Lähtölistat, 19.9.2022 18:00 Jyväskylä, Killeri

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (3) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 17 500 e. 1 000 € 2 100 €
2. lähtö (9) ryhmäajo kv 2140 m: enintään 1000 e. 1 000 € 2 000 €
3. lähtö (10) tasoitusajo sh 2180 m: 2 000 € 3 600 €
4. lähtö (1) ryhmäajo lv 1640 m: enintään 92 000 e. 1 200 € 2 400 € Toto5-1
5. lähtö (7) ryhmäajo kv 2140 m: 1.23.0 ja hit. 1 200 € 2 400 € Toto5-2
6. lähtö (6) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 2600 e. 1 000 € 2 200 € Toto5-3
7. lähtö (2) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 37 000 e. 1 100 € 2 420 € Toto5-4 Duo-1 Troikka
8. lähtö (4) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 9500 e. 1 000 € 2 100 € Toto5-5 Duo-2
9. lähtö (5) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 4400 e. 1 000 € 2 200 € Troikka
10. lähtö (8) tasoitusajo kv 2140 m: p. 4500 e + 20 m/ 2500 e. enintään 17 000 e 1 000 € 2 200 €
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2140 m:
1. ponilähtö (31) ryhmäajo p 1140 m: 3.00.0 ja hit. 100 € 200 €
  Yht. 23 820 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 18:07 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Lady-liiga -osalähtö enintään 17 500 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Notorious Nova  /  Maiju Piippo 2140: 1 15,0aly 16,5ke 20 364 €
2 Leemark's Fabrizio  /  Siiri Mäkinen 2140: 2 14,6aly 16,9ke 11 890 €
3 Surprise Daisy  /  Elina Pakkanen 2140: 3 12,7aly 16,3ke 27 319 €
4 Kiss My Ace*  /  Nelli Siirilä 2140: 4 14,4aly 16,0ly 14 149 €
5 Sweet Poison  /  Milla Markkanen 2140: 5 13,4aly 16,0ke 18 365 €
6 Mini Pepper  /  Anette Antti-Roiko 2140: 6 12,9aly 17,2ke 25 090 €
7 Markus Vane  /  Tiia Vehviläinen 2140: 7 15,5ake 17,0ke 15 185 €
8 No Vice  /  Veera Vekola  ( Eveliina Sarismala ) 2140: 8 12,1aly 16,2ke 15 850 €
9 Shelby Ray  /  Minttu Mäkinen 2140: 9 14,5aly 15,6ke 15 970 €
10 Will Daisy Beat  /  Saara Mäkinen 2140: 10 15,4aly 17,4kp 16 670 €
11 Rocky Cobbler  /  Kaisa Rehula 2140: 11 14,4ake 15,8ke 27 040 €
12 Bearway  /  Janita Antti-Roiko 2140: 12 13,6aly 16,6kp 15 383 €
2. lähtö klo 18:27 Kylmäveriset ryhmäajo 2140 m enintään 1000 e. Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Loukon Leijona  /  Hannu Torvinen 2140: 1 31,9ake 32,8ke 4 530 €
2 Hurmurimies  /  Kari P. Pulliainen 2140: 2 35,7ake 34,4ke 2 540 €
3 Cirilla  /  Veikko Svart 2140: 3 29,6ake 29,3ke 13 040 €
4 Stiora  /  Tero Lahtinen 2140: 4 31,0ake 31,2ke 11 550 €
5 Meeris  /  Niko Huuskola 2140: 5 36,9ake 32,7ke 6 460 €
