Lähtölistat, 7.9.2018 18:00 Jyväskylä, Killeri

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (6) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 650 e. 1 000 € 2 200 €
2. lähtö (10) tasoitusajo kv 2140 m: p. 400 e + 20 m/ 250 e. enintään 1650 e 1 000 € 2 300 €
3. lähtö (7) tasoitusajo kv 2140 m: p. 1.28.5 + 20 m/ 1,3 s 1 000 € 2 000 €
4. lähtö (5) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 2600 e. 2 000 € 4 200 € Toto5-1
5. lähtö (8) ryhmäajo kv 2140 m: enintään 6500 e. 1 000 € 2 100 € Toto5-2
6. lähtö (1) ryhmäajo lv 1640 m: 2 000 € 4 400 € Toto5-3 Duo-1
7. lähtö (3) ryhmäajo lv 2140 m: 1 000 € 2 200 € Toto5-4 Duo-2 Troikka
8. lähtö (2) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 25 200 e. 1 000 € 2 200 € Toto5-5
9. lähtö (4) tasoitusajo lv 2140 m: p. 3000 e + 20 m/ 4000 e. enintään 7000 e 1 000 € 2 400 € Troikka
10. lähtö (9) tasoitusajo kv 2140 m: p. 2000 e + 20 m/ 1200 e. enintään 8000 e 1 000 € 2 300 €
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2140 m:
1. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1140 m: p. 3.05.0 + 20 m/ 3,2 s 100 € 230 €
  Yht. 26 530 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 18:07 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Muuramen kunta -lähtö enintään 650 e. Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Merry Dreamer  /  Kai Tuusa 2140: 1 19,5ake 23,5ke 620 €
2 May I Know  /  Heikki Mikkonen 2140: 2 14,6aly 16,5ke 5 399 €
3 Emmi's Star  /  Jani Järvenpää 2140: 3 20,0ake 25,7ke 40 €
4 Legal Credit Li  /  Esa Holopainen 2140: 4 19,6ake 19,1ke 490 €
5 Choco Pop  /  Jukka Torvinen 2140: 5 18,8ake 18,7ke 865 €
6 Respect The Image  /  Hannu Torvinen 2140: 6 15,7ake 18,3ke 6 160 €
7 Monday Surprise  /  Santtu Raitala 2140: 7 17,9ake 19,4ke 2 525 €
8 Granite  /  Kari Talasmäki 2140: 8 16,1aly 16,5kp 9 210 €
9 Vicied Comet  /  Sami Vehviläinen 2140: 9 20,0ake 20,1ke 330 €
10 Caesar's Star  /  Heikki Räisänen 2140: 10 20,5ake 0 €
11 Mico Roff  /  Minttu Mäkinen 2140: 11 17,0ake 19,2ke 2 230 €
12 Holy Jack  /  Antti Ripatti 2140: 12 16,5ake 17,2ke 6 280 €
2. lähtö klo 18:30 Kylmäveriset tasoitusajo 2140 m Hankasalmen kunta -lähtö p. 400 e + 20 m/ 250 e. enintään 1650 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Taikatiina  /  Iikka Nurmonen 2140: 1 39,7ake 36,4ke 654 €
2 Seppele  /  Anssi Niininen 2140: 2 35,9ake 30,5ke 2 640 €
3 Arkenttiina  /  Teemu Okkolin 2140: 3 33,1ake 33,1ke 1 870 €
4 Ilta-Matilda  /  Risto Tupamäki 2140: 4 44,2ke 0 €
