Ravipäivän lähdöt:
Lähtö (sarja) |
|
|
Matka |
Tasoitukset |
Palkinto |
Palk. summa |
Lisätiedot |
1. lähtö (9) |
tasoitusajo |
sh |
2100 m: |
p. 1000 e + 20 m/ 800 e. enintään 1800 e |
3 000 €
|
6 100 €
|
|
2. lähtö (6) |
tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
p. 2000 e + 20 m/ 6000 e. enintään 8000 e |
3 000 €
|
6 100 €
|
|
3. lähtö (7) |
tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
p. 500e. enintään 500 e |
1 500 €
|
3 450 €
|
|
4. lähtö (2) |
tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
p. 40 000e. |
1 500 €
|
3 075 €
|
Toto4-1 |
5. lähtö (1) |
Monte ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 50 000 e. |
1 500 €
|
3 225 €
|
Toto4-2 |
6. lähtö (3) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 18 000 e. |
1 500 €
|
3 225 €
|
Toto4-3 Duo-1 |
7. lähtö (5) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 7000 e. |
1 500 €
|
3 375 €
|
Toto4-4 Duo-2 Troikka |
8. lähtö (8) |
ryhmäajo |
kv |
2100 m: |
enintään 25 000 e. |
1 500 €
|
3 075 €
|
|
9. lähtö (4) |
tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
p. 13 500e. enintään 13 500 e |
1 500 €
|
3 450 €
|
Troikka |
1. koelähtö (21) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
|
|
|
1. ponilähtö (31) |
tasoitusajo |
p |
1600 m: |
p. 2.36.0 + 20 m/ 1,9 s |
100 €
|
180 €
|
|
|
Yht. |
35 255 € |
|
Lähdön hevoset ja ohjastajat:
1. lähtö klo 18:07 Suomenhevoset tasoitusajo 2100 m 4-v. Nuorten Sarja 2019 p. 1000 e + 20 m/ 800 e. enintään 1800 e P. 3000 e. (3000-1500-900-600-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Isosalon Into
/ Kari Venäläinen
|
2100: 1 |
28,8ake |
30,9ke |
9 610 € |
2 |
Tapsan Toivo
/ Kari Rosimo
|
2100: 2 |
26,0ake |
26,0ke |
25 440 € |
3 |
Metku Maikki
/ Harri Koivunen
|
2100: 3 |
27,4aly |
27,6ke |
20 800 € |
|
4 |
Vikken Tähti
/ Ari-Pekka Tuisku
|
2120: 1 |
26,2aly |
27,0ly |
19 960 € |
5 |
Villi Vilpertti
/ Juha Jalonen
|
2120: 2 |
24,8aly |
26,1ke |
24 310 € |
6 |
Sipras
/ Antti Tupamäki
|
2120: 3 |
27,9aly |
27,5ke |
7 630 € |
2. lähtö klo 18:29 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m 3-v. Nuorten Sarja 2019 p. 2000 e + 20 m/ 6000 e. enintään 8000 e Nuorten sarja P. 3000 e. (3000-1500-900-600-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Que Tal
/ Risto Väre
|
2100: 1 |
11,3aly |
14,8ke |
49 265 € |
2 |
Quickatore
/ Hannu-Pekka Korpi
|
2100: 2 |
13,9akp |
16,0ke |
46 859 € |
3 |
Little Caramel
/ Antti Veteläinen
|
2100: 3 |
16,0aly |
18,8ke |
4 690 € |
4 |
First Wild
/ Kenneth Danielsen
|
2100: 4 |
15,9ake |
16,2ke |
12 559 € |
5 |
Blue Patrik
/ Olli Koivunen
|
2100: 5 |
17,8ake |
17,1ke |
2 890 € |
6 |
Get On Day
/ Joni-Petteri Irri
|
2100: 6 |
16,4ake |
17,5ke |
7 026 € |
|
7 |
Silenos Clearsky
/ Ari Moilanen
|
2120: 1 |
13,3aly |
18,6ke |
15 375 € |
8 |
Rim Bay Orchid
/ Jere Kiveinen
|
2120: 2 |
13,1aly |
14,6ke |
30 680 € |
3. lähtö klo 18:50 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m p. 500e. enintään 500 e Etus. ensisij. 3-4-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Callela Niceone
/ Heikki Laine
|
2100: 1 |
21,9ake |
20,8ke |
550 € |
2 |
Rarity Red
/ Hannu Torvinen
|
2100: 2 |
12,9ake |
13,3ke |
66 416 € |
3 |
The Sancy
/ Peter Lindroos
|
2100: 3 |
17,6ake |
17,4ke |
2 513 € |
4 |
Flirty Kick
/ Jere Kiveinen
( Arto Hammar
) |
2100: 4 |
17,5ake |
19,1ke |
