Ravipäivän lähdöt:
Lähdön hevoset ja ohjastajat:
2. ponilähtö klo 18:50 B-Ponit tasoitusajo 1640 m Inficon p. 2.32.0 + 20 m/ 1,9 s P. 100 e. (100-50-30-20) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Rauken Stensson
/ Frida Palmqvist
|
1640: 1 |
2.28,4ake |
2.35,9ke |
69 € |
|
2 |
Gunnabo's Julius*
/ Isolde Piper
|
1660: 1 |
2.47,5ake |
2.30,1ly |
114 € |
|
|
3 |
Pandor*
/ Bea Forssten
|
1700: 1 |
2.27,3aly |
2.26,6ly |
133 € |
|
4 |
Vala*
/ Linnea Högman
|
1720: 1 |
|
2.21,9ke |
202 € |
|
5 |
Extra Set
/ Nanny Eriksson
|
1740: 1 |
2.48,5ake |
2.17,9ke |
552 € |
|
6 |
Wide
/ Adele Kalenius
|
1760: 1 |
2.14,1ake |
2.20,8ke |
462 € |
|
7 |
Ivar Set*
/ Johanna Bergström
|
1780: 1 |
|
2.20,3ke |
200 € |
|
8 |
Puzt*
/ Nellie Gradling
|
1800: 1 |
|
2.16,8ly |
418 € |
3. ponilähtö klo 19:10 A-Ponit tasoitusajo 1640 m Jari Åkerfeldt p. 2.51.0 + 20 m/ 2,0 s P. 50 e. (50-25-15-10-5) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Pihlajamäen Tuhkimo 1380 SH
/ Thilia Wahlsberg
|
1660: 1 |
2.48,1aly |
2.50,2ly |
1 093 € |
2 |
Nelly III*
/ Liza Miedl Ohlsson
|
1660: 1 |
2.59,7aly |
2.50,1ly |
602 € |
|
3 |
Gläntans Dobber*
/ Matilda Lamminen
|
1680: 1 |
2.55,4aly |
2.48,4ly |
812 € |
|
4 |
Tomtagårdens Wiking
/ Malvina Eriksson
|
1700: 1 |
3.05,5ake |
2.46,3ke |
618 € |
|
5 |
Lurige Lage*
/ Britta Axmon
|
1720: 1 |
2.48,0aly |
2.42,9ly |
947 € |
|
|
|
6 |
Tomtagårdens Widar 218 SH
/ Adele Kalenius
|
1780: 1 |
2.41,5ake |
2.38,1ke |
2 668 € |
7 |
Rino*
/ Bea Forssten
|
1780: 2 |
2.42,5aly |
2.38,3ly |
1 350 € |
|
8 |
Diaz Dark
/ Mikaela Hirvi
|
1800: 1 |
2.36,8ake |
2.36,8ke |
1 796 € |
|
9 |
X-Man*
/ Nellie Gradling
|
1820: 1 |
2.33,9aly |
2.34,6ly |
2 126 € |
4. ponilähtö klo 19:30 B-Ponit tasoitusajo 1640 m Finska Ponnytravförbundet/SPY p. 2.03.0 + 20 m/ 1,5 s P. 100 e. (100-50-30-20) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Floxx
/ Emilia Söderlund
|
1640: 1 |
2.15,4aly |
2.08,3ke |
567 € |
|
2 |
Eliza Wee
/ Esther Ståhl
|
1660: 1 |
55,9ake |
2.00,3ke |
1 840 € |
|
3 |
Vikas Recell*
/ Matilda Lamminen
|
1680: 1 |
2.02,3aly |
2.00,3ly |
892 € |
|
|
|
|
4 |
Palmbackens Diesel*
/ Emma Gabrielsson
|
1760: 1 |
2.00,8aly |
53,5ke |
1 767 € |
|
5 |
Björksta Ymer Dar*
/ Johanna Bergström
|
1780: 1 |
52,5aly |
53,2ly |
3 186 € |