5 Iinan Prinssi  /  Juhani Harmoinen 2140: 5 28,6ake 29,6ke 10 120 €
6 Rosramiini  /  Jouni Vainio 2140: 6 37,9ke 300 €
7 Teppana  /  Jani Ruotsalainen 2140: 7 29,4ake 30,0ke 7 540 €
8 Urho-Majuri  /  Riku Taipale 2160: 1 35,0ke 1 330 €
9 Varma-Soundi  /  Pasi Peltonen 2160: 2 35,1ke 610 €
10 Siiri Vei  /  Kalevi Pietiläinen 2160: 3 30,3ake 30,8ke 4 255 €
11 Hissun Turbo  /  Mikko Väisänen 2160: 4 27,0ake 30,5ke 9 335 €
12 Rebella  /  Henri Bollström 2200: 1 32,4ake 31,8ke 1 960 €
13 Savon Sauhuri  /  Teuvo Nikulainen 2220: 1 34,2ake 31,3ke 2 110 €
14 Lilin Lennu  /  Tero E Mäenpää 2240: 1 32,5ke 1 940 €
3. lähtö klo 18:50 Kylmäveriset tasoitusajo 2140 m Uuraisten kunta -lähtö p. 1.28.5 + 20 m/ 1,3 s P. 1000 e. (1000-500-300-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 R.R. Rosmariini  /  Esa Holopainen 2140: 1 26,0aly 28,9ke 7 825 €
2 Ypäjä Jallu  /  Terho Rautiainen 2160: 1 23,5aly 26,3ke 52 491 €
3 Varsova  /  Saara Sihvonen 2160: 2 27,1ake 27,7ke 18 310 €
4 Rouva Kaasu  /  Pekka Vehviläinen 2160: 3 24,9aly 27,2ke 40 110 €
5 Taksvenla  /  Hannu Hietanen 2180: 1 23,4aly 25,5ke 28 845 €
6 Välikankaan Vilkko  /  Sami Vehviläinen 2180: 2 27,4aly 26,5ke 10 050 €
7 V.G. Vipori  /  Santtu Raitala 2200: 1 21,8aly 24,9ke 73 485 €
8 Hilpetööri  /  Risto Tupamäki 2200: 2 23,3aly 25,2ke 50 150 €
4. lähtö klo 19:15 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m 3-v. Suom.synt. Laukaan kunta -lähtö, Nuorten Sarja 2018 enintään 2600 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Just A Flirt  /  Victor Björkroth 2140: 1 14,6ake 16,2ke 8 060 €
2 Brisenda  /  Sami Vehviläinen 2140: 2 14,1aly 14,2ke 22 950 €
3 Can't Buy Me Love  /  Esa Holopainen 2140: 3 16,5ake 18,0ke 4 520 €
4 Santo Grial  /  Hannu Torvinen 2140: 4 15,3ake 16,3ke 8 700 €
5 Millstone's Gale  /  Iikka Nurmonen 2140: 5 19,9ake 18,6ke 1 060 €
6 Iraklis  /  Santtu Raitala 2140: 6 16,8ake 18,4ke 3 950 €
7 Space Shooter  /  Juha Sillanpää 2140: 7 17,2aly 18,4ke 1 685 €
8 Queen Of The World  /  Juha Utala 2140: 8 15,1ake 17,7ke 5 691 €
9 Tonight Leader  /  Hannu Hietanen 2140: 9 14,5aly 14,2ke 16 050 €
10 Like A Citrinella  /  Jani Ruotsalainen 2140: 10 15,1aly 19,3ke 6 590 €
11 Talladega Ranger  /  Tommi Kylliäinen 2140: 11 15,3ake 17,1ke 7 810 €
5. lähtö klo 19:35 Kylmäveriset ryhmäajo 2140 m Paletti -lähtö enintään 6500 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Caarna  /  Sami Vehviläinen 2140: 1 28,1aly 30,0ke 9 655 €
2 Hissutar  /  Niko Jokela 2140: 2 29,0aly 31,6ke 6 225 €