1 560 € |
5 |
Bitch Of Spades
/ Joni-Petteri Irri
|
2100: 5 |
17,4ake |
16,7ke |
5 020 € |
6 |
Lovely Flea
/ Kauko Tujunen
|
2100: 6 |
|
20,0ke |
400 € |
7 |
Hottis Dreams
/ Kari Rosimo
|
2100: 7 |
20,0ake |
18,7ke |
600 € |
8 |
I Keep My Word
/ Jukka Lintula
|
2100: 8 |
12,5aly |
14,3ke |
33 030 € |
9 |
First Gonna Fly
/ Kenneth Danielsen
|
2100: 9 |
16,1ake |
16,8ke |
3 639 € |
10 |
Happy Joy
/ Ari Moilanen
|
2100: 10 |
15,4aly |
16,4ke |
4 215 € |
11 |
Frankenstina
/ Terhi Poso
|
2100: 11 |
17,0ake |
18,6ke |
3 570 € |
12 |
Heelys Andorra
/ Olli Koivunen
|
2100: 12 |
13,0aly |
16,3ke |
15 917 € |
4. lähtö klo 19:15 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m Artic Horse Race 2019 Rovaniemi -lähtö p. 40 000e. pt. 20 m. P. 1500 e. (1500-750-450-300-75) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Callela Einstein
/ Olli Koivunen
|
2100: 1 |
12,5ake |
14,9ke |
53 030 € |
2 |
Amazing Warrior
/ Ari Moilanen
|
2100: 2 |
12,0aly |
14,4kp |
129 357 € |
3 |
Rose Coger
/ Hannu Torvinen
|
2100: 3 |
12,1aly |
14,2ke |
36 325 € |
4 |
Carlos La Renta
/ Hannu-Pekka Korpi
|
2100: 4 |
12,0aly |
13,4ke |
33 355 € |
5 |
An-Valpuri
/ Jussi Hautanen
|
2100: 5 |
12,8aly |
14,4ke |
41 450 € |
6 |
Ranch Movie Star
/ Jere Kiveinen
|
2100: 6 |
12,3aly |
13,8ly |
38 475 € |
|
7 |
Victor Quo Vadis
/ Kari Rosimo
|
2120: 1 |
11,6aly |
13,8ke |
136 590 € |
8 |
Orion Kronos
/ Taru Ahola
|
2120: 2 |
11,2aly |
12,7ke |
130 401 € |
5. lähtö klo 19:35 Lämminveriset Monte ryhmäajo 2100 m enintään 50 000 e. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-75) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Stronghold
/ Maija Fors
|
2100: 1 |
12,0aly |
15,4ke |
38 764 € |
2 |
Ex Gracy
/ Taru Ahola
|
2100: 2 |
12,8aly |
16,6ke |
19 430 € |
3 |
To Be Or Not To Be
/ Anna Torvinen
|
2100: 3 |
12,9aly |
14,9pi |
40 212 € |
4 |
Parc Monceau
/ Elisa Tuominen
|
2100: 4 |
14,6aly |
16,2ke |
13 544 € |
5 |
News Point
/ Janita Antti-Roiko
|
2100: 5 |
13,2aly |
14,6ly |
35 987 € |
6 |
Ramble On
/ Amira El Jahiri
|
2100: 6 |
14,0ake |
m15,9ke |
40 475 € |
7 |
Sunbeam
/ Jenni Koskela
|
2100: 7 |
11,8aly |
13,9ly |
106 331 € |
8 |
Rex Lane
/ Miia Myllymäki
|
2100: 8 |
11,7aly |
15,0ke |
49 824 € |
9 |
Dreamy Chip
/ Liisa Nummi
|
2100: 9 |
14,0ake |
16,4ke |
47 570 € |
10 |
Wille's Rainmaker
/ Malin Kullberg
|
2100: 10 |
11,8aly |
m15,0ke |
42 973 € |
6. lähtö klo 19:55 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 18 000 e. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-75) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
High Flying
/ Olli Koivunen
|
2100: 1 |
13,6aly |
16,4ke |
20 776 € |
2 |
Power Age
/ Matti Paimander
|
2100: 2 |
13,8aly |
15,1ke |
22 251 € |
3 |
After Knight
/ Patri Filatoff
|
2100: 3 |
14,6aly |
15,2ly |
11 859 € |
4 |
Karlipo
/ Maria Virtanen
|
2100: 4 |
13,8aly |
15,7ke |
13 071 € |
5 |
Who's Fabulous
/ Joni-Petteri Irri
|
2100: 5 |
14,8aly |
16,9ly |
11 310 € |
6 |
Eyeclass
/ Yrjö Rintakoski
|
2100: 6 |
15,0ake |
16,7ke |
12 825 € |
7 |
Meadow Maestro
/ Arna Ruohomäki
|
2100: 7 |
14,1aly |
15,8ly |
13 845 € |
8 |
Zizzy Highness
/ Joonas Forsman
|
2100: 8 |
12,9aly |
15,7ke |
31 460 € |
9 |
New Grove Storm
/ Riitta Nylund
|
2100: 9 |
13,6aly |
15,8ke |
15 820 € |
10 |
Oilsheik
/ Harri Koivunen
|
2100: 10 |
13,2aly |
14,4ke |
65 623 € |
11 |
