Lähtölistat, 30.4.2019 18:00 Tampere, Teivo

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (7) Monte tasoitusajo sh 2100 m: p. 20 000 e + 20 m/ 30 000 e. 1 000 € 2 200 €
2. lähtö (6) tasoitusajo lv 2100 m: p. 1000e. enintään 1000 e 2 000 € 4 100 €
3. lähtö (9) tasoitusajo kv 2100 m: p. 3300e, 20 m/ 5500e, 40 m/ 8800e. enintään 8800 e 1 000 € 2 500 €
4. lähtö (1) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 65 000 e. 1 500 € 3 075 € Toto5-1
5. lähtö (5) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 1500 e. 1 000 € 2 300 € Toto5-2
6. lähtö (2) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 18 000 e. 1 000 € 2 250 € Toto5-3 Duo-1
7. lähtö (8) tasoitusajo kv 2100 m: p. 25 000e, 20 m/ 50 000e, 40 m/ 100 000e. 1 500 € 3 750 € Toto5-4 Duo-2 Troikka
8. lähtö (3) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 10 500 e. 1 000 € 2 300 € Toto5-5
9. lähtö (4) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 5001 e. 1 000 € 2 200 € Troikka
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2100 m:
1. ponilähtö (31) Monte tasoitusajo p 1600 m: p. 2.50.0 + 20 m/ 1,9 s 100 € 200 €
  Yht. 24 875 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 18:07 Suomenhevoset Monte tasoitusajo 2100 m Monté SM-karsinta p. 20 000 e + 20 m/ 30 000 e. pt. 60 m. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Vinha-Topi  /  Nelly-Janiika Korpikoski 2100: 1 26,7ake 26,8ke 21 850 €
2 Temsin Tili  /  Mari Helin-Saarinen 2100: 2 27,2ake 27,4ke 14 232 €
3 Vanjali  /  Liisa Lanki 2100: 3 m28,3ke 25 400 €
4 Cepander  /  Eini Nevalainen 2100: 4 29,8ake 30,7ke 8 020 €
5 Hupsis  /  Kati Paananen 2100: 5 27,0ake 26,7ke 9 585 €
6 Vilox  /  Malin Kullberg 2120: 1 24,5aly 25,9ke 25 220 €
7 Aika Kiho  /  Mirka Willman 2120: 2 25,1aly 24,9ke 44 245 €
8 Mökin Tähti  /  Susanna Visuri 2140: 1 24,2ake 23,5ke 79 295 €
9 Setelisottiisi  /  Milla Markkanen 2140: 2 22,7aly 25,3ke 57 420 €
10 Diporex  /  Jenni Kaija 2160: 1 22,3aly 24,6ke 95 190 €
11 Keisar  /  Jenni Koskela 2160: 2 21,0aly 23,6ke 134 625 €
2. lähtö klo 18:30 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m 3-v. Suom.synt. Nuorten Sarja 2019 p. 1000e. enintään 1000 e P. 2000 e. (2000-1000-600-400-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Mountain Priestman  /  Santtu Raitala 2100: 1 19,6ake 18,9ke 350 €
2 Rim Bay Orchid  /  Jere Kiveinen 2100: 2 16,7ake 17,1ke 2 300 €
3 V.G. Spring Prayer  /  Ari Moilanen 2100: 3 16,5ake 18,4ke 3 300 €
4 Mamacita  /  Taneli Säde 2100: 4 16,4ake 17,6ke 6 529 €
5 Little Caramel  /  Olli Koivunen 2100: 5 18,8ake 19,9ke 820 €
6 Next Hope  /  Tommi Kylliäinen 2100: 6 15,8ake 17,6ke 2 650 €
