Lähtölistat, 14.4.2019 16:00 Mikkeli

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (6) tasoitusajo lv 2100 m: p. 0 e + 20 m/ 700 e. enintään 700 e 800 € 1 650 €
2. lähtö (10) tasoitusajo kv 2100 m: p. 400 e + 20 m/ 500 e. enintään 2900 e 800 € 1 810 €
3. lähtö (5) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 1200 e. 800 € 1 780 €
4. lähtö (3) tasoitusajo lv 2100 m: p. 7500 e + 20 m/ 15 000 e. enintään 22 500 e 800 € 1 940 € Toto4-1
5. lähtö (1) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 37 000 e. 1 000 € 2 200 € Toto4-2
6. lähtö (8) tasoitusajo kv 2100 m: p. 6000 e + 20 m/ 6000 e. enintään 18 000 e 800 € 2 020 € Toto4-3 Duo-1
7. lähtö (2) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 15 500 e. 800 € 1 780 € Toto4-4 Duo-2 Troikka
8. lähtö (7) ryhmäajo kv 2100 m: enintään 30 000 e. 1 000 € 2 050 €
9. lähtö (4) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 5000 e. 800 € 1 810 € Troikka
10. lähtö (9) tasoitusajo kv 2100 m: p. 2000 e + 20 m/ 1300 e. enintään 8500 e 800 € 1 940 €
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2100 m:
1. ponilähtö (33) tasoitusajo p 1100 m: p. 3.22.0 + 20 m/ 3,4 s 100 € 240 €
2. ponilähtö (35) tasoitusajo p 2100 m: p. 2.27.0 + 20 m/ 1,6 s 100 € 200 €
3. ponilähtö (32) tasoitusajo p 1100 m: p. 2.55.0 + 20 m/ 3,0 s 100 € 240 €
4. ponilähtö (34) tasoitusajo p 2100 m: p. 2.00.0 + 20 m/ 1,1 s 100 € 200 €
5. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1100 m: p. 2.36.0 + 20 m/ 2,8 s 100 € 200 €
  Yht. 20 060 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 16:10 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m p. 0 e + 20 m/ 700 e. enintään 700 e Etus. ensisij. 3-4-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 800 e. (800-400-240-160-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Bravissimo Kess  /  Matti Nisonen 2100: 1 18,9ake 20,0ke 1 560 €
2 No Cash  /  Jani Ripatti 2100: 2 24,1ke 0 €
3 Ywonne Croft  /  Henri Bollström 2100: 3 17,8ke 610 €
4 Mc Blend  /  Ville Mikkanen 2120: 1 19,5ake 22,5ke 400 €
5 Blitzkrieg  /  Jukka Torvinen 2120: 2 17,0ke 1 580 €
6 Lilian La Renta  /  Pekka Vehviläinen 2120: 3 21,7ake 20,7ke 685 €
7 Notorious Nova  /  Jani Ruotsalainen 2120: 4 19,0ke 560 €
8 Hot Choklit Kiss  /  Pertti Puikkonen 2120: 5 16,7aly 19,4ke 1 510 €
9 Gabriela Koks  /  Kimmo Sundström 2120: 6 20,4ake 19,1ke 714 €
10 Your Highness  /  Tomi Haapio 2120: 7 19,6ake 18,4ke 1 430 €
2. lähtö klo 16:30 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m p. 400 e + 20 m/ 500 e. enintään 2900 e P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Pitiksen Porho  /  Henri Bollström 2100: 1 38,6ke 330 €