6 Riasa-Maisa  /  Jonna Lahtinen 2140: 6 36,7ake 35,6ke 1 790 €
7 Herra Hautamäki  /  Timo Holkko 2140: 7 32,0ake 30,7ke 3 805 €
8 Lasuleo  /  Esa Holopainen 2140: 8 32,1ake 31,7ke 4 370 €
3. lähtö klo 18:47 Suomenhevoset tasoitusajo 2180 m enint.3-v. Nuorten Sarja 2022 P. 2000 e. (2000-1000-600-400)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Castelli  /  Pekka Vehviläinen 2140: 1 43,9ke 205 €
2 Nopsa Eelis  /  Iikka Nurmonen 2180: 1 28,3ake 30,2ke 46 300 €
3 Mulon Hulivili  /  Markus Porokka 2180: 2 38,0ake 35,9ke 2 500 €
4 Hilipan Säväys  /  Ari Heikkinen 2180: 3 36,1ke 1 550 €
5 Vale-Elli  /  Henri Bollström 2180: 4 26,5ake 26,8ke 115 500 €
4. lähtö klo 19:10 Lämminveriset ryhmäajo 1640 m RTK-Palvelu enintään 92 000 e. P. 1200 e. (1200-600-360-240)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Uconn Grif  /  Pekka Vehviläinen 1640: 1 11,9aly 14,2ke 79 909 €
2 The Dude  /  Ville Tonttila 1640: 2 10,6aly 14,5ke 119 552 €
3 Redemption  /  Jonna Lahtinen 1640: 3 12,0aly 14,9ke 79 660 €
4 No Limit Royalty  /  Tommi Kylliäinen 1640: 4 11,6aly 13,0ly 124 479 €
5 Blue Flash  /  Henri Bollström 1640: 5 12,8aly 14,0ly 30 410 €
6 True Vision*  /  Aleksi Kytölä 1640: 6 11,9aly 13,5ly 55 967 €
7 Issaquah Sund  /  Hannu Torvinen  ( Jarmo Saarela ) 1640: 7 12,1aly 14,5pi 89 131 €
8 Exuberance  /  Markus Dahlström 1640: 8 11,6aly 14,8ke 111 190 €
5. lähtö klo 19:31 Kylmäveriset ryhmäajo 2140 m Finntack 1.23.0 ja hit.Etus. Suom. synt. P. 1200 e. (1200-600-360-240)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Sarmööri  /  Olli-Pekka Holopainen 2140: 1 23,1aly 25,9ke 35 634 €
2 Isosalon Ihme  /  Mikko Peränen 2140: 2 25,7aly 26,6ke 34 740 €
3 Ukkoherra  /  Iikka Nurmonen 2140: 3 23,3aly 25,3ke 66 600 €
4 Kinderi  /  Hannu Torvinen 2140: 4 23,3aly 24,6ke 75 150 €
5 Virin Varpu  /  Juhani Heikkinen 2140: 5 23,3aly 26,6ke 62 100 €
6 Pirttilän Olga  /  Terho Rautiainen 2140: 6 22,1aly 25,9ke 69 860 €
6. lähtö klo 19:52 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m 360 Palvelut enintään 2600 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Night Sky  /  Jani Ruotsalainen 2140: 1 18,3ake 3 400 €
2 Allison Beyonce  /  Anette Antti-Roiko  ( Eveliina Sarismala ) 2140: 2 17,0ake 21,5ke 1 836 €
3 Empress Boogie  /  Antti Veteläinen 2140: 3 16,0ake 18,4ke 6 340 €
4 Rim Bay Royal  /  Iikka Nurmonen 2140: 4 17,1ake 18,7ke 3 340 €
5 Kato Kato  /  Olli-Pekka Holopainen 2140: 5 15,9aly 17,7ke 10 590 €
6 Silica Dream  /  Sami Vehviläinen 2140: 6 17,7ake 17,6ke 3 330 €
7 Iola Hoss  /  Hannu Torvinen 2140: 7 15,6ake 16,9ke 8 600 €
