Lähtölistat, 18.4.2024 18:00 Forssa, Pilvenmäki

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (10) tasoitusajo kv 2140 m: p. 800e, 20 m/ 1400e, 40 m/ 2000e, 60 m/ 2800e. enintään 2800 e 1 000 € 2 100 €
2. lähtö (6) tasoitusajo lv 2140 m: p. 0 e + 20 m/ 1000 e. enintään 1000 e 1 000 € 2 100 €
3. lähtö (9) tasoitusajo kv 2140 m: p. 8000e, 20 m/ 14 000e, 40 m/ 23 000e. enintään 23 000 e 1 000 € 2 000 €
4. lähtö (1) tasoitusajo lv 2140 m: p. 45 000e. 1 200 € 2 520 € Toto5-1
5. lähtö (8) ryhmäajo kv 2140 m: enintään 40 000 e. 1 200 € 2 640 € Toto5-2
6. lähtö (3) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 19 500 e. 1 000 € 2 200 € Toto5-3
7. lähtö (4) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 10 500 e. 4 000 € 8 800 € Toto5-4 Duo-1 Troikka
8. lähtö (2) ryhmäajo lv 1640 m: enintään 27 500 e. 1 000 € 2 100 € Toto5-5 Duo-2
9. lähtö (5a) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 3000 e. 1 000 € 2 100 € Troikka
10. lähtö (5b) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 3000 e. 1 000 € 2 100 €
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2140 m:
1. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1140 m: p. 2.57.0 + 20 m/ 3,1 s 100 € 200 €
2. ponilähtö (32) tasoitusajo p 1660 m: p. 2.15.0 + 20 m/ 1,6 s 100 € 200 €
  Yht. 29 060 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 18:16 Kylmäveriset tasoitusajo 2140 m p. 800e, 20 m/ 1400e, 40 m/ 2000e, 60 m/ 2800e. enintään 2800 e Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Costelina  /  Ari Moilanen 2140: 1 31,0ke 6 100 €
2 Naskalin Veikko  /  Jere Kiveinen 2140: 2 38,0ake 34,1ke 1 450 €
3 Venla Hoo  /  Kati Ojala 2180: 1 36,7ake 36,3ke 1 850 €
4 Hugo Hermanni  /  Rami Mäenpää 2180: 2 31,6ke 3 460 €
5 Reissumiäs  /  Timo Toiva 2180: 3 36,0ake 34,8ke 1 645 €
6 Sisso  /  Pekka Ruusunen 2180: 4 36,3ke 1 940 €
7 Vastatuuri  /  Veikko Leinonen 2180: 5 34,8ake 33,3ke 2 650 €
8 Eka Kärki  /  Arto Hammar 2180: 6 34,9ke 1 850 €
9 Vilkkeen Viisu  /  Kristian Lella 2200: 1 34,9ake 31,3ke 2 970 €
10 Smarti  /  Rami Kangas 2200: 2 35,2ake 33,2ke 2 386 €
11 Villiäinen  /  Tino Paldan 2200: 3 34,1ake 33,1ke 2 800 €
12 Emil Retee  /  Mikko Huttunen 2200: 4 36,2ake 35,0ke 2 620 €
2. lähtö klo 18:35 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m p. 0 e + 20 m/ 1000 e. enintään 1000 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Night Snowstorm  /  Jere Kiveinen 2140: 1 17,1ake 18,3ke 1 450 €
2 Seabhac  /  Tuomas Rantanen 2140: 2 19,4ake 20,1ke 290 €
3 Airspace  /  Tommi Kylliäinen 2140: 3 16,9ake 22,2ke 540 €
4 Lake's Fame  /  Olli-Pekka Holopainen 2140: 4 20,7ke 0 €
5 Charlie Proud  /  Ari Moilanen 2140: 5 17,4ke 4 250 €
6 Hashtag Handsome  /  Esa Holopainen 2140: 6 16,9ake 17,5ke 2 300 €
7 Aycee Deecee  /  Jarmo Virtanen 2160: 1 18,4ke 810 €
8 Albert Match  /  Olli Koivunen 2160: 2 19,8ke 2 338 €
9 Hard Enough  /  Kari Venäläinen 2160: 3 21,3ake 18,6ke 600 €
