Lähtölistat, 9.6.2020 17:30 Turku, Metsämäki

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (7) tasoitusajo lv 2100 m: p. 0 e + 20 m/ 500 e. enintään 500 e 2 000 € 4 100 €
2. lähtö (6) tasoitusajo lv 2120 m: p. 1000e. enintään 1000 e 1 000 € 2 300 €
3. lähtö (10) tasoitusajo kv 2100 m: p. 2000e, 20 m/ 3500e, 40 m/ 5200e. enintään 5200 e 1 000 € 2 450 €
4. lähtö (2) ryhmäajo lv 2600 m: enintään 40 000 e. 1 000 € 2 050 €
5. lähtö (1) ryhmäajo lv 2100 m: 2 000 € 4 100 €
6. lähtö (3) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 18 500 e. 1 000 € 2 200 € Toto5-1
7. lähtö (5) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 5000 e. 1 000 € 2 250 € Toto5-2 Troikka
8. lähtö (4) ryhmäajo lv 2100 m: vähint. 5000 e. enintään 12 000 e. 1 000 € 2 300 € Toto5-3
9. lähtö (8) tasoitusajo kv 2100 m: p. 35 000 e + 20 m/ 35 000 e. enintään 70 000 e 1 000 € 2 250 € Toto5-4 Duo-1
10. lähtö (9) tasoitusajo kv 2100 m: p. 8000e, 20 m/ 14 000e, 40 m/ 24 000e. enintään 24 000 e 1 000 € 2 550 € Toto5-5 Duo-2 Troikka
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2100 m:
1. opetuslähtö (25) tasoitusajo yhd 2100 m:
1. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1100 m: p. 3.30.0 + 20 m/ 3,8 s 100 € 200 €
  Yht. 26 750 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 17:30 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m 3-v. Nuorten Sarja 2020 p. 0 e + 20 m/ 500 e. enintään 500 e P. 2000 e. (2000-1000-600-400-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 En Candy Till  /  Emma Väre 2100: 1 14,1ake 17,7ke 13 525 €
2 Gambler Hoss  /  Tapio Perttunen 2100: 2 13,7aly 16,5ke 8 830 €
3 Keisari Suuri  /  Pentti Tikkinen 2100: 3 15,2ake 17,4ke 9 755 €
4 Mountain Titanium  /  Jorma Ruokonen 2100: 4 15,9ake 16,4ke 4 100 €
5 Shackhills Desiree  /  Jari Kinnunen 2100: 5 16,1ake 16,9ke 8 122 €
6 Fiorini  /  Olli Koivunen 2100: 6 13,6ake 14,3ke 25 175 €
7 Gutsy Cobbler  /  Joni-Petteri Irri 2100: 7 15,0ake 16,4kp 11 200 €
8 Melanie Ray  /  Tapani Jauhola 2120: 1 22,1ake 19,5ke 660 €
2. lähtö klo 17:44 Lämminveriset tasoitusajo 2120 m p. 1000e. enintään 1000 e Tammat 20m hyv. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Smillaggio  /  Ari Moilanen 2100: 1 16,4ake 17,8ke 2 530 €
2 Belle Primavera  /  Seppo Markkula 2100: 2 18,8ake 17,3ke 1 760 €
3 Skyfall Sofie  /  Santtu Raitala 2100: 3 14,4ake 16,3ke 8 480 €
4 Unique Miracle  /  Arto Hammar 2100: 4 16,7ake 17,6ke 3 916 €
5 Lake's Belinda  /  Ilkka Korpi 2100: 5 22,1ake 19,8ke 170 €
6 Finest Class  /  Patri Filatoff 2100: 6 14,8ake 16,2ke 8 955 €
7 Global Vice  /  Harri Koivunen 2100: 7 17,6ke 1 500 €
8 Ranch Tquila  /  Tapani Jauhola 2100: 8 14,4aly 16,6ke 7 950 €
9 Staro No Candy  /  Jarmo Saarela 2100: 9 19,1ake 19,8ke 886 €
10 Steinmetz Pink  /  Peter Lindroos 2100: 10 15,9ake 17,3ke 4 495 €
11 True Colors  /  Jeroen van Craen 2100: 11 14,1ake 16,7ke 8 390 €
