Lähtölistat, 8.10.2021 18:00 Lappeenranta, Lappee

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (4) Monte ryhmäajo lv 2100 m: enintään 21 000 e. 1 000 € 2 000 €
2. lähtö (7) tasoitusajo lv 2120 m: p. 200 e + 20 m/ 400 e. enintään 1000 e 800 € 1 840 €
3. lähtö (10) tasoitusajo kv 2100 m: p. 200 e + 20 m/ 200 e. enintään 600 e 800 € 1 600 €
4. lähtö (6) Monte ryhmäajo lv 2100 m: enintään 9000 e. 800 € 1 600 €
5. lähtö (9) ryhmäajo kv 2100 m: enintään 9000 e. 1 000 € 2 000 €
6. lähtö (5) ryhmäajo lv 1609 m: enintään 13 000 e. 800 € 1 760 € Toto4-1
7. lähtö (3) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 25 000 e. 1 000 € 2 100 € Toto4-2 Troikka
8. lähtö (1) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 45 000 e. 1 000 € 2 100 € Toto4-3 Duo-1
9. lähtö (2) Monte tasoitusajo lv 2100 m: p. 30 000 e + 20 m/ 20 000 e. 1 000 € 2 300 € Toto4-4 Duo-2 Troikka
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2100 m:
1. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1100 m: p. 3.10.0 + 20 m/ 3,0 s 100 € 200 €
  Yht. 17 500 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 18:15 Lämminveriset Monte ryhmäajo 2100 m Jp Stonemason enintään 21 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 King Of Alabama  /  Hanna-Kaisa Kärkkäinen 2100: 1 13,5aly 17,7ke 10 705 €
2 Udde Face  /  Jenni Koskela 2100: 2 15,0ake 16,1ke 17 756 €
3 Make Me Rich*  /  Taru Ahola 2100: 3 15,2aly 16,1ke 21 483 €
4 Game Of Live  /  Anette Antti-Roiko 2100: 4 13,7aly 15,8ke 17 780 €
5 Stoneisle Quidam  /  Elina Pakkanen 2100: 5 16,3ake 17,4ke 12 595 €
6 Fillyjonka Fellow  /  Virpi Kuossari 2100: 6 15,0ake 16,0ke 12 320 €
7 Amon-Ra  /  Mira Miettinen 2100: 7 m14,7ake 18,7ke 14 120 €
8 La Donna Perfetta  /  Janita Antti-Roiko 2100: 8 14,7ake 15,5ke 13 410 €
9 Sweet Micce  /  Milla Markkanen 2100: 9 14,6aly 18,0ke 12 375 €
2. lähtö klo 18:35 Lämminveriset tasoitusajo 2120 m p. 200 e + 20 m/ 400 e. enintään 1000 e Tammat 20m hyv. P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Stayin Alive  /  Esa Holopainen 2100: 1 18,7ke 260 €
2 Nosese  /  Ilpo Lahti 2100: 2 21,6ke 0 €
3 Wendy Wayward  /  Sami Vehviläinen 2100: 3 19,9ke 124 €
4 Miracle Flex  /  Jukka Torvinen 2100: 4 18,9ke 630 €
5 Princess Dwarf  /  Kimmo Sundström 2100: 5 21,5ke 160 €
6 Backslider  /  Jarkko Kervinen 2100: 6 19,5ke 500 €
7 BWT Grazygirl  /  Mikko Valtonen 2100: 7 19,4ke 330 €
8 Elsie Queen  /  Mikko Jääskeläinen 2100: 8 21,0ke 160 €
9 Kenny Star  /  Valtteri Itkonen 2120: 1 22,4ake 0 €
10 Nicole Dahlia  /  Salla Lindgren 2120: 2 20,7ake 18,5ke 575 €
11 Delphine Goya  /  Heli Taipale 2120: 3 17,9ake 18,0ke 1 390 €
12 Line Leia  /  Tapio Perttunen 2120: 4 18,2ake 17,6ke 779 €
13 Flaming Dragon  /  Pekka Vehviläinen 2140: 1 19,0ake 19,0ke 604 €
14 Fergus  /  Jani Ruotsalainen 2140: 2 19,7ake 20,9ke 1 420 €
3. lähtö klo 19:03 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m p. 200 e + 20 m/ 200 e. enintään 600 e P. 800 e. (800-400-240-160)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Pyöriän Ekami  /  Petteri Kivelä 2100: 1 37,1ke 0 €
2 Maradonna  /  Esa Holopainen 2100: 2 37,5ke 2 000 €
3 Valon Taikaa  /  Pertti Niveri 2100: 3 42,1ake 40,4ke 0 €
4 Manisteri  /  Jani Ruotsalainen 2100: 4 35,8ke 1 640 €