2 Walmiss  /  Juha Wikman 2120: 1 32,8ke 1 560 €
3 Campo  /  Markus Dahlström 2120: 2 34,1ke 1 060 €
4 Valkia  /  Risto Tupamäki 2120: 3 29,6ake 31,6ke 6 260 €
5 Salaperäinen  /  Iikka Nurmonen 2120: 4 34,2ke 1 305 €
6 Tuurin Taika  /  Jari Ruuskanen 2120: 5 36,4ake 31,8ke 1 300 €
7 Drakula  /  Kimmo Sundström 2120: 6 35,1ke 950 €
8 Vouhotti  /  Jarmo Saarela 2120: 7 36,0ake 34,3ke 2 220 €
9 Hespori  /  Sami Vehviläinen 2120: 8 35,6ke 3 170 €
10 Bondi  /  Jani Ruotsalainen 2140: 1 31,7ke 2 150 €
11 Vetokisälli  /  Pekka Vehviläinen 2140: 2 32,7ake 30,9ke 1 530 €
12 Lumi-Oosa  /  Harri Kotilainen 2140: 3 27,8ake 29,9ke 4 875 €
13 Flygande Peggy  /  Tapani Hautala 2140: 4 36,1ke 1 400 €
14 Myrsky-Yön Leevi  /  Esa Holopainen 2160: 1 30,5aly 30,0ke 3 425 €
3. lähtö klo 16:50 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 1200 e. Etus. ensisij. 3-4-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 800 e. (800-400-240-160-80-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Goldshoe Donna  /  Sami Vehviläinen 2100: 1 19,0ake 18,0ke 1 695 €
2 Maze Match  /  Arto Laaksonen 2100: 2 18,5ake 22,3ke 640 €
3 Zira  /  Ljubov Bezrukova  ( Laura Tainio ) 2100: 3 19,5ake 18,0ke 1 255 €
4 Hazella  /  Jani Ruotsalainen 2100: 4 16,4ake 17,1ke 1 300 €
5 Don Padre  /  Jukka Torvinen 2100: 5 19,4ake 100 €
6 Cele's Tina  /  Marko Redsven 2100: 6 17,4ake 18,4ke 1 472 €
7 Next Star  /  Esa Holopainen 2100: 7 20,1ake 18,6ke 970 €
8 Otto Master  /  Henri Bollström 2100: 8 17,8ake 19,0ke 930 €
9 Broadway Musical  /  Tino Paldan 2100: 9 15,5aly 19,3ke 2 280 €
10 Dix Nightmare  /  Tomi Haapio 2100: 10 18,1ake 18,6ke 960 €
11 Miracle Mysteria  /  Mikko S Laitinen 2100: 11 18,6ake 17,3ke 2 810 €
12 Boulder Spartacus  /  Markus Porokka 2100: 12 19,3ake 19,0ke 950 €
4. lähtö klo 17:15 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m p. 7500 e + 20 m/ 15 000 e. enintään 22 500 e P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Ciao Ferrari  /  Mikko Valtonen 2100: 1 15,9ake 17,7ke 8 140 €
2 Rick Rubin  /  Sandra Kortekallio 2100: 2 17,2ake 17,6ke 4 190 €
3 Glen Amore  /  Henri Bollström 2100: 3 15,7ake 16,5ke 8 920 €
4 Oliver Savage  /  Ville Tonttila 2100: 4 15,4aly 15,2ly 3 986 €
5 Salty Fairytale  /  Satu Nissinen 2100: 5 15,4ake 16,8ke 7 340 €
6 Las Robbie  /  Tapio Levänen 2100: 6 16,9ake 18,5ke 6 795 €
7 Yanni  /  Henry M Bollström 2100: 7 16,5ake 18,3ke 5 100 €
8 E.V. Menina  /  Esa Holopainen 2100: 8 17,0ake 18,6ke 5 785 €
9 Granite  /  Tapio Perttunen 2100: 9 16,4ake 17,6pi 6 930 €
10 Sweet Micce  /  Teemu Keskitalo 2100: 10 15,9aly 18,0ke 7 145 €