12 Long-Lasting Star  /  Antti Teivainen 2120: 1 19,8ke 510 €
3. lähtö klo 18:04 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m p. 2000e, 20 m/ 3500e, 40 m/ 5200e. enintään 5200 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Tetrik  /  Tapio Katainen 2100: 1 32,9ke 1 580 €
2 Arkenttiina  /  Teemu Okkolin 2100: 2 25,9aly 26,6ke 30 220 €
3 Ilorin Siri  /  Essi Seppälä 2100: 3 33,6ke 1 760 €
4 Tähtihippu  /  Antti Teivainen 2100: 4 29,1aly 30,3ke 5 440 €
5 Ekosalama  /  Patri Filatoff 2120: 1 28,6ake 29,1ke 12 680 €
6 Y.P. Son  /  Harri Koivunen 2120: 2 29,0ake 28,7ke 11 560 €
7 Valeriana  /  Jarmo Saarela 2120: 3 26,6aly 26,5ke 13 192 €
8 Pihlajan Vellamo  /  Mikko Huttunen 2120: 4 34,4ake 28,2ke 11 270 €
9 Erkkaus  /  Seppo Markkula 2120: 5 26,9aly 26,4ke 14 040 €
10 Jylhäsäde  /  Hannu Torvinen 2120: 6 29,1aly 29,8ke 5 300 €
11 Poken Roope  /  Jussi Miettinen 2120: 7 28,3ake 27,6ke 10 170 €
12 Surrikka  /  Kauko Toroska 2120: 8 29,8aly 31,4ke 3 670 €
13 Telman Venla  /  Marjukka Iltanen 2140: 1 32,9ake 31,5ke 4 375 €
14 Veli Pollea  /  Aki Bly 2140: 2 30,1aly 31,1ke 5 480 €
15 Sillankorvan Toivo  /  Arto Hammar 2140: 3 29,0ke 5 400 €
16 Bebe  /  Jouni Vaittinen 2140: 4 27,8ake 26,6ke 21 166 €
4. lähtö klo 18:24 Lämminveriset ryhmäajo 2600 m enintään 40 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 He Is Felix  /  Olli Koivunen 2600: 1 13,4ake 14,3ke 56 571 €
2 Leemark's Casimir  /  Olli-Pekka Holopainen 2600: 2 13,4ake 13,4ly 39 435 €
3 Fontaine Brodde  /  Hannu Torvinen 2600: 3 13,2aly 14,2ly 40 947 €
4 Wall Street Comery  /  Harri Koivunen 2600: 4 11,9aly 14,2ke 49 580 €
5 Mr Chance  /  Antti Teivainen 2600: 5 11,9aly 16,6kp 40 550 €
6 Muscleman  /  Santtu Raitala 2600: 6 11,7aly 13,1ly 44 080 €
7 Stronghold  /  Jussi Hautanen 2600: 7 12,0aly 15,4ke 38 764 €
8 Langen's Cza Cza  /  Jarmo Saarela 2600: 8 12,4aly 14,8ke 31 000 €
5. lähtö klo 18:44 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m tammoille P. 2000 e. (2000-1000-600-400-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Ice Wine  /  Ari Moilanen 2100: 1 10,9aly 13,1ke 160 974 €
2 M.T.Lara Croft  /  Pekka Korpi 2100: 2 12,0aly 14,1ke 61 905 €
3 Free Me  /  Santtu Raitala 2100: 3 10,7aly 13,8ke 161 845 €
4 Millstone's Vivid  /  Emma Väre 2100: 4 13,1aly 14,6ke 66 331 €
5 Selene Lune  /  Olli Koivunen 2100: 5 12,0aly 13,3ke 145 187 €
6 L Dees Maggiesbest  /  Seppo Markkula 2100: 6 11,7aly 13,7ke 81 251 €
7 Spirit Squad  /  Jukka Torvinen 2100: 7 11,2aly 14,6ke 82 134 €
8 Lily's Star  /  Antti Teivainen 2100: 8 11,2aly 13,5ke 81 057 €
6. lähtö klo 19:10 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m amatööriohjastaja osakilpailu enintään 18 500 e. Juniorit Kokelaat C-lis. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Mayflower*  /  Jouko Inkala 2100: 1 14,5ake 15,3ke 19 259 €
2 Hocuspocus Avenger  /  Jouni Nummi 2100: 2 15,6ake 17,0pi 15 710 €
3 Super Stars  /  Rami Kangas 2100: 3 13,8ake 15,4ke 16 630 €