5 Rillan Ilo  /  Jukka Torvinen 2100: 5 32,8ke 1 390 €
6 Pertan Piiju  /  Marko Heikari 2100: 6 35,5ake 34,9ke 1 500 €
7 Yläpihan Ieva  /  Teemu Keskitalo 2120: 1 36,2ke 720 €
8 Villan Enerki  /  Hannu Markku Pirhonen 2120: 2 37,8ke 320 €
9 Rapsun Komanssi  /  Kimmo Sundström 2140: 1 38,1ke 500 €
4. lähtö klo 19:24 Lämminveriset Monte ryhmäajo 2100 m Criollo Hevosrehut enintään 9000 e. P. 800 e. (800-400-240-160)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Misty Mountain Hop  /  Virpi Kuossari 2100: 1 16,2ake 18,0ke 4 785 €
2 Meri Font  /  Amira El Jahiri 2100: 2 16,5ake 18,4ke 2 670 €
3 Grainfield Celine  /  Heidi Kuossari 2100: 3 16,9ake 18,0ke 1 972 €
4 Hopefully Quick*  /  Janita Antti-Roiko 2100: 4 18,1ake 17,0ke 7 590 €
5 Nat King  /  Noora Kivimaa 2100: 5 15,8ake 16,7ke 8 680 €
6 Najim  /  Anette Antti-Roiko 2100: 6 13,8aly 16,4ke 4 445 €
7 Kincaten  /  Maria Muhli 2100: 7 17,1ake m18,5ke 2 785 €
8 Saint Salme  /  Miina Soini 2100: 8 16,1aly 17,4ke 7 020 €
9 Faded Chip  /  Taru Ahola 2100: 9 15,5ake 16,6ke 3 385 €
10 My Queen Hunter's  /  Suvi Vaittinen 2100: 10 15,7ake 17,5ke 5 170 €
5. lähtö klo 19:43 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m enintään 9000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Jäpikäs  /  Sami Vehviläinen 2100: 1 28,7ake 30,6ke 9 270 €
2 Hymeri  /  Heikki Tyrisevä 2100: 2 28,4akp 28,1ke 7 160 €
3 Bramee  /  Jani Ruotsalainen 2100: 3 28,0ake 28,5ke 10 980 €
4 Posokka  /  Esa Holopainen 2100: 4 29,5ake 27,6ke 12 740 €
5 Tuli Uljas  /  Ari Moilanen 2100: 5 29,8ake 29,9ke 7 870 €
6 Hakalan Herttua  /  Jukka Torvinen 2100: 6 30,3ake 30,5ke 4 300 €
7 Vauhtipoku  /  Tapio Perttunen 2100: 7 28,3ake 29,2ke 8 895 €
6. lähtö klo 20:00 Lämminveriset ryhmäajo 1609 m enintään 13 000 e. P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Pretty Vision  /  Esa Holopainen 1609: 1 14,0aly 20,0ke 12 410 €
2 Rebel Race  /  Pekka Vehviläinen 1609: 2 14,4aly 18,0ke 9 900 €
3 Sweet Poison  /  Mikko Valtonen 1609: 3 14,6ake 16,6ke 10 030 €
4 Zawar  /  Janita Antti-Roiko 1609: 4 12,4aly 17,7ke 13 240 €
5 Prins Göran  /  Ville Tonttila 1609: 5 14,3aly 16,3ke 7 215 €
6 White Cross Diego  /  Ari Moilanen 1609: 6 14,2aly 17,3ke 8 405 €
7 Fudge Sisu  /  Jani Ruotsalainen 1609: 7 14,2aly 16,7ke 10 385 €
8 Queasy Du Point  /  Teemu Keskitalo 1609: 8 14,3aly 16,1ke 10 490 €
9 Global Bring it On  /  Jukka Torvinen 1609: 9 13,3aly 16,6ke 16 211 €
10 Naturgas  /  Marko Heikari 1609: 10 14,3aly 16,7ke 9 705 €
11 La Favorite  /  Tapio Perttunen 1609: 11 15,8aly 19,1ke 6 385 €
12 BWT Gabriel  /  Timo Lindgren 1609: 12 16,4ake 16,2ke 5 450 €
7. lähtö klo 20:22 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 25 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Sand of Holmö  /  Olavi Nisonen 2100: 1 14,1aly 16,8pi 23 246 €
2 So Montjoy  /  Esa Holopainen 2100: 2 14,0ake 18,4ke 22 780 €
3 Dark Defender  /  Ari Moilanen 2100: 3 14,6ake 15,7kp 26 890 €
4 Oxan Cockadoodledo  /  Sami Vehviläinen 2100: 4 13,4aly 15,7ke 22 015 €
5 Hurricane Boshoeve  /  Suvi Vaittinen 2100: 5 13,6ake 15,7ke 22 568 €
6 Entertainment Ås  /  Jani Ruotsalainen 2100: 6 12,9ake 16,5kp 24 740 €
7 Geremi Boko  /  Teemu Keskitalo 2100: 7 13,0aly 15,3ke 23 609 €
