Ravipäivän lähdöt:
Lähtö (sarja) |
|
|
Matka |
Tasoitukset |
Palkinto |
Palk. summa |
Lisätiedot |
1. lähtö (10) |
tasoitusajo |
lv |
2140 m: |
p. 975e. enintään 975 e |
975 €
|
1 949 €
|
|
2. lähtö (7) |
ryhmäajo |
lv |
2140 m: |
enintään 3898 e. |
1 218 €
|
2 535 €
|
|
3. lähtö (4) |
ryhmäajo |
lv |
1640 m: |
enintään 17 055 e. |
1 949 €
|
3 996 €
|
|
4. lähtö (5) |
ryhmäajo |
lv |
2140 m: |
enintään 11 207 e. |
1 218 €
|
2 877 €
|
|
5. lähtö (1) |
ryhmäajo |
lv |
1640 m: |
vähint. 48 728 e. |
1 949 €
|
3 946 €
|
|
6. lähtö (6) |
ryhmäajo |
lv |
2140 m: |
enintään 6335 e. |
1 218 €
|
2 635 €
|
|
7. lähtö (3) |
ryhmäajo |
lv |
2140 m: |
enintään 24 364 e. |
1 949 €
|
3 896 €
|
|
8. lähtö (2) |
tasoitusajo |
lv |
2140 m: |
p. 14 618e, 20 m/ 34 110e, 40 m/ 48 728e. enintään 48 728 e |
1 949 €
|
4 240 €
|
|
9. lähtö (8) |
tasoitusajo |
lv |
2140 m: |
p. 975 e + 20 m/ 1461 e. enintään 2436 e |
1 218 €
|
2 585 €
|
|
1. koelähtö (21) |
tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
|
|
|
|
|
Yht. |
28 659 € |
|
Lähdön hevoset ja ohjastajat:
2. lähtö klo 20:22 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Great Burger enintään 3898 e. P. 1218 e. (1218-609-365-243-50-50) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Callela Ibis
/ Patri Filatoff
|
2140: 1 |
16,9ake |
18,0ke |
4 135 € |
2 |
Carlos Mirchi*
/ Johan Brandel
|
2140: 2 |
16,2aly |
17,4ke |
3 773 € |
3 |
Jaguar C.Boko*
/ Olle Alsén
|
2140: 3 |
13,8ake |
14,5ly |
37 225 € |
4 |
Classe Claretti
/ Tomas Ahlqvist
|
2140: 4 |
16,7aly |
18,4ke |
4 076 € |
5 |
Wilhelm Vice
/ Tapani Jauhola
|
2140: 5 |
15,1aly |
17,0ke |
3 840 € |
6 |
Wyldstyle*
/ Roald Eriksson
|
2140: 6 |
18,0ake |
22,1ke |
1 195 € |
3. lähtö klo 20:47 Lämminveriset ryhmäajo 1640 m V65-1 Eckerö Linjen enintään 17 055 e. P. 1949 e. (1949-974-584-389) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Digital Box*
/ Magnus S Karlsson
|
1640: 1 |
13,0aly |
14,2ke |
23 320 € |
2 |
Lydia Sånna*
/ Johan Brandel
|
1640: 2 |
15,7ake |
18,6ke |
8 141 € |
3 |
Paradox*
/ Juhani Partanen
|
1640: 3 |
15,3ake |
15,5ke |
14 546 € |
4 |
Sjöskogs Baloo*
/ Jan Söderström
|
1640: 4 |
13,2aly |
17,4ke |
13 944 € |
5 |
Lucky Win*
/ Roald Eriksson
|
1640: 5 |
13,7aly |
16,9pi |
14 209 € |
6 |
Fanny V.D.*
/ Harri Koivunen
|
1640: 6 |
13,4aly |
15,3ke |
18 016 € |
7 |
Sunday Rhyme*
/ Olle Alsén
|
1640: 7 |
13,9aly |
15,2ke |
15 291 € |
8 |
Jordan
/ Malin Friman
|
1640: 8 |
13,0aly |
m15,2ly |
31 121 € |
