö (sarja) |
|
|
Matka |
Tasoitukset |
Palkinto |
Palk. summa |
Lisätiedot |
1. lähtö (4) |
tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
p. 200 e + 20 m/ 200 e. enintään 600 e |
100 €
|
230 €
|
|
2. lähtö (8) |
tasoitusajo |
kv |
2100 m: |
p. 3000 e + 20 m/ 1500 e. enintään 7500 e |
100 €
|
210 €
|
|
3. lähtö (1) |
tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
p. 10 000 e + 20 m/ 10 000 e. |
100 €
|
230 €
|
|
4. lähtö (11) |
tasoitusajo |
kv |
2100 m: |
p. 0e. enintään 0 e |
100 €
|
210 €
|
|
5. lähtö (2) |
tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
p. 2500e, 20 m/ 4000e, 40 m/ 6000e. enintään 6000 e |
100 €
|
200 €
|
|
6. lähtö (12) |
tasoitusajo |
kv |
2120 m: |
|
100 €
|
200 €
|
|
7. lähtö (3) |
tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
p. 1000 e + 20 m/ 500 e. enintään 2000 e |
100 €
|
200 €
|
|
8. lähtö (10) |
tasoitusajo |
kv |
2100 m: |
p. 200 e + 20 m/ 200 e. enintään 600 e |
100 €
|
210 €
|
|
9. lähtö (7) |
tasoitusajo |
kv |
2100 m: |
p. 10 000 e + 20 m/ 10 000 e. |
100 €
|
200 €
|
|
10. lähtö (5) |
tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
p. 0e. enintään 0 e |
100 €
|
200 €
|
|
11. lähtö (9) |
tasoitusajo |
kv |
2100 m: |
p. 1000 e + 20 m/ 500 e. enintään 2000 e |
100 €
|
200 €
|
|
12. lähtö (6) |
tasoitusajo |
lv |
2120 m: |
|
100 €
|
200 €
|
|
1. ponilähtö (31) |
tasoitusajo |
p |
1100 m: |
p. 3.05.0 + 20 m/ 3,1 s |
100 €
|
230 €
|
|
2. ponilähtö (32) |
tasoitusajo |
p |
1600 m: |
p. 2.20.0 + 20 m/ 1,6 s |
100 €
|
200 €
|
|
|
Yht. |
2 920 € |
|
Lähdön hevoset ja ohjastajat:
1. lähtö klo 13:50 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m Fortum HorsePower-lähtö p. 200 e + 20 m/ 200 e. enintään 600 e P. 100 e. (100-50-30-20-10-10) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Ramon West
/ Hannu Lähteenmäki
|
2100: 1 |
18,3ake |
19,9ke |
420 € |
2 |
Rocking Vice
/ Johanna Sianoja
|
2100: 2 |
24,2ake |
19,6ke |
330 € |
3 |
Time To Win
/ Jouni Myllyharju
|
2100: 3 |
20,8ake |
19,7ke |
290 € |
4 |
Roddy Runner
/ Ari J Koivula
|
2100: 4 |
|
24,0ke |
24 € |
5 |
Laurila's Gertrude
/ Kauko Ketola
|
2100: 5 |
14,3aly |
17,5ke |
9 170 € |
6 |
Amadeus Possible
/ Toni Florin
|
2100: 6 |
14,3aly |
15,2ke |
31 137 € |
7 |
Laurila's Gilraen
/ Tomi Ojanen
|
2100: 7 |
|
19,2ke |
270 € |
8 |
Our Lexa
/ Jere Kiveinen
|
2100: 8 |
13,7aly |
16,6ke |
17 100 € |
9 |
Athletic Boss
/ Reijo Irri
|
2100: 9 |
14,6aly |
16,6ke |
12 989 € |
10 |
Blender
/ Joni Irri
|
2100: 10 |
19,9ake |
20,2ke |
180 € |