8 Wille's Ametist  /  Jarkko Kervinen 2100: 8 14,3aly 16,6ke 19 335 €
9 Ghaliya Web  /  Jukka Torvinen 2100: 9 13,7aly 17,0ke 20 040 €
10 Zingaro Dei Venti  /  Pekka Vehviläinen 2100: 10 14,1aly 16,9ke 19 930 €
11 Jacques Hyneman  /  Tapio Perttunen 2100: 11 15,0ake 15,7ke 14 010 €
8. lähtö klo 20:37 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 45 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Vie De Dream  /  Jukka Torvinen 2100: 1 13,6ake 14,6ke 40 390 €
2 Dardanos  /  Tiia Vehviläinen 2100: 2 13,5ake 15,0ly 35 960 €
3 Smoky Ray  /  Elmeri Pussi 2100: 3 13,2aly 15,4ke 26 330 €
4 Vincent Croft  /  Pekka Vehviläinen 2100: 4 11,9aly 14,6ke 31 569 €
5 Red Rock Canyon Ås  /  Esa Holopainen 2100: 5 11,5aly 15,3ke 43 852 €
6 Empire Shark  /  Tapio Perttunen 2100: 6 11,7aly 16,0ke 30 810 €
7 Brisenda  /  Sami Vehviläinen 2100: 7 11,1aly 14,2ke 43 830 €
8 Jasmine Zon  /  Jani Ruotsalainen 2100: 8 12,6aly 13,6ke 46 565 €
9 Ornstein*  /  Ari Moilanen 2100: 9 14,5ake 13,7ke 33 923 €
10 Adrienne's Ami  /  Timo Toiviainen 2100: 10 11,6aly 13,8ke 38 725 €
11 Juliano Extreme  /  Jussi Santala 2100: 11 14,0ake 15,2ke 40 331 €
12 Racehill Victory  /  Ville Tonttila 2100: 12 12,8aly 16,3pi 39 195 €
9. lähtö klo 20:53 Lämminveriset Monte tasoitusajo 2100 m Kaakon Neula- ja Naskali p. 30 000 e + 20 m/ 20 000 e. pt. 40 m. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Long Leg Lizzy  /  Hanna-Kaisa Kärkkäinen 2100: 1 12,9aly 14,3ke 28 060 €
2 Graffiti Artist  /  Jonna Hottinen 2100: 2 13,8aly 14,9ke 26 451 €
3 Real Steel  /  Miina Soini 2100: 3 13,7aly 15,5ke 21 495 €
4 Maestro Kemp  /  Mira Miettinen 2100: 4 m14,2aly m15,3ly 25 407 €
5 Wille's Rainmaker  /  Nelly-Janiika Korpikoski 2120: 1 11,8aly m15,0ke 37 193 €
6 Ramble On  /  Amira El Jahiri 2120: 2 14,0ake m15,9ke 40 475 €
7 Triple Ray  /  Pia-Maria Moilanen 2120: 3 14,0ake m16,2ke 31 600 €
8 Bring Me Brodde  /  Milla Markkanen 2120: 4 11,6aly 14,8ke 38 631 €
9 Banco Des Bordes  /  Heidi Kuossari 2140: 1 13,1ake 14,3ke 155 210 €
10 Zizou*  /  Martta Smura 2140: 2 11,8aly 13,5ke 86 103 €
11 Elliot Web  /  Elina Pakkanen 2140: 3 12,6ake 13,7ke 110 434 €
12 Tour Knight  /  Janita Antti-Roiko 2140: 4 11,9aly 13,9ke 64 655 €
13 Dream Divine  /  Anette Antti-Roiko 2140: 5 12,0aly 14,4ke 53 326 €
1. koelähtö klo 17:20 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Applehill's Lotte  /  Jyrki Jauhiainen 2100: 1 15,5aly 17,9ke 4 734 € 1.23.0
2 Robertino US  /  Juha Launonen 2100: 2 12,6aly 16,3ke 19 358 € 1.23.0
3 Elven Elliot  /  Mirka Vilpas 2120: 1 25,0ake 20,3ke 210 € 1.23.0
4 Winnie The Poof  /  Jouni Hillbom 2120: 2 0 € 1.28.0
5 Lily-Ann Poof  /  Teemu Keskitalo  ( Kari Venäläinen ) 2120: 3 0 € 1.28.0
6 Ewe Spirit  /  Ville Tonttila 2120: 4 0 € 1.23.0
1. ponilähtö klo 17:40 A-Ponit tasoitusajo 1100 m p. 3.10.0 + 20 m/ 3,0 s P. 100 e. (100-50-30-20)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Zeb v.d. Biezenakker 131 SH  /  Viivi Pursiainen 1120: 1 3.19,7aly 3.09,6ly 301 €
2 Kotirinteen Ekavekara  /  Eerika Käyhty 1140: 1 3.05,0aly 3.00,6ly 1 034 €
3 Jouppusen Pontus  /  Emmi Innanen 1140: 2 3.02,0aly 3.05,8ly 450 €
4 Mikaros Case  /  Ilona Karo 1200: 1 2.57,9ly 270 €
5 Usvaniityn Helmeri  /  Elmeri Pussi 1220: 1 2.59,8aly 2.53,4ly 570 €
Alkuun