4 Olle Roc  /  Aada Salo 2100: 4 12,6aly 14,9ke 28 148 €
5 Speed Summer  /  Markku Marttila 2100: 5 15,3ake 16,6ke 12 521 €
6 Unequalled Stride  /  Mikael Pitkänen 2100: 6 12,9aly 17,2ke 18 600 €
7 Global Uncommon  /  Olli-Pekka Salli 2100: 7 14,2ake 16,7ke 17 248 €
8 Zizzy Highness  /  Joonas Forsman 2100: 8 12,9aly 15,9ke 26 650 €
9 Firemaker  /  Antti-Joonas Heikkinen 2100: 9 13,6aly 15,9ke 13 275 €
10 Beauty Erin  /  Esa Ylilammi 2100: 10 12,6aly 16,8ke 15 360 €
11 Selah  /  Anniina Lindfors 2100: 11 12,3aly 13,6ke 39 910 €
12 High Flying  /  Ronja Salo 2100: 12 13,8aly 16,4ke 19 556 €
7. lähtö klo 19:30 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 5000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Meet Me In Shade  /  Jukka Torvinen 2100: 1 13,0aly 16,4ke 14 200 €
2 Girl's Wish  /  Santtu Raitala 2100: 2 15,9ake 15,4ke 5 310 €
3 Que Tal  /  Risto Väre 2100: 3 12,4aly 17,4pi 23 320 €
4 Gunvald*  /  Hannu Torvinen 2100: 4 13,3aly 18,4ke 9 502 €
5 Minecraft  /  Olli Koivunen 2100: 5 12,7aly 14,5ke 34 943 €
6 New Grove United  /  Riitta Nylund 2100: 6 15,0ake 19,1ke 10 193 €
7 Summitie  /  Jeroen van Craen 2100: 7 m14,7ake m15,7ke 20 770 €
8 Opechancanough  /  Jorma Ruokonen 2100: 8 15,1aly 18,4ke 4 385 €
9 BWT Ellospank  /  Kari Puosi 2100: 9 12,8aly 18,0ke 25 700 €
10 Amadeus Possible  /  Toni Florin 2100: 10 14,3aly 15,2ke 11 387 €
11 Mister Balderino  /  Vilppu Laaksonen 2100: 11 15,6aly 17,9ke 4 900 €
12 Sahara Daybyday  /  Verna Sankari 2100: 12 16,2aly 18,5ke 4 177 €
8. lähtö klo 19:45 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m vähint. 5000 e. enintään 12 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Add a Lil Zet  /  Timo Keto 2100: 1 14,9aly 17,0ke 6 580 €
2 Sergio Leone  /  Jorma Ruokonen 2100: 2 14,8aly 17,9ke 15 110 €
3 We're Gonna Win  /  Arna Ruohomäki 2100: 3 13,3aly 17,4ke 10 680 €
4 Robert Maguire  /  Seppo Markkula 2100: 4 13,5aly 16,0ke 15 460 €
5 Downtown Joey  /  Peter Lindroos  ( Arto Hammar ) 2100: 5 14,9ake 17,6ke 9 060 €
6 Knows Lucia  /  Tapani Jauhola 2100: 6 16,4ake 17,0ke 8 985 €
7 First Wild  /  Kenneth Danielsen 2100: 7 15,9ake 16,2ke 12 319 €
8 After Knight  /  Patri Filatoff 2100: 8 14,6aly 15,2ly 11 859 €
9 Hilarious Hangover  /  Antti Teivainen 2100: 9 12,7aly 15,3ke 14 130 €
10 Capercaillie Cock  /  Antti Veteläinen 2100: 10 14,1aly 14,5ke 24 670 €
11 Fox Lover  /  Olli Koivunen 2100: 11 13,3aly 15,3ke 20 970 €
12 Le Mirage  /  Harri Koivunen 2100: 12 14,8aly 16,7ke 18 515 €
9. lähtö klo 19:58 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m p. 35 000 e + 20 m/ 35 000 e. enintään 70 000 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Tähtituula  /  Santtu Raitala 2100: 1 22,3aly 24,6ke 65 565 €
2 Villiäijä  /  Harri Koivunen 2100: 2 m26,0aly 25,7ke 34 350 €
3 Korven Liideri  /  Jukka Mattila 2100: 3 25,0ake 25,0ke 50 150 €