3 Hyypän Lilja  /  Jukka Karhulahti 2140: 3 27,0aly 29,0ke 8 455 €
4 Lennoxara  /  Roni Paldan 2140: 4 26,8aly 29,2ke 8 315 €
5 Vikspertta  /  Henri Bollström 2140: 5 29,4ake 30,6ke 6 390 €
6 Aiheen Juhannus  /  Veli Nurminen 2140: 6 26,7ake 28,7ke 8 530 €
7 Taikapassi  /  Olavi Inkinen 2140: 7 29,9ake 29,1ke 15 860 €
8 Jim Myrberg  /  Jeanette Svevar 2140: 8 28,0ake 30,6kp 5 465 €
9 Ciesma  /  Hannu Torvinen 2140: 9 27,8aly 29,3ke 9 365 €
10 Kapeneva  /  Jari Ruuskanen 2140: 10 30,2ake 29,6ke 5 232 €
11 Wimpy  /  Tero E Mäenpää 2140: 11 30,6ake 29,6ke 7 340 €
12 Nokeva  /  Risto Tupamäki 2140: 12 28,8ake 28,7ke 7 305 €
6. lähtö klo 19:55 Lämminveriset ryhmäajo 1640 m Avoin Minimani -lähtö P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Not Afraid*  /  Hannu Hietanen 1640: 1 9,1aly 802 158 €
2 Asante  /  Niko Jokela 1640: 2 11,6aly 14,2ke 152 205 €
3 Mr Hot Shot  /  Hannu Torvinen 1640: 3 11,5aly 13,2ke 96 625 €
4 Bad Moon Rising  /  Iikka Nurmonen 1640: 4 12,4aly 14,0pi 240 487 €
5 Sentry  /  Tommi Kylliäinen 1640: 5 10,9aly 14,8ke 164 717 €
6 Driller Man  /  Jani Ruotsalainen 1640: 6 11,9aly 13,1ly 52 764 €
7 Good Dynamite  /  Marko Hakkarainen 1640: 7 11,8ake 13,7ke 165 909 €
8 All In  /  Heikki Mikkonen 1640: 8 11,4aly 14,6ke 129 258 €
9 Victory Pilot  /  Henri Bollström 1640: 9 11,8aly 15,3ke 106 296 €
10 Bazire Brodde  /  Kari Venäläinen 1640: 10 11,4aly 13,5ly 81 407 €
11 Handsome Knight  /  Ville Pohjola 1640: 11 10,8aly 13,0ly 115 250 €
7. lähtö klo 20:15 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Avoin Cartivet Meeting -karsinta P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Quite A Rock  /  Santtu Raitala 2140: 1 16,9ake 16,7ke 6 805 €
2 Capercaillie Cock  /  Antti Veteläinen 2140: 2 14,1aly 16,2ke 8 360 €
3 Keep Calm  /  Victor Björkroth 2140: 3 14,3ake 16,1ke 13 560 €
4 Lewis Li  /  Esa Holopainen 2140: 4 14,2aly 15,9ke 14 710 €
5 Rene Conductor  /  Antti Kinnunen 2140: 5 14,1aly 17,2ke 16 140 €
6 Fabrice Web  /  Hannu Torvinen 2140: 6 15,2ake 18,0ke 6 010 €
7 Angel Of Nazareth  /  Niko Jokela 2140: 7 15,3ake 19,1ke 7 610 €
8 Majestic Shark  /  Arto Laaksonen 2140: 8 14,6aly 17,2ke 9 960 €
9 My Dream Anyway  /  Annamari Heikkilä 2140: 9 16,3ake 17,3ke 7 150 €
10 Going Above  /  Iikka Nurmonen 2140: 10 14,5aly 15,1ke 14 070 €
11 Sanni Sky  /  Risto Tupamäki 2140: 11 13,0aly 16,0ke 13 900 €
12 Prayer Blessing  /  Kari Venäläinen 2140: 12 15,5aly 17,9ke 7 325 €
