Lähtölistat, 30.12.2019 18:00 Seinäjoki

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (3) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 8000 e. 1 000 € 2 250 €
2. lähtö (6) ryhmäajo kv 2100 m: enintään 6200 e. 1 000 € 2 200 €
3. lähtö (4) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 3000 e. 1 000 € 2 200 € Troikka
4. lähtö (1) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 57 500 e. 2 000 € 4 100 € Toto65-1
5. lähtö (5) ryhmäajo kv 2100 m: enintään 22 000 e. 2 000 € 4 400 € Toto65-3 Troikka
6. lähtö (2) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 20 000 e. 2 000 € 4 100 € Toto65-5 Duo-1
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2100 m:
1. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1100 m: p. 2.42.0 + 20 m/ 2,4 s 100 € 210 €
  Yht. 19 460 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 18:15 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 8000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Casper Frost  /  Niko Jokela 2100: 1 16,5ake 16,5ke 9 375 €
2 Olly Jumper  /  Katja Luoma 2100: 2 15,3aly 17,6ke 7 700 €
3 Taigo Blessed  /  Tapani Salojensaari 2100: 3 12,8aly 16,0ke 22 889 €
4 Baron Box  /  Kari Lehtonen 2100: 4 13,0ake 17,2pi 15 910 €
5 Pious Donation  /  Heikki Hietanen 2100: 5 16,1ake 16,7ke 7 913 €
6 Mr Noon  /  Juha Länsimäki 2100: 6 13,2aly 15,6ke 20 635 €
7 Zulamit  /  Henrik Löfbacka 2100: 7 14,4aly 16,2ke 20 930 €
8 Caldera Amour  /  Ville Pohjola 2100: 8 13,9aly 16,8ke 17 395 €
9 Azorit Lloyd  /  Hannu Hietanen 2100: 9 15,6ake 17,7ke 8 990 €
10 Salty Fairytale  /  Satu Nissinen 2100: 10 14,6aly 16,2ke 9 790 €
11 Feeling Flash  /  Markku Hietanen 2100: 11 15,2aly 16,3ke 7 160 €
12 Laser Jet  /  Jani Peräsalo 2100: 12 14,5aly 18,0ke 6 295 €
2. lähtö klo 18:39 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m enintään 6200 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Olaus Magnus  /  Harri Kotilainen 2100: 1 29,0ake 29,4ke 9 705 €
2 Ämpäri  /  Markku Hietanen 2100: 2 28,6ake 27,2ke 17 480 €
3 Velhomies  /  Hannu Tikkala 2100: 3 29,0ake 31,0ke 9 755 €
4 Sillankorvan Uljas  /  Reino Salmela 2100: 4 27,8ake 29,3ly 9 150 €
5 Tilun Taru  /  Hannu Hietanen 2100: 5 26,2aly 33,5ke 6 390 €
6 Aleksin Ilo  /  Jonny Länsimäki 2100: 6 32,8ake 29,6ke 5 370 €
7 Kilmisteri  /  Niko Jokela 2100: 7 30,8ake 27,9ly 6 980 €
8 Vilmer Myrberg  /  Ville Pohjola 2100: 8 25,2aly 31,4ke 7 395 €
9 H.V. Tokka  /  Olavi Oja-Nisula 2100: 9 27,9ake 28,2ke 14 760 €
10 Tatriina  /  Mauno Laurila 2100: 10 28,0aly 28,6ly 6 270 €
11 Ruiske  /  Juha Länsimäki 2100: 11 29,2ake 29,6ke 8 920 €
12 Niemen Greta  /  Tero Lahtinen 2100: 12 30,2ake 31,4ke 4 430 €
3. lähtö klo 19:03 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 3000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Mac Light Prince  /  Antti Ala-Rantala 2100: 1 14,6aly 16,2ke 10 660 €
2 Celeena  /  Tapani Salojensaari 2100: 2 15,6aly 18,0ke 4 350 €
3 Thirst For Life  /  Niko Jokela 2100: 3 17,4ake 17,3ke 5 990 €
4 Davy Treasure  /  Ville Pohjola 2100: 4 18,5ake 18,5ke 3 400 €
5 Tagquer  /  Tommi Ala-Nikkola 2100: 5 14,8ake 16,8ke 7 581 €
6 Ranch Rocky Road  /  Hannu Hietanen 2100: 6 14,6aly 16,2ke 16 570 €
7 Pin It Tof  /  Juha Länsimäki 2100: 7 16,8ake 16,4ke 4 300 €
8 Crystal No Fruit  /  Tero Lahtinen 2100: 8 15,8aly 17,9ke 3 650 €
9 Natasha Love  /  Janne Rauhala 2100: 9 13,8aly 16,6ke 7 940 €
10 Hayhill Easter  /  Jonny Länsimäki 2100: 10 18,1ake 17,9ke 2 515 €
11 Boss Birdland  /  Markku Hietanen 2100: 11 15,6aly 17,5ke 11 170 €
12 Por Nie Pop  /  Heikki Hietanen 2100: 12 16,2ake 16,9ke 4 560 €