|
11 |
Photo Smile
/ Johanna Säteri
|
2120: 1 |
18,2ake |
17,7ke |
1 900 € |
12 |
Secret Matias*
/ Timo Saarikko
|
2120: 2 |
16,1aly |
17,6ke |
2 540 € |
13 |
Heman Aria
/ Aki Bly
|
2120: 3 |
19,6ake |
18,8ke |
490 € |
|
14 |
Bahama Fox
/ Teemu Toroska
|
2140: 1 |
|
19,5ke |
410 € |
2. lähtö klo 14:10 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m Satakunnan Taimitukku-lähtö p. 3000 e + 20 m/ 1500 e. enintään 7500 e P. 100 e. (100-50-30-20-10-10) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Nikke Nokkela
/ Heikki Lehtiniemi
|
2100: 1 |
29,4ake |
30,6ke |
3 290 € |
2 |
Vauhti Rols
/ Mikko Mustanoja
|
2100: 2 |
26,8aly |
27,6ke |
13 655 € |
3 |
Fiannan Mahti
/ Aki Bly
|
2100: 3 |
29,8ake |
31,0ke |
8 685 € |
4 |
Mopoheikki
/ Pertti Ketola
|
2100: 4 |
24,8aly |
26,2ly |
32 795 € |
5 |
Turkkala
/ Riina Rintanen
|
2100: 5 |
30,2ake |
30,4ke |
3 780 € |
|
6 |
Ape Aapeli
/ Jouni Nummi
|
2120: 1 |
34,0ake |
29,2ke |
3 585 € |
7 |
Voima-Simo
/ Hannu Lähteenmäki
|
2120: 2 |
26,6ake |
25,3ke |
19 070 € |
8 |
Ruskarilla
/ Terhi Poso
|
2120: 3 |
31,0ake |
30,5ke |
5 720 € |
9 |
Veetin Ralli
/ Tomi Ojanen
|
2120: 4 |
28,4aly |
30,1ke |
5 617 € |
|
10 |
Joihuva
/ Jere Kiveinen
|
2140: 1 |
28,5aly |
29,8ke |
6 205 € |
11 |
Santamaan Meeri
/ Laura Palo
|
2140: 2 |
33,0ake |
30,6ke |
5 564 € |
3. lähtö klo 14:30 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m Jaakko-Tuote Oy-lähtö p. 10 000 e + 20 m/ 10 000 e. pt. 60 m. P. 100 e. (100-50-30-20-10-10) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Nelilyn Raptor
/ Mikko Aro
|
2100: 1 |
14,6aly |
15,8ke |
9 380 € |
2 |
Miller It
/ Kauko Ketola
|
2100: 2 |
16,8ake |
17,0ke |
5 040 € |
3 |
Beauty Erin
/ Jouni Nummi
|
2100: 3 |
12,4aly |
16,7ke |
17 170 € |
4 |
Revenge
/ Mia Lamminen
|
2100: 4 |
15,8ake |
20,5ke |
6 050 € |
5 |
Olivier
/ Miia Salminen
|
2100: 5 |
16,2ake |
17,5ke |
7 150 € |
6 |
Langen's Greyhound
/ Olli Lähtinen
|
2100: 6 |
15,0ake |
17,2ke |
13 415 € |
7 |
Teresa Max
/ Pertti Ketola
|
2100: 7 |
14,3aly |
16,8ke |
9 005 € |
8 |
Star Cat
/ Jere Kiveinen
|
2100: 8 |
15,0ake |
16,0ke |
24 990 € |
9 |
Star It
/ Maiju Taipale
|
2100: 9 |
13,0aly |
15,8ke |
13 257 € |
10 |
Viva Avenger
/ Minna Rampa
|
2100: 10 |
14,4aly |
16,4ke |
7 830 € |
|
11 |
Caribian Lady
/ Sauli Vuorenpää
|
2120: 1 |
13,8aly |
16,0ke |
11 565 € |
12 |
Lovely Secret
/ Matti Lammela
|
2120: 2 |
11,2aly |
13,8ly |
47 357 € |
13 |
Sundsvik Jetlag
/ Liisa Nummi
|
2120: 3 |
15,5akp |
17,9ke |
10 333 € |
|
14 |
Buster U.S.