11 Nizza  /  Marko Heikari 2120: 1 14,3ake 16,9ke 13 240 €
12 Selanne  /  Jukka Torvinen 2120: 2 13,9aly 16,9ke 9 400 €
13 Ranch Qluisa  /  Arto Laaksonen 2120: 3 14,9aly 16,0ke 8 690 €
14 Innocent Tooma  /  Jani Ruotsalainen 2120: 4 14,9ake 15,8ke 12 438 €
15 Capitano Web  /  Tomi Haapio 2120: 5 14,2aly 16,3ke 13 464 €
5. lähtö klo 17:35 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 37 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Marshall Maurice  /  Esa Holopainen 2100: 1 14,9ake 15,7ke 25 910 €
2 Rim Bay Kickapoo  /  Risto Tupamäki 2100: 2 13,4ake 16,8ke 33 920 €
3 Enjoy Pepper  /  Jukka Torvinen 2100: 3 12,4aly 17,2ke 26 940 €
4 Flying Duck  /  Henry M Bollström 2100: 4 13,1aly 15,0ke 30 315 €
5 Crisp Look  /  Tero Lahtinen 2100: 5 13,7aly 15,5ke 25 570 €
6 Ganador  /  Markus Dahlström 2100: 6 13,9aly 15,7ly 27 683 €
7 Västerbo Keymaster  /  Mikko Valtonen 2100: 7 14,3aly 16,1ke 27 950 €
8 Midnight Mover  /  Tapio Perttunen 2100: 8 12,8aly 16,2ke 24 334 €
9 Racehill Victory  /  Jarmo Saarela 2100: 9 12,9ake 16,3pi 32 885 €
10 Victory Zet  /  Ljubov Bezrukova  ( Irina Prozorova ) 2100: 10 13,2aly 15,3ke 26 220 €
11 Gene Touch  /  Jani Ruotsalainen 2100: 11 12,9aly 14,2ke 29 305 €
6. lähtö klo 17:55 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m p. 6000 e + 20 m/ 6000 e. enintään 18 000 e P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Välkyn Vesku  /  Jukka Torvinen 2100: 1 27,9aly 29,4ke 6 025 €
2 Alman Into  /  Risto Tupamäki 2100: 2 30,5ake 32,1ke 5 240 €
3 R.R. Kivaro  /  Markus Porokka 2100: 3 28,6ake 30,0ke 5 650 €
4 Pete Pointti  /  Esa Holopainen 2100: 4 28,7ake 30,4ke 5 580 €
5 Voe Epeli  /  Mikko Valtonen 2120: 1 30,4ake 30,4ke 7 185 €
6 Tuurin Poika  /  Ville Mikkanen 2120: 2 29,4ake 28,6ke 9 975 €
7 Bokeripotti  /  Marko Heikari 2120: 3 29,1aly 30,6ke 6 530 €
8 Turpoelli  /  Mikko Miettinen 2120: 4 28,8aly 30,1ke 9 685 €
9 Sissin Sisu  /  Jani Ruotsalainen 2120: 5 25,8ake 26,6ke 12 890 €
10 Viksu Vilivei  /  Harri Kotilainen 2120: 6 24,6aly 28,2ke 11 490 €
11 Tinon Valo  /  Petri Ripatti 2120: 7 29,6ake 28,6ke 8 855 €
12 Villitykki  /  Henri Bollström 2120: 8 28,9ake 27,6ke 10 440 €
13 Huima Hermanni  /  Tommi Sundström 2120: 9 27,1aly 27,6ke 12 880 €
14 Jojotar  /  Sami Vehviläinen 2120: 10 28,4ake 28,6ke 8 750 €
15 T.J. Jakari  /  Tero E Mäenpää 2140: 1 25,0aly 27,5ke 15 250 €
16 Limuska  /  Tapio Perttunen 2140: 2 24,8aly 26,9ke 23 925 €
7. lähtö klo 18:15 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Annila Golf enintään 15 500 e. P. 800 e. (800-400-240-160-80-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Boulder Rocket  /  Markus Porokka 2100: 1 12,8aly 16,4ke 17 620 €