8. lähtö klo 20:35 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Toyrock -lähtö enintään 25 200 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Will Hans Beat  /  Niko Jokela 2140: 1 13,2aly 15,4ke 21 325 €
2 Elaine Coger  /  Sami Vehviläinen 2140: 2 13,1aly 15,4ke 25 871 €
3 Westcoast Titan  /  Ville Pohjola 2140: 3 12,8aly 15,5ke 26 799 €
4 Mr Chance  /  Iikka Nurmonen 2140: 4 11,9aly 16,6kp 30 040 €
5 Vincent Croft  /  Tapio Hoikka 2140: 5 11,9aly 14,8ke 28 229 €
6 Good Guy  /  Antti Ripatti 2140: 6 12,5aly 16,1ke 19 255 €
7 Enjoy Pepper  /  Tommi Kylliäinen 2140: 7 12,4aly 15,4ke 30 740 €
8 Atos Palmen  /  Juha-Pekka Laurila 2140: 8 12,8aly 17,4ke 27 265 €
9 Gollum  /  Heikki Mikkonen 2140: 9 12,4aly 15,3ke 36 285 €
10 Rio Crowe  /  Marko Hakkarainen 2140: 10 14,5ake 14,1ke 24 072 €
11 Cousin Evert  /  Santtu Raitala 2140: 11 12,1aly 15,1ke 36 975 €
12 Harmimatic Tinker  /  Jani Ruotsalainen 2140: 12 13,0ake 14,2ke 32 160 €
9. lähtö klo 20:50 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m tammoille Serla -lähtö p. 3000 e + 20 m/ 4000 e. enintään 7000 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Melina More  /  Niko Jokela 2140: 1 16,5ake 17,3ke 5 280 €
2 Cousin Princess  /  Santtu Raitala 2140: 2 16,4ake 17,4ke 3 100 €
3 Westcoast Venus  /  Esa Holopainen 2140: 3 17,0ake 17,3ke 4 715 €
4 Kick Bones  /  Terho Rautiainen 2140: 4 17,0ake 18,6ke 3 210 €
5 Fast Answer  /  Henri Bollström 2140: 5 16,3ake 18,3ke 3 120 €
6 Nemea Facade  /  Eero Pajumäki 2140: 6 14,4ake 16,3kp 14 750 €
7 Mertha Von Bentz  /  Antti Ripatti 2140: 7 16,3aly 18,4ke 2 970 €
8 Dainamin  /  Tero E Mäenpää 2140: 8 16,5aly 17,7ke 4 670 €
9 Helen Is Her Name  /  Juha Utala 2160: 1 15,1aly 18,1ke 7 300 €
10 Corner's Magdalena  /  Iikka Nurmonen 2160: 2 13,7aly 17,1ke 5 500 €
11 Hope Of Nazareth  /  Pekka Piirainen 2160: 3 15,0ake 17,4kp 10 545 €
12 Smooth Blink  /  Jukka Torvinen 2160: 4 17,1ake 16,3ke 7 732 €
13 Flying Chip  /  Pekka Vehviläinen 2160: 5 15,3aly 17,5ke 8 120 €
14 Harminimoon Tinker  /  Jani Ruotsalainen 2160: 6 15,1aly 16,0ke 9 470 €
15 Summer Amour  /  Heikki Mikkonen 2160: 7 16,8ake 17,0ke 6 670 €
16 Favouring Fanny  /  Hannu Hietanen 2160: 8 16,1aly 17,6ke 5 945 €
10. lähtö klo 21:05 Kylmäveriset tasoitusajo 2140 m Airam -lähtö p. 2000 e + 20 m/ 1200 e. enintään 8000 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Helmen Liisa  /  Juha Sillanpää 2140: 1 32,1ke 1 624 €
2 Liisan Isopoika  /  Jaakko Jylhä 2140: 2 30,4ake 31,2ke 4 365 €
3 Onon Nopsaeko  /  Risto Tupamäki 2140: 3 32,1ake 30,3ke 4 650 €