/ Teemu Toroska
|
2140: 1 |
12,5aly |
16,6ke |
25 488 € |
|
15 |
Enrico La Renta
/ Riina Rintanen
|
2160: 1 |
12,6aly |
16,6ke |
32 530 € |
4. lähtö klo 14:50 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m Panelian Kone Oy-lähtö p. 0e. enintään 0 e P. 100 e. (100-50-30-20-10) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Tuulan Vilitär
/ Tiina Ruusunen
|
2100: 1 |
29,3aly |
30,4ke |
7 140 € |
2 |
Lammin Iisakki
/ Helena Horila
|
2100: 2 |
32,5aly |
32,2ke |
2 640 € |
3 |
Vosmari
/ Ari J Koivula
|
2100: 3 |
29,9ake |
30,3ke |
6 420 € |
4 |
Jylhäsäde
/ Ari Kurra
|
2100: 4 |
29,1aly |
29,8ke |
5 300 € |
5 |
Tolinan Välkky
/ Risto Leponiemi
|
2100: 5 |
|
39,0ke |
420 € |
6 |
Skuuppi
/ Vesa Tenkanen
|
2100: 6 |
29,1aly |
31,7ke |
5 068 € |
7 |
Apilan Jekku
/ Liisa Nummi
|
2100: 7 |
|
|
0 € |
8 |
Miran Siru
/ Laura Palo
|
2100: 8 |
29,5akp |
28,0ke |
9 270 € |
9 |
Pikku-Iita
/ Reetta Isotalo
|
2100: 9 |
|
47,5ke |
10 € |
5. lähtö klo 15:10 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m Krafft-lähtö p. 2500e, 20 m/ 4000e, 40 m/ 6000e. enintään 6000 e P. 100 e. (100-50-30-20-10-10) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Harmigeddon Tinker
/ Rami Kangas
|
2100: 1 |
15,9aly |
17,4ke |
4 180 € |
2 |
Andy Starlet
/ Helena Horila
|
2100: 2 |
16,9ake |
19,2ke |
2 850 € |
3 |
Bob Spirit
/ Tomi Ojanen
|
2100: 3 |
17,0ake |
18,4ke |
2 730 € |
|
4 |
Marlon Dee
/ Timo Keto
|
2120: 1 |
12,4aly |
14,7ly |
51 584 € |
5 |
Ander's Son
/ Jukka Heiskala
|
2120: 2 |
16,1aly |
18,0ke |
3 810 € |
|
6 |
Catrin Del Oro
/ Jere Kiveinen
|
2140: 1 |
15,8aly |
17,1ke |
4 045 € |
6. lähtö klo 15:30 Kylmäveriset tasoitusajo 2120 m enint.3-v. Haaviston Sora-lähtö Tammat 20m hyv. P. 100 e. (100-50-30-20-10-10) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Liekillä
/ Minna Rampa
|
2100: 1 |
|
33,9ke |
1 520 € |
2 |
Rehulan Suvi
/ Matti Rehula
|
2100: 2 |
30,0ake |
30,5ke |
8 850 € |
3 |
Metku Maikki
/ Teemu Toroska
|
2100: 3 |
27,4aly |
27,6ke |
20 800 € |
4 |
Valkea Unelma
/ Virve Erkkilä
|
2100: 4 |
34,2ake |
33,3ke |
3 140 € |
5 |
Takapiru
/ Mikko Aro
|
2100: 5 |
|
49,7ke |
30 € |
|
6 |
Kulkuri Naurava
/ Maria Rehula
|
2120: 1 |
38,5ake |
35,2ke |
1 335 € |
7 |
Hiekkamäen Otto
/ Juuso Nyström
|
2120: 2 |
28,2aly |
28,2ke |
12 290 € |
7. lähtö klo 15:50 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m Lavian Pop-pankki-lähtö p. 1000 e + 20 m/ 500 e. enintään 2000 e P. 100 e. (100-50-30-20-10-10) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Prospect Tag
/ Aki Bly
|
2100: 1 |
16,8ake |
17,4ke |
6 235 € |
2 |
Langen's Isis
/ Jere Kiveinen
|
2100: 2 |
16,3ake |
17,5ke |
4 745 € |
3 |
Crush Hoss
/ Timo Keto
|
2100: 3 |