5. ponilähtö klo 19:50 A-Ponit tasoitusajo 1140 m Ålands Schakt Ab p. 3.12.0 + 20 m/ 3,4 s P. 50 e. (50-25-15-10) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Brynimyransfjorgyn*
/ Hanna Blomgren
|
1140: 1 |
|
3.17,1ly |
134 € |
2 |
Tantor
/ Alina Sundberg
|
1140: 2 |
|
3.15,3ly |
173 € |
|
3 |
Sören Chamören
/ Moa Åberg
|
1160: 1 |
|
3.09,3ly |
179 € |
|
4 |
Aarteen Rodolfo
/ Emil Uutinen
|
1180: 1 |
3.13,9aly |
3.07,1ly |
540 € |
|
|
5 |
Danstorps Gandor*
/ Vera Jansson
|
1220: 1 |
3.04,6aly |
2.59,9ly |
377 € |
6 |
Gläntans Stuart
/ Malvina Eriksson
|
1220: 2 |
|
2.57,7ke |
264 € |
|
7 |
Lady's Blackwhite*
/ Tyra Westerloui
|
1240: 1 |
|
2.54,3ke |
280 € |
6. ponilähtö klo 20:10 A-Ponit tasoitusajo 1640 m Bila p. 2.35.0 + 20 m/ 1,7 s P. 50 e. (50-25-15-10) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Diaz Dark
/ Mikaela Hirvi
|
1640: 1 |
2.36,8ake |
2.36,8ke |
1 796 € |
|
2 |
Nordanåkers Iwin*
/ Tilde Hallviden
|
1660: 1 |
2.31,3ake |
2.33,7ly |
613 € |
3 |
X-Man*
/ Nellie Gradling
|
1660: 2 |
2.33,9aly |
2.34,6ly |
2 126 € |
|
|
4 |
Wolfie*
/ Vera Jansson
|
1700: 1 |
2.28,9aly |
2.30,3ly |
1 720 € |
|
5 |
Zixten*
/ Stella Axmon
|
1720: 1 |
2.34,2aly |
2.28,3ke |
1 079 € |
|
6 |
Ratatas Mikedo
/ Thilia Wahlsberg
|
1740: 1 |
2.29,0ake |
2.27,3ly |
2 663 € |
|
|
|
|
7 |
Skotts Nalle*
/ Tyra Westerloui
|
1820: 1 |
2.23,1aly |
2.19,7ly |
1 757 € |
7. ponilähtö klo 20:25 B-Ponit tasoitusajo 1640 m LEDAX p. 1.54.0 + 20 m/ 1,3 s P. 100 e. (100-50-30-20) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Bleckward C.C.
/ Amanda Ljung
|
1660: 1 |
53,0ake |
53,5ke |
5 891 € |
2 |
Kattedals Loke
/ Esther Ståhl
|
1660: 2 |
51,2ake |
52,9ke |
3 294 € |
|
|
3 |
Dynar Ess*
/ Emma Gabrielsson
|
1700: 1 |
53,0aly |
51,3ly |
2 596 € |
|
|
|
|
4 |
Clarius*
/ Johanna Bergström
|
1780: 1 |
42,2aly |
45,9ly |
2 012 € |
|
5 |
Piri-Piri*
/ Nellie Gradling
|
1800: 1 |
42,8aly |
43,9ly |
4 216 € |
8. ponilähtö klo 20:40 B-Ponit tasoitusajo 1640 m Elisavet p. 2.16.0 + 20 m/ 1,7 s P. 100 e. (100-50-30-20) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Extra Set
/ Nanny Eriksson
|
1640: 1 |
2.48,5ake |
2.17,9ke |
552 € |
2 |
Puzt*
/ Nellie Gradling
|
1640: 2 |
|
2.16,8ly |
418 € |
|
|
3 |
Catoki*
/ Isolde Piper
|
1680: 1 |
2.23,5ake |
2.13,3ke |
549 € |
|
4 |
Russ Olga*
/ Tilde Hallviden
|
1700: 1 |
2.15,2aly |
2.11,7ly |
392 € |
|
|
5 |
Floxx
/ Emilia Söderlund
|
1740: 1 |
2.15,4aly |
2.08,3ke |
567 € |
Alkuun