10 Perfect Way  /  Hannu Torvinen 2160: 4 16,0ake 17,9ke 2 410 €
3. lähtö klo 18:57 Kylmäveriset tasoitusajo 2140 m p. 8000e, 20 m/ 14 000e, 40 m/ 23 000e. enintään 23 000 e Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Veli Pollea  /  Sara Hautamäki 2160: 1 30,1aly 29,8ke 13 110 €
2 Leonard Rohkea  /  Mikko Huttunen 2160: 2 28,1ake 29,0ke 13 450 €
3 Suvelan Salama  /  Esa Holopainen 2160: 3 26,6aly 30,7ke 11 060 €
4 Nevan Hurmuri  /  Ari Moilanen 2160: 4 28,2ake 29,8ke 15 912 €
5 Vuoren Usko  /  Jukka Kauppinen 2160: 5 31,3ake 29,9ke 11 450 €
6 Sorelle  /  Antti Teivainen 2160: 6 29,7aly 28,4ke 15 170 €
7 Syttyvä  /  Simo Pöllänen 2180: 1 26,1aly 29,0ke 18 580 €
8 Pilssin Taika  /  Jarmo Saarela 2180: 2 28,5ake 28,8ke 19 430 €
4. lähtö klo 19:17 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m p. 45 000e. pt. 20 m. P. 1200 e. (1200-600-360-240-120)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Sahara Dangerous  /  Antti Teivainen 2140: 1 13,0ake 15,2ke 46 700 €
2 Narragansett  /  Jari Långström 2140: 2 14,7ake 15,1ke 31 144 €
3 Too Fit For You  /  Ari Moilanen 2140: 3 12,3aly 15,5ke 41 400 €
4 Target Kronos  /  Suvi Vaittinen 2160: 1 9,9aly 12,5ly 400 494 €
5 Redhot Tap Dancer  /  Jarmo Saarela 2160: 2 12,3aly 14,2ke 96 764 €
6 Way To Go  /  Tommi Kylliäinen 2160: 3 12,5ake 14,1ke 131 455 €
7 Cash Maker  /  Tapio Perttunen 2160: 4 12,1ake 12,4kp 340 250 €
8 Justice Ås  /  Tuomas Rantanen 2160: 5 10,2aly 13,2ly 314 721 €
9 Ubertino Grif  /  Olli Koivunen 2160: 6 10,6aly 14,4ly 264 412 €
5. lähtö klo 19:36 Kylmäveriset ryhmäajo 2140 m enintään 40 000 e. Etus. Suom. synt. P. 1200 e. (1200-600-360-240-120-120)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Isosalon Ilo  /  Jarmo Saarela 2140: 1 27,8ake 27,0ke 23 940 €
2 Y.P. Son  /  Mikko Huttunen  ( Harri Koivunen ) 2140: 2 27,9ake 27,1ke 29 806 €
3 Tähen Lohtu  /  Mikko Jokiaho 2140: 3 24,5aly 26,4ke 29 480 €
4 Viulan Voitto  /  Petri Mäkinen 2140: 4 24,4ake 25,5ke 53 030 €
5 Steffe  /  Hannu Torvinen 2140: 5 28,1ake 27,2ke 32 200 €
6 Valssaus  /  Arto Hammar 2140: 6 28,3ake m27,6ke 31 444 €
7 Kauniin Rohkee  /  Elina Leinonen 2140: 7 27,7ake 27,3ke 34 810 €
8 Isosalon Ihme  /  Jukka Heiskala 2140: 8 25,7aly 26,6ke 36 020 €
9 Siirin Farssi  /  Tapio Perttunen 2140: 9 24,4aly 24,3ly 40 302 €
10 Suvimyrsky Ram  /  Pekka Ruusunen 2140: 10 28,6ake 28,3ke 36 925 €
11 Siirin Santtu  /  Esa Holopainen 2140: 11 25,6aly 29,5ke 31 200 €
12 Bebe  /  Olli Koivunen 2140: 12 27,6ake 26,5ke 40 926 €
6. lähtö klo 19:54 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Ohjastajilla enintään 100 starttia 2023 enintään 19 500 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Richard Halm  /  Risto Väre 2140: 1 14,8ake 15,1ke 18 420 €
2 Space Oddity  /  Veijo Heiskanen 2140: 2 14,0ake 16,1ke 23 278 €
3 Silenos Clearsky  /  Juha-Pekka Vilkman 2140: 3 13,3aly 18,6ke 15 545 €