4. lähtö klo 21:09 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m V65-2 Mariehamns Tryckeri enintään 11 207 e. P. 1218 e. (1218-609-365-243-121-121) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Regalo*
/ Molly Karlsson
|
2140: 1 |
16,9aly |
16,8ke |
7 922 € |
2 |
Gamay Boko*
/ Jeanette Karlsson
|
2140: 2 |
15,5aly |
21,9ke |
10 688 € |
3 |
Beauty Gem
/ Jonas Rosenberg
|
2140: 3 |
15,1ake |
16,2ly |
12 682 € |
4 |
After Knight
/ Patri Filatoff
|
2140: 4 |
14,6aly |
15,2ly |
11 859 € |
5 |
Staro Kennedy*
/ Roald Eriksson
|
2140: 5 |
14,1aly |
17,0ke |
9 963 € |
6 |
Enjoy's Corrida*
/ Juhani Partanen
|
2140: 6 |
16,2aly |
16,5ke |
6 739 € |
7 |
Mayflower*
/ Harri Koivunen
|
2140: 7 |
14,5ake |
15,3ke |
19 259 € |
8 |
Manalo Savage
/ Olivia Uggla
|
2140: 8 |
14,6aly |
16,0ly |
8 975 € |
9 |
Watchout's Freija*
/ Tomas Ahlqvist
|
2140: 9 |
15,4ake |
17,5ke |
11 659 € |
10 |
Gulf*
/ Olle Alsén
|
2140: 10 |
12,3aly |
19,3ke |
23 244 € |
11 |
Why Not Blanche*
/ Johan Brandel
|
2140: 11 |
15,5aly |
15,1ke |
9 487 € |
5. lähtö klo 21:31 Lämminveriset ryhmäajo 1640 m Avoin V65-3 V4-1 Ömsen vähint. 48 728 e. P. 1949 e. (1949-974-584-389-50-50) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Milan Töll*
/ Barbro Carlsson
|
1640: 1 |
12,5aly |
13,7ly |
60 420 € |
2 |
Vacqueyras*
/ Thomas Åhlund
|
1640: 2 |
11,6aly |
15,1ke |
143 073 € |
3 |
Jeepster*
/ Monica Janisels
|
1640: 3 |
11,0aly |
11,6ly |
138 993 € |
4 |
M.T.Insider*
/ Olle Alsén
|
1640: 4 |
10,4aly |
12,7ly |
182 868 € |
5 |
Wollafur*
/ Magnus S Karlsson
|
1640: 5 |
11,6aly |
13,0ke |
114 515 € |
6. lähtö klo 21:52 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m V65-4 V4-2 PAF enintään 6335 e. P. 1218 e. (1218-609-365-243) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Ruthless Chick
/ Tapani Jauhola
|
2140: 1 |
14,1aly |
15,6ke |
20 364 € |
2 |
Silent Wanderer
/ Patri Filatoff
|
2140: 2 |
16,5ake |
16,5ke |
6 813 € |
3 |
Wallaby Wii
/ Milla Virtanen
|
2140: 3 |
14,9aly |
17,8ke |
5 244 € |
4 |
Fairplay du Mirel*
/ Thomas Åhlund
|
2140: 4 |
15,3ake |
17,0ke |
13 844 € |
5 |
Champie Noa Bell*
/ Hans-Ove Skogh
|
2140: 5 |
18,1ake |
18,4ke |
4 454 € |
6 |
Glenne
/ Kaisa Heikkilä
|
2140: 6 |
14,1aly |
16,1ke |
8 720 € |
7 |
Peacock Comery
/ Harri Koivunen
|
2140: 7 |
14,7ake |
18,8ke |
8 568 € |
8 |
Twilight Angel*
/ Jonas Rosenberg
|
2140: 8 |
12,3aly |
14,2ke |
36 383 € |
7. lähtö klo 22:13 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m V65-5 V4-3 Viking Line enintään 24 364 e. P. 1949 e. (1949-974-584-389) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Cavalier