2 Triple Ray  /  Henri Bollström 2100: 2 15,5ake 16,3ke 12 300 €
3 Lovemore  /  Iikka Nurmonen 2100: 3 13,6ake 16,2ke 17 310 €
4 Franklin Web  /  Tomi Haapio 2100: 4 12,9aly 16,7ke 15 595 €
5 White Cross Bicho  /  Jukka Torvinen 2100: 5 13,6aly 18,6ke 11 365 €
6 Boss Amiraal  /  Petri Ripatti 2100: 6 14,9ake 16,5ke 12 845 €
7 Zeleber Å.  /  Laura Tainio 2100: 7 15,6aly 17,1ke 15 236 €
8 Sand of Holmö  /  Olavi Nisonen 2100: 8 14,7aly 16,8pi 11 966 €
9 Exclusive Koks  /  Ville Tonttila 2100: 9 14,6aly 16,4ke 12 111 €
10 Vaniere  /  Jarmo Saarela 2100: 10 15,0ake 16,0ke 10 480 €
11 Merry Adventurer  /  Marko Heikari 2100: 11 16,7ake 16,7ke 9 030 €
12 Kanyoni*  /  Arto Laaksonen 2100: 12 13,3aly 16,0ke 15 067 €
8. lähtö klo 18:35 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m enintään 30 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Aronin Muisto  /  Johan Hjelt 2100: 1 24,4aly 36,6ke 28 060 €
2 Rajatapaus  /  Jukka Torvinen 2100: 2 27,7ake 26,9ke 18 700 €
3 B. Riitu  /  Jani Ruotsalainen 2100: 3 25,4aly 26,3ke 19 515 €
4 Imun Siro  /  Esa Holopainen 2100: 4 25,6ake 25,9ke 26 670 €
5 Sarsis  /  Tomi Haapio 2100: 5 25,8ake 25,0ke 28 915 €
6 Vuvuzela  /  Henri Bollström 2100: 6 25,5aly 25,0ke 28 550 €
9. lähtö klo 18:50 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 5000 e. Etus. ensisij. 3-4-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Hope's Legacy  /  Henry Hietala 2100: 1 15,8ake 17,8ke 5 140 €
2 Surprise Rose  /  Iikka Nurmonen 2100: 2 13,7aly 17,7ke 17 420 €
3 Grapetsiinasine  /  Jani Ruotsalainen 2100: 3 16,5ake 16,9ke 4 290 €
4 Rebel Race  /  Arto Laaksonen 2100: 4 17,1aly 18,2ke 4 820 €
5 Capesake  /  Niko Riekkinen 2100: 5 14,0aly 19,5ke 3 440 €
6 Beautiful Figure  /  Petri Ripatti 2100: 6 17,0ake 18,1ke 3 220 €
7 Maize  /  Esa Holopainen 2100: 7 17,0ake 17,1ke 4 575 €
8 Cut Brandy  /  Teemu Kananen 2100: 8 19,6ake 17,4ke 1 230 €
9 Fashion Cloud  /  Jarmo Saarela 2100: 9 16,1ake 16,9ke 4 820 €
10 Can't Buy Me Love  /  Jukka Torvinen 2100: 10 16,5ake 18,0ke 4 520 €
11 Boulder Dream  /  Markus Porokka 2100: 11 16,2ake 17,2ke 5 070 €
12 Hellsbells  /  Tapio Perttunen 2100: 12 14,3aly 17,6ke 6 310 €
10. lähtö klo 19:05 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m p. 2000 e + 20 m/ 1300 e. enintään 8500 e P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Sparta  /  Markus Huttunen 2100: 1 35,4ke 1 780 €
2 Tosi Viree  /  Jani Ripatti 2100: 2 30,3ke 2 220 €
3 Krapido  /  Kimmo Sundström 2100: 3 35,1ake 32,5ke 1 810 €
4 Pirttilän Maksi  /  Teemu Okkolin 2100: 4 36,2ake 32,5ke 1 690 €
