Lähtölistat, 1.10.2021 18:00 Turku, Metsämäki

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (7) tasoitusajo lv 2100 m: p. 300 e + 20 m/ 600 e. enintään 1500 e 1 000 € 2 400 €
2. lähtö (2) ryhmäajo lv 2100 m: 6 000 € 12 000 €
3. lähtö (3) ryhmäajo lv 2100 m: 6 000 € 12 000 €
4. lähtö (5) tasoitusajo lv 2100 m: p. 15 000 e + 20 m/ 30 000 e. 1 000 € 2 100 € Toto5-1
5. lähtö (8) tasoitusajo kv 2100 m: p. 21 000e, 20 m/ 35 000e, 40 m/ 60 000e. enintään 60 000 e 1 700 € 4 080 € Toto5-2
6. lähtö (6) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 5000 e. 1 000 € 2 200 € Toto5-3
7. lähtö (4) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 48 000 e. 1 700 € 3 740 € Toto5-4 Duo-1 Troikka
8. lähtö (1c) ryhmäajo lv 1609 m: 6 000 € 12 000 € Toto5-5 Duo-2
9. lähtö (1a) ryhmäajo lv 1609 m: 6 000 € 12 000 € Troikka
10. lähtö (1b) ryhmäajo lv 1609 m: 6 000 € 12 000 €
11. lähtö (9) tasoitusajo kv 2120 m: p. 4000 e + 20 m/ 3000 e. enintään 7000 e 1 000 € 2 200 € Troikka
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2100 m:
1. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1100 m: p. 2.55.0 + 20 m/ 2,7 s 100 € 220 €
  Yht. 76 940 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 18:07 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m p. 300 e + 20 m/ 600 e. enintään 1500 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Angela D. Garden  /  Niko Niinikoski 2100: 1 17,6ake 19,9ke 750 €
2 Callela Keeneland  /  Iikka Nurmonen 2100: 2 20,0ke 240 €
3 Best Nibs  /  Sami Vehviläinen 2100: 3 21,9ke 150 €
4 Aventador  /  Veikko Leinonen 2100: 4 18,9ake 18,5ke 200 €
5 Expensive Everwood  /  Santtu Raitala 2100: 5 20,1ke 660 €
6 Porla Futura  /  Seppo Markkula 2100: 6 19,6ke 500 €
7 Texas Glide  /  Jarmo Saarela 2100: 7 22,0ake 19,0ke 120 €
8 Let Her Go  /  Antti Teivainen 2100: 8 19,0ke 1 220 €
9 Quando  /  Peter Lindroos 2100: 9 18,8ake 18,6ke 446 €
10 Stonecapes Ulrica  /  Olli Koivunen 2100: 10 17,4ake 18,6ke 2 000 €
11 Callela Elvis  /  Ari Moilanen  ( Niko Jokela ) 2120: 1 19,5ake 18,6ke 1 060 €
12 Miss Miramis  /  Anssi Nurminen 2120: 2 18,4ke 1 540 €
13 Private Shade  /  Jere Kiveinen 2120: 3 19,1ke 510 €
14 Lovely Mesh  /  Tapio Perttunen 2120: 4 18,7ake 19,2ke 780 €
15 Leemark's Hope  /  Kari Rosimo 2120: 5 18,2ke 750 €
16 Hottis Dreams  /  Janne Forsman 2120: 6 20,0ake 18,7ke 480 €
2. lähtö klo 18:31 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enint.2-v. tammoille Kasvattajakruunu ylimääräinen lähtö P. 6000 e. (6000-3000-1800-1200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Mighty Real  /  Jeroen van Craen 2100: 1 16,8ake 17,8ly 9 500 €
