Lähtölistat, 10.11.2020 18:00 Jyväskylä, Killeri

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (6) Monte tasoitusajo kv 2140 m: p. 7500 e + 20 m/ 7500 e. 1 000 € 2 250 €
2. lähtö (4a) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 12 000 e. 1 000 € 2 000 €
3. lähtö (2a) ryhmäajo lv 2140 m: 6 500 € 13 100 €
4. lähtö (3b) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 23 000 e. 1 000 € 2 150 € Toto5-1
5. lähtö (2b) ryhmäajo lv 2140 m: 6 500 € 13 100 € Toto5-2
6. lähtö (4b) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 12 000 e. 1 000 € 2 050 € Toto5-3
7. lähtö (1b) ryhmäajo lv 2140 m: 6 500 € 14 400 € Toto5-4 Troikka
8. lähtö (1a) ryhmäajo lv 2140 m: 6 500 € 13 850 € Toto5-5 Duo-1
9. lähtö (3a) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 23 000 e. 1 000 € 2 200 € Duo-2 Troikka
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2140 m:
1. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1140 m: p. 3.20.0 + 20 m/ 3,2 s 100 € 220 €
2. ponilähtö (32) tasoitusajo p 1640 m: p. 2.15.0 + 20 m/ 1,7 s 100 € 150 €
  Yht. 65 470 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 18:07 Kylmäveriset Monte tasoitusajo 2140 m Vilomix, Prix Du Nord -karsinta p. 7500 e + 20 m/ 7500 e. pt. 100 m. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Demeter  /  Paula Keränen 2140: 1 33,1ke 4 070 €
2 Aarian Hermanni  /  Taru Ahola 2140: 2 30,5ake 28,9ke 11 345 €
3 Tuurin Elli  /  Heli Perkiö 2140: 3 30,3ake 27,7ke 6 740 €
4 Vivega Viltsu  /  Elina Pakkanen 2140: 4 29,9ake 30,1ke 9 270 €
5 Kaasari  /  Nelly-Janiika Korpikoski 2140: 5 28,1aly 30,1ke 5 325 €
6 Meno-Missi  /  Petra Katalkin 2140: 6 31,2ake 30,8ke 4 940 €
7 Angeliina  /  Maija Fors 2140: 7 34,7ake 31,7ke 4 060 €
8 Aika-Otus  /  Susanne Klemola 2160: 1 27,1aly 29,3ke 12 600 €
9 Cepander  /  Eini Nevalainen 2160: 2 29,8ake 30,7ke 9 680 €
10 Välikankaan Vilkko  /  Kristi Hänninen 2160: 3 27,4aly 26,5ke 11 200 €
11 Sillankorvan Uljas  /  Anette Antti-Roiko 2160: 4 27,8ake 29,3ly 9 150 €
12 Voe Epeli  /  Heidi Hietamäki 2160: 5 29,5ake 30,4ke 10 925 €
2. lähtö klo 18:27 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Siparila enintään 12 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Benton*  /  Sebastian Baltzar  ( Petri Baltzar ) 2140: 1 15,3aly 15,3ly 11 997 €
2 Isa Sting  /  Hannu Torvinen 2140: 2 14,9ake 18,1ke 11 766 €
3 R.K.Timid  /  Esa Holopainen 2140: 3 15,7ake 15,8ke 8 127 €
4 Quell  /  Hannu Hietanen 2140: 4 13,6aly 17,5ke 12 620 €
5 Hazella  /  Tero Lahtinen 2140: 5 12,9aly 16,0ke 13 290 €
6 Hope Of Nazareth  /  Jesse Piirainen 2140: 6 14,6aly 17,4kp 12 785 €
7 Quite A Rock  /  Santtu Raitala 2140: 7 15,1ake 16,7ke 13 225 €
3. lähtö klo 18:47 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m 4-v. tammoille Racing, Yara & Vapo Kasvattajakruunu -välierä P. 6500 e. (6500-3250-1950-1300-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 She Rains  /  Jukka Torvinen 2140: 1 12,4aly 15,3kp 61 496 €
2 Moonlight Velvet  /  Santtu Raitala 2140: 2 13,7ake 17,6ke 78 250 €
3 Lex Liberty  /  Tapio Perttunen 2140: 3 13,4ake 15,2ke 26 370 €
4 Moose On The Loose  /  Iikka Nurmonen 2140: 4 14,8ake 16,6ke 3 150 €
5 Adanna  /  Emma Väre 2140: 5 12,7aly 14,5ke 50 925 €
6 Mascate Match  /  Hannu-Pekka Korpi 2140: 6 10,0aly 15,9ke 702 762 €