5 Vivega Viltsu  /  Risto Tupamäki 2100: 5 32,1ake 32,2ke 2 450 €
6 Eko-Neli  /  Olli Vaittinen 2100: 6 34,3ake 32,4ke 2 080 €
7 Raston Tupla  /  Sami Vehviläinen 2120: 1 32,8ke 2 080 €
8 Säveling  /  Terho Rautiainen 2120: 2 31,3ake 30,9ke 2 525 €
9 Tähen Sisu  /  Jani Ruotsalainen 2120: 3 31,3ke 2 480 €
10 Hehkeä Hellu  /  Mikko Valtonen 2120: 4 32,1ake 31,7ke 3 010 €
11 Rapsanteri  /  Ville Laakkala 2120: 5 32,9ake 29,6ke 3 320 €
12 Sinkun Cunkku  /  Henri Bollström 2120: 6 32,0ke 3 300 €
13 Ohran Voitto  /  Pertti Puikkonen 2140: 1 29,3ake 28,2ke 6 070 €
14 Lumo-Pekuna  /  Pekka Vehviläinen 2140: 2 29,7ake 27,9ke 7 960 €
15 Midas  /  Esa Holopainen 2140: 3 31,2ke 4 155 €
16 Sorjan Säihke  /  Jarmo Saarela 2140: 4 25,6aly 29,1ke 6 700 €
1. koelähtö klo 15:45 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Global Springtime*  /  Marko Redsven 2100: 1 15,9aly 18,3ke 2 374 € 1.24.0
2 Pablo Di Safir  /  Heikki Tanner 2100: 2 0 € 1.24.0
1. ponilähtö klo 14:00 A-Ponit tasoitusajo 1100 m p. 3.22.0 + 20 m/ 3,4 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Coneridge My Prince  /  Elli-Noora Romppanen 1100: 1 3.12,4ly 260 €
2 Brigatin Poker 279 SH  /  Maria Kiukas 1100: 2 3.01,3ly 220 €
3 Koskenkukan Pedro  /  Kaisa Hämäläinen 1100: 3 3.33,0ly 10 €
4 Frida Fighter  /  Fiia Espo 1100: 4 3.08,0ly 104 €
5 Hakalan Melody  /  Maximilian Suda 1100: 5 3.24,9ly 30 €
6 Momba  /  Tiia Vehviläinen 1120: 1 3.05,9ly 310 €
7 Mithrim Ax  /  Emma Piiroinen 1120: 2 3.16,9ly 210 €
8 Lekon Felix  /  Laura Pulliainen 1140: 1 3.05,3ly 170 €
9 Symphatil Shadow  /  Veera Jaakkosela 1140: 2 3.15,9ly 226 €
10 Poni-Ilolan Albert  /  Elena Honkonen 1140: 3 3.16,4ly 183 €
11 Usvaniityn Jones 305 SH  /  Tiia Töyrylä 1140: 4 3.07,2ly 202 €
12 Symphatil Spiderman  /  Anton Punkka 1180: 1 3.11,5aly 3.10,2ly 530 €
13 Aarteen Prinsessa 1498 SH  /  Jerry Rauos 1200: 1 3.06,0ly 200 €
14 Magpie's Betty Bean  /  Inca Ikonen 1220: 1 2.54,6ly 220 €
15 Tomtagårdens Widar 218 SH  /  Adele Kalenius 1220: 2 3.03,5ly 492 €
16 Dunnaldur's Hercules  /  Riina Honkonen 1220: 3 3.02,6ly 484 €
2. ponilähtö klo 14:20 B-Ponit tasoitusajo 2100 m p. 2.27.0 + 20 m/ 1,6 s P. 100 e. (100-50-30-20)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Fatiwa 292 RUSS  /  Lotta Mässeli 2100: 1 2.26,8ke 224 €
2 Aatu Alfred  /  Sara Huovila 2160: 1 2.23,5ake 2.18,8ke 302 €
3 Belsson  /  Lotta Rahikka 2220: 1 2.18,6ake 2.18,0ke 736 €
4 Litas Ess  /  Jenita Laitinen 2240: 1 2.19,6ake 2.14,0ke 944 €
5 Fina Flickan 300 RUSS  /  Julia Kiukas 2300: 1 2.21,0ake 2.04,8ke 1 166 €