17,1aly |
17,0ke |
5 340 € |
4 |
Kåre Iver
/ Maria Virtanen
|
2100: 4 |
20,1ake |
19,0ke |
769 € |
5 |
Moonlight Hunter
/ Heikki Laine
|
2100: 5 |
18,2ake |
18,3ke |
580 € |
|
6 |
Ubertaz
/ Mikko Aro
( Tuija Aro
) |
2120: 1 |
14,9aly |
18,4ke |
1 449 € |
7 |
Miss Shooting Star
/ Maiju Taipale
|
2120: 2 |
14,9aly |
17,9ke |
5 172 € |
8. lähtö klo 16:10 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m LihaHietanen-lähtö p. 200 e + 20 m/ 200 e. enintään 600 e P. 100 e. (100-50-30-20-10-10) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Passio
/ Juuso Nyström
|
2100: 1 |
29,3ake |
28,8ke |
11 235 € |
2 |
Aaron Hoo
/ Pasi Hara
|
2100: 2 |
|
|
0 € |
3 |
Mandela
/ Teemu Toroska
|
2100: 3 |
|
37,9ke |
80 € |
4 |
Valeriana
/ Katriina Mattila
|
2100: 4 |
26,6aly |
26,5ke |
19 802 € |
5 |
Pikku-Liisukka
/ Jouni Nummi
|
2100: 5 |
|
42,6ke |
0 € |
6 |
Tuli-Liisis
/ Kim Åkerlund
|
2100: 6 |
33,4ake |
34,0ke |
2 360 € |
7 |
Soman Sirius
/ Sanna Päivike
|
2100: 7 |
27,9aly |
29,0ke |
14 765 € |
8 |
Maniiri
/ Heikki Laine
|
2100: 8 |
37,8aly |
38,3ke |
690 € |
9 |
Y.P. Son
/ Tomi Ojanen
|
2100: 9 |
27,9ake |
27,1ke |
29 320 € |
10 |
Isosalon Kingi
/ Jere Kiveinen
|
2100: 10 |
34,2ake |
33,2ke |
2 630 € |
|
|
11 |
Viituro
/ Matti Säteri
|
2140: 1 |
|
37,1ke |
510 € |
9. lähtö klo 16:30 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m Ravitalli Harri Koivunen-lähtö p. 10 000 e + 20 m/ 10 000 e. pt. 60 m. P. 100 e. (100-50-30-20-10-10) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Valssaus
/ Jouni Nummi
|
2100: 1 |
28,3ake |
m27,6ke |
31 444 € |
2 |
Pulveri
/ Maria Virtanen
|
2100: 2 |
29,6ake |
28,9ke |
9 740 € |
3 |
Camillo
/ Kauko Toroska
|
2100: 3 |
28,1aly |
28,8ke |
11 100 € |
4 |
Vartilla
/ Matti Lammela
|
2100: 4 |
27,7ake |
29,0ke |
9 915 € |
|
5 |
Rokka Veikka
/ Ida Säntti
|
2120: 1 |
23,6aly |
26,1ke |
21 335 € |
6 |
Verna-Illuusia
/ Kauko Ketola
|
2120: 2 |
27,5ake |
28,6ke |
23 370 € |
|
|
7 |
Lover
/ Jere Kiveinen
|
2160: 1 |
25,3aly |
24,4ke |
60 730 € |
10. lähtö klo 16:50 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m Hevospalvelut Minna Rampa-lähtö p. 0e. enintään 0 e P. 100 e. (100-50-30-20-10-10) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Mad-Eye Moody
/ Joni Irri
|
2100: 1 |
24,6ake |
19,3ke |
385 € |
2 |
Flirty Kick
/ Raila Järvi
|
2100: 2 |
17,5ake |
19,1ke |
1 560 € |
3 |
Westcoast Mayday
/ Jere Kiveinen
|
2100: 3 |
16,1ake |
18,9ke |
3 625 € |
4 |
Lovely Mesh
/ Mikko Mustanoja
|
2100: 4 |
17,3ake |
17,4ke |
3 160 € |
5 |
Milagro
/ Toni Florin
|
2100: 5 |
18,9ake |
18,8ke |
890 € |
6 |
Moira Maguire
/ Teemu Toroska
|
2100: 6 |
17,2ake |
17,4ke |
4 150 € |