4 Mico Mick  /  Heidi Vuori 2140: 4 13,2aly 15,7ke 26 688 €
5 Global Uncommon  /  Olli-Pekka Salli 2140: 5 14,2ake 16,7ke 17 748 €
6 Vikens Ultra*  /  Anniina Lindfors 2140: 6 13,0aly 15,6ke 14 926 €
7 Zebe Von Bentz  /  Irina Sarin 2140: 7 14,0aly 16,1ke 12 725 €
8 It's Morasin  /  Jeroen van Craen 2140: 8 14,3aly 16,4ke 15 170 €
9 Regress W.F.  /  Riku Salminen 2140: 9 12,6aly 13,1ke 18 160 €
10 Laurila's Imanuel  /  Heini Koivusaari 2140: 10 14,4ake 17,5ke 13 026 €
11 Buck Lane  /  Simo Pöllänen 2140: 11 14,1aly 16,7ke 15 680 €
12 Sahara Maldonado  /  Timo Heikkinen 2140: 12 14,0aly 16,8ke 17 254 €
7. lähtö klo 20:13 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m 3-4-v. Korotettu Nuorten Sarja enintään 10 500 e. Nuorten sarja P. 4000 e. (4000-2000-1200-800-400-400)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Bluehill's Ghost  /  Tommi Kylliäinen 2140: 1 15,0aly 19,7ke 8 700 €
2 Mascara Match  /  Ari Moilanen 2140: 2 14,2aly 17,1ke 9 090 €
3 Rosetta Frido  /  Hannu Torvinen 2140: 3 14,4ake 15,0ke 15 660 €
4 Marlene Vice  /  Antti Teivainen 2140: 4 15,2ake 17,4ke 6 360 €
5 Sahara Vision  /  Tino Paldan 2140: 5 12,8aly 15,3kp 14 220 €
6 Odin Orden  /  Juha Utala 2140: 6 15,2ake 17,8ke 16 800 €
7 Briljera  /  Henna Halme 2140: 7 14,4aly 17,1ke 8 158 €
8 Ava Ariana  /  Robert Lindgren 2140: 8 15,3ake 16,4ke 11 100 €
9 Quiddish Wurst  /  Ilkka Korpi 2140: 9 12,8aly 16,2ke 19 060 €
10 Winter's Supermoon  /  Kari Venäläinen 2140: 10 14,6ake 17,7ke 6 050 €
11 Highlight Diana  /  Esa Holopainen 2140: 11 13,7aly 13,9ke 10 110 €
12 Lady Marinet  /  Olli Koivunen 2140: 12 12,8aly 13,3ke 16 840 €
8. lähtö klo 20:34 Lämminveriset ryhmäajo 1640 m enintään 27 500 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Here Comes Marty  /  Elina Leinonen 1640: 1 13,6aly 15,0ke 25 350 €
2 Lamar Web  /  Jarmo Saarela 1640: 2 13,4aly 16,8ke 25 890 €
3 Hopefully Quick*  /  Olli-Pekka Holopainen 1640: 3 13,6aly 15,7ke 25 750 €
4 Olwing  /  Esa Holopainen 1640: 4 13,6aly 15,3ke 20 410 €
5 El Cheapo  /  Ari Moilanen 1640: 5 14,3ake 15,2ke 23 124 €
6 Moonlight Awsome  /  Suvi Vaittinen 1640: 6 13,1aly 15,4ke 27 469 €
7 Emir  /  Anssi Nurminen 1640: 7 14,3ake 14,0ke 25 042 €
8 Unelmako  /  Olli Koivunen 1640: 8 12,4aly 15,2ke 22 360 €
9 Jenny Flex  /  Antti Teivainen 1640: 9 13,0aly 16,4ke 24 041 €
10 Let Her Go  /  Kristian Lella 1640: 10 14,2ake 16,3ke 25 950 €
11 River King  /  Hannu Torvinen 1640: 11 13,6ake 15,5kp 24 660 €
12 Bossaround  /  Tommi Kylliäinen 1640: 12 13,2aly 15,2ke 24 360 €
9. lähtö klo 20:51 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 3000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Will Coger  /  Tuomas Rantanen 2140: 1 17,6ake 18,0ke 1 340 €
2 Windheart  /  Jukka Heiskala 2140: 2 16,1ake 19,1ke 3 840 €
3 Katara Sisu  /  Henna Halme 2140: 3 17,3aly 19,0ke 3 400 €
4 Green Boss  /  Simo Pöllänen 2140: 4 17,2ake 17,9ke 3 320 €