2 Halley Wania  /  Santtu Raitala 2100: 2 15,2ake 41 450 €
3 Divina La Renta  /  Kari Venäläinen 2100: 3 18,7ake 200 €
4 Arctic Celina  /  Pekka Korpi 2100: 4 18,2ake 18,3ly 1 050 €
5 Wannabe Royalty  /  Niko Jokela 2100: 5 24,7ake 200 €
6 Unforgettable Kemp  /  Ari Moilanen 2100: 6 17,3ake 17,6ly 10 100 €
7 Ava Di Alessia  /  Hannu-Pekka Korpi 2100: 7 17,2ake 16 500 €
8 Irrepressible  /  Ville Koivisto 2100: 8 200 €
3. lähtö klo 18:47 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enint.2-v. Kasvattajakruunu ylimääräinen lähtö P. 6000 e. (6000-3000-1800-1200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 MAS Grande  /  Jonny Länsimäki 2100: 1 17,8ake 20,1ly 8 034 €
2 La Can France  /  Hannu-Pekka Korpi 2100: 2 18,1ake 9 150 €
3 Highlight Bogeyman  /  Ville Tonttila 2100: 3 17,7ake 17,2ly 11 250 €
4 Phantom Opera  /  Santtu Raitala 2100: 4 16,3ake 9 900 €
5 Sam The Man  /  Antti Teivainen 2100: 5 18,8ake 400 €
6 Bobby Carillo  /  Jukka Torvinen 2100: 6 18,3ake 17,8ly 4 100 €
7 Black Dog  /  Esa Holopainen 2100: 7 20,1ake 200 €
8 Corazon Combo  /  Pekka Korpi 2100: 8 15,0ake 17,0ly 61 500 €
9 Trailblazer  /  Iikka Nurmonen 2100: 9 17,9ake 3 000 €
4. lähtö klo 19:10 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m p. 15 000 e + 20 m/ 30 000 e. Tammalähtö pt. 40 m. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Ready Credit  /  Seppo Markkula 2100: 1 15,6ake 16,0ke 13 324 €
2 Like Fatal Love  /  Kari Venäläinen 2100: 2 13,9aly 16,3ke 14 015 €
3 Come On Day  /  Erika Elomaa 2100: 3 14,7aly 16,5ke 9 550 €
4 Ilo Hangover  /  Jere Kiveinen 2100: 4 15,0ake 17,1ke 14 140 €
5 Bernetta  /  Olli-Pekka Holopainen 2100: 5 14,8aly 16,4ke 11 205 €
6 Meet Me In Shade  /  Esa Holopainen 2100: 6 13,0aly 16,4ke 16 700 €
7 Zizzy Highness  /  Hannu Torvinen 2120: 1 12,9aly 15,9ke 26 910 €
8 Goodygoodytwoshoes  /  Olli Koivunen 2120: 2 12,0aly 13,5ke 42 743 €
9 Bosses Lady  /  Tapio Perttunen 2140: 1 11,5aly 14,2kp 230 410 €
5. lähtö klo 19:31 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m p. 21 000e, 20 m/ 35 000e, 40 m/ 60 000e. enintään 60 000 e P. 1700 e. (1700-850-510-340-170-170)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Helmin Hermanni  /  Ilkka Korpi 2100: 1 26,7ake 26,3ke 20 080 €
2 Laari  /  Petri Virtanen 2100: 2 25,9aly 26,7ke 23 920 €
3 Isosalon Kiira  /  Kari Venäläinen 2100: 3 26,0aly 27,5ke 18 930 €