12. lähtö klo 17:20 Lämminveriset tasoitusajo 2120 m enint.2-v. Kokemäen kesäravit 2019-lähtö Tammat 20m hyv. P. 100 e. (100-50-30-20-10-10) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Rim Bay Orchid
/ Minna Rampa
|
2100: 1 |
13,1aly |
14,6ke |
30 680 € |
2 |
Belle Primavera
/ Meri Elomaa
|
2100: 2 |
18,0ake |
17,3ke |
1 840 € |
|
3 |
Windman
/ Jukka Heiskala
|
2120: 1 |
19,0ake |
18,1ke |
1 605 € |
4 |
Langen's Motörhead
/ Jere Kiveinen
|
2120: 2 |
13,4aly |
15,1ly |
22 135 € |
5 |
Langen's Hound Dog
/ Olli Lähtinen
|
2120: 3 |
15,8ake |
16,6ke |
7 078 € |
1. ponilähtö klo 13:00 A-Ponit tasoitusajo 1100 m Sijaishuoltopalvelu Taika-lähtö p. 3.05.0 + 20 m/ 3,1 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Demoni
/ Veeti Mäntylä
|
1100: 1 |
2.52,0aly |
2.53,5ke |
1 581 € |
2 |
B.M. Toscana
/ Katariina Säteri
|
1100: 2 |
2.54,8aly |
2.51,3ke |
1 085 € |
3 |
Niittykorven Rodolfo 362 SH
/ Jenna Peltola
|
1100: 3 |
3.06,1aly |
3.02,8ly |
1 735 € |
4 |
Kakkulanmäen Gypsy
/ Emilia Ritakallio
|
1100: 4 |
|
3.08,5ly |
470 € |
|
|
5 |
Margaret of Langen
/ Julianna Salomaa
|
1140: 1 |
2.57,8aly |
2.57,9ly |
860 € |
6 |
Eachan Call
/ Salla Koukkari
|
1140: 2 |
2.51,2aly |
2.42,7ly |
888 € |
|
7 |
Little Dream Big
/ Jenny Suomela
|
1160: 1 |
2.38,0aly |
2.32,1ke |
2 784 € |
8 |
Skogbölen Nätta
/ Iida Vastamäki
|
1160: 2 |
2.55,7ake |
2.49,5ke |
2 165 € |
9 |
Sannikon Zafira
/ Joona Ikonen
|
1160: 3 |
2.42,3aly |
2.41,9ly |
989 € |
10 |
Zemafori
/ Eveliina Hietanen
|
1160: 4 |
2.26,2aly |
2.18,9ke |
2 910 € |
|
11 |
Kaunisrannan Izmo 201 SH
/ Tanja Tenkanen
|
1180: 1 |
3.05,7ake |
2.55,4ly |
850 € |
|
|
12 |
Signhill's Quickie
/ Milla Ritakallio
|
1220: 1 |
2.49,0ake |
2.46,8ke |
1 069 € |
|
13 |
Erik Amadeus
/ Erin Mattila
|
1240: 1 |
2.44,6aly |
2.44,2ly |
1 410 € |
14 |
Jokimäen Popo
/ Juuso Ikonen
|
1240: 2 |
2.40,0aly |
2.35,0ly |
2 438 € |
|
15 |
Tepsutti
/ Alina Myllymäki
|
1260: 1 |
2.25,7aly |
2.24,7ke |
5 466 € |
2. ponilähtö klo 13:20 B-Ponit tasoitusajo 1600 m Unton Highlander-lähtö p. 2.20.0 + 20 m/ 1,6 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Korpral Winner 46 RUSS
/ Ida Haaranen
|
1600: 1 |
2.05,5ake |
2.04,0ke |
2 100 € |
|
|
2 |
Estelle Tell 315 RUSS
/ Milla Ritakallio
|
1640: 1 |
56,9ake |
59,9ke |
1 595 € |
|
3 |
Theobald
/ Alexandra Lindberg
|
1660: 1 |
2.09,8ake |
2.15,8ke |
1 317 € |
|
|
|
|
4 |
Romina 327 RUSS
/ Viivi Mäki-Jaakkola
|
1740: 1 |
2.04,0ake |
2.04,9ke |
1 593 € |
5 |
Minim Lu Art 326 RUSS
/ Emilia Ritakallio
|
1740: 2 |
2.05,6ake |
2.05,8ke |
2 040 € |
|
6 |
Smedens Chess
/ Eveliina Hietanen
|
1760: 1 |
2.03,4ake |
2.00,0ke |
1 926 € |
|
|
7 |
Kålmans Scrappy Doo
/ Reetta Hirvonen
|
1800: 1 |
59,6ake |
58,7ke |
1 912 € |
Alkuun