4 Jullen Eko  /  Juhani Harmoinen 2140: 4 25,1aly 27,4ke 18 700 €
5 Lentoemo  /  Jaakko Honkonen 2140: 5 31,1ake 31,5ke 3 670 €
6 Donna Maritsa  /  Markku Taskinen 2140: 6 33,1ake 34,3ke 1 695 €
7 Tuuliniemen Bella  /  Hannu Hietanen 2160: 1 32,5ake 33,0ke 2 980 €
8 Vilju  /  Santtu Raitala 2160: 2 26,4ake 27,6pi 22 250 €
9 Tuisku-Tupi  /  Esa Holopainen 2160: 3 32,7akp 31,0ke 3 955 €
10 Jaajo  /  Henri Bollström 2160: 4 29,0ake 29,5ke 9 190 €
11 Napanter  /  Sami Vehviläinen 2160: 5 34,0ake 31,0ke 2 725 €
12 Hilun Särö  /  Kari Masalin 2160: 6 32,6aly 31,7ke 2 645 €
13 Vähhee Vailla  /  Matti Partanen 2160: 7 31,0ake 31,7ke 3 280 €
14 Kaasari  /  Anssi Niininen 2180: 1 31,4ake 30,8ke 3 590 €
15 Vikslena  /  Kari Venäläinen 2180: 2 29,4ake 30,3ke 6 990 €
16 Tanhuan Salama  /  Tero E Mäenpää 2180: 3 29,6ke 8 010 €
1. koelähtö klo 17:10 Yhdistetty tasoitusajo 2140 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Sorjan Säihke  /  Hannu Hietanen 2140: 1 25,6aly 29,1ke 7 000 € 1.35.0
2 Aurinkokuningas  /  Iikka Nurmonen 2140: 2 36,4ke 140 € 1.41.4
3 Mintan Touko  /  Tero Lahtinen 2140: 3 0 € 1.45.0
4 Vilberth  /  Risto Tupamäki 2160: 1 0 € 1.50.0
5 Vappu-Ukko  /  Esa Holopainen 2160: 2 36,2ke 400 € 1.41.2
6 Laviori  /  Anssi Niininen 2160: 3 29,2ke 1 760 € 1.35.0
1. ponilähtö klo 17:40 A-Ponit tasoitusajo 1140 m MLL, STOP Koulukiusaamiselle -lähtö p. 3.05.0 + 20 m/ 3,2 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Harsjöns Isabella  /  Jamina Nättylä 1140: 1 3.00,7ly 469 €
2 Tomtagårdens Widar 218 SH  /  Inkeri Rantanen 1140: 2 2.59,1ly 672 €
3 Aarteen Rinaldo  /  Iida-Maria Kuusela 1140: 3 3.27,4ake 2.56,2ly 530 €
4 Ullin Säihke  /  Eetu Lappalainen 1140: 4 3.05,7ly 375 €
5 Zemafori  /  Eveliina Hietanen 1140: 5 2.27,3aly 2.48,5ly 1 150 €
6 Kaprifolens Rexona  /  Rosaliina Lintunen 1160: 1 3.03,1aly 2.54,5ly 568 €
7 Ponikujan Cilver Justus 273 SH  /  Janina Lahtinen 1160: 2 3.03,6ly 668 €
8 Skorpan III  /  Jesse Kilpeläinen 1160: 3 2.56,5ke 421 €
9 Kantolan Whole Lotta Rosie  /  Maria Kiukas 1160: 4 2.36,2ly 750 €
10 Jokimäen Sonja 1365 SH  /  Oona Halme 1180: 1 2.55,0ly 479 €
11 Algabay Amaranth  /  Laura Pulliainen 1180: 2 3.07,1aly 2.59,0ly 625 €
12 Kaunisrannan Jekku  /  Viivi Pursiainen 1200: 1 2.40,8aly 2.44,1ly 1 838 €
13 Kaitalan Taika  /  Hanna Hellevuo 1200: 2 2.56,0ly 496 €
14 Ahtilan Amanda  /  Tiia Vehviläinen 1200: 3 2.53,9ly 840 €
15 Minevik  /  Anna-Katariina Peura 1220: 1 2.49,5ly 873 €
16 Ceglia Dark  /  Henna-Riikka Nevalainen 1240: 1 2.46,0aly 2.46,3ly 1 220 €
Alkuun