4 Kretonki  /  Jere Kiveinen 2100: 4 26,4aly 26,5ke 20 150 €
5 H.V. Tureks  /  Tapio Perttunen 2100: 5 27,3ake 28,2ke 16 705 €
6 Bietro  /  Olli Koivunen 2100: 6 25,6aly 28,2ke 24 275 €
7 Eetu Rols  /  Jukka Kauppinen 2120: 1 25,4ake 26,9ke 35 750 €
8 Villikuti  /  Juha Rontu 2120: 2 25,9aly 26,8ke 30 060 €
9 Jasun Velho  /  Esa Holopainen 2120: 3 25,8aly 27,3ke 24 185 €
10 Annan  /  Jarmo Saarela 2120: 4 25,1aly 25,6ke 36 290 €
11 Vonkari  /  Santtu Raitala 2120: 5 25,6ake 26,3ke 36 680 €
12 Muiston Prinssi  /  Toivo Niemi 2120: 6 23,5aly 25,1ke 34 010 €
13 Jemmatar  /  Ari Moilanen 2120: 7 m25,5aly m27,5ke 29 032 €
14 Kromaus  /  Juha Jalonen 2140: 1 25,3ake 25,4kp 44 190 €
15 Varjonova  /  Harri Koivunen 2140: 2 22,7aly 25,7ke 61 020 €
16 Oiva-Sointu  /  Antti Teivainen 2140: 3 24,4aly 25,3ke 56 105 €
6. lähtö klo 19:52 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 5000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Smurfriina  /  Olli Koivunen 2100: 1 16,0ake 16,5ke 4 200 €
2 Longfriday Luxi  /  Ilkka Korpi 2100: 2 15,0ake 17,7ke 4 200 €
3 Zest Boy  /  Harri Koivunen 2100: 3 15,4ake 16,5ke 8 039 €
4 Salam Aleikum  /  Martti Patrakka 2100: 4 15,0akp 16,5ke 10 900 €
5 Stoneisle Redbull  /  Ari Moilanen 2100: 5 17,0ake 17,1ke 3 660 €
6 Belodon  /  Jukka Torvinen 2100: 6 15,8aly 17,3ke 6 030 €
7 Eddie Miller  /  Esa Holopainen 2100: 7 17,0ake 18,2ke 2 250 €
8 Governor Hoss  /  Iikka Nurmonen 2100: 8 14,7ake 16,3ke 7 400 €
9 Intelligent Stride  /  Santtu Raitala 2100: 9 16,2ake 17,0ke 8 730 €
10 Jenel In The Crown  /  Jarmo Saarela 2100: 10 16,2ake 17,3ke 2 859 €
11 Okay Frank  /  Tapio Perttunen 2100: 11 14,7aly 17,7ke 4 470 €
12 Rim Bay Diva  /  Antti Teivainen 2100: 12 17,7ake 16,0ke 2 220 €
7. lähtö klo 20:13 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 48 000 e. P. 1700 e. (1700-850-510-340-170-170)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Erna's King  /  Seppo Markkula 2100: 1 13,4aly 14,9ly 36 550 €
2 Unique Creation  /  Tapio Perttunen 2100: 2 13,8akp 13,5ly 52 543 €
3 EL Gumpert  /  Iikka Nurmonen 2100: 3 12,4aly 15,6pi 46 809 €
4 Bluebird Nash  /  Jukka Torvinen 2100: 4 11,8aly 14,6ke 37 600 €
5 He is In  /  Harri Koivunen 2100: 5 12,9aly 14,7ke 40 776 €
6 BWT Crusader  /  Jarmo Saarela 2100: 6 12,4aly 17,2ke 31 650 €
7 Samurai Comery  /  Olli Koivunen 2100: 7 12,9ake 13,7ly 46 070 €
8 Oilsheik  /  Esa Holopainen 2100: 8 13,2aly 14,4ke 40 798 €
9 Q-Rex Oak  /  Ari Moilanen 2100: 9 13,4ake 15,1ke 35 920 €