7 Universe Leader  /  Hannu Hietanen 2140: 7 13,5aly 15,8ke 22 128 €
8 Galway Girl  /  Juho Ihamuotila 2140: 8 13,3ake 14,6ke 27 100 €
9 Arctic Dessert  /  Antti Teivainen 2140: 9 13,9ake 14,4ke 23 905 €
4. lähtö klo 19:10 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Siirtopaino enintään 23 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Spotlight Brodde  /  Jukka Torvinen 2140: 1 12,6aly 16,8kp 25 401 €
2 Västerbo Locksmith*  /  Olli Koivunen 2140: 2 14,0aly 15,7ke 21 338 €
3 Hard Chip  /  Birgitta Lappeteläinen 2140: 3 14,6aly 15,9ke 33 565 €
4 Glide On Fire  /  Tommi Kylliäinen 2140: 4 13,0aly 21 425 €
5 Going Above  /  Jani Hartikainen 2140: 5 14,4aly 15,1ke 20 689 €
6 Bravo Sencello  /  Tero Lahtinen 2140: 6 m13,0aly 15,8kp 27 233 €
7 Bally T.N.*  /  Tapio Perttunen 2140: 7 13,8aly 14,9ke 20 555 €
8 Yanru  /  Santtu Raitala 2140: 8 13,3aly 15,2ke 20 932 €
9 Swagman  /  Niko Riekkinen 2140: 9 12,3aly 15,6ke 21 350 €
5. lähtö klo 19:30 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m 4-v. tammoille Racing, Yara & Vapo Kasvattajakruunu -välierä P. 6500 e. (6500-3250-1950-1300-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Celeritas Savage  /  Hannu Hietanen 2140: 1 13,6aly 15,0ke 12 680 €
2 Arctic Emma  /  Kari Venäläinen 2140: 2 12,0aly 14,7ke 67 919 €
3 Piece Of Glory  /  Juha Utala 2140: 3 12,8aly 13,9ke 129 742 €
4 Sahara True Lies  /  Henri Pehkonen 2140: 4 13,5ake 15,4ke 69 925 €
5 Donna Leonora  /  Antti Teivainen 2140: 5 13,6aly 13,9ly 42 920 €
6 Imakeituptothesky  /  Hannu Torvinen 2140: 6 14,0ake 14,3ke 40 190 €
7 Roseland  /  Iikka Nurmonen 2140: 7 14,2ake 14,9ke 28 650 €
8 First Class Lady  /  Santtu Raitala 2140: 8 11,3aly 13,4ly 136 575 €
6. lähtö klo 19:50 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Biofarm enintään 12 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Erik Flash  /  Heimo Hämäläinen 2140: 1 13,5aly 17,7ke 18 320 €
2 Cherokee King  /  Harri Kotilainen 2140: 2 14,7aly 17,4ke 11 770 €
3 Arctic Mystery  /  Hannu Hietanen 2140: 3 14,2aly 15,8ke 11 490 €
4 Isiah Boko  /  Antti Teivainen 2140: 4 14,1aly 16,0ke 18 304 €
5 Arroyo Grande  /  Tero Lahtinen 2140: 5 13,5aly 16,5ke 13 650 €
6 Amazing Tycoon  /  Tommi Kylliäinen 2140: 6 14,2aly 16,4ke 16 065 €
7 Birthday Cloud  /  Mikko Ojanperä 2140: 7 13,2aly 22,0ke 17 095 €
7. lähtö klo 20:10 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m 4-v. Racing, Yara & Vapo Kasvattajakruunu -välierä P. 6500 e. (6500-3250-1950-1300-650-650)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Might Be Romeo  /  Tapio Perttunen 2140: 1 13,3ake 16,6ly 44 564 €
2 Bastian  /  Olli Koivunen 2140: 2 13,6aly 16,3ke 22 485 €
3 Wille's Rainpower  /  Hannu Torvinen 2140: 3 13,4ake 16,1pi 12 100 €
4 Q-Rex Oak  /  Markku Nieminen 2140: 4 13,4ake 15,5pi 35 150 €
5 MAS Dominant  /  Martti Pellikka 2140: 5 13,6aly 14,0ke 39 535 €
6 Marschall Match  /  Antti Teivainen 2140: 6 12,7aly 13,8ke 96 399 €
7 Raskolnikov Frido  /  Ari Moilanen 2140: 7 13,1ake 14,5kp 215 199 €
8 Silenos Clearsky  /  Juha Utala 2140: 8 13,7ake 18,6ke 10 450 €
9 Main Stage  /  Santtu Raitala 2140: 9 13,0ake 14,2pi 84 510 €
10 Battle Jack  /  Iikka Nurmonen 2140: 10 13,3ake 14,2kp 67 920 €
11 Combatant Motion  /  Esa Holopainen 2140: 11 13,7ake 15,6ke 25 508 €