/ Harri Koivunen
|
2140: 1 |
13,7ake |
15,6ke |
20 026 € |
2 |
Caligula Hornline*
/ Viktor Flink Ideborn
|
2140: 2 |
13,2aly |
15,2pi |
27 273 € |
3 |
Yeezuz
/ Malin Friman
|
2140: 3 |
14,0ake |
15,0ke |
34 006 € |
4 |
Snella Doc*
/ Juhani Partanen
|
2140: 4 |
15,0ake |
16,1ke |
17 566 € |
5 |
Dendrathema*
/ Johan Brandel
|
2140: 5 |
13,7aly |
15,9ly |
27 851 € |
6 |
Farnese Boko*
/ Gustav Wernäng
|
2140: 6 |
13,4ake |
15,4ke |
29 133 € |
7 |
Twilight Speed
/ Jan Söderström
|
2140: 7 |
13,1aly |
15,3ke |
28 586 € |
8. lähtö klo 22:30 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m V65-6 V4-4 Ålandsbanken p. 14 618e, 20 m/ 34 110e, 40 m/ 48 728e. enintään 48 728 e P. 1949 e. (1949-974-584-389-194) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Flor de Rafaela*
/ Magnus S Karlsson
|
2140: 1 |
15,1aly |
15,9ke |
14 502 € |
2 |
Harvesting Time*
/ Olle Alsén
|
2140: 2 |
14,4ake |
15,2ke |
12 471 € |
3 |
Eye Candy V.R.*
/ Jonas Rosenberg
( Juhani Partanen
) |
2140: 3 |
14,9aly |
15,9ly |
13 271 € |
|
4 |
Texas Elite*
/ Johan Brandel
|
2160: 1 |
13,9aly |
15,1ly |
23 767 € |
5 |
Crosby*
/ Sölve Högman
|
2160: 2 |
14,1ake |
14,3ke |
34 342 € |
6 |
Bottnas Ambassadör
/ Jeanette Karlsson
|
2160: 3 |
12,3aly |
14,3ly |
39 365 € |
7 |
Wilds Celebrity
/ Harri Koivunen
|
2160: 4 |
14,2aly |
15,5ly |
27 721 € |
8 |
Sir Francis Bacon*
/ Tomas Ahlqvist
|
2160: 5 |
12,4aly |
16,3ke |
26 754 € |
|
9 |
Tunney Gene*
/ Thomas Åhlund
|
2180: 1 |
13,3aly |
15,0ke |
43 047 € |
10 |
Show Time*
/ Barbro Carlsson
|
2180: 2 |
11,9aly |
13,6ly |
70 538 € |
11 |
Pension Killer
/ Malin Friman
|
2180: 3 |
12,3aly |
14,0ke |
49 802 € |
9. lähtö klo 22:45 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m Nya Åland p. 975 e + 20 m/ 1461 e. enintään 2436 e P. 1218 e. (1218-609-365-243) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Veams Aramis*
/ Magnus S Karlsson
|
2160: 1 |
17,2ake |
19,1ke |
2 195 € |
2 |
Skogstösen Noabell*
/ Hans-Ove Skogh
|
2160: 2 |
19,8ake |
19,9ke |
1 599 € |
3 |
Nefernefernefer
/ Harri Koivunen
|
2160: 3 |
15,6aly |
16,7ke |
10 500 € |
4 |
Viggo Vice
/ Olli-Pekka Eräpuro
|
2160: 4 |
17,2ake |
18,4ke |
2 609 € |
5 |
Propellant
/ Barbro Carlsson
|
2160: 5 |
18,4ake |
16,7ke |
2 800 € |
6 |
Kukamuumuka
/ Juhani Partanen
|
2160: 6 |
16,4aly |
17,0ke |
3 313 € |
7 |
Wiipuri
/ Tapani Jauhola
|
2160: 7 |
17,1ake |
16,2ke |
4 633 € |
Alkuun