4. lähtö klo 19:35 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 57 500 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-100) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Griminal Jack  /  Juha Länsimäki 2100: 1 11,3aly 15,2ke 62 159 €
2 Invincible H.C.  /  Antti Ala-Rantala 2100: 2 12,0aly 13,6ly 52 641 €
3 Better Boost  /  Ville Pohjola 2100: 3 12,3aly 15,8ke 47 447 €
4 Tut A P  /  Hannu Hietanen 2100: 4 13,5aly 16,2ke 54 240 €
5 Badass  /  Minttu Mäkinen 2100: 5 12,8aly 15,6ke 41 236 €
6 Dust Collector  /  Niko Jokela 2100: 6 12,5aly 14,7ke 58 053 €
7 Espoir de Ginai  /  Jani Peräsalo 2100: 7 12,1aly 16,1pi 35 990 €
8 Duquesa  /  Heikki Hietanen 2100: 8 13,5aly 15,2ke 33 290 €
5. lähtö klo 19:59 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m enintään 22 000 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200-100) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Minskaus  /  Juha Länsimäki 2100: 1 23,5aly 27,1kp 37 785 €
2 Liinan Liekki  /  Juha Kurhela 2100: 2 22,5aly 25,1ke 50 045 €
3 Eurovaltikka  /  Harri Kotilainen 2100: 3 25,8aly 26,5ke 25 325 €
4 Tuiskuta  /  Jukka Heiskala 2100: 4 26,5aly 26,1ke 24 940 €
5 Helun Kuva  /  Hannu Hietanen 2100: 5 24,5ake 26,5ke 32 270 €
6 Mitt Hjärtas Tango*  /  Ville Pohjola 2100: 6 25,5aly 26,4ke 25 401 €
7 Vikkeer  /  Heikki Hietanen 2100: 7 24,8aly 27,1ke 25 255 €
8 Aparis  /  Markku Hietanen 2100: 8 24,6aly 26,2ke 26 504 €
9 Kömin Lento  /  Jouni Polso 2100: 9 28,4ake 26,5ke 22 050 €
10 Masun Vilke  /  Antti Ala-Rantala 2100: 10 25,0aly 26,8ke 23 560 €
11 Nopsa Palma  /  Maarit Takalo 2100: 11 27,0ake 26,7ke 22 405 €
12 Into Rols  /  Tero Lahtinen 2100: 12 27,6ake 27,4ke 14 630 €
6. lähtö klo 20:23 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 20 000 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-100) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Miss Senorita  /  Harri Kotilainen 2100: 1 12,7aly 18 739 €
2 Kickapoo Windcape  /  Niko Jokela 2100: 2 14,6aly 15,3ke 14 555 €
3 Cheri Sane  /  Juha Länsimäki 2100: 3 11,8aly 14,5ly 32 840 €
4 Denna  /  Jonny Länsimäki 2100: 4 13,8aly 16,3ke 13 200 €
5 Tesslove  /  Heikki Hietanen 2100: 5 14,1aly 15,9ke 17 777 €
6 Zacus Turbo  /  Mikael Östman 2100: 6 13,6aly 14,3ly 23 377 €
7 Capo Birdland  /  Tapani Salojensaari 2100: 7 14,8ake 17,2ke 17 910 €
8 Cankus Thunderball  /  Ville Pohjola 2100: 8 13,7aly 16,2ke 15 575 €
9 Man In Black  /  Hannu Hietanen 2100: 9 14,6aly 16,1ke 18 770 €
10 Troopers  /  Markku Hietanen 2100: 10 11,6aly 13,6ke 74 785 €
11 Calgary*  /  Terno Grönstrand 2100: 11 14,1aly 15,7ly 17 139 €
1. koelähtö klo 17:30 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Pretty Devil  /  Markus Takaluoma 2100: 1 18,2ake 18,1ke 2 060 € 1.24.0
2 Backland's King  /  Ari Korpela 2100: 2 0 € 1.24.0
3 Norton Wurst  /  Aleksi Salojensaari 2100: 3 0 € 1.24.0
4 Harjan Willi  /  Ville Koivisto 2140: 1 0 € 1.46.0
1. ponilähtö klo 17:40 A-Ponit tasoitusajo 1100 m p. 2.42.0 + 20 m/ 2,4 s P. 100 e. (100-50-30-20-10)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Penny Potter  /  Salla Koukkari 1120: 1 2.44,1aly 2.37,7ke 1 380 €
2 Korpimäen Oskar  /  Milja Latvakoski 1140: 1 2.41,3aly 2.37,8ly 2 714 €
3 Herra Pätkä 207 SH  /  Ida Huhtala 1160: 1 2.34,6ake 2.35,3ly 2 315 €
4 Jokimäen Baroni  /  Senja Syväjärvi 1160: 2 2.37,3aly 2.35,6ly 1 215 €
5 Broängens Le Precident 169 SH  /  Taru Jukkola 1200: 1 2.30,8ake 2.30,1ly 1 887 €
6 Mythical Creature  /  Aada Salo 1200: 2 2.32,4ake 2.32,2ke 2 369 €
7 Stella C.C.  /  Sara Hautamäki 1260: 1 2.23,8aly 2.23,5ke 3 421 €
8 Ofelia  /  Eveliina Hietanen 1260: 2 2.23,6ake 2.20,1ke 5 091 €
9 Pirttirannan Carneval 186 SH  /  Mimosa Heikkinen 1260: 3 2.33,8ake 2.23,9ly 3 637 €
10 Amiral Doll  /  Leevi Jokela 1280: 1 2.25,3aly 2.22,1ke 2 407 €
Alkuun