6 Lennartson  /  Elna Vaittinen 2340: 1 2.08,2ake 2.07,8ke 1 473 €
3. ponilähtö klo 14:35 A-Ponit tasoitusajo 1100 m p. 2.55.0 + 20 m/ 3,0 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Castanja Liquorice  /  Eerika Käyhty 1100: 1 2.56,7ly 564 €
2 Never Heard  /  Ella-Saara Liimatainen 1120: 1 2.51,6ly 390 €
3 Sammalisen Iisakki  /  Fiia Espo 1120: 2 2.52,1ly 816 €
4 Aarteen Niiskuneiti 1166 SH  /  Emma Piiroinen 1120: 3 2.58,5aly 2.54,7ly 838 €
5 Usvaniityn Janna 1507 SH  /  Aada Salo 1140: 1 2.49,5aly 2.45,5ly 1 006 €
6 Ceglia Dark  /  Henna-Riikka Nevalainen 1140: 2 2.46,0aly 2.50,0ly 1 184 €
7 Kaunisrannan Frezza  /  Miia Vänttinen 1160: 1 2.44,3aly 2.44,2ly 727 €
8 Smedens Mathilda  /  Elmeri Pussi 1160: 2 2.43,9aly 2.45,5ke 892 €
9 Kantolan Whole Lotta Rosie  /  Maria Kiukas 1160: 3 2.36,2ly 750 €
10 Kaunisrannan Jekku  /  Viivi Pursiainen 1160: 4 2.40,8aly 2.45,8ly 1 659 €
11 Onni Waara  /  Tiia Vehviläinen 1160: 5 2.47,6aly 2.46,9ly 1 282 €
12 Pirttirannan Iisa 1500 SH  /  Milana Ahtiainen 1160: 6 2.41,9ake 2.47,5ly 615 €
13 Pirttirannan Forte  /  Väinö-Kalle Korhonen 1180: 1 2.53,4aly 2.42,9ly 1 186 €
14 Niemenpellon Mirham  /  Sara Huovila 1180: 2 2.45,5ly 630 €
15 Aarteen Kiiltopää  /  Riina Honkonen 1200: 1 2.37,3ake 2.39,1ly 1 538 €
16 Aarteen Kleopatra 1234 SH  /  Jerry Rauos 1220: 1 2.37,9ly 931 €
4. ponilähtö klo 14:45 B-Ponit tasoitusajo 2100 m p. 2.00.0 + 20 m/ 1,1 s P. 100 e. (100-50-30-20)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Princess Lisbeth  /  Nina Hänninen 2100: 1 2.15,6ake 2.02,4ke 991 €
2 Ekstrands Bärgarn  /  Saana Tuuri 2240: 1 56,0ake 53,3ke 3 837 €
3 Bonus  /  Laura Pulliainen 2240: 2 54,8ake 52,9ke 3 706 €
4 Gemstone Aria 36 RUSS  /  Suvi Saarinen 2260: 1 50,4ake 51,6ke 2 732 €
5 Smedens Andiamo 41 RUSS  /  Jenni Rautiainen 2420: 1 44,6ake 42,6ke 5 464 €
5. ponilähtö klo 14:55 A-Ponit tasoitusajo 1100 m p. 2.36.0 + 20 m/ 2,8 s P. 100 e. (100-50-30-20)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Queen Point  /  Ronja Vartiainen 1100: 1 2.37,0ake 2.37,5ly 1 156 €
2 Aavanmaan Adonis  /  Henna-Riikka Nevalainen 1120: 1 2.40,7aly 2.34,7ly 1 655 €
3 La Ponteva  /  Pinja Puustinen 1120: 2 2.29,9ake 2.34,9ke 1 475 €
4 Aarteen Jenni 1344 SH  /  Milana Ahtiainen 1140: 1 2.33,5ake 2.32,4ly 1 269 €
5 Hietarannan Kasper  /  Maria Kiukas 1140: 2 2.34,6ake 2.31,0ly 1 051 €
6 Ponikujan Little King  /  Aada Salo 1160: 1 2.30,3aly 2.28,0ke 1 921 €
7 Elsa II  /  Tiia Vehviläinen 1160: 2 2.34,7ake 2.26,8ly 2 341 €
8 Smedens Slayer  /  Bea-Noora Kyynäräinen 1220: 1 2.26,3aly 2.21,8ke 1 960 €
9 Granat  /  Aino Salo 1260: 1 2.15,7ake 2.14,4ly 5 687 €
Alkuun