Quattro Tilly
/ Jari Kinnunen
|
2100: 11 |
13,8aly |
15,3ke |
28 488 € |
12 |
O.F.V.Prince*
/ Ari Moilanen
|
2100: 12 |
14,2ake |
15,3ke |
18 990 € |
7. lähtö klo 20:15 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 7000 e. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Amazing Cruise
/ Arna Ruohomäki
|
2100: 1 |
15,9ake |
17,0ke |
9 213 € |
2 |
Devil Step
/ Ari Moilanen
|
2100: 2 |
16,1ake |
17,4ke |
8 955 € |
3 |
Dream On*
/ Peter Lindroos
|
2100: 3 |
15,6aly |
14,8ke |
14 111 € |
4 |
Lucas La Renta
/ Hannu-Pekka Korpi
|
2100: 4 |
16,4ake |
16,1ke |
7 250 € |
5 |
Westcoast Mayday
/ Jere Kiveinen
|
2100: 5 |
16,1ake |
18,9ke |
3 625 € |
6 |
Ruthless Chick
/ Tapani Jauhola
|
2100: 6 |
14,1aly |
15,6ke |
20 364 € |
7 |
Wivian Pii
/ Arto Hammar
|
2100: 7 |
14,8aly |
19,0ke |
8 365 € |
8 |
Stoneisle Querida
/ Olli Koivunen
|
2100: 8 |
15,9ake |
16,8ke |
10 650 € |
9 |
Langen's Isis
/ Toivo Niemi
|
2100: 9 |
16,3ake |
17,5ke |
4 745 € |
10 |
Firemaker
/ Kari Rosimo
( Ilkka Korpi
) |
2100: 10 |
13,6aly |
15,9ke |
13 475 € |
11 |
Oxhouse Forty-Four
/ Hannu Torvinen
|
2100: 11 |
16,6ake |
18,2ke |
7 300 € |
12 |
Glenne
/ Kaisa Heikkilä
|
2100: 12 |
14,1aly |
16,1ke |
8 720 € |
8. lähtö klo 20:30 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m enintään 25 000 e. P. 1500 e. (1500-750-450-300-75) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Pilskeri
/ Olli Koivunen
|
2100: 1 |
26,9ake |
26,2ke |
27 775 € |
2 |
Tähtimenevä
/ Kari Rosimo
( Arto Hammar
) |
2100: 2 |
25,4aly |
26,1ke |
23 460 € |
3 |
A.T. Erika
/ Jere Kiveinen
|
2100: 3 |
25,7aly |
26,8ke |
19 680 € |
4 |
Kukkarosuon Iita
/ Peter Lindroos
|
2100: 4 |
25,4aly |
26,3ke |
25 035 € |
5 |
I.P. Muskotti
/ Teemu Okkolin
|
2100: 5 |
24,5aly |
24,4ly |
24 695 € |
6 |
Vinhatuuri
/ Jussi Miettinen
|
2100: 6 |
25,2aly |
26,7ke |
22 075 € |
7 |
Vennelmon Tyyne
/ Jussi Hautanen
|
2100: 7 |
26,8aly |
27,6ke |
21 640 € |
8 |
Rikastuva
/ Harri Koivunen
( Ilkka Korpi
) |
2100: 8 |
25,0aly |
27,6ke |
20 059 € |
9. lähtö klo 20:45 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m p. 13 500e. enintään 13 500 e P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Gillian Comery
/ Olli Koivunen
|
2100: 1 |
12,6aly |
14,7ke |
35 820 € |
2 |
Capercaillie Cock
/ Antti Veteläinen
|
2100: 2 |
12,8aly |
14,1ke |
31 250 € |
3 |
Langen's Greyhound
/ Toivo Niemi
|
2100: 3 |
15,0ake |
17,2ke |
13 415 € |
4 |
Freddy K.
/ Jere Kiveinen
|
2100: 4 |
13,9aly |
16,5ke |
24 305 € |
5 |
Blue Blood Lover
/ Arna Ruohomäki
|
2100: 5 |
14,7aly |
16,5ke |
10 734 € |
6 |
Dominique Halm
/ Risto Väre
|
2100: 6 |
14,6ake |
18,6ke |
12 120 € |
7 |
Sedelpressen*
/ Kimi Pesonen
|
2100: 7 |
15,7aly |
16,7ly |
11 385 € |
8 |
Matter Of Course
/ Ari Moilanen
|
2100: 8 |
12,7aly |
17,6kp |
19 210 € |
9 |
Pearl On Stage
/ Hannu Torvinen
|
2100: 9 |
12,3aly |
16,8ke |
21 570 € |
10 |
Patman
/ Joni-Petteri Irri
|
2100: 10 |
14,7ake |
17,9ke |
12 660 € |
11 |
Stella's Boy
/ Joonas Forsman
|
2100: 11 |
14,9ake |
16,6ke |
9 980 € |
12 |
Stonecapes Questor
/ Harri Koivunen
|
2100: 12 |
12,8aly |
17,1ke |
12 510 € |
1. koelähtö klo 17:20 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e. |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
Aikaraja |
1 |
Junkapunka
/ Jere Kiveinen
|
2100: 1 |
24,3aly |
25,1ke |
31 675 € |
1.36.0 |
Alkuun