10 Mister Lane  /  Hannu Torvinen 2100: 10 13,2ake 15,0ke 50 361 €
11 Orvar Iver  /  Jarno Kallionpää 2100: 11 12,6aly 15,0ke 29 865 €
12 Thai Ming  /  Antti Teivainen 2100: 12 13,4aly 14,9ke 26 153 €
8. lähtö klo 20:34 Lämminveriset ryhmäajo 1609 m 5-v. tammoille Kasvattajakruunu -karsinnat 5 Tammalähtö P. 6000 e. (6000-3000-1800-1200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Touch Me Too  /  Hannu Torvinen 1609: 1 13,0ake 14,3ke 40 220 €
2 Rim Bay Duchess  /  Seppo Markkula 1609: 2 14,8aly 16,5ke 10 250 €
3 Lex Liberty  /  Antti Teivainen 1609: 3 13,4ake 15,2ke 26 370 €
4 Moonlight Velvet  /  Santtu Raitala 1609: 4 13,7ake 17,6ke 79 500 €
5 Muckelymimmy  /  Jari Autio 1609: 5 12,7aly 13,7ly 31 700 €
6 Arctic Emma  /  Pekka Korpi 1609: 6 12,0aly 14,7ke 67 919 €
7 The Breeze  /  Juha Utala 1609: 7 13,9aly 15,3ke 24 300 €
8 Tingaling  /  Sami Vehviläinen 1609: 8 13,2ake 15,2ke 27 450 €
9. lähtö klo 20:54 Lämminveriset ryhmäajo 1609 m 5-v. tammoille Kasvattajakruunu -karsinnat 5 Tammalähtö P. 6000 e. (6000-3000-1800-1200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Sandy Morning  /  Olli-Pekka Holopainen 1609: 1 16,0aly 16,4ke 4 540 €
2 What A Feeling  /  Juha-Pekka Hanhimäki 1609: 2 13,5aly 16,1ly 16 110 €
3 Zolace  /  Santtu Raitala 1609: 3 14,2aly 16,1ke 13 500 €
4 Donna Leonora  /  Ari Moilanen 1609: 4 13,6aly 13,9ly 44 920 €
5 Rim Bay Orchid  /  Seppo Markkula 1609: 5 13,1aly 14,6ke 30 680 €
6 Galway Girl  /  Iikka Nurmonen 1609: 6 13,3ake 14,6ke 27 100 €
7 First Class Lady  /  Jukka Torvinen 1609: 7 11,3aly 13,4ly 136 995 €
8 Real Proud  /  Iivari Nurminen 1609: 8 14,1aly 17,7ke 4 310 €
9 Imakeituptothesky  /  Hannu Torvinen 1609: 9 13,2aly 14,3ke 45 740 €
10. lähtö klo 21:09 Lämminveriset ryhmäajo 1609 m 5-v. tammoille Kasvattajakruunu -karsinnat 5 Tammalähtö P. 6000 e. (6000-3000-1800-1200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Roseland  /  Iikka Nurmonen 1609: 1 14,2ake 14,9ke 28 650 €
2 Adanna  /  Jukka Torvinen 1609: 2 12,7aly 14,5ke 54 775 €
3 Club Nord Yankee  /  Jarmo Saarela 1609: 3 11,3aly 21,1ke 13 180 €
4 Piece Of Glory  /  Juha Utala 1609: 4 12,8aly 13,9ke 134 442 €
5 Matamixx  /  Jari Autio 1609: 5 14,1aly 15,7ke 8 500 €
6 Celeritas Savage  /  Ari Moilanen 1609: 6 13,6aly 15,0ke 12 680 €
7 Brave Dame Vivian  /  Santtu Raitala 1609: 7 13,7ake 14,4ke 45 035 €
8 Mahar Money  /  Olli Koivunen 1609: 8 16,0ake 15,8ke 7 400 €