7 Matamixx  /  Antti Teivainen 2100: 7 15,6ake 17,3ke 4 150 €
8 MAS Diva  /  Erkki-Pekka Mäkinen 2100: 8 16,8ake 17,4ke 4 000 €
3. lähtö klo 18:50 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m p. 3300e, 20 m/ 5500e, 40 m/ 8800e. enintään 8800 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Varjotuuli  /  Harri Koivunen 2100: 1 30,0ly 3 315 €
2 Singer  /  Mika Forss 2100: 2 29,5ake 29,8ke 7 910 €
3 Aurauksen Poika  /  Olli Koivunen 2100: 3 28,1aly 30,9ke 3 260 €
4 Velaks  /  Ari Moilanen 2100: 4 26,4aly 28,8ke 8 850 €
5 Virin Varpu  /  Juhani Heikkinen 2100: 5 27,3ake 27,7ke 11 590 €
6 Taika-Tähkä  /  Antti Veteläinen 2120: 1 31,3ake 30,2ke 4 940 €
7 Kuun Obeliks  /  Risto Tupamäki 2120: 2 29,1aly 31,5ke 5 120 €
8 Montsan Vippi  /  Kimmo Keskinen 2120: 3 29,8ake 29,1ke 7 100 €
9 Apteekkari  /  Santtu Raitala 2120: 4 29,6aly 30,3ke 4 830 €
10 Ossian Totki  /  Hannu Kamppuri 2120: 5 26,8aly 29,4ke 8 800 €
11 Myllyn Tyyne  /  Tapio Perttunen 2120: 6 29,6ake 29,6ke 7 800 €
12 Hissutar  /  Jarmo Saarela 2140: 1 29,0aly 31,6ke 6 225 €
13 Katrin Ram  /  Ulla Koivisto 2140: 2 27,8ake 29,2ke 7 305 €
14 Putjetti  /  Esa Holopainen 2140: 3 29,7ake 29,7ke 6 520 €
15 R.R. Nykäisy  /  Antti Teivainen 2140: 4 30,8ake 30,3ke 6 156 €
16 Kanjonin Kulta  /  Matti Juutila 2140: 5 27,8aly 28,3ke 12 110 €
4. lähtö klo 19:15 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 65 000 e. P. 1500 e. (1500-750-450-300-75)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Cantona America  /  Santtu Raitala 2100: 1 11,0aly 14,4ke 76 126 €
2 Sivori Effe  /  Olli Koivunen 2100: 2 13,7aly 18,3ke 54 387 €
3 Axel Foley  /  Esa Holopainen 2100: 3 13,0ake 18,1ke 54 175 €
4 Vixpress Li  /  Erkki-Pekka Mäkinen 2100: 4 12,1aly 19,9ke 58 245 €
5 Real Red  /  Mika Forss 2100: 5 11,9aly 15,7ke 60 357 €
6 Carleman  /  Jukka Torvinen 2100: 6 12,3aly 15,0pi 65 600 €
7 Tumble Dryer  /  Harri Koivunen 2100: 7 12,2aly 13,8ke 51 050 €
8 M.T. Jest  /  Jarmo Saarela 2100: 8 13,6aly 13,9ly 62 729 €
5. lähtö klo 19:35 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 1500 e. Etus. ensisij. 3-4-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Knowing Ses  /  Joni Hakala 2100: 1 18,2ake 17,6ke 1 760 €
2 Ketchup Wurst  /  Tero E Mäenpää 2100: 2 16,8aly 18,0ke 1 745 €
3 Suejedi  /  Seppo Markkula 2100: 3 16,4ake 16,9ke 3 260 €
4 Extrem Brodde  /  Antti Teivainen 2100: 4 15,3ake 5 100 €
5 Marcos Gallon  /  Ari Moilanen 2100: 5 15,3ake 16,4ke 7 330 €
6 Summerwind Goljat  /  Reijo Irri 2100: 6 18,0ake 19,1ke 1 620 €
7 Orzo  /  Jelena Tsezaks 2100: 7 19,3ake 17,2ke 3 467 €
8 Daisy Nash  /  Olli Koivunen 2100: 8 16,0ake 15,8ke 5 870 €
9 Zebe Von Bentz  /  Peter Lindroos 2100: 9 15,9ake 18,4ke 5 065 €