8. lähtö klo 20:25 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m 4-v. Racing, Yara & Vapo Kasvattajakruunu -välierä P. 6500 e. (6500-3250-1950-1300-650-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 I Feel On Fire  /  Martti Pellikka 2140: 1 13,2aly 16,1ke 20 825 €
2 Quickatore  /  Ari Moilanen 2140: 2 13,9akp 16,1ke 45 759 €
3 Skyfall Shine  /  Iikka Nurmonen 2140: 3 12,3aly 15,0ke 125 985 €
4 Samurai Comery  /  Olli Koivunen 2140: 4 12,9ake 13,7ly 45 870 €
5 BWT Echo  /  Antti Teivainen 2140: 5 12,1aly 16,5ke 109 558 €
6 Exit Fastback  /  Markku Nieminen 2140: 6 13,5ake 13,9ke 16 020 €
7 American Hero  /  Esa Holopainen 2140: 7 10,7aly 16,2ke 165 100 €
8 Callela Lincoln  /  Santtu Raitala 2140: 8 12,0ake 16,5ke 60 745 €
9 Quick Diablo  /  Henri Bollström 2140: 9 13,4ake 13,7kp 48 700 €
10 Rehab  /  Hannu Torvinen 2140: 10 14,6ake 16,6ke 20 720 €
11 Shining Armor  /  Tapio Perttunen 2140: 11 14,4aly 15,6ke 19 390 €
9. lähtö klo 20:40 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Hoviruoka enintään 23 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Coldspring  /  Santtu Raitala 2140: 1 13,5aly 17,5ke 25 120 €
2 High Profile  /  Hannu Hietanen 2140: 2 13,6aly 16,0ke 23 485 €
3 Alladin Bro  /  Henri Bollström 2140: 3 13,9ake 15,1ke 32 348 €
4 Glint Match  /  Olli Koivunen 2140: 4 12,9aly 15,9ke 15 070 €
5 Stonecapes Respect  /  Tapio Perttunen 2140: 5 13,5aly 16,6ke 24 785 €
6 Bohus Palema  /  Tero Lahtinen 2140: 6 13,2aly 14,0ly 20 099 €
7 All In Laddie  /  Esa Holopainen 2140: 7 14,0ake 16,3pi 18 641 €
8 B.S. Gold  /  Marko Känsälä 2140: 8 14,1aly 15,8ke 16 878 €
9 Elrond  /  Hannu Torvinen 2140: 9 12,6aly 14,1ly 22 658 €
10 Sara Hall  /  Iikka Nurmonen 2140: 10 12,4aly 15,4ke 22 388 €
1. koelähtö klo 17:00 Yhdistetty tasoitusajo 2140 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Brandon Beyonce  /  Tomi Jonninen 2140: 1 12,7aly 16,6ke 18 665 € 1.24.0
2 Raising Rose  /  Teppo Viskari 2140: 2 21,2ke 100 € 1.24.0
1. ponilähtö klo 17:25 A-Ponit tasoitusajo 1140 m p. 3.20.0 + 20 m/ 3,2 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Poni-Ilolan Betty  /  Riina Honkonen 1140: 1 3.03,2ly 330 €
2 Springfield Kojak  /  Johannes Toikka 1140: 2 3.01,6ly 250 €
3 Poni-Ilolan Bettiina  /  Elena Honkonen 1140: 3 3.13,3ly 210 €
4 Kaunisharjun Isabella  /  Elna Vaittinen 1160: 1 3.16,0ly 276 €
5 Hakoharjun Cippura  /  Henna Honkonen 1160: 2 3.36,7aly 3.17,5ly 180 €
6 Wild Rosebud  /  Mette Koivisto 1180: 1 3.06,3ly 200 €
7 Niittykorven The King  /  Emmi Koivisto 1200: 1 3.19,0aly 2.59,0ly 1 462 €
8 Raparperi  /  Tuukka Varis 1200: 2 2.59,6ly 720 €
9 Anjalan Nicecilla 1386 SH  /  Liisa Niemi 1200: 3 3.02,4ly 996 €
10 Elvin Stone  /  Iida Katajisto 1220: 1 3.10,3ly 80 €
11 Ponikujan Mandy  /  Peppi Satosaari 1240: 1 3.03,9ly 556 €
12 Idoli  /  Rosaliina Lintunen 1240: 2 3.17,0aly 2.49,6ke 527 €
2. ponilähtö klo 17:40 B-Ponit tasoitusajo 1640 m p. 2.15.0 + 20 m/ 1,7 s P. 100 e. (100-50-30-20)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Bibbidy Flit  /  Henna Koivisto 1700: 1 2.01,2ake 2.02,0ke 1 989 €
2 Fabled Luna  /  Riina Honkonen 1740: 1 2.05,9ake 2.04,6ke 1 331 €
3 Lennartson  /  Elna Vaittinen 1740: 2 2.08,2ake 2.06,5ke 2 072 €
4 Korall Trot  /  Neea Makkonen 1760: 1 2.10,6ake 2.06,4ke 1 669 €
5 Ragnar II  /  Aatu Hakkarainen 1760: 2 2.07,2ake 2.04,6ke 1 223 €
Alkuun