5 Maanin Jenna  /  Anssi Nurminen 2140: 5 17,0ake 16,6ke 2 500 €
6 Ro-Ro-Yo  /  Reijo Tauriainen 2140: 6 17,3ake 16,8ke 2 550 €
7 Like Your Way  /  Tapio Perttunen 2140: 7 16,8ake 18,0ke 3 810 €
8 Might Be Dolly  /  Antti Teivainen 2140: 8 17,8ake 18,9ke 1 940 €
9 In Aint No Quitter  /  Olli Koivunen 2140: 9 16,6ake 18,4ke 3 610 €
10 Elegant Champion  /  Olli-Pekka Salli 2140: 10 17,4ake 17,9ke 2 310 €
10. lähtö klo 21:05 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 3000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Speedy Oscar  /  Jere Kiveinen 2140: 1 18,0ake 1 000 €
2 Bea Savoy  /  Olli Koivunen 2140: 2 16,1ake 15,9ke 6 730 €
3 Callela Evelyn  /  Ari Moilanen 2140: 3 16,4ake 17,6ke 4 100 €
4 Glock XO  /  Elina Leinonen 2140: 4 18,6ake 20,4ke 1 500 €
5 Maybe Black  /  Sebastian Långström 2140: 5 14,5aly 17,1ke 3 280 €
6 Vera Vice  /  Robert Wesslin 2140: 6 17,9ake 20,5ke 2 960 €
7 Infinity Boost  /  Olli Vaittinen 2140: 7 16,6aly 17,9ke 2 704 €
8 Valencia Evo  /  Jari Långström 2140: 8 17,6ake 18,1ke 910 €
9 Hulakan Fighter  /  Mari Kukkonen 2140: 9 18,0aly 19,6ke 2 742 €
1. koelähtö klo 17:02 Yhdistetty tasoitusajo 2140 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 King Of Orlando  /  Juha-Pekka Kavander 2140: 1 19,4ake 0 € 1.23.0
2 Markin Bella  /  Anssi Nurminen 2140: 2 19,1ke 750 € 1.25.0
3 Laurilan Helmi  /  Mikko Huttunen 2180: 1 31,5ake 30,0ke 5 854 € 1.35.0
4 Ossian Totki  /  Jarmo Saarela 2180: 2 26,8aly 29,4ke 8 930 € 1.35.0
5 Juopon Tuuri  /  Veikko Leinonen 2180: 3 0 € 1.45.0
1. ponilähtö klo 17:08 A-Ponit tasoitusajo 1140 m p. 2.57.0 + 20 m/ 3,1 s P. 100 e. (100-50-30-20-10)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Niittykorven Rodolfo 362 SH  /  Iida Katajisto 1140: 1 3.06,1aly 3.02,8ly 1 760 €
2 Kanjang av Jäboruder 344 SH  /  Matilda Korpi 1140: 2 2.58,9ly 725 €
3 Lekon Felix  /  Niklas Kallio 1140: 3 2.58,9aly 2.59,4ly 795 €
4 Särkilahden Wilma  /  Nelli Luhanko 1140: 4 3.12,8aly 2.58,9ly 1 010 €
5 Rihanna Wilson  /  Jonna Puustinen 1160: 1 2.53,1aly 2.51,5ly 780 €
6 Vuoren Kultahippu  /  Helmi Heikkilä 1200: 1 3.04,9aly 2.49,7ly 1 429 €
7 Ahtilan Velmeri  /  Emma Vasenkari 1200: 2 2.48,1ly 1 530 €
8 Ponikujan Patruuna  /  Sohvi Heikkinen 1260: 1 2.43,3aly 2.39,1ly 1 840 €
9 Aarteen Sankaritar 1418 SH  /  Karla Koivisto 1260: 2 2.42,9aly 2.39,4ly 2 229 €
2. ponilähtö klo 17:28 B-Ponit tasoitusajo 1660 m SPRY 30 & Velj.Wahlsten p. 2.15.0 + 20 m/ 1,6 s P. 100 e. (100-50-30-20)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 HS Patronick Miris  /  Jenni Peltola 1640: 1 2.17,0ake 2.17,9ke 2 348 €
2 Korpral Dynamite  /  Julianna Salomaa 1660: 1 2.20,0ake 2.21,9ke 1 025 €
3 Dites Zot  /  Jenna Peltola 1660: 2 2.18,3ake 2.16,9ke 1 840 €
4 Korpral Winner 46 RUSS  /  Annika Tamminen 1800: 1 2.05,5ake 2.04,0ke 2 100 €
5 Romina 327 RUSS  /  Viivi Mäki-Jaakkola 1800: 2 2.04,0ake 2.04,9ke 1 593 €
Alkuun