10 Redhot Tap Dancer  /  Santtu Raitala 2100: 10 13,3aly 15,5ly 21 665 €
11 Amazing Tycoon  /  Tommi Kylliäinen 2100: 11 16,7ake 17,7ke 3 690 €
12 Hip Hop Dancing  /  Juhani Heikkinen 2100: 12 16,2aly 19,5ke 1 631 €
6. lähtö klo 19:55 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 18 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Langen's Cza Cza  /  Jarmo Saarela 2100: 1 12,7aly 15,5ke 20 780 €
2 Joyride Luxi  /  Olli Koivunen 2100: 2 13,7ake 15,6ke 43 205 €
3 Dillon Ride  /  Ari Moilanen 2100: 3 14,4aly 18,0ke 17 070 €
4 Bristoll Fox  /  Arna Ruohomäki 2100: 4 14,2aly 16,3ke 8 950 €
5 Kitty Beat  /  Hannu Korpi 2100: 5 13,8aly 16,0ke 16 240 €
6 Rainbow Highlight  /  Seppo Markkula 2100: 6 13,3aly 18,2pi 19 300 €
7 Take A Bow  /  Santtu Raitala 2100: 7 12,1aly 18,2ke 17 800 €
8 Yummy Rappson  /  Risto Tupamäki 2100: 8 14,1aly 17,2kp 17 900 €
9 Westcoast Skipper  /  Antti Teivainen 2100: 9 13,5aly 16,0ke 22 730 €
10 He Is Felix  /  Harri Koivunen 2100: 10 13,8aly 16,8ke 29 525 €
11 Ofelia Mick  /  Esa Holopainen 2100: 11 14,7ake 17,5ke 11 800 €
12 Angelico  /  Mika Forss 2100: 12 14,2aly 16,0ke 16 247 €
7. lähtö klo 20:15 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m Kylmäverihevosten Criollo Suo p. 25 000e, 20 m/ 50 000e, 40 m/ 100 000e. pt. 60 m. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Enon Vilppi  /  Antti Teivainen 2100: 1 23,5aly 23,6ke 37 542 €
2 Humu-Liisa  /  Santtu Raitala 2100: 2 26,8ake 28,6ke 15 800 €
3 Vihellys  /  Teemu Okkolin 2100: 3 25,5ake 26,8ke 23 985 €
4 Turbo-Jytky  /  Mika Forss 2100: 4 24,3aly 27,1ke 22 585 €
5 Tamburiini  /  Ari Moilanen 2100: 5 26,2aly 25,8kp 21 370 €
6 Hilin Ihme  /  Juha-Pekka Ahonen 2120: 1 25,5ake 25,0ke 54 437 €
7 Aatsi  /  Jarmo Saarela 2120: 2 25,2ake 24,7ke 49 895 €
8 Pelipiste  /  Heli Kantonen-Heikkilä 2120: 3 25,0ake 25,0ke 28 580 €
9 Sokker  /  Esa Holopainen 2120: 4 24,0ake 26,8ke 44 480 €
10 Antin Onni  /  Tapio Perttunen 2120: 5 24,5aly 24,8ke 46 385 €
11 Villiäijä  /  Olli Koivunen 2120: 6 26,6ake 25,7ke 32 570 €
12 Merran Roihu  /  Hannu Kamppuri 2120: 7 22,2aly 24,6ke 37 830 €
13 Varjomanni  /  Jukka Torvinen 2140: 1 22,4aly 24,9ke 88 665 €
14 Ilon Ari  /  Heidi Ahonen 2140: 2 23,1ake 24,0ke 87 650 €
15 Kujanpään Jyräys  /  Ville Tonttila 2140: 3 21,8aly 23,0ke 85 360 €
8. lähtö klo 20:30 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 10 500 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Freddy K.*  /  Seppo Markkula 2100: 1 13,9aly 16,5ke 12 463 €
2 Jumpper Frost  /  Kim Åkerlund 2100: 2 15,3aly 15,7ke 8 600 €
3 BWT Daenerys  /  Mika Forss 2100: 3 14,4ake 15,9ke 15 650 €