8 Follow Up  /  Niko Riekkinen 2140: 8 18,0ake 19,1ke 1 590 €
9 Sunrise Maharani  /  Henri Bollström 2140: 9 18,3ake 19,4ke 640 €
10 Inside The Fire  /  Esa Holopainen 2140: 10 14,1ake 15,7ke 14 340 €
11 Bijoun Santeri  /  Janita Antti-Roiko 2140: 11 17,7ake 18,0ke 2 730 €
12 Veccula  /  Pekka Vehviläinen 2140: 12 14,6aly 16,9ke 5 550 €
7. lähtö klo 20:13 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 37 000 e. P. 1100 e. (1100-550-330-220-110-110)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Ray Boy  /  Iikka Nurmonen 2140: 1 12,4aly 15,5ke 77 530 €
2 Tingaling  /  Sami Vehviläinen 2140: 2 13,2ake 15,2ke 32 490 €
3 Spotlight Brodde  /  Jani Ruotsalainen 2140: 3 12,6aly 14,9ke 33 551 €
4 He's a Keeper  /  Heikki Laakkonen 2140: 4 13,3ake 13,9kp 84 927 €
5 Sign Of Secret  /  Tuukka Varis 2140: 5 13,3aly 16,6ke 27 840 €
6 Double Strike  /  Hannu Torvinen 2140: 6 13,9ake 16,7ke 30 350 €
7 Nutcracker  /  Janita Antti-Roiko 2140: 7 13,3aly 15,0ke 27 760 €
8 Hades  /  Esa Holopainen 2140: 8 12,9aly 15,2ke 56 715 €
9 Swagman  /  Niko Riekkinen 2140: 9 12,3aly 15,6ke 25 130 €
10 Get Involved  /  Petri Ripatti 2140: 10 12,8aly 15,7ke 45 100 €
11 Holy Jack  /  Antti Ripatti 2140: 11 14,6ake 15,0ke 26 780 €
12 Makemake  /  Jukka Torvinen 2140: 12 12,5aly 12,8ly 39 845 €
8. lähtö klo 20:34 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Junioriohjastajat enintään 9500 e. Juniorilähtö P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Hansel's Speed  /  Siiri Mäkinen 2140: 1 17,0ake 18,7ke 2 590 €
2 Incredible Koks  /  Elmeri Pussi 2140: 2 15,8ake 16,8ke 9 776 €
3 Flying Sirius  /  Sara Hautamäki 2140: 3 16,9ake 18,0ke 6 660 €
4 May Be Merry  /  Tuukka Varis 2140: 4 15,7aly 17,8ke 5 785 €
5 R.R. Presli  /  Veera Vekola 2140: 5 14,9aly 17,3ke 9 624 €
6 Zapo  /  Terno Grönstrand 2140: 6 14,8aly 16,3ke 10 725 €
7 My Marigold  /  Anton Punkka 2140: 7 15,1aly 18,0ke 6 615 €
8 Comeflywithme  /  Kaisa Rehula 2140: 8 15,1ake 17,5ke 9 030 €
9 Wat Arun Ax  /  Väinö-Kalle Korhonen 2140: 9 14,6ake 16,2ke 13 550 €
10 Pate's Boy On Edge  /  Niclas Lahtinen 2140: 10 14,8aly 17,3ke 8 850 €
9. lähtö klo 20:49 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m tammoille enintään 4400 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Amandasine  /  Jukka Torvinen 2140: 1 16,5ake 18,6ke 4 365 €
2 Pretty Fly  /  Jani Ruotsalainen  ( Ville Tonttila ) 2140: 2 16,3ake 17,8ke 3 040 €
3 Notam Live  /  Oiva Käsnänen 2140: 3 16,8aly 18,0ke 2 455 €
4 Northern Lights  /  Iikka Nurmonen 2140: 4 13,1aly 16,6ke 16 428 €
5 Joannamarie  /  Sami Vehviläinen 2140: 5 15,4aly 18,2ke 3 840 €