4 Tahtova  /  Mikko Huttunen 2120: 1 24,1aly 23,8ke 72 710 €
5 Holari  /  Juha Jalonen 2120: 2 23,8aly 25,2ke 66 405 €
6 Larsman  /  Ari Moilanen 2120: 3 22,8aly 25,8ke 65 930 €
7 Naputus  /  Pertti Puikkonen 2120: 4 22,8aly 24,8ke 80 460 €
8 Tementikko  /  Seppo Markkula 2120: 5 23,1aly 25,6ke 64 700 €
9 Julmin  /  Peter Lindroos 2120: 6 22,1aly 24,2ke 82 641 €
10 Uljas Suomalainen  /  Tapio Perttunen 2120: 7 20,0aly 21,0ke 128 195 €
11 Oiva-Sointu  /  Olli Koivunen 2120: 8 24,4aly 25,3ke 55 605 €
10. lähtö klo 20:11 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m p. 8000e, 20 m/ 14 000e, 40 m/ 24 000e. enintään 24 000 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Riinan Kirma  /  Hannu Torvinen 2100: 1 27,5ake 28,6ke 20 005 €
2 Susan Prinssi  /  Kenneth Granqvist 2100: 2 29,2ake 29,8ke 7 837 €
3 Valhalla  /  Seppo Markkula 2100: 3 28,9ake 28,6ly 9 475 €
4 Vietävän Ekotar  /  Pertti Puikkonen 2100: 4 32,5ake 29,6ke 7 585 €
5 Reissari  /  Ilkka Loponen 2100: 5 27,3aly 28,2ke 7 539 €
6 Miran Siru  /  Ari Moilanen 2100: 6 29,5akp 28,0ke 9 270 €
7 Antin Helmi  /  Tapio Perttunen 2100: 7 27,0ke 8 810 €
8 H.V. Tureks  /  Santtu Raitala 2120: 1 27,3ake 28,2ke 16 505 €
9 Ukkosen Jymy  /  Jukka Mattila 2120: 2 28,9aly 27,5ke 17 530 €
10 Vauhti Rols  /  Antti Teivainen 2120: 3 26,8aly 27,6ke 10 365 €
11 Hissun Mahti  /  Erkki Jänkälä 2120: 4 30,0ake 30,5ke 8 960 €
12 Velars  /  Aki Bly 2120: 5 25,8aly 28,0ke 11 960 €
13 Kipinä Rols  /  Mikko Huttunen 2120: 6 25,3aly 27,8ke 19 715 €
14 Tulisin  /  Esa Ylilammi 2120: 7 27,0ake 29,2ke 12 275 €
15 Laval Rols  /  Jukka Kauppinen 2120: 8 26,3aly 28,5ke 11 930 €
16 Verna-Illuusia  /  Jarmo Saarela 2140: 1 27,5ake 28,6ke 23 370 €
1. koelähtö klo 16:40 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Livi Internet  /  Heli Rainio 2100: 1 14,2aly 16,9ke 14 805 € 1.23.0
2 Essie Gonzales  /  Ari Moilanen 2100: 2 14,8ake 15,1ke 29 248 € 1.23.0
3 Everyday Joe  /  Timo Keto 2100: 3 16,4ke 1 928 € 1.23.0
4 Making Match  /  Olli Koivunen 2100: 4 12,6aly 16,6ke 54 900 € 1.23.0
5 Robert  /  Harri Koivunen 2100: 5 17,3ake 17,6ke 3 760 € 1.23.0
6 Magicnight Rose  /  Niko Huuskola 2100: 6 20,4ake 19,9ke 400 € 1.23.0
7 Venla Veikeä  /  Heini Koivusaari 2140: 1 0 € 1.45.0
1. opetuslähtö klo 16:30 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Criminal Ace  /  Mikko Aro 2100: 1 17,2ke 2 020 €
2 Kihikiri  /  Mats Havulehto 2140: 1 35,1ke 2 500 €
1. ponilähtö klo 16:55 A-Ponit tasoitusajo 1100 m p. 3.30.0 + 20 m/ 3,8 s P. 100 e. (100-50-30-20)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Sannikon Zorbett  /  Joona Ikonen 1100: 1 3.10,7aly 2.37,1ly 1 262 €
2 Jokimäen Sakke  /  Aino Salo 1100: 2 2.58,6aly 2.54,4ly 520 €
3 Ishtar of Langen 1604 SH  /  Katariina Säteri 1100: 3 4.06,9ly 0 €
4 Sandbackas Fuchsia 1436 SH  /  Iida Vastamäki 1120: 1 3.24,8aly 3.07,2ly 170 €
5 Anjalan Nicecilla 1386 SH  /  Iida Katajisto 1200: 1 3.02,4ly 996 €
Alkuun