4 Ian Boko  /  Ari Moilanen 2100: 4 14,4ake 16,0ke 9 683 €
5 Quell  /  Tommi Kylliäinen 2100: 5 13,6aly 17,5ke 11 450 €
6 Cavalier  /  Olli Koivunen 2100: 6 14,0ake 15,6ke 19 284 €
7 Stonecapes Rococo  /  Antti Veteläinen 2100: 7 13,8aly 17,0ke 11 710 €
8 Knockout Ses  /  Joni Hakala 2100: 8 14,0aly 17,1pi 12 190 €
9 Werner Ors  /  Antti Teivainen 2100: 9 12,4aly 13,8ke 27 530 €
10 Eko Kristall  /  Esa Holopainen 2100: 10 13,0aly 18,6ke 10 010 €
11 Indi Band  /  Jukka Torvinen 2100: 11 14,8aly 15,6ke 10 488 €
12 War Child  /  Santtu Raitala 2100: 12 14,6aly 15,7ke 13 330 €
9. lähtö klo 20:45 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 5001 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Pearl On Stage  /  Olli Koivunen 2100: 1 14,5ake 16,8ke 12 510 €
2 Premcos Lady  /  Tapio Perttunen 2100: 2 14,0ake 15,8ke 6 550 €
3 Feeling Classy  /  Antti Veteläinen 2100: 3 14,5aly 16,1ke 11 360 €
4 First Time Out  /  Jouni Riikonen 2100: 4 15,6ake 16,7ke 4 570 €
5 Hola Alejandro  /  Ari Moilanen 2100: 5 15,9ake 15,9ke 8 500 €
6 Fullhand Comery  /  Mika Forss 2100: 6 14,7ake 15,3ke 14 120 €
7 Benon Safiro  /  Jarmo Saarela 2100: 7 14,7aly 17,3ke 5 700 €
8 Zorrocilious  /  Pertti Alanko 2100: 8 17,5ake 18,0ke 2 240 €
9 Magic From Heaven  /  Jukka Kinnunen 2100: 9 12,2aly 17,3ke 9 250 €
10 Splendid Justine  /  Santtu Raitala 2100: 10 16,6ake 17,7ke 4 300 €
11 Saint Luke  /  Antti Teivainen 2100: 11 15,0aly 17,1ke 6 280 €
12 Grapetsiinasine  /  Jukka Torvinen 2100: 12 16,1ake 16,9ke 5 040 €
1. koelähtö klo 17:00 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Tyson Flea  /  Antti Veteläinen 2100: 1 14,5aly 18,9ke 12 248 € 1.23.0
2 King Storm  /  Mika Hävölä 2100: 2 21,0ke 115 € 1.23.0
3 Come On Wheels  /  Marko Muukki 2100: 3 19,3ke 500 € 1.23.0
4 Bayside Laramia  /  Jouni Myllyharju 2100: 4 15,8aly 17,7ke 2 050 € 1.23.0
5 Juliana Comet  /  Petra Roos 2100: 5 15,0aly 17,5ke 8 210 € 1.23.0
6 Step Mandy  /  Tuija Irri 2100: 6 16,8ake 18,5ke 2 250 € 1.25.0
7 Bitch Of Spades  /  Taneli Säde 2100: 7 0 € 1.25.0
8 Lady Jane Grey  /  Joni-Petteri Irri 2100: 8 19,9ke 230 € 1.25.0
9 Toivo Tähti  /  Mika Forss 2140: 1 0 € 1.45.0
1. ponilähtö klo 17:40 A-Ponit Monte tasoitusajo 1600 m p. 2.50.0 + 20 m/ 1,9 s P. 100 e. (100-50-30-20)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Stonebay's Jolly Jumper  /  Milla Kivimäki 1600: 1 2.50,3aly 2.50,3ly 918 €
2 P.K. Purtti  /  Juliaana Mustamo 1640: 1 2.51,0aly 2.46,6ly 1 083 €
3 Zamba  /  Ilona Rekilä 1700: 1 2.40,1ke 1 200 €
4 Jokimäen Baroni  /  Iida Katajisto 1760: 1 2.37,3aly 2.35,6ly 1 085 €
5 Oo Sole Mio  /  Bea-Noora Kyynäräinen 1800: 1 2.30,3ake 2.27,0ke 3 637 €
Alkuun