6 Like A Dynamite  /  Henri Bollström 2140: 6 14,6aly 16,3ke 14 290 €
7 Joe's Hilda Who  /  Kimmo Kärkkäinen 2140: 7 14,9aly 16,6ke 13 120 €
8 Stonecapes Unique  /  Antti Veteläinen 2140: 8 13,2aly 16,1ke 5 940 €
9 Dreams  /  Janita Antti-Roiko 2140: 9 16,6ake 17,6ke 7 650 €
10 Saxgirl  /  Hannu Torvinen 2140: 10 15,0aly 17,3ke 7 090 €
11 Zara Josefina  /  Esa Holopainen 2140: 11 14,1aly 16,4ke 13 370 €
12 Lolaelle  /  Olli-Pekka Holopainen  ( Jarmo Saarela ) 2140: 12 18,9akp 17,0ke 2 000 €
10. lähtö klo 21:04 Kylmäveriset tasoitusajo 2140 m p. 4500 e + 20 m/ 2500 e. enintään 17 000 e Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Hissun Liisi  /  Iikka Nurmonen 2160: 1 28,4ake 27,2ke 28 905 €
2 Liston  /  Pekka Vehviläinen 2160: 2 29,1ake 29,5ke 8 400 €
3 Madonna  /  Markku Taskinen 2160: 3 31,3ake 29,9ke 6 900 €
4 Meno-Missi  /  Tero Lahtinen 2160: 4 27,1aly 28,4ke 13 025 €
5 Onon Nopsasuivi  /  Terho Rautiainen 2160: 5 27,3aly 28,1ke 18 310 €
6 Variaatio  /  Sami Vehviläinen 2160: 6 29,8ake 29,5ke 10 765 €
7 Demeter  /  Markus Huttunen 2160: 7 30,0ake m28,9ke 12 270 €
8 Soman Sirius  /  Antti Veteläinen  ( Jarmo Saarela ) 2160: 8 27,9aly 29,0ke 14 765 €
9 Lavjuu  /  Kyösti Ahonen 2160: 9 28,8ake 30,0ke 10 190 €
10 Lilian Rols  /  Jukka Torvinen 2180: 1 27,0ake 26,2ke 36 530 €
11 Patulaine  /  Henri Bollström 2180: 2 28,3ake 28,2ke 19 795 €
12 Isosalon Ilo  /  Mikko Peränen 2200: 1 27,8ake 27,0ke 23 940 €
1. koelähtö klo 17:10 Yhdistetty tasoitusajo 2140 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Gizmo De Veluwe  /  Jani Ruotsalainen 2140: 1 11,5aly 14,6kp 71 659 € 1.23.0
2 Urho-Majuri  /  Henry Lindström 2180: 1 34,0ke 1 840 € 1.39.0
3 Aronaks  /  Petteri Salonen 2180: 2 35,4ake 35,0ke 2 590 € 1.40.0
4 Cirraus  /  Saara Mäkinen 2200: 1 0 € 1.45.0
5 Stokeri  /  Antti Tupamäki 2200: 2 37,6ake 41,2ke 1 110 € 1.45.0
6 R.R. Bastian  /  Harri Kotilainen 2200: 3 34,3ke 3 600 € 1.39.3
7 Vietävän Sipori  /  Oiva Käsnänen 2200: 4 32,0ake 31,6ke 6 704 € 1.36.6
8 Ellipsi  /  Suvi Hakkarainen 2200: 5 0 € 1.45.0
1. ponilähtö klo 17:40 A-Ponit ryhmäajo 1140 m 3.00.0 ja hit.P. 100 e. (100-50-30-20)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Hope v.d. Rozenhof  /  Hemmi Salojensaari 1140: 1 3.06,3aly 3.04,7ly 865 €
2 Poni-Ilolan Bettiina  /  Elena Honkonen 1140: 2 3.37,1aly 3.09,8ly 600 €
3 Marjamäen Justus  /  Riina Anttila 1140: 3 3.17,1aly 3.05,8ly 267 €
4 Ponikujan Zeus  /  Emmi Koivisto 1140: 4 3.22,4aly 3.04,3ly 729 €
5 Poni-Ilolan Albert  /  Moona Honkonen 1140: 5 3.31,4aly 3.16,4ly 453 €
Alkuun