11. lähtö klo 21:24 Kylmäveriset tasoitusajo 2120 m p. 4000 e + 20 m/ 3000 e. enintään 7000 e Tammat 20m hyv. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Hillevi Milleri  /  Seppo Markkula 2100: 1 30,2ake 30,0ke 3 725 €
2 Siirin Elli  /  Niko Jokela 2100: 2 31,8ake 33,3ke 3 950 €
3 Isosalon Ilo  /  Esa Holopainen 2100: 3 32,0ake 32,2ke 5 480 €
4 Levoton Tuhkimo  /  Jere Kiveinen 2120: 1 29,7ake 31,5ke 6 950 €
5 Siskotuuli  /  Tapio Perttunen 2120: 2 29,3ake 30,7ke 4 915 €
6 Tuulan Vilitär  /  Heikki Laine 2120: 3 29,9aly 30,4ke 4 810 €
7 Rianna  /  Kari Rosimo 2120: 4 29,3ake 29,3ke 6 370 €
8 Tähti-Kulkuri  /  Jarmo Saarela 2120: 5 31,0ake 31,0ke 7 450 €
9 Tähtihippu  /  Ari Moilanen 2120: 6 29,1aly 30,3ke 5 440 €
10 Vosmari  /  Hannu Torvinen 2120: 7 29,9ake 30,3ke 6 420 €
11 Noste  /  Patri Filatoff 2120: 8 32,0ake 31,3ke 2 960 €
12 Veli Pollea  /  Ilkka Korpi 2140: 1 30,1aly 31,1ke 6 280 €
13 Kopsu  /  Mikko Huttunen 2140: 2 28,0aly 28,6ke 11 216 €
1. koelähtö klo 17:20 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Haga's Comacchio  /  Harri Koivunen 2100: 1 0 € 1.23.0
2 Sahara Nomorelies  /  Mikko Aro 2100: 2 17,0ake 17,6ke 1 630 € 1.23.0
3 Jenny Flex  /  Peter Lindroos 2100: 3 0 € 1.28.0
4 Juliet Ray  /  Seppo Markkula 2100: 4 0 € 1.28.0
5 Scaramouche  /  Olli Koivunen 2100: 5 0 € 1.23.0
6 Panthera Leo  /  Iida Vastamäki 2100: 6 14,0aly 15,9ke 12 835 € 1.23.0
7 Sirpan Siro  /  Jorma Turta 2140: 1 31,6ake 33,8ke 3 400 € 1.38.8
8 Villiheikki  /  Kim Keinänen 2140: 2 0 € 2.00.0
9 Nopsan Fanni  /  Harri Kivilä 2140: 3 0 € 2.00.0
1. ponilähtö klo 17:40 A-Ponit tasoitusajo 1100 m p. 2.55.0 + 20 m/ 2,7 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Maple Leaf's Eustoma  /  Emma Vahlsten 1100: 1 2.56,4ly 426 €
2 Ruohomäen Viku  /  Vilja Jores 1100: 2 2.55,9aly 2.56,3ke 665 €
3 Ponikujan Ella  /  Reetta Hirvonen 1120: 1 2.53,5ly 420 €
4 Demoni  /  Veeti Mäntylä 1120: 2 2.52,0aly 2.53,5ke 1 416 €
5 B.M. Toscana  /  Katariina Säteri 1140: 1 2.54,8aly 2.51,3ke 1 055 €
6 Anjalan Rosmariini 1606 SH  /  Jenna Peltola 1140: 2 2.50,1aly 2.51,0ke 1 186 €
7 Kaunisrannan Mulan 1367 SH  /  Elsa Kapulainen 1160: 1 2.48,8aly 2.47,3ke 1 201 €
8 Skogbölen Nätta  /  Iida Vastamäki 1160: 2 2.55,7ake 2.49,5ke 2 100 €
9 Jokimäen Ukkonen  /  Kitta Virolainen 1180: 1 2.53,1aly 2.46,4ly 1 279 €
10 Jokimutkan Jalo-Jalmari  /  Eerika Koskenvalta 1200: 1 2.39,2aly 2.39,5ke 1 515 €
11 Sankarin Rivalfiina  /  Raisa Virtanen 1220: 1 2.42,5ake 2.41,3ly 1 496 €
12 Maxius  /  Alina Myllymäki 1260: 1 2.35,4aly 2.34,3ly 1 384 €
Alkuun